Diskuze k článku


 • peter. • 25. dubna 2015

  Zavraždený Kadáffí na toto upozorňoval a varoval Európu pred utečencami,ktorých Lýbia zadržiavala.Na zodpovednosť treba brať Francúzsko,V.Britániu a USA.Pred medzinárodný súd pre vojnové zločiny treba postaviť Sarkozyho,zločinca a iniciátora likvidácie Lýbie Bernarda Henriho Lévyho,Camerona a hlavne tú starú kurvu Clintonovú.

 • peter. • 25. dubna 2015

  Vážený Tribun!Áno,ja vidím v utečencoch z Afriky a z Ázie predovšetkým hrozbu.
  Odmietam vidieť v nich úbožiakov, ktorým máme pomáhať práve my.Tieto problémy má riešiť ten,kto ich biedu a utrpenie spôsobil a to priamo v rodisku tých utečencov.Zabúdate vo svojom milosrdenskom postoji k problému na to,že týmto exodom nebudú postihnutí jeho pôvodcovia,ale ľudia,ktorí majú dosť starostí sami so sebou aby uživili seba a svoje rodiny. Nechcem,aby sa kultúra Slovákov obohacovala kultúrou nejakých krovákov z Afriky len preto,že si to pár svíň sediacich na vrchole pomyselnej pyramídy takto vymyslelo.Izrael sa postavil k tomu tak,že prijal zákon,v ktorom sa hovorí,že „Izreal je štátom židov a pre židov“.Žiadny multikulturalizmus,ani žiadne prijímanie utečencov z Afriky alebo z iných kútov sveta,pokiaľ sa nejedná o židov.Takže by bolo dobré smerovať požiadavky na ľudskosť a súcit do Izraelu,Francúzska V.Británie a USA.

 • Magnus Maximus • 25. dubna 2015

  Připomíná to situaci se Židy, kteří chtěli prchnout před nacisty z Německa. Z tzv. demokratických států Židy nikdo nechtěl. Ta samá situace nastala když se Hitler dostal k moci. Německo v té době nabízelo své Židy ostatním státům a taky je nikdo nechtěl přijmout. Holt sobectví, egoismus, maloměšťáctví a pokrytectví. Je to stále stejné. Západní společnost od té doby neudělala žádný pozitivní posun.

 • Aleš • 25. dubna 2015

  Europoslankyně Sehnalová se snaží léčit potlačováním příznaků čili potíráním pašeráctví lidí. Já vidím jedinou cestu. Udeřit Dolar na solar.

 • zajoch • 26. dubna 2015

  Peter, uvažujete sice logicky z pohledu člověka, kterého se problém s útěkem v tuto chvíli nijak netýká a který ví, proč problém existuje. Ale co kdybyste se vžil do situace právě člověka z Libye, Sýrie a dalších nebohých zemí, který se svou rodinou nemá co jíst a neustále mu hrozí, že bude zabit. Přemýšlel byste nad tím, kdo je odpovědný a kdo má řešit to co sám způsobil? Myslím, že byste se spíš snažil dostat se z toho jakýmkoliv způsobem pryč.
  Píšete co se má udělat a kdo to má udělat. A já se tedy ptám, jak to udělat, aby ti viníci byli donuceni to potřebné udělat. Aby lidi ze svých domovů do Evropy utíkat nemuseli. Aby se zdevastované země dostaly na svoji dřívější úroveň. Ví někdo jak na to? Víte to vy, Peter?

 • Béda • 26. dubna 2015

  Kdyby nebyly války západních států a vměšování v afrických zemích a zemích blízkého a středního východu, nebylo by ani těch běženců. Je potřeba řešit problémy u zdroje a nikoliv jejich důsledky. To samé platí pro jev tzv. terorismu.Dnes evropští pitomíři šíří paniku a neberou v potaz, že je to důsledek dlouhodobé imperiální politiky Západu. Ne ti běženci, ale ty války, ta imperiální politika jsou hlavní problém.

 • peter. • 26. dubna 2015

  p.Zajoch:
  Neviem a ani ma to netrápi,lebo Slovensko a pokiaľ viem tak ani Česko nikdy nijakú zem nekolonizovali,nevyžierali a ani nedevastovali.Keď niekto nasviní a spôsobí v nejakej krajine humanitárnu katastrofu,tak je jeho psou povinnosťou napraviť to.Najmä,keď sa jedná o štáty,ktoré sa oháňajú ľudskými právami a svoju prosperitu a vysokú životnú úroveň založili na tom,že vyžierali,devastovali a nivočili krajiny ktoré v minulosti kolonizovali.Tak nech teraz neprenášajú svoju zodpovednosť na tie národy,ktoré sa na nešťastí tých utečencov nijako ne podieľali.V Lýbii žili do nedávna ľudia na vyššej životnej úrovni ako Slováci.

 • Sio • 26. dubna 2015

  @Zajoch, Magnus, Tribun: Z hlediska „teoretického humanismu“, který jako klacek tak rádi využívají „naši západní partneři“ máte pravdu. A zároveň také podíl na tom, že ten klacek je účinný. Z hlediska reality má pravdu Peter.
  Příklad:
  Vemte si domů tak 2 – 3 bezdomovce nebo chudé Romy. Co myslíte, který kultura nabyde ve vaší domácnosti vrch? Odpověď znáte, a právě proto nedokážete podpořit svůj postoj v praxi. Neodsuzuji, prostě to máte rozděleno. Tady řeči na OM a tady zase praxe. Nic jiného vám v podstatě ani nezbývá, jim byste moc nepomohli a vaši rodinu by to zničilo. Stejné je to z uprchlíky.

 • fajt • 26. dubna 2015

  peter. napsal

  Zavraždený Kadáffí na toto upozorňoval a varoval Európu pred utečencami,ktorých Lýbia zadržiavala.Na zodpovednosť treba brať Francúzsko,V.Britániu a USA.Pred medzinárodný súd pre vojnové zločiny treba postaviť Sarkozyho,zločinca a iniciátora likvidácie Lýbie Bernarda Henriho Lévyho,Camerona a hlavne tú starú kurvu Clintonovú.

  exactly

 • Béda • 26. dubna 2015

  fajt napsal
  exactly

  Hitlery (Clintonovú)?

 • fajt • 26. dubna 2015

  V Líbyi probíhá řízená genocída pod taktovkou západních elit, mimořádný summit, který Evropa pořádala ohledně současných uprchlíků z Afriky ( a hlavně z Líbye ) není o nich samotných , ale o zcizených kontech Kaddáfího, na které chtějí dosáhnout i další země evrosajuzu ( tedy částečně, protože většina je už na soukromých účtech západních elit, a na soukromý majetek mocných, i ten zcizený, se prostě nesahá – to jsou ty základní křesťanské tradice, na které Evropa stále zuřivěji poukazuje a je na ně bůh ví proč tak hrdá ), taky chtějí podíl na výnosu ropných rafinerií, které v Líbyi jedou na plný pecky ( za ochrany soukromých armát typu Academy ) a taky umožňují zákeřnou cenovou oil válku vůči Rusku ( nebýt Ruska a Číny, tak líbyjci budou daleko více a rychleji likvidování než dosud, žádné kocábky by k italským břehům nedopluly, páč by je západní žoldáci od afrického pobřeží nepustili) – no a pro prosté, neinformované evropany, kterým na hrbu přistává citově vyděračná propaganda zůstává zase dilema, jak dlouho si všechno nechají líbit, protože čím déle bude trvat i v Evropě kapitalismus, který nezná bratra a mění se od Ukrajiny na čirý fašismus, tak tím menší je šance na potřebnou změnu a základní nastavení evropana dostane formu, která nakonec nebude slučitelná s prostým přirozeným životem ( post traumatický stav, pokud se ho někdy nějaký basic evropan dožije, ho spolehlivě vyeliminuje pro další sociálně společenskou evoluci – tedy Evropa si zahrává s vlastní existenci a zatím si sama dává pořádně na prdel). ..

 • Martin (už bez taky m) • 26. dubna 2015

  Všichni diskutující mají svůj „střep pravdy“.
  Problém je založen na lži, falši, pokrytectví a předstírání.
  Praktiky kolonialismu, neokolonialismu a zbohatnutí „Západu“ a „té naší civilizace“ na kořistění z okolních zemí a kontinentu netřeba připomínat.
  Stejně tak ochotu mít se jako „národ xyz“ lépe nežli třeba sousední (není podmínkou) „národ 1,2,3″…díky tomu, že mám nějakou „výhodu“ (kolonie, nekolonie, vliv, vyděračský potenckál, ovládám tamní „elity“ přímo i nepřímo, mám dostatečný potenciál, atd… a tak dále rzným způsobem (nejlépe kombinovaně) vysávám tu či onu zemi či kontinent…
  Do celosvětového – globálního formátu to zatím „dotáhl“ jen jeden stát. Všichni víme který.
  Řešení bezpochyby jsou, ale každé zabolí, a to ne krátkodobě. Řešení musí být „komplexní“ (ano i to slovo se mi začíná zajídat, leč neznám lepší) a provázaná, také fázovaná (krátkodobá – lodě a uprchlíci, pašeráci, střednědobá – aktuální „zasloužený“ rozdíl v životních úrovních a podmínkách pro život vůbec, a dlouhodobá – obnova, resp. rozumná podpora a výstavba a následná ještě rozumnější správa „zdrjových“ zemí (týká se obou „stran“).
  Samozřejme je třeba znát a soudit zodpovědné, zajistit prostředky a realizovat.
  „Zavírat oči“ je nejen nelidské, ale také nesmysl. Ten problém je účelově nafukován, přiživován, vytvářen zeměmi, které mají jako bývalé i současné koloniální mocnosti nejvíce krve na rukou.
  To jsou také státy (a „společnosti“), které by měly zřídit SVŮJ „repatriační a pomocný fond“, na jejich úkor by to mělo být hrazeno. Je mi zcela lhostejné, zda dnešní Angličan či Francouz ví jak a z čeho žily generace u nich, a odkud že a za jakých „podmínek“ dnes sají suroviny.
  Ostatní by se měli přidat podle svých možností a schopností, protože nakonec – jsme s těmi „uprchlíky“ NA JEDNÉ LODI.

 • peter. • 26. dubna 2015

  Tribun :
  Dávať do súvisu to,čo sa dnes deje s emigráciou ázijčanov a afričanov do Európy s Veľkým sťahovaním národov alebo s emigráciou do Ameriky je nezmyselné aj z týchto dôvodov.
  V 6.storočí n.l.,žilo na CELEJ zemi podľa vedeckých odhadov nie viac ako 200 miliónov ľudí.Prichádzali na územie Európy pod tlakom Húnov,vojensky zničili Rím a obsadzovali alebo vyprázdnené územia,alebo pôvodných obyvateľov vytláčali ďalej na západ.Išlo o dominový efekt.
  A čo sa týka Ameriky,tak tú kolonizátori najprv depopulizovali a potom osídľovali spravidla európskymi prisťahovalcami.Na robotu si privážali otrokov – černochov z Afriky.Rasovú segregáciu tam celkom neodstránili dodnes.
  Dnes žije na Zemi viac ako 7 miliárd ľudí a takáto neriadená imigrácia smrteľne ohrozuje všetky európske národy.Ak ste ale prívržencom zhovädilosti nazývanej multikulturalizmus,potom sú moje komentáre pre vás určite irelevantné.S tým ale nedokážem urobiť nič.

 • Martin (už bez taky m) • 26. dubna 2015

  Proto byla vytvořena situace nejen na „Ukrajině“, proto se společnost kastuje a dělí na „správné a zlé“, proto se rozbíjí koheze společnosti, respekt a úcta ke stáří i dětem, ničí soběstačnost zemí a vytváří nestabilita a závislost.
  I malá vlastní zahrádka znamená pomoc „Libyjcům“ či „Palestincům“, i osobní důsledný bojkot výrobků některých zemí z nichž dnes či v minulosti vedly „upíří trubice“ surovinovodů „čistého trhu a volního obchodu“ a la TTIP a pod.
  I ta jízada na kole kde mohu je formou pomoci chudým Blízkého Východu, rozumně spravovaná malá elektrárna využívající místní zdroje či potenciál, i ten bojkot „filmové produkce“ či webů států svobody a vývozu „lidských práv“ pomůže.
  Stejně tak ochota činit protiakce ať už jako demonstrace, či tiše na webu „sypat písek do soukolí“ asociálních predátorů a fanatických nácků. Nejlépe více z toho.
  Vážení VŠICHNI NĚCO NEJEN MŮŽEME ALE I MUSÍME DĚLAT.
  NENECHÁVAT JIM „VOLNÝ PROSTOR“, AKTIVITU, „1 tah“, atp.
  I výchova dětí k lepšímu, utužování víry že MŮŽE BÝT LÉPE POKUD SE O TO ZASADÍME, stejně jako šíření poznání, že NEMŮŽE BÝT LÉPE BEZ NAŠÍ AKTIVITY.
  Svým způsobem „VŠICHNI JSME AKTIVISTÉ“ – zůstali -li jsme LIDMI.
  Základní předpoklad úspěchu rozeštvávačů lidí a devastátorů společnosti je vzbudit dojem že „my nemusíme nic dělat, jsme daleko“, či „nás se to netýká“, či že „stejně nemá cenu nic dělat, pojďme si užívat“, či „stejně nic neovlivníš“…
  Jsou to vše lži.
  Každý den cosi každý můžeme.
  Zkusme Tribuna i sebe potěšit- a napsat v reakcích své možnosti činu.
  Já bych například rád učil mládež lásce k přírodě, i důvodům pro to. Ale „užívači“ čtyřkolek, chamtivci založení na „šikovnosti jak se zmocnit majetku či vysávat stát, či sobci provozu „2 aut na osobu a den“ mi „stojí na krku“.
  Jistě nejsem sám. Je nás až příliš…

 • Martin (už bez taky m) • 26. dubna 2015

  Parafráze „ten může to a ten zas tohle, a všichni mnohé z/můžeme DOHROMADY…“
  Chraňme a rozvíjejme to co je nám všem SPOLEČNÉ…¨
  https://www.youtube.com/watch?v=plLcX2m_4gM
  https://www.youtube.com/watch?v=lTtFG0jCAAo
  https://www.youtube.com/watch?v=48h7kzv-4nc
  „Topíme se“ všichni v tom co nám mnohým chybí, společně se můžeme naučit „v tom plavat“ (tj. důstojně žít)…

 • Martin (už bez taky m) • 26. dubna 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=oWJAkpfAjGc

 • mirror • 26. dubna 2015

  Obvykle Tribuna chválím, avšak teď se mu na city vypočítaný text moc nepovedl. Něco mu chybí. Použiji postřehů diskutérů Barona le Samedi z ostrova janiky. Sobotní baron upozorňuje, že uprchlíci z Afriky nevypadají vyhladověle jako navrátilci z koncentráků po válce. Jejich body index je tak akorát, jak doporučují lékaři. Na televizních záběrech nevidíme Afričany s nadváhou, která je v Evropě a USA běžná. Tito uprchlíci se stravují zdravě. V Africe známe země jako Somálsko, kde nám ukazují v televizi opravdu podvyživenými dětmi s nafouklými bříšky. Ty se do převoznických lodí určitě nedostanou. Uprchlíci do Evropy vydají mnoho peněz za pašování. Jsou to sumy, které řadový Evropan nenašetří. Proč je neinvestují doma do podnikání, aby dosažený zisk investovali pro blaho všech, i těch v Somálsku nebo jinde v Africe, kde je hladomor? Vydírání city vlastně obyvatelstvo oblastí postižených hladomorem odepisujeme, necháme je chcípnout. Je to morální?

  Nechci kontrovat, jen upozornit, že poměry nejsou takové, jak se na první pohled zdají. Gross na tuto blbost vsadil a z funkce odešel s ostudou.

 • Bety • 26. dubna 2015

  Já vidím hlavní problém v presstitutkách a v presstitucích. To oni vytvářejí veřejné mínění a fakt je, že většina lidí bere to, co jim naservírují jako hotovou věc. Kaddáfí je novodobý Hitler, utiskuje veškerou populaci a proto je bombardování Libye jediné možné řešení. /Že se lidem v Libyi vede víc než dobře, to se nedovíte./ Následuje: dali jsme jim svobodu a oni si toho neváží, chtějí se narvat do Evropy, aby si tu žili bez práce a my je živili. Navíc to jsou muslimové, takže jejich jediným cílem je nás islamizovat, pozor na ně, na ty nevděčníky!!!
  Kdyby tisk nebyl taková prodejná děvka, tak by politikům ty války neprocházely tak snadno. Když se pak uprchlíci topí po tisících, tak ještě lidem naočkují špatné svědomí, které se navíc
  doplní přesvědčením „Vždyť my se ještě máme docela dobře, ty naše vlády nejsou tak špatné, a vůbec jim nedochází, že bychom žádný problém s muslimy neměli, pokud by ho evropské vlády samy nevytvořily. Tenhle scénář se opakuje pořád dokola a pořád díky tisku a televizi prochází. Pokud někdy bude něco jako Norimberský soud, posadila bych média do lavice obžalovaných do první řady.
  Takže si myslím, že malá informovanost, to je ten problém, který je třeba řešit. Internet je v tomhle výhoda, kterou jsme donedávna neměli, ale nevím, jestli to stačí, i když se to pomalu zlepšuje. Já se snažím, při každé možné příležitosti lidi přesvědčovat, aby se na alternativní média aspoň podívali, ale rozum proti propagandě…. Ale protože mě nic jiného nenapadá, tak se snažím dál.

 • Béda • 26. dubna 2015

  Bety napsal

  Já vidím hlavní problém v presstitutkách a v presstitucích. To oni vytvářejí veřejné mínění a fakt je, že většina lidí bere to, co jim naservírují jako hotovou věc. Kaddáfí je novodobý Hitler, utiskuje veškerou populaci a proto je bombardování Libye jediné možné řešení. /Že se lidem v Libyi vede víc než dobře, to se nedovíte./ Následuje: dali jsme jim svobodu a oni si toho neváží, chtějí se narvat do Evropy, aby si tu žili bez práce a my je živili. Navíc to jsou muslimové, takže jejich jediným cílem je nás islamizovat, pozor na ně, na ty nevděčníky!!!
  Kdyby tisk nebyl taková prodejná děvka, tak by politikům ty války neprocházely tak snadno. Když se pak uprchlíci topí po tisících, tak ještě lidem naočkují špatné svědomí, které se navícdoplní přesvědčením „Vždyť my se ještě máme docela dobře, ty naše vlády nejsou tak špatné, a vůbec jim nedochází, že bychom žádný problém s muslimy neměli, pokud by ho evropské vlády samy nevytvořily. Tenhle scénář se opakuje pořád dokola a pořád díky tisku a televiziprochází. Pokud někdy bude něco jako Norimberský soud, posadila bych média do lavice obžalovaných do první řady.
  Takže si myslím, že malá informovanost, to je ten problém, který je třeba řešit. Internet je v tomhle výhoda, kterou jsme donedávna neměli, ale nevím, jestli to stačí, i když se to pomalu zlepšuje. Já se snažím, při každé možné příležitosti lidi přesvědčovat, aby se na alternativní média aspoň podívali, ale rozum proti propagandě….Ale protože mě nic jiného nenapadá, tak se snažím dál.

  Včera jsem někde četl, že jakýsi eurobyrokrat navrhuje, aby si lidi brali dva a víc těch nešťastníků domů. Já bych měl jiný návrh. Aťsi jich nejdřív naberou domů ti, co ty války odsouhlasili, jejich širší rodinné zázemí. A ne dva ale hned dvacet. Ať ty sv.ně vidí, co způsobily. To se jim to hoduje, když za jejich svinstva mají nést důsledky vždy ti druzí, kteří jim ten blahobyt navíc ještě platí.

 • Ladys • 26. dubna 2015

  Peter máte naprostou pravdu. Jste realista a správně tušíte, co by příliv uprchlíků z těchto problematických destinací znamenal pro již takhle zdecimované země jakými jsou naše oba státečky. A jelikož nejde v tomto případě o nic méně, než o naše přežití jako národa, kultury, společnosti a nejspíš i fyzické přežití jednotlivců, doporučuji ignorovat zde všechny ty „rádoby-humanisty, či multikulti experimentátory“, kteří se i zde na OM vyrojí vždy jak houby po dešti v diskuzích na podobná témata. Sami si neuvědomují, že jsou vlastní hrozbou. V teplém smrádečku svých zatím ničím neohrožených domácností dávají přednost humanitě před pudem sebezáchovy. Ovšem v pokročilém stádiu multikulti invaze s kudlou na krku dramaticky změní názor…, ovšem to bude již pozdě.

 • Bety • 26. dubna 2015

  mirror napsal
  Sobotní baron upozorňuje, že uprchlíci z Afriky nevypadají vyhladověle jako navrátilci z koncentráků po válce. Jejich

  Pokud člověk umírá hlady, tak už nemá energii na nic, natož na útěk. Tihle ještě neumírají, ale snad jim nemáte za zlé, že na to nechtějí čekat? A podnikat v prostředí, kde každý, kdo má samopal má i právo….
  Jinak mě vytáčí, jak média v dojemné shodě opomíjejí jmenovat Libyi. No jistě, ono z Eritrey je to do Itálie nejblíž, jak jinak.

 • PPK • 26. dubna 2015

  Globálně i lokálně hodnoceno, zdá se, že existuje stále stejný a opakující se sociologický mechanismus: Jedna část lidstva vždy sociální problémy vyvolává a způsobuje jak intrikami, tak i násilím a druhá se z citových důvodů cítí být povinována pomáhat a ty problémy řešit. Tak dobrá, milí pomocníci, proč ne, ale beze mne. Proč? Protože oni (ti pomocníci) neřeší likvidaci a eliminaci těch, kteří problémy vyvolávají, řeší je ustupováním těm, co problémy vyvolávají a ještě tak (ta řešení) činí jen pouhými přemlouvacími slovy. … Kdo někdy zažil příkoří a násilnou šikanu, ten ví, že má jen dvě možnosti: Buď tvrdou obranu proti agresorovi až do krajnosti jeho nebo vlastního zničení, anebo útěk. Ale! Také je dobré vědět, že mnozí odněkud utíkají, protože si myslí, že by mohli jít někam za lepším. To však vůbec není případ reakce na šikanu, to je jen riziko podnikání těch, kteří by si rádi a lacino přilepšili někde u nějakého bohatšího sponzora. Má-li někdo peníze na úplatu pašerákům, pak neutíká kvůli bezvýchodné šikaně, ale jen jde za lepším a riziko utopení je přiměřené jeho hlouposti. Pokud jde o média, už jednou jsem tu napsal, že každá doba má své Moravce a Krychtálky. Je to stále stejné. Matka Tereza prý byla světice, říkají jedni. Už jsem ale také četl výroky údajných pamětníků, že to byla pěkně sadistická bestie, ale mediálním a mocenským Krychtálkům a Moravcům se hodila jako symbol pro jejich propagandu.

 • peter. • 26. dubna 2015

  Vážení diskutéri!
  K podobným témam ako je táto sa najčastejšie vyjadrujú tzv.intelektuálne špičky,presvedčení zástancovia US demokracie,humanisti a „pravdoláskári“,ľudia,ktorým sa všetko ruské hnusí,ktorí majú vždy ten správny názor na všetko a na každého,hlavne že je tento ich názor dosť proamerický.
  Nemám to vo zvyku,ale dnes vás chcem oboznámiť s charakteristikou takýchto ľudí,ktorú v diskusii na hs.sk uviedol jeden diskutér,píšuci pod nickom „Viktor Čistič“.On sa o týchto ľuďoch vyjadril takto:
  Základ je uvedomiť si,že žiadni intelektuáli v Bratislave ani v Prahe neexistujú.Tá hŕstka zlodejíčkov ktorí kradnú výroky slávnych ľudí,kradnú myšlienky a nápady,sú zarastení ako prorok Eremiáš,v zafúľaných rifliach a vyťahaných rolákoch,s odporne žltými až hnedými zubami,s kostnatou nožičkou prehodenou jednu cez druhú,so strapatými a mastnými vlasmi a zlostným pohľadom…to sú intelektuáli?Kaviarenskí povaľači,bľabtoši a narkomani,ktorých bez jointa nenapadne nielenže myšlienka,ale ani to,či už dnes boli na veľkej,tak radšej prdia medzi ľuďmi.
  Intelektuáli začiatku minulého a v predminulom storočí boli kultivovaní,uhľadení ľudia,muži v perfektne sadnutých oblekoch,ostrihaní,vždy čerstvo oholení,dámy v slušivých kostýmoch a lodičkách.To boli intelektuáli,ktorých si človek nemohol nepovšimnúť.
  Táto zgerba žoviálnych neokrôchancov,že sú intelektuáli?

  Mňa pri tomto hodnotení „intelektuálov“napadá :Ako sa to mohlo stať,že podobné kreatúry majú v médiách možnosť prezentovať svoje zvratky a vplývať na formovanie mladej generácie?

 • Bety • 26. dubna 2015

  PPK má pravdu, před šikanou se utíkat nemá. Kdybych měla kouzelný prsten, vyřešila bych to raz dva. Všechny Morgany, Sachse, Rotschildy, celou tu banksterskou elitu včetně hlavních přisluhovačů bych přenesla do té nejpustší somálské krajiny, obehnala plotem, dodala bych jim tam pár rýčů, semen a trochu vody a ukažte elito, jak si poradíte. A kdyby je náhodou hladoví Somálci sežrali, tak bych neuronila ani slzičku. Ale jelikož ten potřebný prsten nevlastním, tak nevím jak na to.

 • Martin (už bez taky m) • 26. dubna 2015

  PPK: „…Kdo někdy zažil příkoří a násilnou šikanu, ten ví, že má jen dvě možnosti: Buď tvrdou obranu proti agresorovi až do krajnosti jeho nebo vlastního zničení, anebo útěk.“
  Ano, teoreticky je to logické a správné, praxe života je ale taková, že když nepochodíte u okolí, zabijí Vás. Jednotlivec může být jak chce silný, čestného člověka ke sviňárnám „aby přežil“ tlačit můžete. Pokud se ale poddá, nic mu to osobně nedá.
  Před zlem v „lidech“ se utéci nedá. Není kam. Až přijde jeho čas, „zaklepe na KAŽDÉ dveře…“ a víme snad, že „klepat“ umí opravdu pořádně…
  Tu dvacku jsem dal zatím skoro každému bezdomovci který si řekl (když jsem ji měl) – kdo ví co bude zítra…
  Ano, soudržnost společnosti se rozbíjí také prostřednictvím „obrazu nepřítele zvenčí“…
  „Měli prostě smůlu“ řekneme, a dáme si pivo či kafíčko a probereme poslední události ve fotbale, hokeji či módu, kdo co s kým… Samozřejmě že se to většiny diskutérů i pisatelů zde netýká. Bohužel se to ale týká velké většiny těch kolem – kteří by to třeba mohli i po/změnit.
  Netečnost, mlčení vůči trápení či lumpárnám kdekoliv – a hlavně „u nás doma“ – jsou vždy špatné. Před svým svědomím „uteče“ jen ten kdo ho nemá – ztratí tak ale svou lidskost.
  Ne, nechci ani „působit na city“, ani dělat PR „pravdě a lásce…“. Přesto vím, že ve své čisté, nezprofanované podobě musí obě existovat…
  Ano, uprchlíci z Afriky či odkudkoliv zatím nejsou náš hlavní problém. Ale pokud nebudeme tlačit na ty co násilí a ztrátu naděje na vlast jako „kolébku svého lidství“ u mnoha jiných LIDÍ způsobili, může se to jednou naším nezanedbatelným problémem stát.
  Mně se Tribunův text líbí, a snažil jsem se jej komentovat uvážlivě. Ten problém existuje, a „zavíráním očí“ se i pro nás jen zhorší. Pravda, někteří zlu „utečeme“ až vlastní smrtí…

 • peter. • 26. dubna 2015

  Martin (už bez taky m) napsal
  Ten problém existuje, a „zavíráním očí“ se i pro nás jen zhorší. Pravda, někteří zlu „utečeme“

  Martin
  Uvítal by som,keby ste nám dali návod,ako riešiť tento aktuálny problém,lebo ho treba vyriešiť hneď,teraz,dnes.Mali by sme si tých utečencov pobrať domov tak ako to ktosi navrhol?Viete čakať,že vyhráme boj s pôvodcami tejto krízy s kapitalistami,Rothschildovcami a tak,možno raz po rokoch,keď sa všetci ako jeden postavíme proti bezpráviu v Afrike a inde,tak to pomôže tým utečencom asi tak,ako mŕtvemu hubertus.Takže sú len dve možnosti.Pozvať ich ku nám alebo sa pred nimi brániť.Ktorá možnosť sa vám zdá byť lepšou? A treba si pri tom rozhodovaní uvedomiť,že aj naše štáty sú kolóniami a veľmi na výber pravdepodobne nedostaneme.Aká je vlastne vaša predstava budúcnosti našich štátov,našich vnukov,potomkov v prípade,že sa naplnia zámery multikulturalistov?Čo navrhujete???

 • Martin (už bez taky m) • 26. dubna 2015

  fajt napsal

  http://politikus.ru/articles/48812-za-snosom-v-evrope-pamyatnikov-geroyam-vtoroy-mirovoy-voyny-stoyat-ssha.html – začíná to gumováním. ..

  fajte, ten obrázek- schéma s mapou v odkazu je opravdu povedený. Rozešlu.
  Mám v okolí 2 pomníky, a minimálně jeden určitě 9. května navštívím budu-li moci.
  Bourání památníků a zalhávání historických skutečností o nesmírné obětavosti vojáků SSSR kteří v Evropě (nejen) padli abychom my mohli důstojně a pokud možno i svobodně žít je ubohost a svinstvo! A co jsme s jejich darem nejvyšším udělali – a pod hlavičkou „Evropských hodnot…“ „demokracie“, „pravdy a lásky“ či „nápravy historických křivd“…
  Radši v mezeře deště vysadím nějaké kytky a pohnojím šeříky. Ať krásně kvetou. Zde na horách sice pokvetou později a ne všechny (některé někomu vadily svou krásou tak, že je taky něčím nejspíše „pohnojil“), ale položit na pomník je mohu i později – alespoň bude vidět kytka na pomníčku déle…
  Z každé základní i střední školy či učiliště by měli 9. května k pomníčkům a památníkům jít, je to součást NAŠÍ HISTORIE že svobodu a záchranu životů nám přinesli zejména vojáci Rudé armády a část skutečných vlastenců… Možná by stálo za to udělat na školách anketu zda a kam se případně chystají, vč. otázky že pokud ne, tak proč…

 • Béda • 26. dubna 2015

  Béda napsal
  Včera jsem někde četl, že jakýsi eurobyrokrat navrhuje, aby si lidi brali dva a víc těch nešťastníků domů. Já bych měl jiný návrh. Aťsi jich nejdřív naberou domů ti, co ty války odsouhlasili, jejich širší rodinné zázemí. A ne dva ale hned dvacet. Ať ty sv.ně vidí, co způsobily. To se jim to hoduje, když za jejich svinstva mají nést důsledky vždy ti druzí, kteří jim ten blahobyt navíc ještě platí.

  To samé platí pro války. Chcete válčit? V Afghánistánu, v Libyi, v Iráku, v Sýrii, na Ukrajině, proti Rusku? Žádný problém. S obranou českého státu to nemá vůbec nic společného. Právě naopak, z těch vašich válek vznikají bezpečnostní rizika v přilehlém regionu i pro nás, co s těmi válkami nemáme nic společného díky běžencům a mstitelům. Takže za svý a ne našim jménem. Jestli je tady ještě nějaká demokracie, musíte se zeptat lidu jestli chce válčit. A jestli ne, řeknete rovnou, že jde o totalitu. Vyberte prostředky, zakupte si u svých válkychtivých přátel v USA anebo jinde zbraně, třeba vám je věnují zadara a běžte! Vy sami! Vy, kteří chcete válčit. Nás co válčit nechceme do svých válek nezatahujte! My nechceme být vrahy ani zločinci! Nechceme mít černé svědomí, stát se mrzáky ve jménu ničeho, nechceme mít pošramocenou psychiku anebo padnout pro nic. Ani naše děti! Válčete si tam sami za sebe! A řešte si sami taky důsledky SVÝCH válek.

 • Béda • 26. dubna 2015

  A ještě něco. Pokud vím, ve volbách nikdy žádná strana nedostala mandát k ÚTOČNÝM VÁLKÁM. Všechny strany se vždycky zaklínaly že budou řešit politické problémy diplomacií a pokud vůbec mluvili o válce pak jenom jako o obraně vlasti. Tak jak to tedy je? Na základě čeho, na základě jaké ústavy, jakého mandátu zatahují celý stát do války?

 • Martin (už bez taky m) • 26. dubna 2015

  peter. napsal
  Martin
  Uvítal by som,keby ste nám dali návod,ako riešiť tento aktuálny problém,lebo ho treba vyriešiť hneď,teraz,dnes.Mali by sme si tých utečencov pobrať domov tak ako to ktosi navrhol?Viete čakať,že vyhráme boj s pôvodcami tejto krízy s kapitalistami,Rothschildovcami a tak,možno raz po rokoch,keď sa všetci ako jeden postavíme proti bezpráviu v Afrike a inde,tak to pomôže tým utečencom asi tak,ako mŕtvemu hubertus.Takže sú len dve možnosti.Pozvať ich ku nám alebo sa pred nimi brániť.Ktorá možnosť sa vám zdá byť lepšou? A treba si pri tom rozhodovaní uvedomiť,že aj naše štáty sú kolóniami a veľmi na výber pravdepodobne nedostaneme.Aká je vlastne vaša predstava budúcnosti našich štátov,našich vnukov,potomkov v prípade,že sa naplnia zámery multikulturalistov?Čo navrhujete???

  Nejsem příznivec multi-kulti.
  „Domácí“ mají přednost a svou identitu si mají právo uchovat.
  Nejsou jen možností které uvádíte.
  Napadá mne následující:
  Navrhl bych obrátit se na naše Europoslance /neb jde o skutečně Evropský problém/ s výzvou, ať věc řeší, a ať tlačí na onen „repatriační či obnovní fond“ – ze zdrojů bývalých koloniálních mocností především.
  Jinak se to totiž bude platit ze zdrojů EU a to „tiše za bukem“, jako na Ukrajině. Jistě, může to vypadat k smíchu – ale pokud se na sebereflexi těch skutečných vinníků kořistění minulých i současných nebude tlačit a „svítit“ zdola, kdo to bude platit (přes nesouhlas)? Ať se mezi sebou hádají Britové s Portugalci, Španěly či Belgičany, atd. kdo má „svědomí horší“…
  Další možností je šířit poznání o tom kdo a co tyto lidi z jejich domovů vyhání, kdo a jak toho využívá…
  Ptát se případně našich velvyslanců v inkriminovaných zemích co s tím tyto země dělají, a jaký je k tomu postoj „našich elit“ a zástupců… Jak konají a pokud již vynakládají celospolečenské a veřejné prostředky tak k čemu, s jakým efektem, a s jakým cílem…
  Ptát se po dosud slušných médiích a novinářích, dokazovat souvztažnosti mezi rozbitím těch států a exodem, s vykrádáním jejich bohatství a bídou.
  Ptát se na programy EU V TĚCH KONKRÉTNÍCH ZEMÍCH, co plánuje či přímo provádí, s jakým výsledkem, jak se reaguje na zjištěné, a mají-li pak „vedoucí představitelé“ zemí zpětnou vazbu. Minimálně dostaneme obrázek „zodpovědných“…
  Pane peter, je pravděpodobně i u nás řada studentů škol co by to mohli PRAKTICKY AKTIVNĚ řešit jako své práce různých úrovní. Mládež by dostala smysluplnou práci a informace.
  Sám nemohu, ale přidal bych se a šířil.
  Sám bych v případě své stabilizace rád trochu pomáhal těm z Donbasu či „z té strany“ ale zatím to nevypadá…

 • Martin (už bez taky m) • 26. dubna 2015

  Béda: naprostý souhlas.

 • Aleš • 26. dubna 2015

  ppk: Takovým postojem byl umožněn Majdan. Jednoho dne zaklepe i na Vaše dveře. Samozřejmě že pomocí jedinci ještě nejdou zastavit šílené události. I jsem konzistentní v tom, že nejdůležitější bude nechat padnout dolar, rozpustit Wallstreet, ze souborů nul na virtuálních derivátových účtech nechat udělat to nic. Tím že se „ubránite“ řešit lumpárny za viníky, v podstatě umožníte zase jiný styl lumpáren.

 • peter. • 26. dubna 2015

  Bety napsal
  jak média v dojemné shodě opomíjejí jmenovat Libyi.

  Betty:
  Na ostrove Janiky je uvedená reč,ktorú predniesol M.Kadáffí v OSN.Je to dlhá reč,ale oplatí sa prečítať si ju.Najmä druhá polovica stojí za to.Ja som si prečítal jeho „Zelenú knihu“a tvrdím,že bol zavraždený nechutným spôsobom múdry človek,ktorý dokázal za dobu svojho vládnutia pretvoriť feudálnu,akoby v stredoveku existujúcu Lýbiu na moderný a vyspelý štát s vysokou životnou úrovňou.Takíto „vodcovia od narodenia“musia byť zlikvidovaní svetovými elitami,lebo svojimi schopnosťami by mohli ohroziť ich moc nad svetom.Mohli by ukázať iným národom,že je možné žiť lepším životom,keď sa zbavia parazitov.

 • PPK • 26. dubna 2015

  Aleš napsal
  jsem konzistentní v tom, že nejdůležitější bude nechat padnout dolar, rozpustit Wallstreet, ze souborů nul na virtuálních derivátových účtech nechat udělat to nic

  Základní chybou světové levice je, že chce kapitalismus křesťansky či sociálnědemokraticky vylepšovat namísto toho, aby kapitalismu uvázala pevnou uzdu a pod bičem represe ho nechala tahat vůz mírové ekonomiky a sociální spravedlnosti tak, aby na světě neměli šanci ti, kteří svět chtějí dobyvačnými válkami rozvracet, vyvražďovat a kořistit. A tak se levice namísto racionality utápí ve fantaziích, v malicherných a sebestředných sporech o iracionálních a osobních problémech jednotlivců, kteří chtějí být mluvčími a vůdci, řídící praktické vize a vzdělaného vědomí a tušení souvislostí nemajíce. Utápí se ve sporech o utopických a pavědeckých teoriích a o dojemných citech a citečcích vůči všemu možnému, jen ne k odhodlanosti důsledné realizace pochodu po cestě k bezpečí a ke spravedlnosti pro všechny. Přitom je to tak jednoduché: Kapitalismus sám o sobě je naprosto nereformovatelný a totalitně bezcitný vůči jakýmkoliv humanistickým světa-spasitelským ideálům. Jeho jedinou myšlenkou je svoboda pro „vyvolené“ samozvané elity. „Svoboda“ k tomu, aby majetkoví predátoři tu vždy byli a vždy jen mohli nepoctivě a spekulativně urvávat co se dá. A mocenští (i další) levičáci jim soustavně skáčou na špek a jen kavárensky, intelektuálsky a naprosto nejednotně kecají a kecají, protože vskutku spravedlivě uchopit do svých rukou moc, tak to by ale taky znamenalo, naložit si na hrb opět i pořádnou dávku zodpovědnosti, protože pak by na tu vládu byli sami a nemohli by se vymlouvat na ty, „co vládli před nimi“. Přesto to vidím tak, že opět tu jsou ještě někteří vůdci velkých národů a států, kteří kapitalismu uvázat pevnou uzdu snad dokážou a jen právě v tomto vzoru je ještě pro naše potomky určitá naděje na lepší budoucnost.

 • peter. • 26. dubna 2015

  Keďže tu nikto nepredložil svoj návrh,ako by sa mala tá humanitárna katastrofa s africkými utečencami riešiť,pokúsim sa o to ja,aj keď to asi nebude prijaté s nadšením.
  Ja navrhujem toto.Vojenské lode by mali hliadkovať v pobrežných vodách severnej Afriky a každú loď s utečencami vrátiť späť.Utečencov zdržiavajúcich sa na Lampeduse a v zberných táboroch nalodiť a vrátiť do domovských štátov.Nebol by som ani proti tomu aby sa utečencom vyplatila nejaká finančná čiastka ako kompenzácia za straty spôsobené nákladmi na útek.V krajinách kde navrátilcom hrozí smrť alebo represálie od tamojšieho režimu, zabezpečiť ich ochranu vojensky.Tam,kde sú ľudia ohrození hladom,zabezpečiť humanitárnu pomoc.Hlavná ťarcha nákladov s tým spojených by mala dopadnúť na tie štáty,ktoré sú za zlú situáciu v afrických štátoch zodpovedné.
  Potom môžu nastúpiť riešenia ktoré tu odzneli napr.od Martina.
  Tento návrh vychádza z toho,že tú humanitárnu katastrofu treba riešiť hneď a bez odkladov.
  Uvítal by som oponentúru a iné,lepšie návrhy.

 • Martin (už bez taky m) • 26. dubna 2015

  peter: určitě je k diskusi co uvádíte. Např. to vojenské zajištění je zase o lidech, penězích a zodpovědných. Nevím jak v které zemi a do jaké míry a co by to přesně vyžadovalo. Když se podíváme na Saharskou Afriku či tu Severní, pak hranice vytvářely koloniální mocnosti „podle pravítka“ – viz např. Čad a Mali, Niger, ale i Kongo, Alžír… kde se zastavit?
  Plus „kmenové“ války a drogy, místní sebranka načichlá praktikami „bílého muže“…
  Ale ano, mělo by to vše být „v balíku“ k jednání.
  Určitě řešit potraviny a nemoci, „vrátit“ znamená asi i další „utečenecké tábory“, nevím. Přiznám se, že nejsem až tak znalý „Afrických reálií“ dneška. Ale samozřejmě bych je tlačil k co největší samostatnosti, a snažil se jim dát důvody k víře a naději že doma u sebe v Africe se mohou mít i lépe než dnes, když se budou aktivně snažit. Je ale třeba zároveň respektovat „tam u nich“ jejich zvyky, mentalitu, atd. Nenatřeme Afriku „na bílo“ jak si představují idealisté. Z dětství mám moc rád knížku „Kraj dvojí oblohy“ od L.M. Pařízka.
  Gauneři věděli proč zničit a oslabit „Hnutí nezúčastněných zemí…“, i můj postoj ke Kaddáfímu (logicky pod vlivem dostupných informací) prodělal svůj vývoj… Libyjskou „střelnici“ a sadismus „chirurgicky přesných zbraní“ jsem i na OM odsoudil. Ve svém stavu tam ale nemohu odjet udělat víc, je mi líto.
  PPK: bez osobního setkání se nám nedorozumění asi nepovede překlenout. I jen to že jsem dosud neutekl a žiji tam kde žiji mne extrémně limituje. K tomu „bít se s lumpy tam kde jsem“ mám zapotřebí nemálo odvahy, odhodlání a nasazení, atd.
  Neberte to prosím jako stesky, ale konstatování faktu.
  Nepléduji zde pro naivní idealismus, ale cosi jsem už také viděl, a nechci … pokud vysloveně nebudu muset.
  Ano, nevím jak dlouho (s tím) sám vydržím..

 • PPK • 26. dubna 2015

  peter. napsal

  Keďže tu nikto nepredložil svoj návrh,ako by sa mala tá humanitárna katastrofa s africkými utečencami riešiť,pokúsim sa o to ja,aj keď to asi nebude prijaté s nadšením.
  Ja navrhujem toto.Vojenské lode by mali hliadkovať v pobrežných vodách severnej Afriky a každú loď s utečencami vrátiť späť.Utečencov zdržiavajúcich sa na Lampeduse a v zberných táboroch nalodiť a vrátiť do domovských štátov.Nebol by som ani proti tomu aby sa utečencom vyplatila nejaká finančná čiastka ako kompenzácia za straty spôsobené nákladmi na útek.V krajinách kde navrátilcom hrozí smrť alebo represálie od tamojšieho režimu, zabezpečiť ich ochranu vojensky.Tam,kde sú ľudia ohrození hladom,zabezpečiť humanitárnu pomoc.Hlavná ťarcha nákladov s tým spojených by mala dopadnúť na tie štáty,ktoré sú za zlú situáciu v afrických štátoch zodpovedné.
  Potom môžu nastúpiť riešenia ktoré tu odzneli napr.od Martina.
  Tento návrh vychádza z toho,že tú humanitárnu katastrofu treba riešiť hneď a bez odkladov.
  Uvítal by som oponentúru a iné,lepšie návrhy.

  Inu, návrh je to dobrý, jenže takové řešení nikdo nezrealizuje. Proč? Protože na této planetě neexistuje autorita, která by donutila např. právě politiky Francie, Británie, Itálie, USA a dalších zemí, kteří tu humanitární katastrofu způsobili, aby to nyní dali do pořádku. Zkrátka, oni to jednoduše nechají vyhnít. Vždyť životy utopených v moři je nezajímají stejně, jako je nezajímaly životy těch, kteří v nedávných převratech států severoafrického pobřeží byli právě jejich vinou a jejich leteckým bombardováním zabiti. Nu a pokud jde o evropské politiky ostatní, koho z nich to zajímá, když v zemích, jako jsou ty naše, mají nyní hlavní slovo fašisté typu tužky z nočního baru, o němž psala paní merlin?

 • zajoch • 26. dubna 2015

  Pánové Peter, nebo PPK, máte zde všeliké rady na vyřešení nespravedlivé a kruté reality dnešního světa, ale jak je skutečně realizovat nepíšete nikdo. Knížecí rady dovede dát leckdo, ale praktickou radu k realizaci málokdo, jestli vůbec někdo. Mi je jasné, že ani žádnou radu dát nemůžete. Protože možnost řadových občanů končí právě jen v objasňování příčin a teoretických úvahách co s tím. Tak tedy co? Souhlas s tím, ať se ubožáci topí ve vlastní bídě? V bídě, kterou má zčásti na svědomí i naše vláda? Vždyť trčíme v NATO a aktivně podporujeme agresivní války (Irák, Afghánistán), namísto toho, abychom řekli tak toto ne a vystupujeme. Nemůžeme to říci? Dobře, tak jsme zbabělí a nemáme co kritizovat nebožáky z válečných zón.

  Nečetla jsem většinu komentářů pod tímto článkem, možná kdyby ano, pohlížela bych na věc jinak. Ale naprosto se ztotožňuji s postojem Martina.

 • peter. • 26. dubna 2015

  zajoch napsal
  Nečetla jsem většinu komentářů pod tímto článkem, možná kdyby ano, pohlížela bych na věc jinak. Ale naprosto se ztotožňuji s postojem Martina.

  Ja som návrh na riešenie dal.Je to tretí koment nad vašim príspevkom.

 • peter. • 26. dubna 2015

  peter. napsal
  Ja som návrh na riešenie dal.Je to tretí koment nad vašim príspevkom.

  p.Zajoch!
  A čo navrhujete vy?Upozorňujem,že sa žiada okamžité riešenie,lebo každým dňom sa tá hum.katastrofa zhoršuje.Tak ako by sme mali podľa vás postupovať?Zaujať realistický postoj,alebo stačí prejaviť súcit a pohoršenie,že k takému niečomu vôbec dochádza.Keby sa tie prachy ktoré sa denne vynakladajú na vojnu v Sýrii a na Ukrajine použili na účel odvrátenia tej katastrofy s utečencami,tak by to pomohlo?Podľa mňa nie,lebo ako povedal Kadáffí v OSN v r.2009.Povedal:Dajte nám späť naše ukradnuté bohatstvo.Afrika si zaslúži kompenzáciu 7,77 biliónov dolárov.Je to náhrada,ktorú majú Afrike zaplatiť tie krajiny,ktoré mali v nej kolónie.Afričania budú tieto peniaze vyžadovať.Pokiaľ nechcete dlh 7,77bilióna dolárov zaplatiť,Afričania pôjdu tam,kam ste ich odniesli.Majú na to právo.Musia sledovať stopu svojich peňazí a dostať ich späť.Ten prejav je celý na ostrove Janiky a oplatí sa prečítať si z neho aspoň tú časť,ktorá sa týka nami diskutovanej témy.

 • Béda • 26. dubna 2015

  fajt napsal

  http://politikus.ru/v-rossii/48730-rossiyskiy-genshtab-obvinil-ssha-v-razvyazyvanii-vseh-sovremennyh-voennyh-konfliktov-v-mire.html

  Konečně to řekla nějaká respektovaná autorita veřejně nahlas. Samozvaný král v Adamově rouše se stále domníval, že jeho nahotu nikdo nevidí. Anebo, že se každý bojí veřejně ukázat na to, že pozbyl i ten fíkový list.

 • peter. • 26. dubna 2015

  Ako možno tlačiť na vládu,ktorá toleruje prejavy fašizmu ako je to v prípade vyjadrení p.V.Bartuška(článok p. merlin)Od takej vlády možno očakávať jediné a to,že sa nebude v ničom priečiť svojmu kolonizátorovi,ktorý má symboly fašizmu(zväzok prútov so zaťatou sekerou)priamo v hlavnej sále kongresu USA po oboch stranách rečníckeho pultu.

 • zajoch • 26. dubna 2015

  Milý Peter, ano, četla jsem vámi uvedený váš návod. Ale nerozumíme si. Jsou různé návody co udělat, aby se předešlo stěhování obyvatel druhých zemí k nám. Jsou různé rozbory situace. Ty jste uvedli, vy i další diskutující, jenže nikdo z nás je nemůže zrealizovat, nikdo nemá tu moc. Ale jak donutit ty, kteří tu moc mají (vždyť měli sílu státy zničit), aby učinili nápravu, to jsem si nikde nepřečetla a sama to také pochopitelně nevím. Jsem přesvědčená o tom, že se to ani zde dočíst nemohu. No a proto chápu utečence, chápu jejich pohnutky k emigraci. Neodsuzuji je a nešířím dále mnohé výzvy, jako je „stop islámu“ a pod., které se ke mně dostávají. Já nic jiného udělat nemohu a moji spoluobčané také ne. Ve svých třech komentářích jsem uváděla jediné, že nesouhlasím s odsuzováním těch lidí, kteří utíkají z válečných zón a že se snad měli vzepřít. No, já bych se asi ani v Libyi ani v Afghánistánu, ani v Iráku vzepřít nedokázala. Patrně bych si tím přivodila rozsudek smrti. Jak donutit ty kteří mohou hrůzy v těch zemích zastavit a napravit k tomu, aby to udělali nevím. Jistě jste ani neočekával, že vědět budu.

 • peter. • 26. dubna 2015

  zajoch napsal

  Milý Peter, ano, četla jsem vámi uvedený váš návod. Ale nerozumíme si. Jsou různé návody co udělat, aby se předešlo stěhování obyvatel druhých zemí k nám. Jsou různé rozbory situace. Ty jste uvedli, vy i další diskutující, jenže nikdo z nás je nemůže zrealizovat, nikdo nemá tu moc. Ale jak donutit ty, kteří tu moc mají (vždyť měli sílu státy zničit), aby učinili nápravu, to jsem si nikde nepřečetla a sama to také pochopitelně nevím. Jsem přesvědčená o tom, že se to ani zde dočíst nemohu. No a proto chápu utečence, chápu jejich pohnutky k emigraci. Neodsuzuji je a nešířím dále mnohé výzvy, jako je „stop islámu“ a pod., které se ke mně dostávají. Já nic jiného udělat nemohu a moji spoluobčané také ne. Ve svých třech komentářích jsem uváděla jediné, že nesouhlasím s odsuzováním těch lidí, kteří utíkají z válečných zón a že se snad měli vzepřít. No, já bych se asi ani v Libyi ani v Afghánistánu, ani v Iráku vzepřít nedokázala. Patrně bych si tím přivodila rozsudek smrti. Jak donutit ty kteřímohou hrůzy v těch zemích zastavit a napravit k tomu, aby to udělali nevím. Jistě jste ani neočekával, že vědět budu.

  Viete,ale v tomto prípade ide v 90% o ekonomickú emigráciu.Je to ako s východoeurópskymi cigáňmi,ktorí po vstupe ich domovských štátov do Shengenu vyrazili do Európy aby využili štedrý sociálny systém hostiteľských krajín.Diskutovalo sa o tom v našej TV.Za prevoz cez stredozemné more zaplatili utečenci prevozníkom tisíc dolárov za osobu,pri 5 člennej rodine je to 5 tisíc dolárov a taký je ročný príjem mnohých slovenských rodín. Nechápte ma prosím zle,nejde mi o žiadny rasizmus ale treba brať do úvahy aj túto stránku problému.Kadáffí zadržiaval už dávno pred týmto exodusom státisíce afrických utečencov a toto je už len dôsledok toho,že miesto toho aby boli jeho varovania vypočuté,tak ho radšej zavraždili.Teraz už tých utečencov hľadajúcich lepší život nemá kto zastaviť.

 • peter. • 26. dubna 2015

  peter. napsal
  Teraz už tých utečencov hľadajúcich lepší život nemá kto zastaviť.

  Problém Afgánskych a Sýrskych utečencov je špecifický a aj útekové trasy sú iné ako u afrických utečencoch.V Anglicku a Škandinávii sú najväčšie problémy s Pákistáncami.Medzi dobre prispôsobivých imigrantov patria Iránci,Indovia a napodiv Palestínci.Sú vzdelaní a vážia si krajinu,ktorá im poskytuje útočisko a živobytie.Dokážu rešpektovať kultúrne a náboženské tradície hostiteľskej zeme.

 • zajoch • 26. dubna 2015

  Dobře Peter, vy možná víte jak to ve sktečnosti je, já to nevím, nemám možnost si to nijak spolehlivě zjistit. Proto se s vámi v tomto nepřu. Jenom mi neštymuje příměr s Cigoši. Tito mazaní lidé nežili v zemi, v níž by byla válka, v níž by se ve velkém zabíjelo. Ovšem ti z Afriky a Asie v takových zemích žijí. To, že zaplatili značné sumy za převoz nemusí ještě znamenat, že jsou majetní. Oni také jistě věděli jak to při převozu chodí a že i tam jim hrozí velké nebezpečí. Ta zkušenost se ztroskotáním lodí je několikaletá. Přesto jim asi připadalo riziko plavby menší než riziko zabití ve vlastní zemi. Už k tomu asi skutečně nemám co jiného říci.

 • peter. • 26. dubna 2015

  Už som tuším pochopil o čo vám ide.p.Zajoch tak ako ani jeden z nás nemôže ovplyvniť to,že sme sa stali vazalskými štátmi ktorých občania sú odkázaní na zbytky ktorá spadnú panstvu zo stola,tak nemôže nikto ovplyvniť ani hrôzy ktoré sa dejú v Sýrii,na Ukrajine a aktuálne v stredozemnom mori.Môžeme sa rozčuľovať,prejaviť súcit a ak nejaká charitatívna organizácia zorganizuje zbierku obnoseného šatstva alebo finančnú zbierku,tak môžeme prispieť.Výsadou nás starších je to,že pamätáme aj inú dobu,z ktorej v nás ostali hodnoty ako súcit,svedomie a ochota pomôcť.Dnes sa to už ale nenosí.Prichádza zákon džungle súcit,svedomie česť,hľadanie a presadzovanie pravdy vás môžu dostať akurát tak na pranier kde sa stanete objektom výsmechu.V týchto pomeroch sa snažím aspoň o to,aby som svoje názory vyplývajúce zo životných skúseností mohol nejakým spôsobom odovzdať iným a využívam k tomu aj toto fórum.Podarilo sa mi vychovať troch synov,ktorým som sa snažil vštepiť aj iné hodnoty ako sú tie,ktoré mladým ľuďom vtláča do mysle súčasná propaganda.To je asi tak všetko čo môžem pre zmenu tohoto svinského režimu urobiť.Nikdy ale nebudem tým človekom,ktorý ohrozí svoju rodinu a v širších súvislostiach aj národ tým,že podľahnem súcitu čím pristúpim na úmyselné vytváranie podmienok pre európsky multikulturalizmus.Jeho tvorcovia totiž sami vytvárajú situácie ako je tá s utečencami a náš súcit je potrebný len preto aby tieto ich zvrátené plány mohli ľahšie realizovať.Náš súcit pomáha oveľa viac tvorcom novej Európy ako tým chudákom z Afriky a Ázie.Tak aby sme nenaleteli.

 • zajoch • 27. dubna 2015

  Ano Peter, to je ono! K závěru vašeho posledního komentáře: teď jen dokázat správně vyhodnotit která situace – událost komu slouží. Nezdá se, ale lehké to není. Soudím podle sebe.

 • Velekněz Ratata • 27. dubna 2015

  Obávám se, že si planě týráme svědomí ve snaze řešit praktická sofismata. Jste v už tak přetíženém člunu kus od Titaniku. Vzít další, nebo je mlátit veslama po rukou? Za a) se to asi celé potopí, za b) s tím budete muset nějak žít. Pokud jste důstojník a máte příkazem zachránit aspoň ty lidi v člunu, budete s tím nejspíš muset žít, nebo se aspoň zastřelit až někde v Halifaxu. Co takhle vyskočit, aby bylo jedno místo navíc ?

  Všichni víme nebo tušíme nebo se bojíme, že polidštení poměrů v Evropě půjde už jen přes takový mazec, že na tisíce utopených černochů budou v lepším případě ti přeživší z nás vzpomínat až dodatečně.

  Vzpomínám na pěknou knížku, kde si Francouz, který chtě nechtě ve Vercorsu střílí Němce, říká, jak všichni ti pracovití, chytří a spolehliví Němci mohli stavět v Africe nemocnice a zúrodňovat Saharu. No―mohli.

  Myslím Hamlet říká, když už neví kudy kam (on to neví porád, takže toto je jen jedna možná instance): Co mne se týče, já, já se půjdu modlit.