Lotyšská vítězství dostávají hořkou příchuť

Inkoust na propočtu ztrát Lotyšska kvůli odjezdu „Nové vlny“ (35 000 000 EUR ročně) ještě nestačil uschnout, a hned následovalo další z velkých skvělých vítězství: Rozhodnutí Rosněfti o ukončení přepravy ropných produktů přes Rigu a Ventspils.

Od ledna-února vyschne další z „prokletých dědictví SSSR“ – potrubí pro přepravu lehkého topného oleje. Cisterny lotyšských železnic mohou být odstaveny. Jedná se o 25 miliónů tun lehkých topných olejů, těžkého topného oleje – mazutu, a benzínu ročně. Na tomto kšeftu se v Lotyšsku drželo celé průmyslové odvětví od technických pracovníků, finančníků až po státní úředníky.

Ztráty z ukončení této přepravy včetně multiplikačního efektu budou znamenat již celou miliardu EUR, kterou dnes nikdo vykompenzovat nedokáže. Primátor Ventspilsji Lemberg, který zažil již jeden ekonomický kolaps, když v roce 2003 Transněfť přestala přepravovat ropu, o tom již mluvil, když varoval státní úředníky před připojením se k sankcím proti RF: „To už je pro nás jednoduší jít a utopit se v Baltském moři. Naše doprava z 80 % visí na přepravě ruských nákladů…“

Mohu poradit horkokrevnému primátorovi, aby nepospíchal, neboť (úryvek z filmu): „Ze zahraničí přijde pomoc. Západ je s námi! Západ je s námi!“

Brusel s Washingtonem již vypracovává varianty mimořádné pomoci Pobaltí v podobě urychleného přesídlení početného evropského obyvatelstva vyznávajícího islám, které ať děláš, co děláš, ne a ne se přizpůsobit a integrovat do tradičního evropského prostoru.

Teď to obyvatelstvo budou postupně integrovat do Pobaltí. Ne hned všechny najednou. Postupně, tak jak se budou „synové proroka“ pomalu vracet ze svých služebních cest v ISIL a al-Kájdě. Předpokládám, že alespoň deset miliónů horkokrevných vyznavačů Alláha (z těch 25 miliónů, co teď žijí v západní Evropě) bude úplně stačit, pro úplné a konečné řešení všech problémů s národním sebeurčením Pobaltů a k utišení jejich zmítajících se duší, které do dnešního dne tak trpí následkem té padesátileté „sovětské okupace“.

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: Irena

Přejít do diskuze k článku 97 komentářů