Diskuze k článku


 • Dana • 23. února 2019

  Tentokrate ne zapadni media, ale Roberts je ten, ktery se dopousti vrazedne propagandy.
  Na vsimavejsi ctenare ale tahle hnusna agitka pusobi naprosto obracene.
  Roberts je nastesti tak zaslepeny nenavisti ke svobodne spolecnosti, ze pouziva video nejakeho americkeho hejska, ktery jel do Venezuely podporovat socialismus. S plnou penezenkou dolaru.
  Cesi jsou uz snad vycviceni v propagande, ze pri shlednuti videa je hned napadne : Kde jsou ti zakaznici v tak obrovskem ksefte ? Obchod zeje prazdnotou, az v dali je ochranka. Blumenthal neuvedl tisice bolivaru za kartacek na zuby, ale aspon, ze se zastavil u psiho zradla a zaregistroval cenu. . Hranolky, ktere zde v Americe stoji asi jeden dolar, ‚Dog chow‘, stoji v obchode Gama 66.000 bolivaru, coz je , jak si American prepocital, pres 20 dolaru !!!
  V lednu zdvihl Maduro nejnizsi mzdu obcanum na 18.000 bolivaru mesicne.
  I kdyby mel Venezuelan dvojnasobny plat 36.000 bolivaru, tak si to zradlo pro psa nemuze koupit, protoze by to zdaleka nestacilo na psi hranolky za
  66.000 bolivaru. Inflace ve Venezuele je milionova.
  Dale se hejhula podival na vina, kde zaznamenal cenu jednoho napoje, ktera cinila 85,000 bolivaru ($30)..Tricet dolaru mesicne ve Venezuele nevydela nikdo, mimo cleny Madurovy vlady.
  Neni divu, ze kram je prazdny. Zapadni media ale mohly korektne uvest, ze v par obchodech v Caracasu zbozi je, ovsem pro mistni jen na okukovani, ne k nakupovani.
  Prumerny Venezuelan si polo-statni obcody nemuze dovolit, ziskava potraviny ve statnim obchode, kde musi ukazat ID kartu a pak teprve plati za zbozi, na ktere ma pridel. Tam jsou ceny levne, ale zase je velky nedostatek se zasobovanim. Venezuelane vystoji frontu, na pridel vezmou vsechno, i kdyz to nepotrebuji, a pak to meni na cernem trhu.

 • orinoko • 23. února 2019

  Pro ty, kdo neznají tento zdroj:

  https://www.corbettreport.com

 • orinoko • 23. února 2019

  https://www.bitchute.com/video/bwPXPrutaDc/

 • orinoko • 23. února 2019

  http://tass.com/world/1045923

 • Bety • 23. února 2019

  To, že je supermarket poloprázdný není totéž co prázdný.Lhát se nemá.
  Ostatně pokud Chávez zavedl potravinový program pro lidi na hranici hladu
  znamená, že tito lidé na ten supermarket neměli nikdy. A už vůbec se nezajímali
  o krmivo pro psy…

 • orinoko • 23. února 2019

  https://aeronet.cz/news/soumrak-svobody-ceskych-webu-policie-muze-od-unora-tohoto-roku-vypnout-jakykoliv-nepohodlny-cesky-web-staci-k-tomu-pouze-rozhodnuti-a-posouzeni-radoveho-policisty-ze-vec-nesnese-odkladu/

  Bety, výběrová informační kafilérie emo soudružky je hodná politickeho Dikobrazu. Něco jako kyho výra. Ona se zabýva vždycky jen tou částí pravdy , která má plusovy náboj zapadni ideové zainteresovanosti.
  Až bude v emerice populární politicky Orgoj Chorchoj, tak se o tom dozvíme vzápětí i my na OM.

 • orinoko • 23. února 2019

  Někde jsem zahlédl pojednání o americkém triumvirátu: Trump, Pence, Bolton.
  Prý toxicka trojka. Tak to je přesne. Také je to vizuální pastva, dodávám já. Jeden betonové haro, druhý jako mameluk politické Sci fi, a třetí jako symbol surrealistického mrože.

 • Martin (už bez taky m) • 23. února 2019

  „Место встречи“: О главном! (20.02.2019)
  https://www.youtube.com/watch?v=uWvFkFync_M&index=3&list=PLSgy-gJ-dkS9KGmySidWwCHs2MxnizF1s

 • Dana • 23. února 2019

  Vsak mne socialisticky upadek v zemi, ktera je bohata na zdroje nervy netrha..Maji, co si zvolili, i kdyz byla chyba, ze opozice posledni volby bojkotovala a takto to dopadlo. Maduro nove volby nepovoluje.

  V prumeru zemre za tyden v Caracsu skoro deset lidi, i deti, kteri pod socialistickou zdravotni peci nedostali dialyzu. Tech deti je mi vic lito, protoze ti nevolili socialistickou vladu.
  Sam Maduro nedostatek potravin neuznava a propaguje „Maduro dietu“(Maduro diet), coz je, jist jen jednou denne misku ryze s fazolemi. . Na pridel. Zkuste to, je to uciine a dle Madura tahle dieta zvysuje i sexualni apetit. :-) .
  Uz i Chavez prohlasoval, ze sprchovani trvajici pres tri minuty je plytvani vodou a elektrinou, spravny socialisticky bolivarista energii neplytva.

  Maduro nabadal obcany, uz pred sankcemi, aby zacli chovat kraliky na maso.
  The “Rabbit Plan” is an effort by the government of President Nicolas Maduro to boost food availability. Authorities have also taught citizens to plant food on roofs and balconies of their homes. … “A rabbit is not a pet; it’s two and a half kilos (5.5 pounds) of meat that is high in protein, with no cholesterol.”
  Coz je pravda, kralik ma asi 2 kila masa bohateho na protein, bez skodliveho cholesteronu. Ale musi se umet vychovat, zabit a pripravit na vareni, coz je aktivita, kterou uz Venezuelanci zapomneli. . Madurova rada pestovat zeleninu na balkonech a strechach taky neni spatna, zde by se mohli cesti soudruzi inspirovat.
  Maduro rika: Humanitarni konvoje jsoy trojskym konem pro imperialistickou agresi , je v nich odpad infikovany nemocemi a zpusobuje rakovinu. Postrileni zradcu, co se domahaji potravinove pomoce je sluzba vlasti……

  Mimochodem, uz i Rusko zablokovalo v jeho bankach ucty venezuelske vlady….

 • orinoko • 23. února 2019

  To je zase sracka. Tak jak se vede, soudrzko, americkým ropným polím v břidlici? Podle jedněch západních volů emerika dneska naftu vyváží, a podle druhých ji dováží.
  Celkem chápu dobytčí trh západu… U nás za sociku se tomu říkalo volské hospodářství.
  Soudrzko, není ti trapne? Prý voníš emerickym venkovem, tak proč smrdis , jak kanalizace Pentagonu?
  Mně osobně je uplne jedno , jestli máš koule nebo vagínu. V té tvoji emerice na tom totiž nesejde.
  Prý se blížíte tomu , že ženské budou mít mužské koule místo ušních lalůčku, a chlapi dvě vagíny místo ušních boltců.
  Nastává parita sudé výbavy.
  Liché výbavy jsou u vás v emerice odsouzeny k zániku.

 • orinoko • 23. února 2019

  To je polsky nuceny vysvejk … soudrzko. Takový dokonalý blábol seřadit pod jeden emericky zájem vyžaduje těžké sebezapření… tedy, pokud je člověk aspoň trochu normální.

 • orinoko • 23. února 2019

  Venezuela vykročila v ústrety budoucímu nevyhnutelnému.
  amerického rypaka je třeba pořádně kopnout do koulí. Žádný majdan, žádný Kaddafi, a už vůbec ne Suria.
  Bez Ruska by něco takového bylo nemyslitelné. Doufejme, že i Cina přebírá svůj dil odpovědnosti.
  emerika těžce snáší bolest. A přesně tu, kterou šíři do světa.
  Pokud se Maduro bude řídit příkladem Asada, nemůže prohrát. Zprvu může vypadat na prohru, ale cas budeš hrát pro něj.
  Co tak emericky srac v osobě DANAjskeho daru může Venezuele nabídnout?
  No přece libyjsky bordel, irácký chaos, syrsky Sykes-Pikot, afghánskou třicetiletou válku, a okupaci vseho osvobozeného.

 • orinoko • 23. února 2019

  Miluju emeriku. Všude se vysere a hledá obdivovatele. Nasla ho v českém Havlovi. Tomu žádný západní smrad nevadil. Dokonce ani když voněl.
  Mám neodpustitelny pocit… na tzv. samet je i celkem dokonalá matematika prostě krátká.

 • Dana • 23. února 2019

  Argumenty, ze si neco vymyslim, nejsou, ze.
  Bridlicove ropne pole v Emerice jsou monitorovany ministerstvem ochrany prostredi a tak je ne tak produkce, ale hlavne poprodukcni ocistovani krajiny dela drahymi. Musime si pockat, az se zvedne celosvetove cena ropy. Zatim se planuje nekolik novych „oil rigs“, to jsou ty tezebni veze na pobrezi v mori. Mame ale prebytek zemniho plynu, Dodavatele jsou radi, ze mame mrazy, protoze se ty obrovske zasoby trochu zmensi. Tady si budou muset energetici vymyslet levnejsi zpusob zkapalnovani plynu.
  Co je na tom spatneho, ze bolivarsti vudci doporucuji venezuelskemu lidu spise veganskou stravu, s trochou masa jednou tak za mesic ? Vzdyt je to zdrave. :-) Ale to ti nevdecnici ne, chteji maso. Predloni se cely rok dozadovali, aby bylo nejake maso na potravinove listky. Soudruh Maduro sliboval uz v lete, ze zdroje jsou a maso bude na Vanoce. Vanoce prisly, ale ne slibovane maso z Portugalska. Lid se bouril, ze zase jen ty fazole a ryze…..Maduro mel vlastenecky projev o tom, ze mu Portugalci maso slibili, ale nedodali, cimz sabotuji socialisticke zasobovani. (Nevim, kolik lodi by bylo potreba na maso pro 30 milionu, ale budiz.) Portugalci ovsem maso nedodali, protoze Maduro uz jim dluzi pres 40 milionu dolaru a na predplatne pro dalsi varku nereaguje. Veprove od te doby neni, teda, mimo obchodu pro vyvolene, kde stoji kilo veproveho 6 mesicnich vyplat.

  https://www.bbc.com/news/world-latin-america-42507137

 • Botičky od Diora • 24. února 2019

  Pochybuje ještě někdo o tom, že mediální pracovnice, LGBT-tělísko „dana“, je cíleně nastrčený placený troll pro rafinované ničení tohoto „neposlušného“ webu? Že plodí a propaguje Zlo?
  V rámci oficiálně prováděné mediální anti-fake-news-politiky aktuálního režimu v ČR, bych tohoto amerického trolla z OM vyhodil. Prostě vyhodil.
  Yankee, go home!

 • Martin (už bez taky m) • 24. února 2019

  Tak jsme se dozvěděli, že největším problémem USA jsou strašlivě velké zásoby zemního plynu…
  Co by USA neudělala pro jejich zmenšení, odstranění toho „strašlivého přepětí“…
  Třeba několik nových „omezených“ konfliktů?!
  Z pohledu ochrany životního prostředí je dobývání plynu či ropy z břidlic fraCkováním VŽDYCKY ZNEČIŠŤUJÍCÍ a vysoce riziková činnost. „Ekologická“ asi stejně jako těžba tzv. ropných písků…
  Nejen s ohledem na JEN ČASOVĚ ODLOŽENÉ prakticky nezastavitelné znečištění spodních vod. Nejspíše ani ta občasná zemětřesení jim zatím nevadí.
  Tak třeba až se Yellowstone probudí z podřimování…
  Mimochodem ta kanadská Alberta už dohořela??
  Pozor na „ruské hackery“ – prý stojí i za požáry v Kalifornii…
  Vůbec to Rusko…
  Taková divná země…
  Pořád ne a ne přijmout ten jediný správný emerický způsob „života“…
  I ty „volby“ na emerický způsob jsou zajímavé: prezidenty občas státní zaměstnanci baví v „orální prcovně“, běžně otevřeně lžou, následně je volí rozhodnutí minulým dosazených „nej“vyšších „soudců“- ale co- zůstalo to přece „v rodině“…
  Nyní toho dalšího přímo zvolil Putin…
  Holt všude se vměšují ti zlí Rusové…
  :-)
  Nejspíše to ale bude tím že se VMĚŠUJÍ – zatímco USA spíše VYMĚŠUJE.
  No dávný prezident USA Carter někde sám prohlásil že Volby ve Venezuele byly pokud ví v podstatě nejregulérnější a nejpoctivěji provedené jaké kdy posuzovali. Probíhají tam s užitím počítačové technologie z Tchaj-wanu. A prý nijak nešly zfalšovat…
  Ale nevadí: vždyť potřebného šaška mohou přece zvolit ve Washingtonu.
  Stejně jako na Ukrajině…
  A předtím v Chile, Salvadoru, Hondurasu, Guatemale, Grenadě…
  Vždyť po Vietnamu, Íráku, Afghánistánu, Libyi atp. je tolik sqělých „pozitivních“ příkladů… tak co tam nějaký Maduro či Assad…
  meRdia nám to jistě vysvětlí…
  :-)