Kruwki

Jak vypadá utrpení nemocných krav na polských jatkách? Otřesná reportáž polského televizního kanálu Superwizjer TVN odhaluje rozšířený kriminální a velmi lukrativní byznys založený na strašlivém utrpení zvířat a ohrožující zdraví a životy lidí.

Nemocné a uhynulé krávy se zpracovávají v noci.

Úřady odpovědné za kontrolu výroby potravin jsou proti tomuto obchodu naprosto bezmocné. Novinář „Superwizjera“ se nechal zaměstnat na jedněch mazowieckých jatkách a na vlastní oči se přesvědčil o tom, že je zde krutě zabíjen nemocný dobytek, bez veterinárního dozoru a testů nutných k tomu, aby maso mohlo být prodáváno.

Stanův komentář: Teď by si měl ještě někdo posvítit na česká jatka.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 2. 2019 12:27

Vivat „fungující“ standardy EU!! Vivat nekončící, dávno legalizovaná korupce, podvody, lhaní, přetvářka… Vivat „společnost“… Vivat „fungující“ státní instituce… „No ale platy berou, ne_ tak co ty vole tady řešíš?!“ „Běž makat – a ne ať vyžíráš náš kapík skrze sociální dávky- ty nemakačenko!“… „Vole čum – a uč se jak s tím vším správně vyje.at!“… „Nevidím, neznám, nikdy jsem tam nebyl, nic takového není, dejte mi s tím pokoj, vy jste si pokazil život tím že jste neustále konfliktní, všude vidíte samé problémy, neumíte se kochat hezkým…“… Ano, dávno měli natočit jinou verzi „Jdi a dívej se“… Po shlédnutí něčeho… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 2. 2019 12:48

Opět poznání, že i skoro zoufalá snaha o soběstačnost a samozásobitelství je jedinou možností jak se tomuto vyhnout. Jistě: kdo má tyto možnosti ve městech – že… Ale proč tedy nepodpořit tradiční venkov?? Opravdu mohou žít města i bez venkova?? Opravdu stačí když jej „společnost“ degraduje na venkovní kulisu, přírodu i krajinu na obří tělocvičnu a prostor pro blbnutí konzumem zcela zdrogovaných na sněžných skůtrech, superbicyklech, džípech?? Neztrácí náhodou městské obyvatelstvo bez úcty a respektu k venkovu zcela svou soudnost?? Když lidem nevadí nač se koukají jejich děti na počítači… Mnohé novodobé „podzvratky“ (pokus o náhradu termínu „pohádky“) mne vedou… Číst vice »

estanislao
estanislao
2. 2. 2019 16:15

Pokusím se na několik pokusů vysvětlit, že problém nemocných nejen krav, je mnohem horší, než tomu bylo před třiceti lety. V populaci hospodářských zvířat byla, je a bude nějaká nemocnost, která se vyléčit nedá. V takových případech jsme měli k dispozici institut „sanitní porážky“ kam bylo zvíře zavčas dopraveno, školeným personálem po omráčení usmrceno, veterinárním lékařem – hygienikem prohlédnuto a vzorky změněných orgánů i svaloviny beze změn odeslány k labora- tornímu vyšetření. Na jatky jej posílal obvodní veterinární lékař s doklady jejichž součástí byla historie toho případu. Na základě de facto pitvy a laboratorního vyšetření o dalším rozhodoval veterinární lékař-hygienik… Číst vice »

Punta
Punta
3. 2. 2019 16:12

Prostě přijdeme na to, že typ státního zřízení a způsob života před třiceti lety byl v podstatě to nejlepší co prozatím někdo realizoval v praxi. Měli bychom na to být pyšní! Je mně docela líto těch, kdo to tehdy nechápali a dnes se zbytečně rozčilují. A nemyslím to ironicky – to pro ty rychle reagující.