Diskuze k článku


 • @@ • 31. červnaec 2016

  Možná existuje jiná cesta, jak porazit systém, který se třem dámám nelíbí /a nejen jim, přiznám, že mně taky často připadá vadný/.
  Co takhle získat do začátku pro ten účel území některého bývalého vojenského újezdu a založit tam komunitu na zcela jiných principech? Například Amishové v Americe, když si odmyslíme jejich náboženství, dokazují, že to může fungovat.
  Musí si hodně věcí odříct, ale vykořisťující zaměstnavatelé, hrozba nezaměstnanosti ani hypotéky je netrápí. Takový příklad u nás by svou průzračností a jasným vlivem na duševní rovnováhu a spokojenost členů komunity mohl přitáhnout množství lidí, způsobit hromadný úprk do podobných společenství a vposledku zcela převládnout, nebo alespoň vytvořit plnohodnotný svět, paralelně k tomu současnému, ale nezávisle na něm.

 • Sio • 31. červnaec 2016

  Prvním krokem je skutečně uvědomit si situaci. Většině lidí musí dojít, o co tu jde. A já věřím, že se to nedá zastavit, jednou se tak stane.

 • petr jihlava • 31. červnaec 2016

  Iniciativu zmíněných dam vítám. Mají moje velké sympatie a podporu.

  Bylo by konečně dobré,aby si někteří voliči a nekritický obdivovatelé Miloše Zemana uvědomili,že nestojí na straně lidu (a tuším, že málokomu je lid tolik ukradený jako jemu a tolik jím pohrdá) a přitom jen využívá společenské atmosféry, aby se zviditelnil a mstil za nějaká příkoří.

 • Drak • 31. červnaec 2016

  To promluvila pražská kavárna, že Jihlavo. Jsou tady totiž daleko větší škodiči, než je Zeman a ty nějak nezmiňuješ.

 • Sio • 31. červnaec 2016

  petr jihlava napsal

  Iniciativu zmíněných dam vítám. Mají moje velké sympatie a podporu.

  Bylo by konečně dobré,aby si někteří voliči a nekritický obdivovatelé Miloše Zemana uvědomili,že nestojí na straně lidu (a tuším, že málokomu je lid tolik ukradený jako jemu a tolik jím pohrdá) a přitom jen využívá společenské atmosféry, aby se zviditelnil a mstil za nějaká příkoří.

  No, každopádně Zeman na mě nepůsobí jako kafemlejnek na pravdoláskařská moudra. Což se o vás říci nedá. Nevím, na čí straně Zeman stojí, ale jeho činy lidu prospívají a jsou v jeho zájmu. A to logicky znamená, že pražské kavárně, ČT a různým dalším „aktivistům“ je osinou v zadku. A to zní jako to nejlepší doporučení. Prosím, plivejte na Zemana i nadále a neberte si servítky. Je to v jeho zájmu a tak vám fandím.

 • petr jihlava • 1. srpna 2016

  Sio,Vy jste přesvědčen o tom,že jmenování Jiřího Rusnoka za guvernéra ČNB prezidentem Zemanem byla správná volba ?
  Vám osobně bych zmiňovanou konferenci na téma peněz a na obranu české koruny vřele doporučil.
  Nový guvernér ČNB JR bude pokračovat ve stejném duchu,jako bývalé vedení.
  Pokud si myslíte něco jiného,tak jste značně naivní.
  Zkrátka a dobře Miloš Zeman není lidový ani levicový prezident.
  Pražská kavárna souvisí s kulturou, případně „takzvanou kulturou“. Zařazení kultury jako disciplíny kavárenských povalečů mi připomíná slavný výrok reprezentanta fašistické lůzy Josepha Goebbelse: „Když slyším slovo ‚kultura‘, odjišťuji revolver.
  „Pražská kavárna“ je výraz, který používají xenofobní populisté typu Miloše Zemana a Tomia Okamury a fašisté typu Tomáše Vandase a Adama B. Bartoše pro nás zařazené jako vlastizrádci, havloidi, islamofilové, vítači, pseudohumanisté, takzvaní vědci a takzvaní umělci, buzny a rozvraceči tradiční rodiny. Jinými slovy pro občany zaměřené humanisticky a svobodomyslně.

 • Aleš • 1. srpna 2016

  Jiné cesty z toho není,
  jde o NATO rozpuštění.
  Petrodolar držený silou jaderných i nejaderných raket a idocií obyvatel euroatlantidy musí jít ke dnu.
  Aby však nebyla třetí světová, musí nejdřív padnout NATO.
  Čína nepoloží dolar, protože nechce válku.
  Ekonomické rovnice jsou neúprostné. Monetární modernizaci MUSÍ předcházet naše opuštění nejkomplexnější teroristické organizace všech dob NATO, zrušení protiruských sankcí a změna ve struktuře zahraničního obchodu, výroby a zemědělství. Nové hřiště a jiná pravidla hry. Banksteři mají pojištěny všechny možné cesty vývoje, tak aby jim šly na ruku, ale v rámci euroatlantidy a jejího ovládání ve stylu rozděl a panuj a když to nejde dál, spusť tlačítko reset v podobě války…. GAME IS OVER!
  Svět chce žít jinak. Humanismus spočívá v něčem jiném, než se tady dohadují místní trollové a s nimi se zahazující diskutéři.
  Jsem zvědav, zda výsledek konference bude jiné funkční řešení, než naše opuštění NATO. TTIPuju, že nikoliv.