Majdan dorazil do Prahy

Dnešní Parlamentní listy zveřejnili článek s názvem Ukrajinci v centru metropole zahájili protestní „pražský Majdan“. V článku se uvádí, že půjde o nepřetržité protesty vytvářející tlak  na ráznější sankce proti Rusku a větší „odvahu a vůli“ ze strany premiéra Sobotky v souvislosti s děním na východní Ukrajině. Protest má trvat do 18. listopadu a organizátoři si údajně vyřizují povolení k tomu, aby mohli v místě protestu i nocovat.

Všichni, kteří sledují, jaké strašlivé důsledky měl tzv. Euromajdan a jak po něm vypadá centrum Kyjeva, by se měli upřímně zhrozit. Měli by žádat vysvětlení, jak je možné, že pražští úředníci umožnili zablokování Staroměstského náměstí pro tuto akci až do 18. listopadu. Měli by se zamyslet nad tím, jaký typ lidí bude schopen a ochoten trávit celý podzim ve stanovém táboru a k čemu může celá akce vést. A měli by uvažovat o tom, jak se k celé této iniciativě postavit.

Osobně jsem připraven podle svých sil pomoci všem, kteří se zasadí o to, aby tato akce nebyla využita k dalšímu rozdmýchávání válečné psychózy a nevedla k násilí. Myslím, že je načase, aby dosud „mlčící většina“ jasně vystoupila proti těm, kteří chtějí zneužít naše hlavní město a kteří se už opět pokoušejí zatáhnout Evropu do rozsáhlého válečného konfliktu.

U těch, co loni na podzim skákali na kyjevském náměstí Nezávislosti, jsme mohli předpokládat nezištné úmysly. Od těch, co letos na podzim chtějí celou akci zopakovat v Praze, žádnou spontánnost a idealismus nečekám.

47
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
47 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Autoři komentářů
BédaThorbublinrayK. J. Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Alena
Člen
Alena

naprostý souhlas

merlin
Člen
merlin

Navrhuji si stoupnout vedle a rozdávat pamětní listiny Prague Majdan s nápisem ,,C.I.A. Vám děkuje za účast.,, A na razítku by mělo stát pod velkým cia Certified Idiots os America. Rozdávat by to měl myslím Leho. Tedy já bych vybrala z našeho středu rozhodně jeho, hodí se k tomu výborně.

Morybundus
Člen
Morybundus

Ono už to tady kdysi bylo, ale nelze než nepostnout znovu :)
https://www.youtube.com/watch?v=wh6CebmfqWQ

orinoko
Člen
orinoko

Pražáci jsou dementi, ale nemyslím si, že nějaký staroměstský majdan je šálek jejich čaje.
Čili: Je před volbami do zastupitelstva. To znamená ptát se, který politický či úřednický hajzlík za hovny a bordelem na Staromáku stojí konkrétně. Ptát se i ostatních politických stran, co tomu říkají. Domnívám se, že existence haličských hoven na Staromáku může někomu zlámat politicky vaz a silně může ovlivnit výsledky pražských voleb.
Je to obdoba útoku na Paroubka, ale veden jinými prostředky.

peter.
Člen
orinoko
Člen
orinoko

Ještě dodatek: Možná by vůbec neškodilo, kdyby se projevila i ruská komunita v Praze. Koneckonců … jde o haličský tlak, aby se Česko připojilo k humanitárnímu bombardování Ruska.

merlin
Člen
merlin

orinoko napsal

Ještě dodatek: Možná by vůbec neškodilo, kdyby se projevila i ruská komunita v Praze. Koneckonců … jde o haličský tlak, aby se Česko připojilo k humanitárnímu bombardování Ruska.

Když se projeví a dají jim přes hubu, tak je zavřou a medializují. Třeba se na to čeká, aby se mohlo řvát, co tu máme ruských špionů.

orinoko
Člen
orinoko

Právě násilné projevy jsem nemyslel. Ale vzít pejska na procházku, vyvenčit ho, že … nejlépe přímo na stan ukroušů.
Odhodit u ukroušů nedopalek cigarety, podobiznu Bandery, nebo ukroušský povolávací rozkaz.

Béda
Člen
Béda

Tady je Porošenkova nejnovější „mírová“ iniciativa. Jenom blázen by tomuto mafiánskému teroristovi věřil. http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_01/Porosenko-pozada-USA-aby-uznaly-DLR-A-LLR-za-teroristicke-organizace-8638/

Porošenko to oznámil na setkání s hlavou Výboru pro mezinárodní vztahy Senátu USA Robertem Menendezem v Kyjevě.

„…Předtím bylo oznámeno, že senátory vyzýval k odeslání vojenské pomoci na Ukrajinu.

Porošenko také Menendezovi poděkoval za iniciativu USA poskytnout Ukrajině status hlavního spojence mimo blok NATO.“

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_01/RF-je-znechucena-vyroky-staleho-predstavitele-USA-pri-OBSE-0348/

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_01/NATO-nevi-o-mozne-pritomnosti-svych-dustojniku-v-Mariupolu-3189/

ascharad
Člen
ascharad

Nevím, ale nějak mi to připomíná Hitlerjugend a české pohraničí v roce 1938….

fajt
Člen
fajt

Možná by nebylo od věci požádat české internacionalisty od Doněcka a Luhanska o jejich názor na věc, možná by si i Praha zasloužila osvobození od nazi ukrů opolčenci. ..

fajt
Člen
fajt

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_01/Porosenko-pozada-USA-aby-uznaly-DLR-A-LLR-za-teroristicke-organizace-8638/ – tohle práce amerických poradců, ještě před pár hodinami byl Porošenko připraven uprchnout kamkoliv na západ a Jaceňuk plakal celý zlomený a uvažoval o kapitulaci chunty. ..

Irena
Člen

https://www.youtube.com/watch?v=f69ELwxk16k
Asi od 1:20 min, tam říkají, že lidé, co se jim podařilo utéci minulý týden z Novosvětlovky vyprávěli, že k nim přijeli tanky s ruskými vlajkami a když jim vyšli vstříc s chlebem a solí, tak zjistili, že se jedná o převlečenou Národní gardu. Takovým způsobem zjistili, kdo je tam proruský. Přímo na náměstí několik lidí zastřelili a oběsili a několik žen přímo před očima davu….

aram
Člen
aram

Dodatečně mě ještě napadá proč je to povolení zrovna do 18.listopadu. 17. to bude 25 let od „našeho mejdanu“.
To mi skutečně nepřijde jako náhoda, ale do konspirací se mi zrovna pouštět nechce. Ale něšť – že by se jako mohlo pomaloučku přikládat, mezitím volby, to bude taky na náměstích živěji………..

aram
Člen
aram

orinoko napsal

Právě násilné projevy jsem nemyslel. Ale vzít pejska na procházku, vyvenčit ho, že … nejlépe přímo na stan ukroušů.
Odhodit u ukroušů nedopalek cigarety, podobiznu Bandery, nebo ukroušský povolávací rozkaz.

Já bych doporučovala ignorovat. Totálně. Obejít obloukem jako exkrement na chodníku.
Zato ty, kteří to povolili, ty bych tedy v klidu nenechala.

fajt
Člen
fajt

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346519-kdyz-budu-chtit-zaberu-kyjev-za-dva-tydny-rekl-pry-putin-barrosovi.html – a do toho se rozjíždí válečná propaganda, Barroso už Putinovi nasazuje masku agresívního uzurpátora, který touží po Evropě. ..

DankaK
Člen
DankaK

Do čeho nás to chtějí zatáhnout? Není to náhoda, že takováto akce se koná zrovna v ČR a v Praze. Uvědomují si, že je tu většina „ovčanů“ a spousta lidí trpí nenávistí k Rusku. Myslíte si, že pokud by o takovou formu protestu požádala strana druhá – obyvatelé východní Ukrajiny, že by jim bylo vyhověno? Nebylo, samozřejmě, protože to se nehodí do krámu. Odmítám takovéto postupy a nesouhlasím s tím aby Praha byla zneužita k rozdmýchávání vášní. Nesmíme si přece tohle nechat líbit!!!
https://www.youtube.com/watch?v=B288XluNfv4

fajt
Člen
fajt
ray
Člen
ray

no tak by to chtělo taky něco na podporu separatistům

fajt
Člen
mirror
Člen
mirror

Policajti by měli příbytky Ukrajinců prohlédnout a ubezpečit se, že tam nemají Molotovovy koktejly a nechystají se zapálit Staroměstskou radnici. Podle kyjevského Majdanu jsou všeho schopni.

jaa
Člen
jaa

propána je to jasné TOPka a Číro plus Štštuna a ta jejich snůška válečnách štváčů a humanitárních biombarďáků. Měli by říct KDO TO POVOLIL – KDO CHCE ABY SE STŘÍLELO…a zase Praha…

jaa
Člen
jaa

Krom toho taky KDO TO PLATÍ. Vždyť když si postavím nějakou zábranu na městském pozemku tak musím platit pronájem. Proč to povolili i na tak dlouhou dobu i v době voleb… co chtějívyprovokovat. Vždyť pokud vím, v době voleb tyhlety akce jsou ze zákona nepřípustné….
To vážně chějí pravdoláskovci, humanitární bombarďáci a spol. aby v Praze lítaly Molotovovy koktejly??? A co na to vnitro a policie.????
Staré přísloví praví -že – „scípající kobyla nejvíc kope“.. čeho se ještě od Čírovy TOpky dočkáme?????

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

K článku na nějž Stan upozornil: správně, „akce je testovací“ jak tvrdí pravdoláskařští pořadatelé… Ano- testuje se- jak je náš ovčan poddajný, ohebný a blbý,kolik si toho nechá na zádech naštípat… Veřejný prostor vážení, je dle naší nic moc-ale přece jen Ústavy (snad ještě platí) de facto prostor Nás- LIDU! I ti „naši politici“ jsou voleni v „námi zaplacených volbách“ aby zastupovali „naše zájmy“! Samospráva dtto + regionální a lokální zájmy,“špecifiká“… A úředník magistrátu či radnice pak má ctít ZÁKONY SVÉHO STÁTU. Tato akce jasně na něco navazuje, jasně se k něčemu hlásí… Ten „odkaz“ dodnes plápolá a teče „z… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

České válečníky by bylo potřeba pohnat k odpovědnosti za propagaci fašismu, nesnášenlivosti, podporu genocidy, násilí a války. A jestli chtějí válčit, tak ať si zabalí, vypadnou a jdou SAMI se svými dětmi válčit kam je srdce táhne. Ať do SVÝCH válek nezatahují druh=é a nenutí je přispívat na jejich podvodné loupežné války.

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Samo že jsou zatím „čírovci“ a štětináči. Ovšem nepodceňoval bych to – přdpokládám, že jde sice jen o „střípek“ – ale nikoliv nevýznamný – dalšího pokračování přímé aplikace Dullesovy doktríny v praxi. V čím zájmu se snad proboha alespoň na tomto webu už nemusíme ptát?! Jo, z více takových „po celé Evropě účelově pohozených us vajglů by taky mohla „zfajrovat“ – vlášť, pokud bude někde „unikat plyn“… Milí zlatí, někdo tu občas napíše, že „j-elita“ už lidi nepotřebuje… no to se ale plete: každý správný válečný oheň přece potřebuje ten správný materiál! Neorganizovaní se stanou zákonitě oběťmi a materiálem k… Číst vice »

Alena
Člen
Alena

předpokládám, že na majdanu vystoupí Kalousek, kníže, lidovecký předseda, celá pražská kulturní fronta. Je to jen nátlak, aby česká vláda odsouhlasila sankce proti Rusku. Tento majdan bude pak presentován jako mínění celého českého národa. Nezáleží přece na tom, že se , při nedostatku plynu a nafty může ochromit český průmysl. Od chladu nás ochrání nenávist k Rusku

fajt
Člen
fajt

Alena napsal předpokládám, že na majdanu vystoupí Kalousek, kníže, lidovecký předseda, celá pražská kulturní fronta. Je to jen nátlak, aby česká vláda odsouhlasila sankce proti Rusku. Tento majdan bude pak presentován jako mínění celého českého národa. Nezáleží přece na tom, že se , při nedostatku plynu a nafty může ochromit český průmysl. Od chladu nás ochrání nenávist k Rusku chápu, že lidé jsou dnes hodně apatičtí a dovolí své vládě a svým politikům, aby se verbálně projevovala i velmi násilně a válečnicky, a oni na to i hřeší – ale jako na Ukrajině, když přišlo do tuhého a začali se… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

orinoko napsal Ještě dodatek: Možná by vůbec neškodilo, kdyby se projevila i ruská komunita v Praze. Koneckonců … jde o haličský tlak, aby se Česko připojilo k humanitárnímu bombardování Ruska. Do toho, zda se podobným způsobem mohou fialovci, kalouskovci, či babišovci přetahovat o voliče, nevidím. Ale nepodceňoval bych, že jde o veřejné mínění v naší kotlině. V euroatlantickém prostoru se propaganda šíří jako mor. „Náhradním“ cílem Ukrajiny, který na rozdíl od Sýrie či Ukrajiny amíkům stoprocentně vyjde, je dopad na Evropu. Fotbalově bych to vyjádřil Pojídači hamburgerů versus Evropa 10:1. (V minizápase s Polskem a Ukrajinou a z části s… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

Ministerstvo vnitra by mělo konat. ODS a Top 09 by měly být zakázány ze stejných důvodů jako Dělnická strana. Co mají za lubem lidovci? Co budou chtít ještě za ústupek, když církevní prostituce jsou prosazeny? Nebo že by v „pravý čas“ položili vládu? Pražský majdan aneb Přišli včas. Načasování není náhodné. Spejblovu nečekanou reakci v TV museli vyvážit protireakcí. A přišla jim vhod i nedávná čínská návštěva. Součástí Dullesovi doktríny je i naše debilizace. Alena: Proč přistupujete na tu hru, že tohle nedopustíme jen kvůli plynu pro naše domácnosti a odbytu našeho průmyslu a zemědělství. Položme si zásadnější otázku. Proč… Číst vice »

Alena
Člen
Alena

Aleš:Boj o peníze, území a nerostné bohatství , o to tu běží
USA, včetně podřízenosti Evropy- to je pro materialisty
pro věřící či jak to vyjádřit, jde vždy o pravdu

Sugar Ray
Člen
Sugar Ray

Z Kyjeva , je tu brigáda
Z Kyjeva , Majdan si žádá
Dřou fest , kluci z východu , dřou fest
od sluka východu
svou práci zastanou a pak svý prachy dostanou .

Sugar Ray
Člen
Sugar Ray

No jestliže to bude ofiko akce zaštítěná punkerem Karnoldem , jako že asi jo tak to nevidim dobře , určitě se budou snažit využít naivní , pitomý studentíky jeho fanoušky co v tom budou zase vidět známku punku , nejrůznější frikulíny přes Sociálního Networa , retweetovaný multidimenzionální hovada , Cevráky a jiný modrý ptáky , v Praze jsou tady na ty akce kapacity , tam je užitečných idiotů jak nas?áno . Oni už to přes média a asociální sítě už udělaj tak aby bylo cool tam přijít a zůčastnit se toho „majdanu“ . Navíc to budou pod lejblem anti Putin… Číst vice »

Morybundus
Člen
Morybundus

Sugar Ray napsal No jestliže to bude ofiko akce zaštítěná punkerem Karnoldem , jako že asi jo tak to nevidim dobře , určitě se budou snažit využít naivní , pitomý studentíky jeho fanoušky co v tom budou zase vidět známku punku , nejrůznější frikulíny přes Sociálního Networa , retweetovaný multidimenzionální hovada , Cevráky a jiný modrý ptáky , v Praze jsou tady na ty akce kapacity , tam je užitečných idiotů jak nas?áno . Oni už to přes média a asociální sítě už udělaj tak aby bylo cool tam přijít a zůčastnit se toho „majdanu“ . Navíc to budou pod… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Chtělo by to vyvěsit tam transparent: „To vám nestačí co jste provedli v Kyjevě? Chcete zavádět nacismus a teror taky v Praze?

K. J.
Člen
K. J.

A co dát dohromady internetovou petici, ve které by lidé mohli podpořit Sobotkovo stanovisko a zároveň vyslovit svůj nesouhlas s touto pražskou „majdanní“ akcí. Jako, že jsem Sobotku opravdu nemusel, tak tímhle si u mě šplhnul a zachoval se jako premiér, kterému není jedno co potká stát, ve kterém má ústavní funkci. Pokud by jste se Stane domluvil s provozovateli ostatních alternativních médií, tak by se dala tato petice, vcelku úspěšně rozšířit. Nehledě na to, že si odkazy na ní lidé budou posílat mailem. Jako recese mě pak napadá, vyzvat osazenstvo onoho stanového tábora, aby na sebe v rámci pomoci… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

k.j.
já doufám, že zahájí hladovku, připojí se k nim politické a mediální celebrity v čele s Čírem – a že hladovku dotáhnou až do konce. Aby nemohli fixlovat, chtělo by to proměnit stanový tábor v reality show pod kamerama.

Béda
Člen
Béda

http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_02/Kyjev-muze-zmenit-format-silove-operace-na-vychode-Ukrajiny-7346/

Tak to by mne zajímalo jak. Vyhlásí regionům DLR a LLR konečně válku, poté co ji už skoro prohrál?

bublin
Člen
bublin

orinoko napsal

Právě násilné projevy jsem nemyslel. Ale vzít pejska na procházku, vyvenčit ho, že … nejlépe přímo na stan ukroušů.
Odhodit u ukroušů nedopalek cigarety, podobiznu Bandery, nebo ukroušský povolávací rozkaz.

Napoleon ze 4. cenové skupiny a jeho strategie proti ukroušům – no k poblití.

ray
Člen
ray

No, mně to přijde docela vtipné .)

bublin
Člen
bublin

merlin napsal

Navrhuji si stoupnout vedle a rozdávat pamětní listiny Prague Majdan s nápisem ,,C.I.A. Vám děkuje za účast.,, A na razítku by mělo stát pod velkým cia Certified Idiots os America. Rozdávat by to měl myslím Leho. Tedy já bych vybrala z našeho středu rozhodně jeho, hodí se k tomu výborně.

Trapnost a hloupost čiší z vašeho návrhu. Ještě si tak beztrestně v anonymně kopnout do Leha. Myslím, že ten člověk není z vašeho středu. Ale díky stejně za ten projev,
další nechutnost vyvolávající dávení.
A ukrouši? Atˇ táhnou. Ti, kteří za něco stáli, zemřeli před desítkami let.

bublin
Člen
bublin

Oprava : a anonymně

Thor
Člen
Thor

Oni jedou nakrev,bez pojistek,bez pudu sebezáchovy,jako už tolikrát.Bezohlednost,posléze teror,a pak „já nic, já Oistrach“. Pak (S)Bohem Vyvolená Mafie.

Béda
Člen
Béda

POžadavky pražských banderovců – „majdanistů“:
Požadavkem je proaktivní politika vlády proti putinismu. Skupiny se shodly na několika požadavcích a příkladech pomoci, kterou by česká vláda měla například udělat:

1) podpora tvrdé sankční politiky proti ruskému režimu doprovázená – informační ofenzivou
2) zahájení informační kampaně proti putinismu
3) výcvik ukrajinských vojáků na našem území
4) vyslání polní nemocnice na Ukrajinu
5) zřízení hlídkových letů našeho stíhacího letectva v rámci cvičení nad západní Ukrajinou
6) okamžitá peněžní pomoc pro modernizaci ukrajinské obrany
7) ulehčení vízové povinnosti pro ukrajinské studenty

Béda
Člen
Béda