Diskuze k článku


 • Dana • 2. února 2017

  Ten clovek je na pokraji naprosteho zhrouceni, dusevniho i fyzickeho.
  Tam jde o neco daleko vice, nez co verejnosti znamo.
  Neznam detaily, ale jen z analyzovani videa, takto se chovaji lide, kteri jsou vydirani nejakym prisernym zpusobem, at uz jsou sami rukojmi ci je nekdo vydira ohledne blizke osoby.
  .

  • Stan • 3. února 2017

   Tak se chová člověk, kterému tragicky zahynula manželka. Jestli v tom je ještě něco dalšího a jestli jsou nějaké podezřelé okolnosti její nehody, to jsou všechno jen spekulace, které bych za sebe ponechal vyšetřovacím orgánům v Altaji.

 • Petrpavel • 3. února 2017

  Snad poprvé se Dano přikláním k vašemu pohledu na věc.
  Dokonce tuším která vzdálená síla ho může vydírat. Tuším, ale právě pro to tušení tuším, že nikdo z nás nemůže a nezmůže nic …

 • zajoch • 3. února 2017

  Opravdu věrohodný pohled značky Dana na případ Pjakinova neštěstí. Nejde v první z reakcí na Irenin překlad náhodou o snahu znejistit případné dárce a odvrátit je od jejich ušlechtilého úmyslu Valeriji Viktoroviči pomoci? Já to tak vidím.

 • hudryper • 3. února 2017

  Divné je,že přerušení vysílání Pjakinova pořadu trvalo už od poloviny prosince a byla vysvětlována
  nedostatkem peněz.K tomu se tehdy vyjadřovala řada posluchačů s tím,že to nemůže být pravý
  důvod,protože náklady na natočení a vysílání jsou marginální. Přestávka po jednom pořadu, asi
  tak 19.12.2016,pokračovala až do včerejšího oznámení dopravní nehody jeho ženy. Jakoby došlo
  ke skutečnému naplnění předchozích hrozeb. Otázka bytu se přece neřeší těsně po takové tragedii,
  důvod vyhlášené sbírky musí být jiný. Možná ani nejde o peníze,nýbrž o způsob volání o pomoc a
  upozornění co největšího počtu lidí na to,co hrozí jeho dětem a jemu osobně. Je jasné,že Pjakin svými pořady označoval řadu lidí tzv.5.kolony jmény a nezastavil se ani u premiéra Medvěděva.
  Tím demonstroval nečekanou úroveň demokratické diskuse. Asi bylo jemu a jeho posluchačům
  demonstrováno,že si tohle profesor z Altaje dovolovat nemůže.Dopravní nehoda je nejčastějším
  typem terorismu a používají ji všechny,včetně státních mafií, k odstraňování nebezpečných osob.

 • Aleš • 3. února 2017

  Jsem v šoku. Síly, které se nezastaví před ničím, musí být zastaveny. Klidně silou. Upřímnou soustrast, pane Pjakine, Vám i Vaší rodině a děkujeme, že jste nás po celém světě, varoval. Také nemám účet v bance a tak bude krapet potíž s posláním byť symbolické účasti. Ale předpokládám, že Vás teď tíží hlavně něco jiného, než peníze. Jsem myšlenkami s Vámi.

 • peter. • 3. února 2017

  hudryper napsal
  upozornění co největšího počtu lidí na to,co hrozí jeho dětem a jemu osobně

  Predovšetkým chcem vyjadriť p.Pjakinovi sústrasť.
  Je faktom,že na videu pôsobí dojmom,že je pod veľkým tlakom.Zamýšľam sa nad tým,čo sa mohlo stať,že sa p.Pjakin po smrti svojej manželky dostal do tak zlej situácie,že súhlasil s „návrhom svojich kolegov“ na usporiadanie finančnej zbierky.Predpokladám,že žil a žije so svojou rodinou v meste Barnaul.Toto mesto má 650 tisíc obyvateľov a sídli tu vyše 2800 zväčša strojárenských podnikov.Leží v Altajskom kraji ktorý je súčasťou sibírskeho federálneho okruhu.Na ruské pomery je tu relatívne vysoká životná úroveň,aj vďaka rozvojovým plánom ktoré tu realizuje vláda RF a ktorá je zameranej na zlepšenie demografickej situácie na Sibíri.To predznačuje,že p.Pjakina musela postihnúť okrem tragického úmrtia manželky aj nejaká iná,zrejme finančná katastrofa a to tak veľká,že jeho,hrdého človeka donútila súhlasiť s prijatím finančnej pomoci od svojich priaznivcov.Musí to byť finančná katastrofa veľkého rozsahu,keď pri nej prišiel aj s deťmi o strechu nad hlavou a nedokáže mu pomôcť štát,poisťovňa,priatelia ani firma v ktorej pracuje.Ja neviem ani to,kto financuje to analytické centrum v ktorom je zamestnaný a či ide o štátom platenú inštitúciu,alebo či ju financuje niekto iný.Jeho žiadosť o pomoc je rozmiestnená na mnohých weboch a nie len v RF.Smrť blízkeho človeka vždy poznačí najbližších pozostalých.Ale naozaj, len zriedka kedy má za následok také potiaže,v akých sa ocitol p.Pjakin.Toto všetko ma oprávňuje k tomu,že sa prikláňam k názoru p.hudrypera.Je za tým viac ako len rodinná tragédia.

 • pacifista • 3. února 2017

  Také se mi to zdálo divné, ale nyní už vím. Zemře-li jeden z manželů, banka zamezí přístup k účtům až do vyřešení dědictví. Zde navíc ještě jsou nezletilé děti, kterým bude ustanoven „někdo“ kdo bude spravovat jejich dědictví až do doby jejich plnoletosti. To může trvat strašně dlouho. Takže najednou je pozůstalý manžel bez financí. Poslední rozloučení, inkaso, různé platby jako například nájem nebo hypotéka, půjčka, školné, stravné a další živobytí, nepočká. Co pak?

 • pacifista • 3. února 2017

  Dana napsal

  Ten clovek je na pokraji naprosteho zhrouceni,dusevniho i fyzickeho.
  Tam jde o neco daleko vice,nez co verejnosti znamo.
  Neznam detaily,ale jen z analyzovanividea, takto se chovaji lide, kteri jsou vydirani nejakym prisernym zpusobem,at uz jsou sami rukojmi ci je nekdo vydira ohledne blizke osoby.
  .

  Mě kdyby zemřela milovaná osoba, a zůstaly mi po ní tři malé děti, tak se zblázním.

 • Béda • 4. února 2017

  http://www.novarepublika.cz/2017/02/vyzva-valerije-viktorovice-pjakina-k.html
  Výzva Valerije Viktoroviče Pjakina k ukončení pomoci určené pro něj osobně

 • Bety • 4. února 2017

  Pjakinova výzva k ukončení pomoci nám říká, že je čestný člověk – děkuje, stačí to.

 • Martin (už bez taky m) • 4. února 2017

  Upřímnou soustrast.
  Po mém soudu zřejmě přišel o dosavadní finanční zajištění (zaměstnání), a potřebuje drobnou ale stálou na systému nezávislou pomoc.
  Je to tak se všemi těmi, které „systém“ (v podstatě stát) ponechá bez pomoci či „propadnou soc. sítí“ z různých důvodů, ačkoliv jejich činnost mnohdy zachraňuje stát samotný, či jeho funkce…
  Je možné že mu vyhrožovali ohledně dětí ve smyslu že svou činností je ohrožuje. Mafie zájmových skupin v pozadí dnes vraždí zcela bez skurpulí. ZCELA…
  Držím palce.
  Pořad „Otázka – odpověď“ – byť případně i s menším jeho osobním nasazením by měl pokračovat.
  A lidé v RF -nejen- by si měli uvědomit, že nebýt činností lidí jako je V.V. Pjakin bylo by na světě o hodně hůře.
  Potřebuje dále pracovat v tom co ovládá i proto, aby se po těžké ztrátě opět vzchopil, a pracoval dále i „za ty, kteří už nejsou s námi“…

 • Bety • 4. února 2017

  pacifista napsal
  Také se mi to zdálo divné, ale nyní už vím. Zemře-li jeden z manželů, banka zamezí přístup k účtům až do vyřešení dědictví. Zde navíc ještě jsou nezletilé děti, kterým bude ustanoven „někdo“ kdo bude spravovat jejich děd

  Pacifista má pravdu. Stalo se mi to také a musím říct, že když vám banka odepře přístup k jedinému a společnému účtu, je to jako rána palicí. Projevují naprostý nezájem, z čeho má pozůstalý platit účty. V době, kdy je člověk z emočního hlediska téměř neschopný cokoli řešit, se na něj sesypou byrokratické požadavky ze všech stran. Korunu tomu dodalo prohlášení notáře, který mě po vyřešení téměř všech problémů informoval, že k obstavení účtu nemá banka žádné právo a nikdo to po ní nevyžaduje.

 • Martin (už bez taky m) • 4. února 2017

  Bety napsal
  Pacifista má pravdu. Stalo se mi to také a musím říct, že když vám banka odepře přístup k jedinému a společnému účtu, je to jako rána palicí. Projevují naprostý nezájem, z čeho má pozůstalý platit účty. V době, kdy je člověk z emočního hlediska téměř neschopný cokoli řešit, se na něj sesypou byrokratické požadavky ze všech stran. Korunu tomu dodalo prohlášení notáře, který mě po vyřešení téměř všech problémů informoval, že k obstavení účtu nemá banka žádné právo a nikdo to po ní nevyžaduje.

  Souhlas, mámě se stalo po tragickém úmrtí mého otce totéž, dtto k tomu otcovy dluhy…Nikoho ve „státě“ pak naprosto nezajímáte…
  Navíc „dívat se na svět a jeho chyby i trápení a naopak možnosti i radosti očima manželů“ – a „zůstavšího jednotlivce“ – to je opravdu zásadní změna, zvláště když jsou zde děti…
  No ale nakonec „právě proto že jsou děti“ by měl V.V.P. pokračovat dále, vč. ovšem“dohledu“ zejména ruské veřejnosti nad jeho dalším osudem…
  Asi by ale pomohlo, kdyby i ZAHRANIČÍ dalo najevo, že si jeho pořadu váží, a podporuje jej.
  Pokud lidé jeho formátu totiž veřejně před něčím varují, má to sílu ty špatné věci zastavit, či tím že jsou „předčasně prozrazeny“ často podobné uvažování i konání zhatit.
  A již dávno je třeba říci, že přes výhrady kohokoliv z nás se Valerij Viktorovič Pjakin spoluzasloužil o další bytí světa i lepší svět.
  Ono to „berme znalosti do svých rukou“ k čemuž vždy vyzývá, s tím že „poznání je dílek moci k ovlivnění svého osudu i okolí“ je pravdivé, a je směřováno k vzájemné ochraně lidí dohromady – mj. i proti mafiím nelidí.
  Málokdo je dnes tak nezávislý, že mu „nechodí složenky“, a v případě dětí je podobná úvaha dokonce zcela absurdní…
  Lidé si musí pomáhat, náš svět to bude jen pokud toto bude platit…