Kolonialismus a migrace

Mnozí spojují současnou narůstající migrační záplavu směřující do Evropy se socialismem a bruselský diktát ztotožňují se socialismem. Chtěl bych jim vzkázat: Nikoliv, vážení! Migrace z válkou zničených zemí Afriky a středního východu, resp. z ekonomicky zbídačených zemí Afriky nemá vůbec nic společného se socialismem. Je to produkt politiky imperiálního neokolonialismu. Konečně projekt EU taky není žádným socialistickým projektem (neklade si jako hlavní cíl zlepšování životních podmínek a posilování práv „proletariátu“, ochranu proletariátu před mocnými kapitalisty, odstraňování sociální nerovnosti, ale právě naopak – od samého počátku jde o projekt v zájmu velkého kapitálu s nadnárodními ekonomickými aspiracemi (u zrodu projektu EU stáli uhelní „baroni“ a ocelářští magnáti, nikoliv sociální revolucionáři).

Cílem migrace není povznesení obyvatelstva imperiální válkou a neokoloniálním parazitismem ničených zemí. Naopak dnešní migrace je důsledkem imperiálního vměšování a poručníkování. Za předplyšákového „socialismu“ nebylo cílem rabování surovinového bohatství vojensky a ekonomicky slabších zemí. Naopak těmto zemím bylo pomoženo – mnohokrát i k vlastní ekonomické škodě za cenu těžko dobytných pohledávek (nikoliv za cenu tvrdě vymáhané kapitalistické lichvy a úžery, které jsou dnes nazývány eufemicky pomocí anebo imperiálních válek, které jsou nazývány demokratizací a  přinášením svobody) při budování průmyslové a energetické infrastruktury, školství, zdravotnictví…

Dnešní bruselský diktát nesleduje ideu proletářského internacionalismu, ale řídí se striktně a tvrdě zájmy nadnárodních kapitálových elit (mezinárodní oligarchie a globálních firem). Není to žádná všelidská humanita v pravém slova smyslu, ale kosmetická na veřejný odiv vytahovaná pseudocharita. Ti, kteří ve velkém rozjeli a dál rozjíždějí ve svém zájmu všeničící válečný byznys volají ostatní k pomoci nepatrnému zlomku postižených, ve skutečnosti těch bohatších běženců z rozvrácených zemí.  Chudí (vysávané kolonie center ve vazalském vztahu) se mají solidárně podělit o důsledky koloniální politiky s koloniálními centry, které vyvolaly migraci. Konečně tak je to v kapitalismu při řešení krizových vztahů vždycky. Privilegované skrytě vládnoucí nadnárodní elity  hlasují kdesi potajmu o tom, kde budou příští války a státní převraty, a pak lížou smetanu z této politiky,  (v tomto případě si mastí kapsu a sečítají zisky zbrojní firmy, firmy obchodující surovinovými komoditami, firmy organizující migrační byznys s bídou, lichváři, kteří to všechno s vidinou tučného zisku financují). O náklady je pak nucen povinně se podělit „proletariát“ kapitalistických center a vazalských států.

Co je nejpravděpodobnějším cílem této politiky narůstajícího chaosu a násilí? Jsem hluboce přesvědčen o tom, že cílem této politiky není ani pomoc rozvráceným zemím Afriky a Středního východu, ani pomoc v dluhové krizi se zmítajícím zemím eurozóny. Je tomu přesně naopak. Veškerý rozvrat a chaos přenášený z blízkého evropského příhraničí dovnitř eurozóny má za konečný cíl připravovat podmínky pro zavedení  unifikovaného korporátního fašismu, nového světového řádu (NWO) k užitku mezinárodní oligarchie.

Narůstající příval migrantů způsobí postupný rozval evropského projektu sociálního státu, přispěje ke zničení konstruktu národního státu, způsobí řevnivost, násilí a  pnutí mezi různými skupinami sociálně slabých na etnickém základě. Bude vzrůstat rasově motivované násilí a pocit ukřivděnosti v komunitách sociálně zbídačovaného původního obyvatelstva, které si povinně předplácelo stále víc nedostatkové a upadající sociální služby. Za hlavního viníka upadajícího sociálního státu budou označováni cizinci beroucí místním lidem práci. Skrytým cílem této politiky je upozadění prohlubujícího se základního třídně-sociálního konfliktu a záměna skutečných viníků prohlubující  se bídy a chaosu, konstruktérů kolabujícího finančního letadla  – onoho pomyslného skrytě vládnoucího, za každých okolností bohatnoucího 1 % koncentrujícího ve svých rukou stále víc světového bohatství a moci a jeho nahrazení dopředu připraveným zástupným viníkem. A nakonec přijde „řešení“ v zájmu mezinárodní oligarchie – nastolení (nového světového) pořádku silou.

Základní politické kroky – všeobsáhlé šmírování, postupné omezování občanských a politických práv ( viz kupř USA a Španělsko), nástup fašismu na Ukrajině, návrh potajmu vnucovaných smluv TTIP, CETA, ACTA apod. již byly provedeny.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
10. 9. 2015 12:03

http://www.theguardian.com/politics/2015/sep/09/david-cameron-says-hard-military-force-needed-to-tackle-assad-and-isis – a ještě více války, ještě více násilí, imigrantů a smrti, no není ten opičák kouzelný. ..)

fajt
fajt
10. 9. 2015 13:51
peter.
10. 9. 2015 13:59

fajt napsal

http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=50555

Kým Fico u nás buntuje proti kvótam a bije sa do hrude,že na ne nikdy nepristúpi,tak všetci europoslanci za jeho stranu SMER-SD,hlasovali včera za(!)prijatie kvót.Sú to všetko kurvy,len Flašíková – Beňová je kokot!

fajt
fajt
10. 9. 2015 14:09

peter. napsal
Kým Fico u nás buntuje proti kvótam a bije sa do hrude,že na ne nikdy nepristúpi,tak všetci europoslanci za jeho stranu SMER-SD,hlasovali včera za(!)prijatie kvót.Sú to všetko kurvy,len Flašíková – Beňová je kokot!

njn, nechali se uplatit, však jim to imigranti spočítají i s úroky, jejich haranti budou odříkávat korán rychleji, než jejich foter/muter utratí těch třicet mordechajských. ..

http://news.ivcrn.cz/307-saudska-arabie-nabizi-pomoc-do-nemecka-v-podobe-200-mesit

Alena
Alena
10. 9. 2015 14:29

fajt napsal

http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=50555

nemám slov
to jsou ti tři
Potřeba je také zmínit, že většina českých europoslanců hlasovala PROTI. Kromě tří: Luďka Niedermayera (TOP09), Stanislava Polčáka (TOP09/STAN) a Jaromíra Štětiny (TOP09).

Béda
10. 9. 2015 16:29

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6579-saudska-arabie-odmita-prijmout-migranty-ze-syrie-ale-podpori-stavbu-mesit-v-evrope

Saudská Arábia a štáty Perzského zálivu odmietajú prijať migrantov zo Sýrie. Miesto toho ponúkajú nemeckej vláde podporu pri vybudovaní 200 mešít v Nemecku pre migrantov. Generálny tajomník CSU Andres Scheuer nazval návrh “viac než cynický”.

Saudská Arábia a zvyšok štátov Perzského zálivu nemajú za žiadnych okolností záujem prichýliť sýrskych migrantov. Práve naopak, od vypuknutia občianskej vojny v Sýrii sa stalo pre Sýrčanov takmer nemožné dostať sa do štátov Perzského zálivu…

Béda
10. 9. 2015 16:39

Jenom pár otázek:
– tzv. europarlament včera odhlasoval většinou migrační kvóty. Zajímalo by mě jak je to s vetem národních vlád a parlamentů. Je rozhodnutí europarlamentu pro národní reprezentace neodvolatelné a závazné, existuje možnost odmítnutí a podřízení se tomuto rozhodnutí?
– migraci a multikulty prý podporuje hlavně levice. Zajímalo by mě, jestli pro ty kdo toto tvrdí představují Niedermayer, Polčák a Štětina levici.

Béda
10. 9. 2015 16:43

Nakonec ještě jedna obligátní. Co je to za demokracii ( ve které prý lid vládne a jezdrojem moci ve státě) kde se lidu na klíčové problémy nikdo na jeho názor nezeptá a vládnoucí nomenklatura prosazuje politiku, která je ve zjevném rozporu s většinovým názorem lidu? V čem je taková demokracie lepší než ta která tady byla za komunistů?

peter.
10. 9. 2015 17:29
hudryper
hudryper
10. 9. 2015 17:34

Zdá se,že kdosi potřebuje všechno velice urychlit. Už za chudáky migranty míří první kontejnery
s „osvěžením“ po tak dlouhé a namáhavé cestě. Zatím jen automatické karabiny s municí….

Příště příjdou granáty a vesty s výbušninami.

https://www.youtube.com/watch?v=xn-UCR5p0y0&feature=youtu.be&t=40

Béda
10. 9. 2015 17:55

http://www.novinky.cz/ekonomika/380290-portoriko-se-potapi-ke-dnu-pomoc-nikde.html …Ekonomika Portorika se statusem nezačleněného území USA, s faktickým postavením kolonie, se propadá už léta. Dluží kolem 73 miliard dolarů a nemá už ani na splátky. Z americké pevniny však účinná pomoc nepřichází…V letech 2010–2013 jich odešlo 140 až 200 tisíc a tento trend podle amerického statistického úřadu potrvá do roku 2050…„Pokud to bude pokračovat bez kontroly, pak se celý ostrov změní na zónu pro bohaté,“ řekl bývalý poslanec parlamentu státu New York a novinář Nelson Denis. Hrnou se tam totiž boháči a levně skupují zkrachovalé firmy, pozemky a další majetky… Jedním z těch, kdo na krizi vydělávají, je… Číst vice »

Alena
Alena
10. 9. 2015 18:08

opakování matka moudrosti
https://www.youtube.com/watch?v=XA3E_U7MxgI
kterak politici lžou

Gatta
Gatta
10. 9. 2015 18:11

Jednoduchá pomoc od imigrantů – požádat mírové sbory Ruska a Číny o ochranu našich hranic.

hudryper
hudryper
10. 9. 2015 18:37

Gatta napsal
Jednoduchá pomoc od imigrantů – požádat mírové sbory Ruska a Číny o ochranu našich hranic.

Myslíte tím bratrskou pomoc při obraně hodnot českého kapitalismu ? Tady už není co bránit,
tady si jen tak zazpíváme :
https://www.youtube.com/watch?v=gye_0TjQBo4
zajdeme do hospody a vyřešíme to jednoduše tak,jak jste předestřel…..u píva.

fajt
fajt
10. 9. 2015 18:59

hudryper napsal
Myslíte tím bratrskou pomoc při obraně hodnot českého kapitalismu ? Tady už není co bránit,
tady si jen tak zazpíváme :
https://www.youtube.com/watch?v=gye_0TjQBo4
zajdeme do hospody a vyřešíme to jednoduše tak,jak jste předestřel…..u píva.

http://ortel.cz/koncerty – a třebas na pivo s Ortelem, tady se dá i pořádně zařvat. ..)

peter.
10. 9. 2015 19:20

hudryper napsal
zajdeme do hospody a vyřešíme to jednoduše tak,jak jste předestřel…..u píva.

Môžem si lámať hlavu ako chcem,vždy mi vychádza iba tá krčma a neplodné rozčuľovanie sa pri pive.Pri tak skurvených persónach aké nám vládnu lebo sme si ich zvolili táto imigrantská story má len jedno riešenie.Bezmocné prizeranie sa tomu ako sa likviduje celé kultúrne dedičstvo našich predkov,škrípanie zubami a občasný krvavý výbuch zúrivého hnevu,ktorý bude okamžite uhasený,ako inak – zase krvavo.A tak až do úplného zániku toho,čo sme doteraz nazývali národnou kultúrou a hrdosťou.Taký je plán a nič ho nezvráti.

Alena
Alena
10. 9. 2015 19:32

peter. napsal Môžem si lámať hlavu ako chcem,vždy mi vychádza iba tá krčma a neplodné rozčuľovanie sa pri pive.Pri tak skurvených persónach aké nám vládnu lebo sme si ich zvolili táto imigrantská story má len jedno riešenie.Bezmocné prizeranie sa tomu ako sa likviduje celé kultúrne dedičstvo našich predkov,škrípanie zubami a občasný krvavý výbuch zúrivého hnevu,ktorý bude okamžite uhasený,ako inak – zase krvavo.A tak až do úplného zániku toho,čo sme doteraz nazývali národnou kultúrou a hrdosťou.Taký je plán a nič ho nezvráti. nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř. Kdyby si to Rusi říkali, že jsou bez šance, tak by… Číst vice »

peter.
10. 9. 2015 19:37

Alena napsal
nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř

Od vojny nebolo tak zle.Udalosti v 68-om a 89-om mi začínajú pripadať proti tomuto ako sranda.Snáď to pomôže aspoň tomu,že sa naše národy znovu zomknú.

Sio
Sio
10. 9. 2015 20:17

peter. napsal Môžem si lámať hlavu ako chcem,vždy mi vychádza iba tá krčma a neplodné rozčuľovanie sa pri pive.Pri tak skurvených persónach aké nám vládnu lebo sme si ich zvolili táto imigrantská story má len jedno riešenie.Bezmocné prizeranie sa tomu ako sa likviduje celé kultúrne dedičstvo našich predkov,škrípanie zubami a občasný krvavý výbuch zúrivého hnevu,ktorý bude okamžite uhasený,ako inak – zase krvavo.A tak až do úplného zániku toho,čo sme doteraz nazývali národnou kultúrou a hrdosťou.Taký je plán a nič ho nezvráti. Peter, všiml jsem si jak jste hrdý a bojovný. Je to sympatické, otevřeností jste asi typický Slovák, my z… Číst vice »

fajt
fajt
11. 9. 2015 6:41

http://politikus.ru/events/57654-nu-vy-ponyali.html – hezké ruské memento k obludnému svátku, kdy v americe skončila sranda. ..)

fajt
fajt
11. 9. 2015 6:48

comment image

peter.
11. 9. 2015 7:11

Európe vládnu idioti.Hovorí bývalý osvienčimský väzeň :
http://medzicas.sk/noah-klieger-byvaly-vazen-z-auschwitzto-je-zaciatok-konca-europy/

fajt
fajt
11. 9. 2015 7:17

peter. napsal

Európe vládnu idioti.Hovorí bývalý osvienčimský väzeň :
http://medzicas.sk/noah-klieger-byvaly-vazen-z-auschwitzto-je-zaciatok-konca-europy/

jeho soukmenovci ale vládnou Evropě, takhle jenom opovrhuje otroky, kteří jsou v Bruselu posraní až za ušima. ..

peter.
11. 9. 2015 8:09

fajt napsal
jeho soukmenovci ale vládnou Evropě, takhle jenom opovrhuje otroky, kteří jsou v Bruselu posraní až za ušima. ..

To je pravda a oni to aj otvorene priznávajú :
http://afinabul.blog.cz/1303/a-zidia-budu-v-centre-toho