Diskuze k článku


 • Béda • 27. července 2015

  Já bych to postavil jinak. K čemu je ČR NATO? Žádnou garanci neposkytuje – podle článku 5 záleží každá spoluúčast na akci organizace na libovůli členské země. Spory mezi členskými zeměmi viz Řecko – Turecko o Kypr NATO neřeší. Jde tedy o organizaci s vnějším posláním – s posláním (to dosvědčují taky všechny vojenské „mise“ této organizace – všechny byly prováděny členy NATO vůči nečlenům) zasahovat navenek. ČR ovšem k účasti do této organizace vlákány sliby, že jde o obranu. Skutky prokázaly, že zde o žádnou obranu nejde. Navíc všechny akce této organizace znamenají pouze zvyšování bezpečnostních hrozeb pro ČR. Armáda ČR byla přebudována tak, že je pro obranu ČR nepoužitelná. Útočné mise zvyšují bezpečnostní rizika, v jejich důsledku jsou ČR vnucováni běženci. Kouzelné je to, že na toto musejí ještě občané ČR povinně platit ve svých daních. Na znižování bezpečnosti (snižování obranných schopností země, šíření násilí a zvyšování bezpečnostních hrozeb). Jenom další příklad asistované euthanasie.

 • Béda • 27. července 2015

  Kuriozita: občanů ČR se na jejich názor na vstup do NATO nikdo neobtěžoval zeptat. Patrně by se se zlou potázal. Takže jsme „demokraticky“ vstoupili do NATO bez toho aby se někdo obtěžoval zeptat lidu, který je prý „zdrojem veškeré moci ve státě“ a jeho vůle je klíčová na jeho názor a vůli. Protže potentáti tohoto „bohulibého“ spolku vědí jak si stojí veřejné mínění v ČR ve vztahu k této organizaci a jejím „misím“ vybraly USA své loutce do čela generála Petra Pavla (biblické jméno).

 • Alena • 27. července 2015

  velmi zajímavý rozhovor s panem Robejškem.
  Německo by se mohlo odtrhnout od EU. Z ekonomického hlediska logické, z vojenského by pak bylo logické, kdyby v NATO zůstalo?
  ,,,,,To je jedna z nejdůležitějších veličin skrývajících se za americkou podporou touhy Ukrajinců integrovat se na Západ. Vedle Washingtonu hrál v ukrajinské krizi podobně nastavenou roli také Brusel. V tomto hlavním městě krizemi zmítané Evropy roste (oprávněně) strach, že Německo podlehne síle geopolitiky, která v jeho případě stoprocentně působí pro spolupráci s Ruskem a oslabí svůj zájem o EU. Nemusí totiž dojít jenom k vystoupení Řecka z eurozóny. Představitelné je i vystoupení Německa z eurozóny…

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Petr-Robejsek-pro-PL-cz-Na-NATO-se-spolehnout-nemuzeme-Soucasna-politika-jiz-neni-demokraticka-Novinari-zneuzivaji-svuj-prostor-Roste-strach-ze-se-Nemecko-sblizi-s-Ruskem-Mohlo-by-se-dokonce-stat-nasledujici-385752

  ( jen jestli pan Robejšek není jaksi populistický…)

 • kchodl • 27. července 2015

  Všechno bylo jasné krátce po 90. roce – Amíci se chovali všude v bývalých socialistických zemích jak na dobytém území – první na řadě bylo zrušení PVOS, PVO, radarového pokrytí republiky, následovala redukce až zrušení těžkých zbraní, vojenského výcviku obyvatelstva a přetvoření zbytku armády na expediční policejní sbory, pro obranu zcela nevhodné. Současně probíhalo zrušení obranného průmyslu, výzkumu a vývoje, a to nejen ve vojenské oblasti. Rozvrácení pečlivě vytipovaných páteřních podniků průmyslu, zrušení normovacích institucí a zkušeben, sítě výzkumných ústavů, podřízení všech ekonomicky zajímavých firem západnímu kapitálu a většinou jejich zrušení – výjimku dostaly jen podniky ovládnuté německým kapitálem. To vše se nestalo samosebou, pro „zaostalost“ nebo díky ztrátě trhů – nic z toho není pravda, byla to cílená operace, pečlivě vyzkoušená v mnoha jiných zemích a koordinovaná.

  Není pravda, že NATO má jaderné zbraně v jakékoliv středo- a východo-evropské zemi, a už vůbec ne jaderné rakety. V celé Evropě žádné americké jaderné rakety nejsou, pouze taktické jaderné bomby B61 – Holandsko, Belgie, Itálie, GB. Jediné, co se v oblasti JZ nového děje, je výcvik polských pilotů F-16 v jaderném bombardování.

  I američtí analytici mnohokrát napsali, že útok NATO na Rusko by skončil porážkou NATO i v ryze konvenční válce, ale média dlouhodobě tvrdí opak. Jak za Hitlera – tehdy také skuteční analytici a vojáci – ne ideologové – všude psali, že útok na SSSR je sebevražda, a přesto k němu došlo.

  O stavu ozbrojených sil USA dostatečně vypovídají všechny prohrané války s třetiřadými protivníky, korupční a organizační rozvrat jejich vojenského průmyslu, demonstrovaný například kauzami F-35, F-22, B-2, B-1, LCS, FCS, … to je jeden „megaúspěch“ za druhým.

 • fajt • 27. července 2015

  žijeme zase v dobách, kdy slova z davu nemaj žádnou váhu a vrchnost nepěkně zparchantěla a hraje si na neomylného boha. ..)

 • Béda • 27. července 2015

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajinske-sily-pripousti-ze-v-dobe-padu-boeingu-provadely-cviceni/

  Podle zdroje ukrajinských silových orgánů se v den havárie Boeingu 777 nedaleko Doněcka konalo cvičení ukrajinských protileteckých sil a byl odblokován systém odpálení rakety…

 • Béda • 27. července 2015

  pokračování: „K účasti na tréninku v Dněpropetrovské byly z letecké základny Kulbakino 229 brigády taktického letectva v Nikolajevu zaslány dva letouny Su-25. Jejich úkolem bylo provést letecký průzkum a identifikaci cíle v místech soustředěných sil ATO západně od Doněcka,“ řekl agentuře zdroj.

  „Po vstupu jednoho letadla do detekční zóny SAM Buk, bylo navedeno podle výpočtu bojové baterie nacházející v blízkosti osady Zaroščenskoje. Zdá se, že tragickou náhodou se ve stejnou dobu a stejné trase s letícím malajským Boeinge ocitl Su-25, a bez ohledu na rozdíly ve výšce se na obrazovce letadla spojila do jediného hlavního bodu, který byl fatální pro civilní letadlo …

 • Dana • 27. července 2015

  Vztek na NATO nestaci, soudruzi.
  Je potreba akce, ktera by ukazala, ze Ceska republika nechce byt dale clenem Severoatlantickeho paktu.
  Hadala bych, ze stotisicovy dav na Vaclavaku protestujici proti teto imperialisticke organisaci by probehl svetovym tiskem a pristal i na prahu Bileho domu. . Mne je to celkem jedno, NATO je nyni evropska zalezitost, Cesi stejne do aliance moc neprispivaji.. USA zajimaji vice Polsko a Pobaltske staty.
  Ono by se to asi nekterym politickym hybatelum docela hodilo, kdyby zustal stred Evropy zapadem nechraneny. Tuhle jsem se divala na paseracke- drogove stezky Kosovanu zkrze Rakousko, pouzitelne i pro teroristy. Prida li se Bosna k pripadnym islamskym teroristum, pak naporem divochu zkrze Brennersky prusmyk rozvrati Cesko behem tydne.. Jak se rika anglicky : Piece of cake… Navic ta jaderna elektrarna v Temeline nema ani adekvatni ochranku, to ovsem neni zodpovednost NATO.

  Rusove nepomohli Srbum, nepomohli ani svym v Donbassu a tak predpokladam, ze by nepomohli ani Cechum…

 • aram • 27. července 2015

  „Prida li se Bosna k pripadnym islamskym teroristum, pak naporem divochu zkrze Brennersky prusmyk rozvrati Cesko behem tydne..“
  Tak tuto myšlénku by chtělo trochu rozvést. :-)

 • orinoko • 27. července 2015

  Soudržko, dobré. A teď ještě trochu jiný výčet.
  Jižnímu Vietnamu, Mubarakovi, Íránskému Šáhovi, Batistovi, a dalším a dalším Emíci pomohli. Takříkajíc do hrobu.
  Nad tou duševní nahotou nepřestanu nikdy žasnout.
  A pokud jde o NATO. Tak já osobně jsem byl pro členství. Z důvodu sousedního Německa. Ale dneska už to vidím jinak. Opravdu si myslíš, že by nás ta tvoje zhmotnělá tma nechala jen odejít? Blahoslavení chudí duchem.

  No a sláva!! Já jsem tady na OM volal po české pomoci Maďarsku s linií „Bar Lévy“. Už to běží. Maďarsko od nás dostalo finanční i technickou výpomoc a počítá se i s personální opatřeními. Na maďarské hranice zamíří i Češi. Musí projít příslušným školením.

 • orinoko • 27. července 2015

  Donald Trump vám tam nějak zaváří pořádný gulage. MccoCaina nepovažuje za hrdinu. Představ si – my také ne. Ovšem máme ho za velmi důkladného blba.

 • Neználek • 27. července 2015

  Dana napsal
  Tuhle jsem se divala na paseracke- drogove stezky Kosovanu zkrze Rakousko, pouzitelne i pro teroristy. Prida li se Bosna k pripadnym islamskym teroristum, pak naporem divochu zkrze Brennersky prusmyk rozvrati Cesko behem tydne.. Jak se rika anglicky : Piece of cake… Navic ta jaderna elektrarna v Temeline nema ani adekvatni ochranku, to ovsem neni zodpovednost NATO.

  To jste probírali na šicím kroužku?

 • peter. • 27. července 2015

  fajt napsal

  žijeme zase v dobách, kdy slova z davu nemaj žádnou váhu a vrchnost nepěkně zparchantěla a hraje si na neomylného boha. ..)

  Toto je Monika Flašíková-Beňová,mohla by byť zaradená do kategórie „vrchnosť“,lebo sedí v europarlamente za socialistov a tvrdo presadzuje multikulti,LGBTI,práva cigáňov a najnovšie túži po afrických imigrantoch na Slovensku.Tú túžbu po imigrantoch z Afriky zdôvodňuje takto :
  http://img.mediacentrum.sk/gallery/aktualne/620_a/41851.jpg

 • Martin (už bez taky m) • 27. července 2015

  Dana napsal

  Vztek na NATO nestaci, soudruzi.
  Je potreba akce, ktera by ukazala, ze Ceska republika nechce byt dale clenem Severoatlantickeho paktu.
  Hadala bych, ze stotisicovy dav na Vaclavaku protestujici proti teto imperialisticke organisaci by probehl svetovym tiskem a pristal i na prahu Bileho domu. . Mne je to celkem jedno, NATO je nyni evropska zalezitost,Cesi stejne do aliance moc neprispivaji..USA zajimaji vicePolsko a Pobaltske staty.
  Ono by se to asi nekterym politickym hybatelum docela hodilo,kdyby zustalstred Evropy zapadem nechraneny.Tuhle jsem se divala na paseracke- drogovestezky Kosovanu zkrze Rakousko,pouzitelneipro teroristy.Prida li se Bosna k pripadnym islamskym teroristum,pak naporem divochu zkrze Brennersky prusmykrozvrati Cesko behem tydne.. Jak se rika anglicky : Piece of cake… Navicta jaderna elektrarna v Temeline nema ani adekvatni ochranku,to ovsem neni zodpovednost NATO.

  Rusove nepomohli Srbum,nepomohli ani svym v Donbassua tak predpokladam, ze by nepomohli ani Cechum…

  No nazdar…soudružko „hhvězd a phuhůů…“
  A budete „naporu divochu“ pomáhat alespoň tak jako ve své době „Contras“ nebo „Eskadrám smrti“?!
  Brzo vás nakopou na „zadním dvorku“, a nezůstane vám ani „půda“…
  O těch vašich JE se od Three Mile Island ví ve světě dost…
  A křápy Westinghouse už nechce nikdo soudný znát…
  Kombinace naduté namyšlenosti „poturčence“ a izolacionismu „pánů vesmíru“…NATO se vám můžeme vy…t.

 • orinoko • 27. července 2015

  To jsem nějak přehlédl … kchodl, dobrý. A nové informace. Pro mě tedy určitě.
  Jen tak na okraj – emerické F35, nebo 36? se familierně říká „létající prase“. Rusko a Čína pracují intenzivně na tom, aby z omylu vyvedly celou emíkovskou představu o budoucích vzdušných soubojích. Rusko a Čína velmi pozorně sledovaly statistiky nedávných vzdušných soubojů v rámci letadel NATO. A už se podle toho zařizují. Proč cpát peníze do hadrů krále Lávry , když stačí posvítit si na jeho péro.

 • Dana • 27. července 2015

  Report Pentagon, pro Aram, jen tak z pleziru. :
  Kosovští Albánci
  Odchod jugoslávské armády z Kosova se stal nejen historií kosovskoalbánského obyvatelstva a jeho touhy po svobodě, ale i slavným, možná důležitějším vítězstvím kosovskoalbánské mafie. Podařilo se jí totiž vypudit odsud srbskou a ruskou konkurenci a ovládnout zdejší důležité teritorium, jež je součástí balkánské drogové, především heroinové, cesty, táhnoucí se od středoasijských producentů do západní Evropy.
  Z Kosova se stal drogový stat. . Hranice jsou otevřeny pašování všeho druhu a drogy lze získat za dumpingové ceny.
  ============
  S timto stavem Evropska Unie naprosto nic nedelala a nedela , naopak, drogove kosovanske kartely se rozsiruji, spojuji s islamisty z Afghanistanu, nejposledneji z agenty ISIL, zkratka organisace, ktere si takto osvojuji mapu Evropy. Prozatim z Balkanu…

  Mimochodem, rozvraceni Ceska a Slovenska uz zacalo , bud se zacnou branit, anebo skonci jako nestastna Ukrajina…Pri sedmi miliardach lidi na svete jsou tyto pidistatecky jen kapka v kyblu…….

  Hlavne nezapomente zjistovat pricinu, to rozesi.ani statu americkymi kovboji. :-)

 • abx • 27. července 2015

  Dana napsal
  Z Kosova se stal drogový stat. . Hranice jsou otevřeny pašování všeho druhu a drogy lze získat za dumpingové ceny.

  najvacsimi producentami drog je Afganistan a Columbia, v oboch je silna vojenska pritomnost USA – aka nahoda. Kosovo malo uz pred rokom 1999 silnu drogovu mafiu a najvacsiu distribucnu siet a potom sa stali dve veci: z vole USA vznikol z provincie samostatny stat a kto by to bol predpokladal, bola tam postavena najvacsia vojenska zakladna USA mimo vlastneho uzemia USA. drogy z Afganistanu putuju bez problemov do Kosova a odtial sa distribuuju do celeho sveta, je to velky biznis, 50 miliard USD rocne. takze USA teda maju pod kontrolou jednak produkciu drog, jednak distribuciu…

 • Dana • 27. července 2015

  abx,
  V Aghanistanu uz Amici nejsou, stat Columbie Spojene Staty taly moc nemusi, kosovska vojenska zakladna Camp Bondsteel je prazdna a rozpada se.. To je fakt.
  Paseracke stezky existuji v Evrope uz staleti a budou vyuzivany k paserovani lidi.. To je taky fakt.

  No a Bosnaci ?
  Jiste je mezi nimi dost slusnych a mirumilovnych, tihle ovsem ne :

  http://www.mirror.co.uk/news/world-news/isis-set-up-stronghold-heart-6094785

 • aram • 27. července 2015

  „Report Pentagon, pro Aram, jen tak z pleziru. :“
  No a? To my přece dávno víme. Možná dřív než Pentagon.
  A teď tedy k věci. Jak to souvisí s tím Brennerem?

 • Dana • 27. července 2015

  Aramko, jak to souvisi s Brennerem si musite vydedukovat, to vite, my se o tom Brenerovi v nasem sicim krouzku nebavime.
  Mozna by vam pomohla trochu ceska wikipedie, sice ma o Brenner jen zakladni informace, ale pro vas intelekt to jiste bude stacit. .
  Anglicka Wiki ma podrobnejsi informace jak se prochazi z jizni do severni Evropy timto prusmykem v Alpach. . Proto asi ty nalezene plany u teroristu projit z Balkanu az na sever vedou Brennerem , obloukem, trochu vic na zapad, vzhledem ke slozitosti terenu..

  https://en.wikipedia.org/wiki/Brenner_Pass#History

  Uz se tesite na svalnate a smyslne mladiky-imigranty ?
  :-)

 • Martin (už bez taky m) • 27. července 2015

  Dana napsal

  Aramko,jak to souvisi s Brennerem si musite vydedukovat,to vite,my se o tom Brenerovi v nasem sicim krouzku nebavime.
  Mozna by vam pomohla trochu ceska wikipedie,sicemao Brennerjen zakladni informace,ale pro vas intelektto jistebude stacit. .
  Anglicka Wiki ma podrobnejsi informace jakse prochazi z jizni do severni Evropytimto prusmykem v Alpach. .Proto asi ty nalezeneplany u teroristuprojit z Balkanu az na severvedouBrennerem , obloukem,trochu vic na zapad, vzhledem ke slozitosti terenu..

  https://en.wikipedia.org/wiki/Brenner_Pass#History

  Uz se tesite na svalnate a smyslne mladiky-imigranty ?

  Bullshit. ..

 • Amenre • 28. července 2015

  abx napsal
  najvacsimi producentami drog je Afganistan a Columbia, v oboch je silna vojenska pritomnost USA – aka nahoda. Kosovo malo uz pred rokom 1999 silnu drogovu mafiu a najvacsiu distribucnu siet a potom sa stali dve veci: z vole USA vznikol z provincie samostatny stat a kto by to bol predpokladal, bola tam postavena najvacsia vojenska zakladna USA mimo vlastneho uzemia USA. drogy z Afganistanu putuju bez problemov do Kosova a odtial sa distribuuju do celeho sveta, je to velky biznis, 50 miliard USD rocne. takze USA teda maju pod kontrolou jednak produkciu drog, jednak distribuciu…

  Vzpominam na jeden clanek o farmarich v Afghanistanu, ktery jsem cetl tak pred 10ti lety. Nejaky farmar tam chtel pestovat bavlnu a zadal americke okupanty o financni prispevek – pry ho v takovych pripadech davali, ale tu informaci jsem si nikde neoveril. Nic nedostal a tak se zase vratil k levnemu pestovani maku.

 • Béda • 28. července 2015

  Dana,

  Byl to USA díky kterým vzniknul kosovský narkostát. Dnes je vnucován do EU a Schengenu. Byly to USA, které využily (možná se jejich vedení na tom komplotu samo podílelo) události 11/9/2001 k napadení suverenního státu a jeho ubržení do válečného chaosu. Díky jejich válce (s jejich vojenskou přítomností) vzrostlo ohromným způsobem pěstování opiátů v Afghánistánu. A díky politice USA v Kosovu se stalo Kosovo jedním z největších distribučních uzlů drog na světě. Kdyby USA nezahájily tu válku v Afghánistánu a nevstoupily z geopolitických zištných důvodů do válek v Jugoislávii, patrně by k rozmachu drogového byznysu ve směru Afghánistán- Kosovo – atd. nikdy nedošlo. Svět je díky politice USA a jejich pucfleků z NATO MNOHEM NEBEZPEČNĚJŠÍ. Díky této politice dnes bují terorismus, chaos, násilí, migrace i drogový byznys a byznys se zbraněmi. Vrcholy OSY ZLA jsou Bílý dům a Pentagon.

 • Alena • 28. července 2015

  ekonomická a vojenská nadvláda pomalu končí.
  Vynikající článek zde
  http://www.zvedavec.org/komentare/2015/07/6532-je-to-o-integraci-eurasie-vs-rise-chaosu.htm

 • waltari • 28. července 2015

  Tak on v počátcích Pepík Stalin žádal o členství v NATO .. jenže ze stran západních mocností nebyl zájem o vstup SSSR do NATO, takže až na popud toho vznikl blok Waršavské smlouvy. K čemu to vedlo je očividné, rozdělení světa, neustálé přetahování mezi mocnostmi, které jako vždy odskáčou ti malí.

 • fajt • 28. července 2015

  http://www.lidovky.cz/dalsi-dragounska-jizda-na-podzim-ceskem-projedou-americke-transportery-1aq-/zpravy-domov.aspx?c=A150728_084035_ln_domov_gib – takže dva měsíce v Maďarsku, na podporu čeho, další barevné revoluce?, i když po Řecku si už žádná evropská kolonie nedovolí být nějak vzpurná, protože ví, že jí hrozí totální státní, finanční a majetkový rozval – že tihle žoldáci čezkem projedou bez protestu je snad každému jasné, tady bude celý gestapo bezpečnostní aparát ve střehu a urválková justice bude případné protestující sázet do basy rychleji než to dělal Adolf. ..

 • Arbed • 30. července 2015

  VARIANTA ŘEŠENÍ: http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20150511095300 :-)