Komu dlužíme 63 bilionů?

World Debt 2017 Ruka trhu hrabe poslední zbytky ropy, uhlí a zemního plynu a dřeva, aby je převedla na zlaťáky a podpořila totální urbanizaci Země. Totální závislost na mezinárodních koncernech nás naučila stydět se za chudobu.


Podíl národů na světovém dluhu ukazuje tento graf, jehož zdroj zde.

Před časem jsme přijali nápad, že státní dluh vlastně nic neznamená, že si sami i náš stát můžeme stále půjčovat a že se nemusíme starat, komu vlastně dlužíme. Výborně. Lidi pracují a ekonomika se má stále lépe.

Mě se však zdá, že existuje entita, které tzdeo vše dlužíme. Nejsou to investoři nebo Fed a jiné banky, je to matka Země. Rukou společnou a rozdílnou pleníme to, co se na Zemi miliony let střádalo, vyvíjelo a rostlo. Ruka trhu hrabe poslední zbytky ropy, uhlí a zemního plynu a dřeva, aby je převedla na zlaťáky a podpořila totální urbanizaci Země. Totální závislost na mezinárodních koncernech nás naučila stydět se za chudobu.

Máme vzduch ve městech, který se nedá dýchat, vesnice zamořujeme herbicidy, pesticidy a jinými životně důležitými chemikáliemi na výrobu potravin. Co nestačíme vyrobit, děláme v Africe, kde skupujeme půdu od tržně orientovaných zástupců lidu afrického. V nově dobytých zemích pomáháme s těžením stromů. Máme jistě geniální plán, jak ochladit Zemi, hodíme sem a tam malé atomové bomby, zbaví nás nejen příživníků, ale ochladí také atmosféru. Poté budou všichni věřící zachráněni nadpřirozenými silami. Ale ateistům mého racionálního typu zůstane jedna základní starost: Jak zůstat naživu v tomto šíleném stavu světa .


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 150 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments