Diskuze k článku


 • M.C. • 4. ledna 2016

  Taky článek za každou cenu.
  Udivilo mě, že někdo finančně přispívá takové organizaci, jako je AI.
  Že je to instituce účelově skandalizující toho, koho právě neokonzervy potřebují očernit a bohorovně přehlížející stejná nebo ještě horší svinstva jinde, u ,,našich“, je dávno známá věc.

 • Sio • 4. ledna 2016

  Jo, o nevládkách už víme své …

 • Martin (už bez taky m) • 4. ledna 2016

  Jako člověk léta v NNO působící a vnímající reálně svět firem a státních či samosprávných institucí všude kolem nich SKUTEČNĚ vím své…
  Ano, tento institut je v praxi všehoschopnými „lidmi“ zneužíván stejně jako vlády, firmy, podniky, jiné společenské organizace.
  Už se mi hnusí kecy o tom jak za všechno mohou nevládky…
  Nikoliv- z cihel lze postavit vězení, koncentrák i nemocnici či domov důchodců…
  Princip je vždy stejný: je to o lidech a o tom co jim okolí svou aktivitou či pasivitou dovolí. Jelikož na Zemi žije přes 7 mld lidí, dávno se jednou z hlavních určujících charakteristik našich životů stali lidé v okolí, jejich chování a působení na ostatní – nejen vítr a déšť s mrazem či naopak suchem…
  Záleží na Lidech a to KAŽDÝ DEN.
  Mnohé NNO naopak dělají a udělaly mnoho dobrého, ale nemohou suplovat ani neschopné státní či jiné instituce, ani pasivní tupé stádo. Ano, stejně tak je mnoho těch co se nechaly zneužít. Jako skoro se vším.
  Žvaněním z gauče a pohodlí kanceláře to ale nezměníme – ani my autentičtí, ani kritici všeho a defétisti (nemířeno na nikoho konkrétně).
  Změnit to lze jen překonáváním překážek, protivenství i nepřejících či nepřátel. Čekáním a žvaněním se ještě samo nic nezlepšilo. Plácání typu „já si své udělal“ či „já se nenechám zneužít…“ si nechme do hrobu- tam bude na místě. Jinak je ale důležité s prasárnami jakéhokoliv typu něco alespoň zkoušet udělat. Jaký „nástroj“ svého zlepšujícího působení si vybereme- to je zcela naše věc.
  Proti působení zaprodaných organizací- ať už je titulujeme či nazýváme jakkoliv – je tedy nutné pracovat v jiných a poctivě, čestně, aktivně.
  Svět s „naší“ „civilizací“ a vymoženostmi nahlíženými jako zcela samozřejmé (ačkoliv takové zdaleka ne vždy jsou) se může skutečně rychle zhroutit nebude-li aktivních lidí…

 • Botičky od Diora • 4. ledna 2016

  Z roku 2011 a jen tak mimo mísu – Amnesty International bez důvodu zrušila svou internetovou anketu „Komu by jste letos udělili Nobelovu cenu za mír“ neboť v čele se od začátku držel Muammar Kaddáfí. To by asi nevypadalo dobře.

 • asym • 5. ledna 2016

  Trochu mimo, avšak na účet neziskovek navazujicí: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/390943-nemecko-sokovaly-masove-utoky-na-zeny-na-silvestra-stovka-obeti.html

  Makrela má doma takovej nákej grupáč či co? Krá-a jedna nedojená 😉