Když o Blízkém východě hovoří někdo, kdo mu opravdu rozumí

Několik perel Terezy Spencerové z jejího včerejšího rozhovoru pro Parlamentní listy:

Přiznejme si, že případná válka proti Severní Koreji by nejhůře dopadla právě pro ty miliony týraných, mučených a hladovějících lidí, kteří – pro mě nepříliš pochopitelně – dokážou žít pod generacemi fantasmagorických kimovských diktatur. Možná by nějaká raketa zasáhla i nějaký ten bezpečný bunkr severokorejských vůdců, ale většinu obětí by tvořili lidé, kteří by si zasloužili spíš pomoc než smrt. Už jsme něco podobného viděli v Iráku nebo v Libyi, a to tamní režimy nebyly ani zdaleka tak brutální jako ten Kimův. A k tomu samozřejmě patří i ta možnost, že nějaké rakety ze Severu dopadnou na Jih, Soul je od hranic opravdu jen kousek a v Jižní Koreji jsou navíc dislokovány i desítky tisíc amerických vojáků, kteří by mohli přijít o život…

Čili ano, měla bych s tou válkou problém, ale já mám problém s většinou válek. A očividně s tím má problém i sám Trump – teď nemyslím, že by nějak sténal při představě stovek tisíc zabitých severokorejských civilistů, ale spíš při nepředvídatelnosti výsledku, a hlavně při nepředvídatelnosti čínské reakce. Přinejmenším čínská oficiální média si před Trumpem neberou servítky a suše oznamují, že Peking žádnou americkou agresi proti Severní Koreji, tedy válku na svém zadním dvorku, prostě nedovolí. A americká flotila vzápětí zamířila do kamsi. V Bílém domě to včera vysvětlovali „sblížením názorů s Čínou“.

Zajímavější je ono hlasování tureckých komunit v Evropě. V zemích, kam odcházeli za prací ve velkých množstvích – třeba v Německu a Nizozemí – jich pro Erdoganův prezidentský systém hlasovalo dokonce víc než v samotném Turecku. Důvodem může být skutečnost, že v těchto komunitách převládají lidé z chudých oblastí Turecka, jimž dnes Erdogan reálně pomáhá a výměnou za to si z nich vytvořil svou opěrnou baštu. Za prací vždy odcházejí ti chudší, nikoli ti bohatší, což značí, že poměr Erdoganových „chudých“ stoupenců je v evropských tureckých komunitách vyšší než v Turecku samém. A současně lze asi konstatovat, že všechny ty zdejší řeči o asimilaci a integraci jsou do značné míry jen zbožným přáním – západní společnost ty chudší a méně vzdělané gastarbeitery asi dostatečně nepřijala a demokracie tyto lidi ani po několika generacích zřejmě neokouzlila natolik, aby nezůstali sami sebou a odhodili své turecké kořeny. Pátá kolona jako z učebnice.

Myslím, že diskuse o lidských právech ve skutečnosti nemá valného smyslu, protože je Západem využívána jen jako bič proti režimům, proti nimž zrovna něco máme a potřebujeme je potrestat sankcemi nebo i něčím větším. Pokud by na lidských právech někomu fakt záleželo, tak nemůžeme mít za spojence Saúdskou Arábii, která je lidskoprávní hororovou šou, nemůžeme jezdit na dovolené do Spojených arabských emirátů, kde se vězením trestá i nešikovné vyjádření o emírovi na Twitteru, nemůžeme přiklepnout pořádání mistrovství světa ve fotbalu otrokářskému Kataru, nemůžeme jezdit Formuli 1 v Bahrajnu, kde „mizí“ odpůrci režimu, sama princezna se podílí na mučení politických vězňů a nově se prostí občané začnou srocovat rovnou před vojenskými soudy… A vzpomínáte na Libyi? Tu jsme zdemokratizovali a zlidskoprávnili tak, že tam nyní bují obchod s lidmi, nefalšované otrokářství. Čili o lidských právech ať mudrují příslušní politici a aktivisté z příslušných neziskovek, mě to téma fakt moc nebaví.

Jinak mi k tématu Sýrie připadá „klasické“, že už nikdo oficiálně ani nevzdechne po „chemickém masakru“ v Idlíbu, jako kdyby už ti mrtví splnili svůj úkol a dál už nejsou třeba. Pohřbeno, zapomenuto. A místo oficiálních míst přichází profesor z amerického MIT Theodore Postol, kterého známe i od nás z časů „boje proti radaru“. Věrohodně tehdy řadou technických analýz a studií doložil nesmyslnost, až vylhanost argumentů amerických i našich „radaristů“, nyní v nejméně třech analýzách rozebral oficiální americké a jiné popisy a dokumentaci událostí v Idlíbu a dospěl k závěru, že neexistuje žádný důkaz o odpovědnosti Asadova režimu. Podle jeho propočtů v Chán Šajchúnu zabíjela trubková bomba naplněná čímsi jako sarinem. Je zvláštní, že Organizace pro kontrolu chemických zbraní nyní na základě vzorků odebraných z údajných obětí masakru rovněž mluví o „sarinu nebo čemsi podobném“. O tom, kdo látku vyrobil, ani slovo, byť za dobu války mají k dispozici vzorky oficiálně zlikvidovaných bojových látek syrských i těch džihádistických a laboratoře jsou s to na základě příměsí a přísad autora určit. Trubková bomba shozená z bojové stíhačky? Zajímavá představa.

Stanův komentář: Když o Blízkém východě mluví někdo, kdo mu opravdu rozumí. V porovnání se všemi těmi analytiky/lobbisty a komentátory/propagandisty vystupujícími v drtivé většině veřejnoprávních i soukromých médií je to úplně jiná liga.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
21. 4. 2017 6:20

Já osobně az tak moc TS nezeru. Důslednost s jakou oficiální Sýrii nazývá režimem zavání umanutosti. Al Dzazira například používá výraz goverment, a tuto hlásnou troubu určité nikdo nepodezriva z náklonnosti k Asadovi. Pres veškerou složitost syrských reálií nazývat některa místní či klanová uskupení , bojující na straně Asada , svého druhu mafiemi nevykazuje: take zrovna moc citlivy přístup k věci. V jejich komentarich naprosto postradam informaci o tom, jak jsou drženy při životě vlastně ostrovní enklávy západního islámského dobytka. Stačí se podívat na válečnou mapu Sýrie a primo to bije do oči. TS nic. Kde se tam berou zbraně,… Číst vice »

peter.
21. 4. 2017 7:43

Čo sa týka analýz a názorov TS na to čo sa deje na BV,netrúfam si s nimi polemizovať,lebo rešpektujem jej intelekt a skutočnosť,že bola tých udalostí na BV priamo účastná.Treba ale brať do úvahy fakt,že akokoľvek nadobudnutá skúsenosť býva vždy zdrojom názoru, ktorý býva zvyčajne subjektívny.Keď tú istú udalosť budú komentovať traja pozorovatelia tak sa môže stať,že vzniknú tri názory ktoré sú odlišné a stáva sa,že aj protichodné. Som hlboko sklamaný jej hodnotením situácie v S.Kórei.Ja neviem odkiaľ čerpala svoje znalosti o existencii „miliónov týraných,mučených a hladujúcich ľudí“.Bola tam a videla ich?Alebo len opakuje poznatky získané z propagandistických materiálov zameraných… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 4. 2017 7:48

TS je dobře informovaná a má vhled „z místa“. Nicméně nejde o vojáka, ba ani jim nikdy byť jen krátce nebyla. Co se popisů a krátkých výhledů týče OK, ale strategicky poněkud víc nesrovnalostí. Orinoko, myslím že zásobování „rebelů“ džihádu v „obklíčených“ enklávách je přímo úměrné schopnosti místních sil podporujících více-méně Asada a současnou Syrskou vládu. SAA nemá moc sil angažovat se mimo bojiště, dtto Íránci. Většinou „odchytí“ jen určitá „komanda“ sem tam něco. Také bych nezapomínal na onu část Asadovy „mírové části Sýrie“ kde se nebojuje a místy připomíná „jiný svět“. Lidé jsou tam asi opravdu vše jen ne… Číst vice »

Béda
21. 4. 2017 8:08

Já si myslím, že v Sýrii budou západní bojovníci za demokracii podporovat spolu se S.Arábií a Tureckem islamistické teroristické skupiny svezené z celého regionu bojující za západní šariátní demokracii prakticky donekonečna. Nedopustí aby se tato klíčová země – geopolitický uzel mohla samostatně rozvíjet a zrealizovat konkurenční plán na plynovod. Jim je úplný šumák i kdyby všichni Syřani byli otráveni chemickými látkami, anebo jestli všechny syrské dětipojdou hlady (jako umíraly v Iráku). Jim jde o zatlačení Ruska, o jeho vytlačení z oblasti, z Evropy, o ještě větší znevolnění Evropy, o její ještě větší závislost na islamistických diktaturách a na USA.

Béda
21. 4. 2017 8:49

Jinak ještě jednou bych chtěl požádat všechny obhájce Trumpa a jeho politiky – dejte prosím pěkně vědět až Trump začne provádět personální čistky ve své vládě a nasadí do ní namísto válečných jestřábů, největších soukromých bank, sionistů, namísto zástupce největšího ropného koncernu (Rockefellerovského) lidi míru, uvážlivé politiky a akademiky, kteří chtějí odstranit „hluboký“stát (moc CIA, Pentagonu a velkých finančníků). Dejte vědět až Trump začne provádět konkrétní změny v zahraniční politice – zruší protiruské sankce, naváže nekonfliktní vztahy s Ruskem a stáhne od jeho hranic vojenskou sílu, až stáhne americké vojska, instruktory a poraděnky ze Sýrie, zakáže dodávky amerických zbraní „umírněné“… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 4. 2017 9:45

Bédo, hodně z nás v Trumpovi vidí a vidělo možnost změny stavu a trendu který evidentně směřoval do … Nevěřím, že kterýkoliv předchozí dement – od Clintona počínaje – by řekl o vůdci Severní Koreje to co nedávno Trump. Ten tón o víře, že Kimovi nejde o zničení světa, okolí a že se nebudou provokace stupňovat by jste od Hitlary slyšet nemohl, a když tak jen plný farizejství neupřímného koženého „úsměvu“ a podlosti… Zcela jste zapomněl, že být Hitlary, tak už tu možná vůbec neklábosíme. Zcela jste zapomněl z čeho že měli Američané „na výběr“ – po „zaříznutí“ Sanderse… Je… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 4. 2017 9:49

Jsem sám toho názoru že s běžnými Korejci bude Čína vždy sympatizovat – ba i mnohem, mnohem více. Očekávání jakékoliv administrativy – jakéhokoliv prezidenta kohokoliv – že Čína udělá něco jiného je naivní. Ano, může „potlačit na zúčastněné“ – ale ČÍNA NIKDY NETLAČÍ JEN NA JEDNOHO, má vždy „více vektorů“- cílů. Dlouhodobé přitom VŽDY převládají. Čína velmi dobře ví, že sjednocená Korea (tedy Severní půlka „pekla“ s „peklem Čoson“ na jihu) se jí bude vždy více „hodit do krámu“ nežli Japoncům… Korea bývala -jako okupovaná- vždy „vstupní branou“ Japonska do Čínského hospodářsko-politického společenského prostoru. „Neláska“ části Číňanů k řadě Korejců… Číst vice »

orinoko
21. 4. 2017 9:51

Rusko posila na hranice Severní Koreje vojenskou techniku. Vlaky, po vlastni ose, vzduchem. Prevence?

Bety
Bety
21. 4. 2017 9:52

Bédo, já si myslím, že tady nikdo Trumpa za světce nepovažoval. Jen jsme si oddechli – trochu -, že ta jestřábí vysloveně válkychtivá žena to projela. A také v tom bylo trochu škodolibosti nad tím, jak byla všechna merdia zklamaná a vyvedená z míry. Všichni jsme přece věděli, že je to typický nabubřelý Američan.

Martin (už bez taky m)
21. 4. 2017 10:09

Co se týče „vzájemné závislosti“ USA a Číny v oblasti výroby a obchodu: nejsem ekonom (chválabohu), takže jen osobní odhad: – ta „vzájemná“ „závislost“ není až tak VZÁJEMNÁ… Čína se již před několika lety částečně silně „otočila dovnitř“ ve snaze vybudovat stabilní vnitřní trh (při velikosti, potřebách a počtu obyvatel zcela logické) od politiky „exportní země“. Ta totiž vytváří skutečnou ekonomicko hospodářskou závislost na nejen exportu kamkoliv ale zejména ekonomickou nevyrovnanost a strukturální hospodářské problémy. – s ohledem na kapacity, nedostatek řady surovin, etc.bude Čína nepochybně vždy hodně exportovat, obchod ale není ryzí export vyrobeného… – závislost „spotřebního zpohodlnělého obyvatelstva“… Číst vice »

Béda
21. 4. 2017 10:10

Martin, Bety, já si taky na chvilku oddechl. Ale neustrnuli jsme na jednom místě. Trump se rozjel a dělá konkrétní politiku, o které jedni tvrdí, že jeho mezinárodní zločin v Sýrii na podkladě neprověřených argumentů (podobných kvalit jako v Iráku za Bushe) a kroky jsou jenom mimikry a že je jiný,v podstatě nakloněný mírovému procesu, spolupráci s Ruskem atd.. A nedokáží doložit věcnými argumenty konkrétní Trumpovy politiky (pouze svým přesvědčením) že je tomu opravdu tak. Já nikoho neviním z toho, že sedl Trumpovi na volební sliby ale kritizuji to, že se opájejí něčím, k čemu jsou věcné důkazy z praktické… Číst vice »

orinoko
21. 4. 2017 10:17

Par velebnicku tu bylo. A porad je. Vyšší dívčí v konspiraci.

Martin (už bez taky m)
21. 4. 2017 10:42

orinoko napsal Rusko posila na hranice Severní Koreje vojenskou techniku. Vlaky, po vlastni ose, vzduchem. Prevence? Určitě, a nejenom. Také „projekce“ „úprav chování zúčastněných“… Kde stojí Ruský voják, tam se „bezhlavě“ a bez rozmyslu nestřílí. Ani z pušek, ani rakety – ať již „naplocho“ či balistické. Myslím, že vyměnit Kimův jaderný program za mírový jaderný by snad s nejen s RF šlo. Ty testy tak blízko RF tato může chápat jako obrovské riziko pro nesmírně cenný a nenahraditelný region Vladivostoku a okolí. Fukušima stačí. Kim by musel počítat s možnou vlastní eliminací – takže ohledně jaderného testu i on má… Číst vice »

peter.
21. 4. 2017 11:03

Niekoľkokrát som sa na OM vyjadril,že s hodnotením Trumpa vo funkcii prezidenta USA počkám,kým sa neporozpráva s Putinom a to sa doteraz nestalo.Ten človek zatiaľ neurobil nič prevratného.Len hromovo prdí do vody a vytvára bubliny. Tak situácia na BV je teraz takáto:Po tomahawkoch vznikla medzi RF+Sýriou a USA akási zákopová vojna so zdanlivým prímerím.Rusi vyhlásili,že nehodlajú za Asada ťahať horúce gaštany z ohňa a nepôjdu za neho ani do vojny s USA.Zároveň však rozhodli o výraznom posilnení PVO Sýrie,zaškoľujú Sýrčanov na obsluhu zložitých,moderných zbraňových systémov a poskytnú Asadovej armáde zbor vojenských poradcov.Teda niečo ako bolo pôsobenie ZSSR vo Vietname.Zo správ… Číst vice »

Béda
21. 4. 2017 11:20

https://cz.sputniknews.com/svet/201704215161517-terorista/
Teroristé zničili přes 50 % syrského systému PVO – Asad

orinoko
21. 4. 2017 12:45

Shlédl jsem divoké popravy zajatych západních islámských teroristu v Iráku. Žádné divadylko. Jedna hlavni střela , a pak na zemi tři čtyři další. Co myslíte, ze se dělo? Alláh akbar tam nezaznelo ani jednou. Dobytek byl posrany az za ušima Kačera Allways. A Vena s plochou drahou letu se ani nestačil otočit o 360 stupňů Fahrenheita.

orinoko
21. 4. 2017 12:58

Nějak se nemůžu zbavit pocitu, ze TS je nějak docela dost za vozem. Situace všude se vyviji tak rychle, ze ani zítra už není včera.
Jeden syrský terorista s naději na dohodu tvrdé útočí na Daes. Buďto dostal podpůrný žold od západního dobytka anebo se nad nim vznáší gilotina.
A TS ? Mlčí.

orinoko
21. 4. 2017 13:17

Stávající události budou mít obrovsky dopad na nadcházející íránské prezidentské volby. Hizballah prakticky převzal bezpecnostni kontrolu na libanonsko-rotchildovske hranici.
Írán finisuje se cvicenimi v Perském zálivu, neboť Saudská prasata stahují část svých havloteroristu do Jemenu.
Frontová linie od Aše az po Ciernou při Cope.
Indie tvrdí, ze mother fucker v Afghánistánu pozabijela kolem 500 pákistánských kusu kanonenfutru, a Kačer Pampers už nekonTROLUJE ani vlastni stolici. Tu nad sebou , ani tu pod sebou.

orinoko
21. 4. 2017 13:35

Cosik se opravdu děje. Ze by Středozemi přecházelo do strategické iniciativy?
Asad prohlásil, ze pote az nastane logicka situace , tak buďto turecka a americká prasečí hlava ze Sýrie vypadnou , anebo jim bude nakopana prdel.
Sečteno, podtrženo.
Středozemi přestalo brát zasranou Emeriku jako partnera k jednání. A khaki mozky za velkou louží nejsou ničím. Jen patoLOGICKOU sedlinou.
Právě zacaly udery na Kacerovy guliska.

orinoko
21. 4. 2017 14:45

A ted finálně k TS.
NATO, ze dělala rozhovor s Asadem zoci voci, je její informovanost o syrském zboží bidná. Totéž platí o Egyptu, který prochází vážným procesem. Aha, beru zpět. Ty popravy, které jsem shlédl, neproběhly v Iráku, nýbrž v Egyptě.
Pokud chci opravdu něco vědět Středním východě, tak TS se nachází v doplnkovem zboží.
Pise efektně, to ano, ale z hlediska možného budoucího vývoje prochází zbytnou složkou.

orinoko
21. 4. 2017 14:51

Už se tesim na emericke partyzány v Pentagonu. Cesara postrádají, zato strategických blbu maji těžký nadbytek.
Už ted je sužuje jejich systém. Taková všestranna destrukce se hned tak nevidí.

orinoko
21. 4. 2017 15:05

Navrch ještě trochu logiky, protože opravdu nemám pusapku a tanga.
Pokud se situace v Sýrii vyhrotila, tak Rus do Sýrie vstoupí i do terénu. Ostre cvičení pro další skupinu vojska není vůbec zbytečně. Dávno tomu, co jsem napsal , ze Sýrie ma pro Rusko cenu zlata. Právě ted ostrého vojenskeho polygonu, na kterém se učí čelit západnímu praseti . A Veskrnove hnilobě obzvlášť.
Každému, co jeho jest. Včetně TS.

orinoko
21. 4. 2017 15:21

Asad prohlásil, ze Emi de Ment tlačí na Daes, aby obsadil Deir Es Zoir. Už brzy můžeme očekávat rusky pozemní výsadek.

PPK
PPK
21. 4. 2017 15:23

Domnívám se, že politické události analyzovat můžeme pouze z cca pěti úhlů pohledu: Z informačních zdrojů oficiálních, ze zdrojů mimo mainstream, z toho, co nám říká náš vlastní cit pro spravedlnost a z toho, co nám říká smysl pro logiku možné informační pravdivosti událostí tak, jak je líčí právě ty oficiální i vedlejší zdroje. Pátým pohledem s velikou vahou je nakonec poznání té konkrétní země, jíž se zkoumaný problém týká, poznání povahy smýšlení a chápání definice Spravedlnosti těch lidí, kteří tam dlouhodobě žijí a je to jejich trvalý domov. K tomu všemu by nám měla pomoci ideologicky nezaujatá znalost mentality,… Číst vice »

J. W.
J. W.
21. 4. 2017 15:31

Mně se to od Terezy, Martina a Bédy naopak moc líbí, ačkoliv s nimi zásadně nesouhlasím.

Dana
Dana
21. 4. 2017 17:47

Same remcani, zadna akce. Zdejsi rozumbradove by se meli vice snazit, aby se „lid“ ve vyvojovych zemich nenechal opit rohlikem v zajmu velmoci, nesedl na lep kapitalistickym imperialistum, vrahum z Volstrytu a misto toho se zacal s laskou a pratelstvim sdruzovat ve svem narode, spolupracovat na brigadach, nezjistne se obetovat pro pracujici lid, a tak dale.
Co tak, misto dovolene, se soudruzsky zorganisovat a zucastnit se mirove delegace do Aleppa nebo Mosulu ?
:-)

peter.
21. 4. 2017 18:42

Dana napsal Same remcani, zadna akce.Zdejsi rozumbradove by se meli vice snazit, aby se „lid“ ve vyvojovych zemich nenechal opit rohlikem v zajmu velmoci, nesedl na lep kapitalistickym imperialistum, vrahum z Volstrytu amisto toho se zacals laskou a pratelstvim sdruzovat ve svem narode, spolupracovat na brigadach, nezjistne se obetovat pro pracujici lid,a tak dale.Co tak,misto dovolene,se soudruzsky zorganisovat a zucastnit semirove delegacedo Aleppa nebo Mosulu ? Dana! Dušo moja ľúba! Keď som mal tak 16 – 17 rokov,chodievali sme s partiou vždy v piatok popoludní na Košariská (Slovenský Raj ).Domov sme sa vracali v nedeľu popoludní tak,aby sme stihli tzv.“čaj… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
21. 4. 2017 19:36

peter, citace: „…Čo keby ste radšej písala o tom,ako sa k problémom ktoré tu preberáme stavajú obyčajní Američania,aké majú starosti,trápenia a radosti?Hneď by sme sa všetci cítili lepšie.Vy aj my tu na OM.“ – podepisuji. „Cesta na Západ“ byla cestou většinou chudých lidí, kteří šli s vírou za vizí spravedlivějšího světa… Mnohdy to bohužel dopadlo jinak… https://www.youtube.com/watch?v=sAAPvEfYZFY A co se našich přání týče paní Dano, zklamal nás mnohé ten „Západ“ v mnohém… Přesto chci osobně věřit, že cesta k lidskosti je stále otevřená, stejná na všech azimutech světa… A co se spravedlnosti a pravdy týče, pak osobně jsem názoru toho,… Číst vice »

Dana
Dana
22. 4. 2017 1:34

To je od vas velmi hezke, pratelske gesto, uznavam. Ale za to, mili panove, ja nemuzu, ze vas zapad zklamal. Mne ne, protoze jsem nic svetoborneho neocekavala, zadne vzdusne zamky, jen jsem chtela zit v klidu, nebyt otravovana totalitni politikou , mit dobre zamestnani a cestovat, coz mi v Ceskoslovensku nebylo umozneno.. Pocit sounalezitosti ke skupine, vlastenectvi, to jsem se naucila az v Americe. Mnohokrate jsem mela moznost se „vratit“, muj americky manzel ma ceske koreny. Vse zde prodat a koupit si vilku v Senohrabech by nebyl zas takovy problem. Jenze ja uz jsem si odvykla na „ceske“ zachazeni se… Číst vice »

peter.
22. 4. 2017 5:42

Dana napsal Mne celkem nevadi, ze mne mnozi na OM nesnasi, ja se zajimam vyhradne o zajmy USA. . Holt patriot. :-) Dana! No čo už! Aspoň som to skúsil. Viete Dana,sú ľudia,o ktorých sa dá povedať,že boli vytrhnutí zo svojich koreňov.V minulosti ich nazývali „janičiarmi“.Vyznačovali sa nenávisťou a krutosťou k národu,z ktorého pochádzali.Nie! Nemyslím si,že je to váš prípad.Vy ste pravdepodobne nikdy nebola v Čechách zakorenená.Váš príbeh mi pripomína jeden židovský vtip,ktorý som nedávno niekde čítal.Tak sa vám ho pokúsim interpretovať tak,ako som si ho zapamätal. Boli,žili v Rusku dvaja bratia – židia.Osud zariadil,že jednému z nich sa podarilo… Číst vice »

PPK
PPK
22. 4. 2017 7:03

peter. napsal Ten vtip sedí aj na vás milá Dana. Ano, pán peter, píšete to správně. Ostatně naši předkové vždycky říkali, že „Poturčenec je horší Turka“. Víte, on ten vykořeněný ekonomický emigrant, pan Dana, se sem do ČR vrátit velmi chce, ale už nemůže. Ale taky nemůže napsat pravdu, proč tomu tak je. No a že se mu po rodném kraji stýská, to pak diskusně na českých a moravských webech maskuje svým rádoby us-pseudovlastenectvím a ironickým psaním proti Čechům. Psaním, za nímž je skryt smutek, že v Americe svůj život promarnil a také i tichá nenávist, že tady doma na… Číst vice »

Starý doktor
22. 4. 2017 8:28

Béda napsal Jinak ještě jednou bych chtěl požádat všechny obhájce Trumpa a jeho politiky – dejte prosím pěkně vědět až Trump začne provádětpersonální čistky ve své vládě a nasadí do ní namísto válečných jestřábů, největších soukromých bank, sionistů, namístozástupce největšího ropného koncernu (Rockefellerovského) lidi míru, uvážlivé politiky a akademiky, kteří chtějí odstranit „hluboký“stát (moc CIA, Pentagonu a velkých finančníků). Dejte vědět až Trump začne provádět konkrétní změny v zahraniční politice – zruší protiruské sankce, naváže nekonfliktní vztahy s Ruskem a stáhne od jeho hranic vojenskou sílu, až stáhne americké vojska, instruktory a poraděnky ze Sýrie, zakáže dodávky amerických zbraní „umírněné“… Číst vice »

Starý doktor
22. 4. 2017 8:49

Vnímám to vše jako šachovou partii kdy cílem je změnit USA a tím i chrakter globalizace soft procesem místo hard fáze které se mnoho lidí, aspoň trochu informovaných, a to nejen v USA oprávněně bojí. Zatím jsme dle mne ve fázi vytváření podmínek kdy kdochází i k obětem ve střední hře (Flyn, Bannon a možná Ivanka s Kushnerem). Jak kvalitní figury to byly ukáže čas. Změny které se následně provedou nemusí být hned zjevné a zvěřejňované. Myslím že vše to chápe jak RF ta i Čína, tedy země kde dnes jsou u moci lidé schopní plánovat na desetiletí dopředu a… Číst vice »

hudryper
hudryper
22. 4. 2017 9:13

Starý doktor napsal nechcete toho od Trumpa v daném časovém useku a podmínkách, jak vnitřních tak vnějších při nich natupoval do funkce, trochu moc? Naprosto souhlasím. Prvoplánové hodnocení politických aktivit kteréhokoliv politika nemůže odhalit jeho skutečná přání ,ani časový rámec k tomu určený. Pokřikovat na téma „kávová sedlina“ a být vlečen událostmi „od buka k buku“ umí skoro každý. Taková „analýsa“ je ovšem plat prtná . O síle a razanci toho,co pracuje nejen v USA proti Trumpovi a jeho několika oddaným v týmu plném zakamlufovaných nepřátel jsme se naposled mohli přesvědčit,když us.army demonstrovala Trumpa jako směšného rádobyvelitele,který „pošle armádu téměř… Číst vice »

orinoko
22. 4. 2017 10:03

Bety, velebnicci v jednoaktovce – Kačer a jeho skryté rezervy. Ted jenom aby pochybovaci nebyli svědky atomové války v zájmu nástupu Kacerovych skrytých rezerv. Podle čeho poznáme silneho politika potazmo prezidenta? Podle toho , ze méně zvaní, ještě méně tweetuje a hlavně maka. Takový Putin zápasí s bandou oligarchů a židů, a haze kvůli tomu bomby na Andoru a Vanuatu? Bylo dobře, ze Kačer vyhrál, ale tím také všechno skončilo. Lidi v Emericke už to vědí. Do Česka zase jednou dorazí něco, co už 100x obletělo svet. Mimochodem , soudruh Trump je mediálně docela opomíjena persona. Úplně jednoduše se může… Číst vice »

Starý doktor
22. 4. 2017 11:23

Carmelo Zuccaro, vrchní prokurátor sicilské Katánie, dosvědčil v březnu před výborem italského parlamentu, že bylo nařízeno oficiální vyšetřování financování flotily moderních lodí pro utečence ve Středozemním moři nevládními organizacemi.
Vyšetřování italských úřadů a dalších zjistilo, že nevládní organizace financované mimo jinými i Georgem Sorosem aktivně financují provoz soukromých lodí pašujících desítky tisíc ilegálních utečenců ze severní Afriky do EU, přes Itálii. Pašování lidí je údajně napojeno na pašerácké sítě ISIS. Pokud to bude úřady potvrzeno, může to potenciálně otevřít dveře pro trestní stíhání nevládních organizací.
Více: http://www.zvedavec.org/komentare/2017/04/7241-nezadouci-nevladni-organizace-financuji-na-isis-napojene-lode-pro-prepravu-uprchliku-do-eu.htm#hodnoceni

peter.
22. 4. 2017 11:29

orinoko napsal Jaký duvod asi Putin bude mít k nějakému setkání s klaunem , co chce střelit Číňanům svůj mrakodrap? orinoko: Minimálne taký,že sa stanoví rámec vzájomných vzťahov,že sa vypichnú úzke miesta v týchto vzťahoch,obrúsia sa ostré hrany problémov terajších aj budúcich a aj keď sa pravdepodobne nedohodnú na všetkom,tak sa určite dohodnú aspoň na tom,čo zabráni akútnej hrozbe vojny.Ak sa výsledky takého rozhovoru zaznamenajú,tak v prípade porušenia dohodnutého,bude možné preukázať kto je vinný a kto vyvolal prípadný konflikt.A pri všetkých výhradách k Trumpovi,je to prezident USA a dohody ktoré on uzavrie sú relevantné aj z hľadiska medzinárodného práva.Celkom isto… Číst vice »

orinoko
22. 4. 2017 11:48

V Sýrii se setkali syrsky ministr průmyslu a ceska ambasadorka. Obě země se vnímají jako partneři a přátelé. Obyvatelstvo obou zemi to vnímá podobně. Syrsky ministr průmyslu se zajimal o možné české investice v Sýrii a další rozvoj stávajících obchodních vztahu.

Tak to bude pruser. Kačer kvůli tomu zbuntuje nejméně 10 leteckých peruti.

orinoko
22. 4. 2017 14:17

V Sýrii syrská armáda ruskou raketou sestřelila emericky špionážní dron nad Latakii. Emericka strana přiznala, ze ztratila kontakt s jedním strojem.
Co ted vyvede ten šašek v bílém vigwamu?

peter.
22. 4. 2017 14:31

orinoko napsal
V Sýrii se setkali syrsky ministr průmyslu a ceska ambasadorka.

p.Eva Filipi je to najlepšie čo česká diplomacia má.Možno by jej mal niekto navrhnúť,aby kandidovala na funkciu prezidenta ČR.
Obávam sa však,že ona je tak múdra,že by ten návrh okamžite odmietla.

orinoko
22. 4. 2017 15:14

To není špatný nápad.

Bety
Bety
22. 4. 2017 19:13

Patriot Dana, patriot miluje svou vlast, ne? Byla by to pro nás velká úleva, kdyby staří i noví američtí patrioti milovali svou vlast natolik, že by zůstávali v jejích hranicích a pečovali o její rozkvět vlastními silami. Turismus by byl vítán, proč ne, ale všechny ty vaše válečné hračky byste museli nechat doma. Víte, my hotentoti vás tak nějak nemusíme.
Jinak gratuluji k rajčatům, snad se podělíte s těmi, co jsou na potravinových poukázkách. Víte, vitamíny jsou důležité.

Béda
23. 4. 2017 6:28

Starý doktor napsal Béďo Vaše výhrady chápu, ale nechcete toho od Trumpa v daném časovém useku a podmínkách, jak vnitřních tak vnějšíchpři nichnatupoval do funkce, trochu moc? Tedy Trump se do funkce nedostal jako soliter a zcela jistě za ním stojí nějaké klanově korporativní uskupení. Jeho osobvní schopnosti se v dost negativním světle ukazují tam kde má prostor prosvé názory a znalosti. Je to, jak bývá zvykem u amerických prezidentů, spíše loutka něž cokoli jiného. Problémy USA na poli sociálně ekonomickém popsal v předvolebmí kampani celkem přesně. Jejch řešení je více než urgentní. Pokud by podobné problémy měl jiný stát… Číst vice »

Béda
23. 4. 2017 6:29

jaká je jeho konkrétní politika v praxi. Podobně dnes hodnotí situaci krom jiných Saker, Roberts a spokojen se vůbec nezdá ani Alex Jones).

Starý doktor
23. 4. 2017 7:53

Béďo já si iluze nedělám a jak jsem psal rozhodně si nemyslím že Trump je antiglobalista. Je to zcela jistě globalista a kope za své vyvolené 1% jejichž je je nějakým způsobem členem či vazalem. Ve své podstatě jde o změnu globalizace, ale ne o systémovou změnu. Tak jak se Trump projevuje jistě není člověkem s koncepčním myšlením od toho myslím jsou lidé v pozadí o nichž víme velmi málo či spíše nic. Dle mne současný pohled na Trumpa velmi dobře shrnula T. Spencerová (mimochodem celý článek stojí za přečtení): Trump jako by si „na blind ohmatával“ mezinárodní politickou scénu… Číst vice »