Diskuze k článku


 • Dana • 3. ledna 2017

  Kdyz se informace pro grafy ziskavaji nekde na severu, okolo Detroitu nebo Baltimoru, pak je docela mozne, ze je mozne vypatlat hruzne scenario.
  Graf ovsem neukazuje zakladniho ukazatele na ekonomickou situaci, jestlize nezahrne do statistiky vlastnictvi stredni tridy. Jmenovite majetek nemovitosti, protoze bydlet ve svem je zakladni americky predpoklad.
  Vzdy se snazim udavat korektni informace a proto, bez okecavani uznam, ze je mozne pozorovat pokles v celkove koupi domu. Dokonce znacny. Dnes v Americe vlastni sve obydli, domek se zahradou, vilku, bungalow, apartment, uz jen 63% dospelych Americanu. Pred par lety bylo nemovite majetnictvi az 70%. Coz znamena, ze dospivajici deti bydli u rodicu o dost roku dele! :-)
  Auto je zde pro kazdeho jedince nutnost, protoze nemame, mimo mest, hromadnou dopravu a ani zadne vlakove spojeni. .Cena benzinu je ale stale jeste levna, takze lidi se nezbavuji tech obrovskych SUV a ani neomezuji zbytecne jizdy do obchodu jen tak, z pleziru, a stale kupuji „sale“ kramy.. Nevidim, ze by se zmirnil ten silny konzumerismus.
  V kazde zemi, kdyz ma nekdo vic, tak se najdou lidi, kteri tomu blahobytnejsimu zavidi, tedy i zde. Pricka pro „chudobu“ v USA je ale daleko vyssi, nez treba v jiznich statech Evropske Unie, ale bude se asi dost priblizovat nadstandartnim podminkam v hlavnim meste Praze.

  Jo a jeste neco. Spojene Staty zarucene nejsou neoliberalni.. :-)

 • Go • 4. ledna 2017

  No juesej je zemi rozporu, jako vsude. Jsou mesta az vystavni, bohata, ceny vyssi,
  jsou mesta az zanedbana, ceny v marketech nizsi, bezin daleko levnejsi nez v EU ci Kanade. Jsou mesta, stara, na juesej historicka, kde silnice a chodniky jsou az skoro v katastrofanim stavu. Ale zase, nikde zadny „barevny“ obcan. Tak si vyber :):):) Pisi ze svych a to zase ne tak obrovskych zkusenosti. Je pravda, ze amici jsou mozna laskavejsi nez Kanadici. Ale jsou pod tlakem medii, zejmena TV do nich husti vse to, co potrebuji ty nejvyssi kruhy. 100 krat opakovany blabol ……

 • orinoko • 4. ledna 2017

  Bye bye, american dream.
  Když ma mozek prudký nedostatek základních výživných komponent, tak to nezachrani ani ritomilstvi.
  Bye bys, dear Hollywood.
  Cela zas.rana Emerika je cosi z rodu Graf Zeppelin. Emericke pako když pracuje, tak zásadně tvrdé.
  Střední emericka třída dneska se svým chrupem chodí k eskamoterum typu A. Crowley. Tam na ni v byte čeká socialisticky zubní středověk . Sbijecka na zubovinu.
  Co je typické pro proemerickeho čížka?
  Totalni absence vědomí souvislosti.
  Všimněte si jedné věci. Emerický řemeslný borec ma u pasu kulometnou práci.
  Není úniku. Svet nenosí většího debila, než je průměrný gringo,který v hollywoodskem vydání zábavy vzkazuje, ze si docela školu.

 • fajt • 6. ledna 2017

  http://www.csfd.cz/film/52940-hell-or-high-water/prehled/ – při cestách po zeměguli jsem si z nudy pustil jednu emerickou texas střílečku, a dost překvapila, místo pouhé relax střelby do lidí ( bo ve vyspělém kapitalismu to ve třídní společnosti bývá častým jevem ) jsem dostal i zajímavé sociální drama, že v závěrečném monologu přeživších aktérů uslyším takové věty – chudoba je hnusná nemoc, která přechází z generace na generaci, nakazí všechny co znáš, a jestli se z toho můžeš dostat, tím, že někoho zabiješ, je to ta nejmenší daň a kapitál, které do toho můžeš vrazit, takže sem s tím – bych od hollywoodu moc nečekal. ..)