Diskuze k článku


 • Petrpavel • 3. února 2015

  Výborná příležitost pro naše „odborníky“ na téma Ukrajina. Pazderku, Schwarzenberga, Urbana, Peheho, Halíka, Dolejšího (toho z Blistů), Fištejna, Gabala a stovky další jejich přitakačů s červenými kartami nasadit do první linie! Nasadit, ne je nechat kecat z teplého domova. Ukrajině sice nepomůžou, ale nám by svým odchodem navždy pomohli určitě.
  Já vím, takhle to nikdy nechodillo a chodit nebude. Tak se aspoň těchto všímejme a pamatujme si…

 • peter. • 3. února 2015

  nejako mi to ušlo a je to zaujímavé :
  http://leva-net.webnode.cz/products/valentin-katasonov-svetova-kabala/

 • nikdo • 3. února 2015

  Jedna věc jsou zbraně a druhá peníze. Myslel bych si, že Ukrajina buď dostane ze Západu co potřebuje, nebo nic. Ale ne. Tu miliardu, tu půl, teď záruky, pak se peníze stopnou…
  Já mám dojem, že Západu jde o dlouhý konflikt s velkými škodami a množstvím mrtvých. A pravděpodobný důvod je vytvořit spálenou zemi, kterou vyhraje Rusko (proruské hnutí), a Rusko ji bude muset za velké peníze sanovat, neboť když to neudělá, zklame jak vlastní nacionalisty a značnou část obyvatelstva, tak proruské polní velitele na Ukrajině.
  Ukrajincům se sice do boje moc nechce, ale zatím postačují ti co bojovat jdou a zbytek se zdatně doplní „divokými husami“, internacionalisty a případně různými společnými jednotkami na okraji NATO.

 • cnemo • 3. února 2015

  >přímé zapojení USA do války na Ukrajině, což zpřevodováno přes NATO znamená, že i naše.

  Pokud není naše elita úplně hloupá, žádné větší zapojení do války v UA (kromě obvyklých bezzubých „misí“ našich žoldáků) nedovolí. Kdo by proboha bojoval? Ono je něco jiného manifestačně volit senilního pankového Knížete a vést hrdinné řeči zpoza klávesnice a nebo jít někam válčit. Můj malý průzkum (29 lidí) dopadl zajímavě https://nautilus2.wordpress.com/2014/12/07/na-ci-strane-budete-bojovat/
  Za režim by se postavili 2 respondenti, zbytek by se tomu chtěl vyhnout. Alarmující je skoro 40% lidí, kteří by se chtěli zúčastnit odboje:) Nedělám si iluze o reprezentativnosti ale zároveň mám ještě méně iluzí o ochotě Čechů, bojovat za tento režim.

  Neříkejte mi, že to naši potentáti alespoň netuší:)

 • zajoch • 3. února 2015

  Nehledě na zavedení sankcí proti Rusku, společnost BP (dříve British Petroleum) se předem nezříká investování do ruské ekonomiky. Řekl to její prezident Robert Dudley. Objem vloženého kapitálu se může dále zvýšit. Podle jeho názoru je Rusko mimořádně důležitým producentem ropy a plynu, prfoto nejsou sankce velkým problémem pro společnost. Horší je to s nízkými cenami za ropu.
  Celkový objem investic je přibl. 20 miliard USD, oproti dříve předpokládaným 24 až 26 miliard.
  http://www.vestikavkaza.ru/news/Sanktsii-ne-otpugnuli-BP-ot-investitsiy-v-Rossiyu.html

 • fajt • 3. února 2015

  Starý doktor napsal

  http://warfare.blog.cz/1502/the-washington-times-skryte-nahravky-zhadzuju-hillary-clinton-ohladom-vojny-v-libyi

  je zahadou, proc Kreml nechal plukovnika tak snadno padnout ( mel by dnes v Africe spojence jako cumel ) – a mozna bude neco pravdy i na tom, ze Muammar zije a ted poskytuje ( tedy spolupracuje ) takove mnozstvi informaci a kontaktu, kte kterym by nebyl jako vudce dzamahireje nikdy svolil … borok jeho dvojnik. ..)

 • Aleš • 4. února 2015

  Co můžeme čekat od eskalátorů než eskalaci. Návštěva Obamy v Rijádu má okamžitý dopad na růstu cenu ropy. Nejlevnější benzinka Moravy dnes zdražila o 30 haléřů. Zvednutý vítr před bouří.
  Petrpavel: Výborný postřeh. Všímejme si. Až přijdou změny a dotyční budou tvrdit něco jiného, než tvrdí dnes, podle toho jak se jim to bude hodit. Štětináč zůstane štětináčem, bratrstvo rezavé klíče rezavými klíči a rychlé pípy zůstanou rychlými pípami. Přestože se budou snažit tohle zakrýt.
  Cnemo: Vidíte, že to jde psát i slušně. Už minule to bylo docela slušné, ikdyž jsem jisté známky odlišného náhledu na věc prezentoval. Není to jen o současném souznění a porozumění. Dovolil bych si rozvést poslední Vaši myšlenku.
  To, víte že to naši potentáti tuší. Pro NATO poskytujeme jen malé expediční sbory specializovaných jednotek. Všeobecná mobilizace by se změnila na krvavá jatka lidí, kteří nechcou bojovat s velkou mírou dezerce. (NATO se viditelně dle příkladu Ukrajiny tomu nebrání, jatka jsou pro oligarchy důležitější než vítězství ve válce. A změna branného zákona povolává do zbraně i naše ženy, že pane Stropnický… – herečka, která se tváří, že neumí do pěti napočítat, ve svojí životní roli…) Ba naopak potentáti spekulují s tím, že za nás nikdo nebude bojovat a proto nás mají v hrsti v případě myšlenek neutrality, že nemůžeme prý kvůli tomu aplikovat švýcarský obranný systém. A netuším, jakou to má souvislost, ale generál Petr Pavel končí včele našeho generálního štábu, tuším v červnu. Ale předpokládám, že nic není náhoda.

 • Petrpavel • 4. února 2015

  http://www.halonoviny.cz/articles/view/33839094
  Uvědomují si tohle voliči Babišova ANO?
  Oligarchy v cizí zemi podpoří našimi penězi, plebs (z jeho pohledu) u nás nikdy!
  Blahoslavení (jeho voliči) chudí duchem…

 • fajt • 4. února 2015

  http://ukraina.ru/news/20150204/1011991208.html – jen at to zoufalec Obama udela a legislativne deklaruje a pak i nasledne posle emericke zbrane na Ukrajinu ( v podstate by organizaci OSN i s jeji bezpecnostni radou navzdy pohrbil ) – neskutecne tim uvolni ruce Rusku – to by neznamenalo jenom moznost prime vojenske podpory dodavek zbrani na Ukrajine, ale v celem svete, kde by se Rusku v zajmech jenom zachtelo, tr. takovy Ortega by vojensky bezpecnostni dohled nad vystavbou kanalu od silne motivovanych protiamerickych bojovniku rozhodne uvital, to same urcite i Maduro, tady by asi pata americka kolona ( i s americkymi poradci ) zhasla jako nic, o Assadovi ani nemluve, S 300 by se mu hodily jako hrom ( vlastne by docela pekne i eliminovaly izraelsky jaderny potencial ) a pritomni odborne zdatni vojensti poradci ( hezky emericky pojem ) by uz docela s prehledem nasmerovali ISIS tam kam davno patri, tedy na Saudy … no a tech dalsich zemi a prilezitosti, kde by rusove mohli napravovatemericke sracky ( a samozrejme posilat zbrane ) je opravdu mnoho … takze Obamo, smele do toho, uz ted si bezkonkurencne nejhorsi vladce, ktery kdy byl instalovan v bilem bunkru. ..)

 • petr • 4. února 2015

  Peter Staněk „Jak se svět vyvíjí“ – http://energieupramene.blogspot.cz/

 • r.m. • 4. února 2015

  mimochodem, Česká televize už ve zpravodajství běžně používá záběry ukrajinců pálících z dalekonosných obrněných houfnic made in USA
  celá jednotka pěkně a s už vycvičenýma domorodcema