Diskuze k článku


 • petr • 10. prosince 2015

  CAST K CELKU Rozhovor Josefa Dolezala s Paul Craig Roberts
  https://www.youtube.com/watch?v=pXNDE-ywDmY
  Jevgenij Fjodorov: Analýza útoků v Paříži z 13.11.2015
  http://www.nwoo.org/2015/12/10/jevgenij-fjodorov-analyza-utoku-v-parizi-z-13-11-2015/

 • to je jedno • 11. prosince 2015

  Jako obvykle, konference lidstvu nepřinese žádné řešení. Jen zhorší beztak těžké životní podmínky obyvatel Země a tedy i nás v České republice. Když např. Sýrie má neobnovitelně vyčerpáno 70% podzemní vody, znamená to jen, že tato země je už dlouho vzhledem ke svým přírodním podmínkám PŘELIDNĚNÁ a to se týká mnoha zemí. To se ovšem neřeší. Je zde případ Indonésie, tam aktuálně hoří pralesy a vyschlé pralesní rašeliniště – prý se do atmosféry nyní mimo mnoha zplodin dostane tolik CO2 za 3 dny, jako vyprodukuje Německo za celý rok! A proč? Kvůli nadnárodním monopolním potravinářským západním koncernům, jako je třeba Nestlé! A opět částečně i díky kvůli hlouposti a přelidnění tamních obyvatel… Proč se toto neřeší? Pak je zde případ Číny – tam se prý jen během let 2010-2013 spotřebovalo 1,5x více betonu, než v USA za celé 20.-té století. Představte si, kolik na to muselo být spotřebováno energie… Ale jen my Západ jsme vinni tím, že v zemích třetího světa lidé trpí suchem v důsledku globálního oteplení… Prý v mnoha těch zemích je tabu o mnoha věcech hovořit – třeba o rozumném počtu dětí v rodině… Takže když těm lidem není možno poradit, pak jim stejně není možno pomoci! Změna způsobu života směrem od konzumerismu je jistě žádoucí a já to plně podporuji, ale to nestačí. Inspirací jsou jistě např. přírodní národy, které ve své snaze o svůj život v souladu s přírodou se naučili ovlivňovat svou porodnost… Proč toto je přehlíženo? Proč je přehlíženo, že průmysl produkuje spoustu výrobků, které se schválně po několika letech používání pokazí? Kdepak, jsem přesvědčen, že na té konferenci nešlo o řešení závažných ekologických problémů… ale o získání větší kontroly ze strany elit nad námi obyčejnými lidmi…

 • idiotronic • 11. prosince 2015

  V článku zcela postrádám pochvalnou zmínku o aktivitě ČR (dříve ČSSR), bez jejíž náležitě dimenzované kapacity přenosové sítě by nebyla možná koordinace kolísajících výkonů větrných elektráren Německa s vodními elektrárnami v Rakousku. Přitom
  tento přenos není tržně zpoplatněn. Na přenosu energie od větrných elektráren v Německu se podílí i Polsko. Bez uvedených dálkových přenosů by německé větrné elektrárny neměly smysl, neboť Německo potřebnou přenosovou kapacitou nedisponuje , zaspalo.

 • Béda • 11. prosince 2015

  Známý klimatolog (chystal eko zakázku století) Galósek prý přes 3 hoďky plodně žvanil v parlamentní žvanírně.

 • racek • 11. prosince 2015

  Jo, Bédo, tuhle zakázku jsem svýho času zažil s jedním upovídaným aktérem, dnes trestně stíhaným. No, ta krádež století se nakonec neuskutečnila, neb jejího rozměru se i Klouzek lekl. Nicméně měl opět vše neprůstřelně připraveno, jako ty padáky. Tehdy se ovšem ekoorganizace docela pochlapily, docela dobře argumentovaly proti.
  Jinak ovšem hoši a děvčata mají dost pravdy. Prostě se přesunuly problémy USA a Evropy do rozvojovek … Ono jim taky nic jiného nezbylo. Ta biopaliva u nás moc růst nechtějí. Takže když jsme vypracovaly skvělé ekozákony, tak rozvojovky vykácely pralesy a pěstovaly třtinu, palmový olej a soju … samozřejmě, ty firmy zabývající se pěstováním jaksi domácí nebyly, že ano… no a my splnily ty naše zelené zákony, které zdánlivě porušují už dnes známé přírodní zákony. To ovšem není kocourkov, to je zločin. Zaviněný jedna blbostí a nadšením na straně jedné, na druhé straně prostě kšeft… Strašný zločin.

 • r.m. • 12. prosince 2015

  Dneska se začíná klimatickou válkou. V případě Sýrie šlo o roky 2008 až 2011. Všimli jste si, že po létech máme zase normálnější oblohu i my?
  Něco nám mainstream zase opoměl říct.)))
  Už více než 10 let se porovnáním dlouhých dat našla souvislost mezi výší exhalací průmyslové Evropy a suchy v subtropickém pásu. Až do poloviny 80. let tyto exhaláty ochlazovaly severní polokouli natolik, že roční cyklické srážky se velmi často (ne každý rok) zastavovaly jižně od obvyklé severní hranice.
  Jestřábím šmejdům tahle informace samozřejmě neušla a jakmile to bylo technicky a finančně možné, začali s tím ve velkém.

  V našich podmínkách je důležitá přeprava vody atmosférou z Atlantiku do kontinentální Evropy. Když říkám kontinentální, myslím tím oblast kontinentálního podnebí především východně od ČR.
  Jěště my ležíme v přechodné zóně. Kontinentální „v létě vedro, v zimě zima.“ tu nemáme každý rok.