Londýn: Protesty proti bombardování Sýrie

 stopbombing1

Zatímco ve střední Evropě je obyvatelstvo na prahu jaderné války vyděšeno z islámu a chystá se na svatou válku proti muslimům, kteří k nám nechtějí, v Londýně protestují proti bombardování Sýrie.


U nás si nikdo nedovolí vyslovit pochyby o tomto bombardování, protože tam přece bombardujeme „zločinný islámský stát“. Co na tom, že se ani bombardující velmoci nedokázaly shodnout na tom, kdo tam vlastně k teroristům patří a kdo ne. Český člověk to „ví“, je mu to tak jasné, že o tom vůbec nepřemýšlí a přemýšlet nechce, a kdo by chtěl hledat odpověď na otázku, kdo je vlastně ten nepřítel a cíl našich bomb, ten je podezřelý a stane se terčem nevybíravých útoků (viz Tribun).

Londýňané si zachovali zdravý rozum a srdce a nevěří tomu, že obětmi bombardování se nestanou z větší části civilisté. Nezapomněli na to, co se stalo v Iráku, Afghánistánu, v Libyi – výsledkem byl katastrofální rozvrat těchto zemí. Žádné bombardování nikdy nepřineslo nic dobrého. Protestují proti tomu, co se u nás neříká: Ne, my nebombardujeme teroristy, nějakou „entitu zla“, my bombardujeme Sýrii a její obyvatelstvo.

Převzato z ostrova Janiky

Přejít do diskuze k článku 13 komentářů