Diskuze k článku


 • Sio • 5. března 2015

  Jojo, příjdou doby nových Děbalcev. Zločinci zase budou zločinci, pátá kolona se nebude drze prohlašovat za wlastence a co bylo ukradeno, bude navráceno.

 • Aleš • 5. března 2015

  Obávám se, že církev je tu právě kvůli dalším Debalcevům. A jeden člověk s tím nemá šanci hnout.

 • J. Hruška • 5. března 2015

  Přestal bych se vymlouvat na vítězné mocnosti. Odsun byl jediné civilizované řešení poválečné situace. Mimochodem: Odsunutí byli pokud vím odškodněni německým státem, takže když se dneska domáhají dalšího odškodnění za stejnou věc, nápadně se to podobá podvodu.
  Na tom, co se tady už čtvrt století děje mi případá podstatné něco jiného: Vlastenci, kteří pozvedli český národ nám říkali: „Je nás málo, musíme vítězit kvalitou“. Při odsunu jsme se snažili nebýt jako oni. Všechna pochybení a zbytečné tvrdosti byly odhalovány a odsuzovány. Výsledkem bylo, že u nás proběhl (pokud se dá zjistit) odsun kultivovaněji než v jiných státech, ale přesto jsme měli určitý pocit viny.
  Po převratu spustili intelektuálkové, kteří u nás vytvořili samozvanou „elitu“ něco v tomhle smyslu: „Bídní Češi, ubližovali jste sudeťákům, donášeli jste, kradete, byli jste vždycky jen lokajové“. A tak dál, asi si to pamatujete. Svoje vlastnosti podsunuli „Čechům“, ale protože jsme si vzdělanců tradičně vážili, na delší dobu nás zmátli. Dneska už to nefunguje a rozumnější z nich si dávají pozor, aby se tím neztrapňovali. Jen skanzen v některých kruzích Římskokatolické církve to ještě drží.

 • Irena • 5. března 2015

  Tady mezi jiným říkají, že se v Kazachstánu pokoušeli navrhnout předčasné prezidentské volby, tj. zbavit se Nazarbajeva. Vypadá to, že to ustál. Ovšem bývalý manžel jeho dcery prý v rakouském vězení spáchal sebevraždu (zpráva z 24.02.15)
  https://www.youtube.com/watch?v=a6OlHCaHiTs&app=desktop

 • Sio • 5. března 2015

  Mám takový dojem, že jsme nedostali pořádné válečné reparace za 2. světovou. Pokud tedy někdo chce otevírat staré záležitosti …

 • idiotronic • 6. března 2015

  Sio napsal
  Mám takový dojem, že jsme nedostali pořádné válečné reparace za 2. světovou. Pokud tedy někdo chce otevírat staré záležitosti …

  To jsem četl také a dokonce mám dojem, že otevírat staré účty , aby bylo o co se hádat mají zájem jen určité kruhy v Česku a Bavorsku. S Poláky se jedná jinak a dělítkem je vztah k Římskokatolické církvi.
  Po desítkách let odstupu shledávám podvrh Lubomíra Štrougala s Černým a Čertovým jezerem jako opodstatněný, ačkoli jsem jej původně odsuzoval. Ale je to právník a měl s během času (a promlčecích dob)
  zkušenosti.
  Nikdy by mne nenapadlo, že Ferdinand Seibt, autor knihy Německo a Češi (rodák z blízkosti Litoměřic, odsunutý ve svých 15 létech) vyhodí na hodinu historičku Evu Hahnovou, protože zastává příliš pročeské postoje (odvolala se, soud výpověď zrušil). V neprospěch Čechů (Čechoslováků) hraje fakt, že postup
  rozbití státu hromadnou vlastizradou (Sudety) byl úspěšně zopakován v Jugoslávii,kde motorem nenávisti byla nenávist mezi katolíky a pravoslavnými (rozdíl v řeči – není-li podepřen jinou abecedou- ani Slovan nepozná). A tak článek je (jako) o Hitlerovi, já píšu o Československu ,Bavorsku, Jugoslávii, ale jsme vlastně pořád ve Vatikánu…