Diskuze k článku


 • fajt • 21. června 2017

  tento televizní stav duševně nemocných jedinců není jenom v hlásné troubě korporátního fašismu, kde se realita dávno zavraždila. ..)

 • Dana • 21. června 2017

  Clanek pana Mana je o Ceske Televizi, ale presto tam namichal proti-americkou propagandu, coz povazuji za podprahovou agitku.
  P.Wolfowitz sepsal, zacatkem 90 let, obrannou a agresivni obranu USA, mineno tim staty Stredniho Vychodu-Irak a Iran, staty muslimske a tim zapadnimu systemu nepratelske. Dnes se ukazuje, jak predvidave to bylo.
  Presto, tato „Wolfowitz doctrine“ byla tenkrat hned stahnuta, zamitnuta jako mozneho zneni imperialistickeho a nahrazena mirnejsim textem. Wolfowitzova strategie je z roku 1992, uz davno zastarala, zanikla definitivne tehdy, kdyz Saddam Hussein napadl Kuwait.
  Touhle propagandou proti propagande CT moc nezabodujete, Lubomire… :-)

 • fajt • 21. června 2017

  https://www.novinky.cz/krimi/441417-komedie-u-soudu-zpackany-zakrok-11-policistu-zabil-zadrzeneho-nikdo-za-nic-nemuze-veleli-si-pry-navzajem.html – tohle je hezká ukázka kolonie, kde se na všechno z moci úřední sere a nebere zodpovědnost ( tak a začínají padesátky i ve sboru pistolníků ) – česko a nesvéprávní policajti v akci, čím více těchto vypatlanců zasahuje ( podle fotky to bude nějaký milanův oranžový freikorps ), tím lépe jim prochází vražda u české justice. ..)

 • fajt • 21. června 2017

  http://www.lidovky.cz/prispevek-milion-rocne-kazdy-rok-klause-sponzoruje-muz-ktereho-omilostnil-172-/zpravy-domov.aspx?c=A170621_101914_ln_domov_ELE – pak, že se gaunerství nevyplácí a že je na světě více dobrých lidí než šupáku. ..)

 • peter. • 21. června 2017

  Dana napsal
  Touhle propagandou proti propagande CT moc nezabodujete, Lubomire…

  Pan Lubomír má o problematike viac načítaného ako vy celoživotne naprdeného a preto ste svojím mentorovaním smiešna.
  A keď spomínate „Wolfowitz doctrine“,tak dnes je každému Európanovi jasné,že v jej pozadí stál štát Izrael,ktorý ešte aj dnes úkoluje USA prostredníctvom ľudí ako Wolfovitz.Prečo máme za naše záujmy zomierať my – židia,keď môžu nevyvolení Američania?
  A.Sharon: „my ovládame Ameriku a Američania to vedia“.
  A perla nakoniec:“Státy Středního Východu Irán a Irák jsou státy muslimské a tím západnímu systému nepřátelské“.Nevedel som,že v USA platí kritérium pre rozdeľovanie štátov na priateľské a nepriateľské na základe relígie.A čo taká Saudská Arábia?
  Irán a Irák niekedy napadli USA?Nie? Tak nech prestanú vyvražďovať nevinných ľudí v celom svete.

 • Martin (už bez taky m) • 21. června 2017

  Dana napsal

  Clanek pana Mana je o Ceske Televizi, ale presto tam namichal proti-americkou propagandu, coz povazuji za podprahovou agitku.
  P.Wolfowitz sepsal, zacatkem 90 let,obrannou a agresivni obranu USA, mineno tim staty Stredniho Vychodu-Irak a Iran, staty muslimske a tim zapadnimu systemu nepratelske. Dnes se ukazuje, jak predvidave to bylo.
  Presto, tato „Wolfowitz doctrine“ bylatenkrat hned stahnuta, zamitnuta jako mozneho zneni imperialistickeho a nahrazena mirnejsim textem.Wolfowitzova strategie je z roku 1992, uz davno zastarala, zanikla definitivne tehdy, kdyz Saddam Hussein napadl Kuwait.
  Touhle propagandouproti propagande CT moc nezabodujete, Lubomire…

  Bullshit…

 • Bety • 21. června 2017

  Wolfowitz doctrine..
  Nějak mi utekla změna času vysílání rozhovorů s Putinem (původně byla avizována na 22. hod., a já při marném hledání tohoto pořadu jsem na Prima Zoom narazila na jakýsi cestovatelský pořad amerického kuchaře. Zrovna se nacházel v Kongu. Mimo jiné prohlásil: CIA nechala zavraždit demokraticky zvoleného Patrice Lumumbu a na jeho místo jsme dosadili tu stvůru Mobutua. Ten si pod naším patronátem nakradl miliardy, zatím co se země utápěla v krvavých bojích, z nichž se dodnes nevzpamatovala. Tristní stav země dokládal např. na stavu železnic, které dnes vlastně už neexistují, vše bylo rozbito a zbytek rozkraden.
  Kterýpak Wolfowitz tenkrát CIA radil? A není to jedno? Ubohé Kongo se svými obyvateli bylo pouze jedním z řady států, kterým Amerika „pomohla“. A protože se snaží “ pomáhat“ pořád, rozčilujeme se nad tím, co se děje teď a po zavražděném Lumumbovi, ani po zničeném Kongu už neštěkne ani pes.
  Bude to jednou zatraceně dlouhý účet k zaplacení….

 • Dana • 21. června 2017

  Kdyz je tedy pan Man tak sectely, tak by nemel byt tak ideove zamrzly a pouzivat vycpelou propagandu, vyctenou z devadesatych let.
  ——
  To je pravda, po zabitem Lumumbovi uz nestekne ani pes.
  Uz ani v te Moskve. Jeho slavnou universitu Patrice Lumumby prejmenovali po padu Sovetskeho Svazu na Universitu druzby narodu. Chudak, narody se v Moskve druzi bez nej. :-)
  Soveti se snazili komunismem indoktrinovat Afriku-Kongo uz v sedesatych letech, tam jsou prapuvodni zacatky michani se do kulturni a politicke sfery, dodavani zbrani a podobne vmesovani. Zacali to Rusove. . Holt ta Internacionala, ta zacala probouzeni zbedovanych mas a jelikoz maji tyto masy jine vnimani sveta, veskere vychovavani pohorelo. Za dvacet let Lumumbovy university v Moskve se v ni vzdelalo dost Africanu, ovsem, nevedlo to ke znacnejsim zmenam..
  Dvacet promarnenych let. Kongo je ted uz davno nezavisle, stalo se tak bez Sovetu. Obyvatele maji na africke pomery slusny zivotni standard, ne diky socialismu, ale diky rope, kterou agresivne pumpuji. Cely prumysl je rizen zapadnim stylem, Soveti-Rusove tam prohrali a okrouhali.
  Ted me napadlo, proc mnozi Africane neutikaji pred chudobou do bohateho Konga ? Proc imigruji do Evropy ? Mozna proto, ze v Kongu je hrozna korupce, neznaji socialni davky, v nekterych mistech existuje i otroctvi(hlavne Pygmys) a moc tam neprsi. V Evrope je zkratka vse lepsi, i ty belosky…
  Napred ale, soudruzi, bych zacala s presidlovanim celych syrskych vesnic na Moravu, dle presidlovaciho vzoru Batusky Stalina…… :-)

 • Martin (už bez taky m) • 21. června 2017

  Vím že „jen“ wikipedie, ale vcelku to odpovídá i dalším zdrojům, tak tedy Dano trochu zacituji z Konžské historie:
  „Podrobnější objevování a podmaňování Konga začalo probíhat od 70. let 19. století Sirem Henrym Mortonem Stanleym (nar. John Rowlands) za podpory belgického krále Leopolda II., který si tuto zemi přál mít za svou kolonii a snažil se o to i v rámci Mezinárodní africké asociace, které předsedal. To se podařilo formálně roku 1885 na konferenci v Berlíně. Země se stala jeho osobním vlastnictvím a pojmenoval jej Svobodný stát Kongo. Jeho režim se vyznačoval brutalitou ve snaze vytěžit peníze z přírodních zdrojů. Byla zřízena armáda (force publique), která terorizovala kvůli těžbě obyvatele. V tomto období byl počet obyvatel v důsledku nemocí a rozvratu domorodé společnosti „zredukován“ na polovinu, tj. o cca 10 miliónů…“
  dále můžete sama viz odkaz:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Demokratick%C3%A1_republika_Kongo
  Nevím co zde sice „začali Rusové“ (zejména když tehdy existoval SSSR), ale očekávat od vás cokoliv jiného než vaši skutečnou osobní „myšlenkovou“ ZKAMENĚLOST je nejspíše skutečně marné. Vy to máte vskutku jednoduché -jako ona panem Manem kritizovaná televize…
  Takže z vaší strany tentokrát opět jen další Bullshit.
  Zajímat by jste se ale mohla například o původ některých „Afroameričanů“ kteří coby „zdroje“ (tehdy ještě nelidské) realizovali „americký bavlnářský sen“ v jisté době… Třeba jsou mnozí i z onoho Konga – a těm ideologům otrokářského systému tehdejší „demokratické Ameriky“ na těch lodích dovážejících „ten zdroj“ nepochybně jistě veleli Rusové…
  Tak a teď ještě tu o „Jeníčkovi, diamantech a hrozných Rusech se Stalinem v čele“ prosím, prosím…

 • Dana • 22. června 2017

  Martine, zrejme netusite, ze jsou vlastne dva staty jmenem Kongo, protoze jste neuvedl mimo Demokraticke Kongo take Republiku Kongo. Dva stay, ktere, pravda, byly drive v oblasti kolonialni casti Belgickeho Konga a dnes je na nich nazorne videt rozdil mezi byvalym socialistickym a dnesnim kapitalistickym rizenim..
  O Demokratickem Kongu, take nazyvanym Zaire, kde existuje nikdy nekoncici obcanske masakrovani, o tom jsem nepsala, byt Lumumba, sovetska loutka pusobil prevazne tam s jeho socialistickym inzenyrstvim.
  Ale i to druhe Kongo, Republika Kongo ridici se nyni zapadnim systemem, zazilo silne vmesovani Sovetskym Svazem..Soveti se opravdu snazili :-) Toto mensi Kongo s hlavnim mestem Brazzaville bylo sveho casu dokonce prvnim marxistickym statem v Africe. Socialisticky system tam nefungoval, (jako ostatne vsude) a nakonec se atentatem zbavili presidenta M.Ngouabiho, milacka Sovetskeho svazu.. Sice i tohle Kongo jeste Sovetsky Svaz nejaky cas podporoval, ale po rozpadu SSSR se zacal system pomalu menit.
  Vysledek je povzbuzujici :

  https://www.youtube.com/watch?v=SqcaOt1XH2w

 • peter. • 22. června 2017

  Dana napsal
  Kdyz je tedy pan Man tak sectely, tak by nemel byt tak ideove zamrzly a pouzivat vycpelou propagandu, vyctenou z devadesatych let.

  @Dana:
  Pánovi Manovi vy nesiahate ani po členky.Lebo keď ho chcete obviňovať z propagandy,musela by ste v prvom rade poznať elementárny rozdiel medzi propagandou a oprávnenou kritikou.P.Man oprávnene (!!!) kritizuje ČT a len jednou vetou sa zmienil o Wolfowitzovi.Vy ste sa vo svojej úbohej etnickej zadubenosti zamerala práve na tú vetu a pokúsila sa prevrátiť zmysel článku na niečo iné.Na propagovanie Wlfowitzovej doktríny.
  Tak keď sa chcete baviť o Wolfowitzovej doktríne,mala by ste ovládať aj výroky predstaviteľov štátu Izrael o tom,že USA vedú vojny na BV v záujme štátu Izrael,ktorý vlastne Ameriku ovláda.V záujme toho štátu,v ktorom vládne apartheid najhrubšieho zrna čo priznávajú aj jeho významní predstavitelia:
  http://kandalaft.blog.pravda.sk/2016/03/30/predstavitelia-izraela-nas-rezim-je-apartheid/
  Vaša reakcia na článok p.Ľ.Mana ma presvedčila o vašej „prostoduchosti“ a v istom zmysle je pre mňa sklamaním.Aj napriek tomu,že väčšina diskutérov vás považuje za tupca s prázdnou hlavou,ja som sa doteraz predsa len snažil hľadať vo vašich príspevkoch aj niečo pozitívne.Márne!

 • Martin (už bez taky m) • 22. června 2017

  re Dana: byl jsem ve svých snahách veden podobnými motivy jako peter.
  Asi také marně.
  O tom, že od cca 1960 jsou „Konga“ dvě vím. I o tom, že v té vámi popisované mnohem menší části byli aktivní Angola a Kuba i vojensky. Ne tak přímo SSSR -natož pak již vůbec ne Rusko (RF).
  Co se zabíjení a převratů týče bohužel mezi těmito zeměmi velký rozdíl není. Nazývat se Marxisty Afričané mohli, zda ale tomuto společensko-politickému směru opravdu i porozuměli lze docela pochybovat. Čímž netvrdím že ve všem marxismus uznávám či respektuji.
  Ve svém původním příspěvku jsem reagoval na nepravdivé obvinění Rusů a Ruska, stejně jako na mi známý fakt, že nejméně 8 milionů Konžanů má „na svědomí“ (naprosto pochybuji že kdy věděl co to je) jistý Leopold II a „demokratická“ Belgie…
  Situace v Kongu po celou dobu jeho „nezávislosti“ reflektuje jen surové kapitalistické metody, kolonialismus a neokolonialismus Belgie, Francie i USA.
  Ostatně najít na mapě světa území kde se USA „neangažovaly“ s vývozem „lidských práv, demokracie a svobody“ ve snaze „zastavit šíření komunismu“ je těžké…
  Oba státy jsou utopeny v krvavých občanských válkách.
  I o „demokracii“ si pochopitelně mohou akorát nechat zdát, bez ohledu na nekončící proud tunelovaného národního bohatství proudícího v naprosté většině skrze zkorumpované režimy na „Západ“, USA nevyjímaje (ropa např.).
  „Vyspělé demokracie“ tzv. Západu nikdy neměly zájem na stabilizaci a zlepšení situace lidí v jinak úžasně bohaté zemi. Zbídačené obyvatelstvo tak v obou částech země trpí neustálým etnickým i nábožensky motivovaným násilím.
  Netvrdím nikde, že černoši jsou bez viny na své situaci a četl jsem některé knihy o situaci v Africe ještě i v dobách kdy si mnohde vládli sami. Ano, i tam bylo násilí. Nešlo ale nikdy o miliony mrtvých a ožebračených.

 • Gatta • 22. června 2017

  Něco z kultury – tedy vlastně něco o „naší“ době …
  https://www.youtube.com/watch?v=hh6JfrzB2PU

 • fajt • 22. června 2017

  https://www.facebook.com/denborovicky/videos/831588076996578/?fref=mentions – tak tohle je pravé americké, borovička se pálí z borovic a proto slováci už nemají skoro žádné stromy :-)

 • peter. • 22. června 2017

  Ak by mal ešte niekto pochybnosti o nezaujatom a objektívnom spravodajstve našich médií:
  http://www.hlavnespravy.sk/americka-ambasada-financovala-skolenia-slovenskych-novinarov/1045726

 • Bety • 22. června 2017

  Dana nikdy neodpoví, vždy volí zavádějící argumenty. Zavraždění Lumumby CIA přešla jak naprostou banalitu – no pro pravověrné amíky to zřejmě banalita je – ale přesto mezi nimi zřejmě existují takoví, kteří jsou si vědomi toho, že ta jejich CIA je vlastně teroristická organizace – viz ten americký kuchař.
  Kongo podle Wiki je stát s velkým bohatstvím. Čím to, že průměrná délka života tam činí 47-49 let, téměř polovina populace je negramotná, hladomor tam není neznámý, o počtu obětí vojenských konfliktů (jde do desítek milionů) ani nemluvě? Á, samozřejmě! Za to přece může ten prokletý marxismus!! Vždy, když občany nějakého státu napadne, že by pro ně bylo lepší bohatství svého státu využít k zlepšení života jich samotných, tak se jedná o marxismus a protiamerický postoj. A zkoušejí to ti proklatci znovu a znovu a chudák CIA aby se ztrhala.

 • Dana • 23. června 2017

  Ja jsem objektivni. Pan Lubomir Man pise clanek o ceske televizi, ale hned do toho podsouva nenavist k Americe, coz , dle meho nazoru, nema s nametem clanku nic spolecneho. Vycita CT propagandu a zaroven ji sam pouziva. . Doted jsem si myslela, ze Ceska Televize neni objektivni a jeji zpravodajstvi je ucelove zavadejici v ramci navadeni divaka, co si ma „spravne“ myslet. Zrovna toto ale cini pan Man, takze se kritika vlastne anuluje. (Uhli vola , chytte antracit) . To byla moje pointa.

  Jestli se zde chcete bit v prsicka, ze Cesi se do zadne zeme nikdy nevmesovali, tak si prectete socialistickou historii, kde lze najit informace, jak se Ceskoslovensko, v podruci Sovetskeho Svazu, podilelo na imperialistickych dobrodruzstvich ve svete, treba v Africe.
  Zde je pripominka :

  http://kostlanova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=280098

 • Martin (už bez taky m) • 23. června 2017

  re Dana: vám už z té vaší myšlenkové zkamenělosti fakt hráblo. Ti naši lidé v Angole tehdá byli civilisté. Že je zmetek z UNITA nazval „žoldnéři“ – tak jsou hned žoldnéři, že…
  Mimochodem byl to mnohonásobný vrah…
  Tu anabázi jako dospívající pamatuji.
  Vy by jste obhajovala snad i „Eskadry smrti“ v Salvadoru či Guatemale, Hondurasu.
  Tam se skuteční US žoldáci (pardon: poradci) typu pozdějších Blackwater na vyvražďování celých vesnic aktivně podepsali…
  Často mordovali se sloganem „Zabij komunistu – děláš to pro svoji matku…“ a nebo „Zabijte je všechny- pánbůh si je přebere…“ A šlo o desetitisíce civilistů, vesměs míšenců či de facto indiánů…
  Pan Man pamatuje jinou televizi – ještě tu skutečně Českou.
  Tu současnou služku páté kolony má právem na háku…
  V době socialismu jsem si u některých výplodů tehdejší propagandy myslel, že to už nic nemůže co se hlouposti týče překonat.
  Mýlil jsem se, dnešní „Česká“ televize je mnohem horší, aktivně se spolupodílí zveřejňováním některých ideologických žvástů zastydlých antikomunistů na oblbování a obelhávání národa.
  Takže sám ji opravdu nesleduji – na jakoukoliv možnou nápravu je tam už pozdě…
  Socialistické Československo vyváželo zbraně, to ano (a copak „svobodný a demokratický Západ“ NE??!!
  Ale vyvážet přímo mordýře – na to mají patent Američané, Britové či Frantíci. Doporučuji vám ke shlédnutí např. francouzské „dobrodružství“ v Alžíru – další to „smysluplnou“ válku např. ve filmu „Mezi nepřáteli“. Poj o kupy kamení v pouštních a polopouštních oblastech. Mimo jiné těch, které navrhoval např. takový M. Kaddáfí zavodnit…

 • Gatta • 23. června 2017

  Martine, to je zbytečný – to Dana všechno ví.
  Nebo to možná neví, protože to nechce vědět, a proto to nikdy vědět ani nebude.

  Ale ten odkaz – to srovnání vraždy premiéra a státního převradu s odbornou pomocí při stavbě papírny – to je fakt na diagnózu :-)

 • Dana • 23. června 2017

  Mluvim o vmesovani imperia Sovetskeho Svazu do systemu jinych statu za Studene valky. „Poradci“ socialisticko-sovetskeho rezimu byli vzdy vojensky skoleni, primo na partyzanskou valku. . On ten serial Majora Zemana, kde cesky spion operuje a je zneskodnen v nezname jihoamericke zemi ma fakticky zaklad na skutecnych udalostech. Ale to je minulost.. Ja jen predesilam, ze byvaly socialisticky tabor ma rovnez maslo na hlave a proto nemaji dnesni potomci moralni pravo kritisovat akce jinych velmoci..
  Nadto, mne zajima dnesni situace, ktera uz neznamena bi-polarni svet ale usporadani dle schopnosti a sily jednotlivych statu.. Proto se Rusko i USA obraceji k Cine, to je aktualni vyzva .
  Vy si klidne v Evropske Unii pytlikujte, zakazujte zarovky a hudrujte na Amiky, jen tim potvrzujete authoritu Brusselu, pac v tomto jste s EU za jedno. Macron i Merkelova nejsou nadseni pratele USA, uz kvuli svobode slova, svobode podnikani a ted jeste v rozporu ohledne masove emigrace.. Cesko a Slovensko jsou pod rizenim a spravou bruselske kliky, ne pod rizenim Washingtonu. Vase CT vysilani je hlasna trouba Bruselu. To si reste sami. Spojene Staty vzdy zustanou kapitalistickou zemi a politika Bruselu je dle americkeho vnimani socialne evropska zalezitost.
  To, ze reptate , v podstate na komunisticke manyry Evropske komise, je jen, z meho pohledu, pokus o zmirneni socialisticky infiltrovaneho systemu..
  Evropska Unie mne nijak neovlivnuje, ale kdybych zila v CR, starala bych se nejdrive o lokalni problemy, byla ostrazita, aby mne politici nevtahli do situace, ktera je pro mne neunosna. .To znamena justicni pravo, ochrana prostredi, – Sumava treba, uplatnovani prav zamestnancu, mene korupce, mene politickeho handrkovani. Coz ostatne je pro mne i priorita v USA.

 • peter. • 23. června 2017

  Dana napsal
  Mluvim o vmesovani imperia Sovetskeho Svazu do systemu jinych statu za Studene valky. „Poradci“ socialisticko-sovetskeho rezimu

  Dana:
  A že vám to nevadilo,keď len vďaka ZSSR a československým zbraniam obhájil štát Izrael svoju existenciu!
  V období Studenej vojny sa mnoho štátov v Afrike a Ázii snažilo zbaviť sa kolonizátorov.A je logické,že socblok im v tom pomáhal.No na rozdiel od USA,nezanechával po sebe vojenské základne a státisíce mŕtvol civilných obetí.

 • Dana • 23. června 2017

  Ke zbranim musi patrit i odhodlani je pouzit, ze. Cechoslovaci, se souhlasem Stalina nepomohli Israeli z lasky, ale v ocekavani, ze se Israel stane komunistickym vazalem SSSR.. (Navnadili je kibucemi :-) .Nu, nevyslo to, presto si ceskosl. pomoc Israelci s vdekem pripominaji.

  V Africe nemela Amerika zadne kolonie . Tam jste radili vy, Evropankove, – oproti tomu, Americane zalozili demokraticky stat Liberii, od roku 1862 nezavislou republiku a nezjistne posilali leta letouci miliardy na africke rozvoje S tim je prozatim konec, Afrika je v ramci EUROMED nyni zodpovednosti Evropske Unie. :-)
  Ale nic proti prohlaseni, ze je Amerika krutas. Velmoc je to trpeliva, ale kdyz se rozzuri, tak po ni zustane spoust. .S tim nemam problem. Skoda, ze si to neuvedomuje Kim Yong, tam uz totiz ta trpelivost dochazi….

 • peter. • 24. června 2017

  Dana napsal
  presto si ceskosl. pomoc Israelci s vdekem pripominaji.

  Dana:
  Tá vďaka Československu musí pri čítaní vašich príspevkov každému udrieť hneď do očí.Len neviem,prečo nie aj vďaka Stalinovi.
  Trochu poopravím váš výrok cit.“Amerika je kruťas.Velmoc je to trpělivá,ale když se rozzuří,tak po ní zůstane spoušť.“kon.cit.
  Správne by ste mala napísať :Velmoc ja to trpezlivá,ale keď sa „Bibi“rozzúri lebo sa mu zase nepostavil,zavolá do Bieleho domu a kam ukáže prstom,tam zostane po Američanoch „spoušť“.

 • fajt • 24. června 2017

  česko už neexistuje, je pouze jakési území, na kterém si kdejaký cizák vyvádí co ho napadne, no a užitečná politická svoloč je to nejhorší, co tenhle nárůdek ze sebe za tisíce let vypotil. ..)

 • fajt • 24. června 2017

  opětovně apeluji a pevně doufám, že Slezané pochopí bídu svého dnešního spojení s někým, kdo nechce existovat jako národ, mít své kolektivní a národní zájmy a svrchovanou integritu a vydají se směrem, který je ještě může jako komunitu zachránit, sice v hodině dvanácté, ale doufám, že pro svou houževnatost a své povědomí vlastní historie si svou kulturu a národnost podrží a v podstatě zachrání pro další časy a generace. ..)

 • Martin (už bez taky m) • 24. června 2017

  re fajt, peter: ano pánové, oba Vámi odkazované texty jsou velmi dobré,
  a skutečně odrážejí realitu.
  Moc lépe se to o obou tématech napsat asi nedalo.
  Oba články jsou výstižné a přesné, a přitom rozumně dlouhé.
  Jde samozřejmě o komentáře, ale neoblbují čtenáře, naopak ponechávají rozumně a správně na jeho uvážení jak se k prezentovaným názorům postaví.
  Osvěžení v době propagandy a blbosti hlásané mnohde jinde…

 • Bety • 24. června 2017

  Mě vždycky dokáže vytočit to bezostyšné pokrytectví takových „rádců“ jako je Dana. Všichni víme, kdo imigrantskou krizi zosnoval a přiživuje, stejně tak jako víme, že Brusel je jen smečka uštěkaných poslušných mopslíků, kteří poslouchají buď z blbosti, nebo také z donucení. Dobře jsme si všimli, jak se např. odposlechy rozhněvaná Merkelová vrátila z USA jako zkrotlá poslušná ovečka. A nemusí za tím být ani nějaká její osobní špína. Co takové Japonsko a ten v rozhovoru s Putinem zmiňovaný malware (omlouvám se za možná nepřesný výraz)? Počítačový věk má svá velká úskalí a pokud Američany nainstalovaný program jim umožňuje jedním klepnutím zhasit Japonsko jako žárovku, mohou jistě totéž, nebo něco jiného provést i s celou Evropou. Jak pak vybírat mezi katastrofami??

 • Martin (už bez taky m) • 24. června 2017

  Paní Bety – to co zmiňoval Snowden v r. 2008 k Japonsku je pravděpodobně jedním z motivů pro to co dělal a proč to udělal.
  Jakápak demokracie či vláda pro lidi po tom všem?!
  Jakápak svoboda- když lidé nemají mít možnost mít svá prostě osobní tajemství?
  Tady mne zaujalo zejména Stoneho nehrané rozhořčení, když komentoval to špiclování „tajných služeb“ (v podstatě jde dávno o čisté MAFIE- s tajnými službami už mají společné akorát krycí klišé v názvu). Oliver Stone správně podotkl, že má právo na svá osobní tajemství a nikomu do toho nic není. S odpovědí Putina na jeho dotazy v této věci souvisí mnohé, například i upozornění Putina na fakt, že i když si systém snažil zajistit kontinuitu i v bývalém SSSR, stejně se rozpadl. Výstižná je i „odpověď – neodpověď“ na kandidaturu v r. 2018 s jeho „ponecháním trochy tajemna“…
  Koresponduje to s faktem, že přes FAKT, že „Západ“ se maximálně snaží o kontrolu moci a ohrožení své moci – tak JE HOLOU SKUTEČNOSTÍ ŽE KONTROLU NEMÁ A NEMĚL, a postupně ztrácí i moc.
  Jako občan také zastávám názor že mne nemá bez soudu nikdo právo špiclovat, že mám právo na osobní tajemství a soukromí. Bez soukromí NENÍ BEZPEČÍ.
  U nás v kolonii samozřejmě právo, zákon, soukromí i bezpečnost pro prostého občana neexistuje. Minimálně od nástupu Topolánka- Klause spadl i fíkový list držený do té doby. Směšná figurka „pana čistého“ a jeho dominy už to jen potvrdila, a „plastikový Bohouš“ či Babišovo „nechte mě dělat mou práci a já vám odkývu cokoliv“ (viz jeho návštěva v USA a postoj k migrantům) to jen potvrdily.
  Možná je určitá šance, pokud by lidé vyházeli z parlamentu stávající strany, zejména KDU, ODS a TOP 09. Zatím to bohužel vypadá že triumvirát Chovanec plzeňských práv- Zadolárek žvanivý a Bohuslav inertní Bakalista to provedou s „vlastní“ partají…

 • Martin (už bez taky m) • 24. června 2017

  oprava: Topolánka – Kalouska