Diskuze k článku


 • Sinuhet • 1. ledna 2018

  Pane Tribune, Vaše stokrát opakovaná lež se pravdou v roce 2018 nestane. Sorry.

 • Martin (už bez taky m) • 1. ledna 2018

  Víte Tribune, nebudete tomu věřit- z principu souhlasím – i když se i kvůli tomu že já už to svého času nenásilně zkusil – nejen nyní asi nemám až tak dobře.
  Problém „trhu ze všeho“ – vlastní těla i rodiny rodiny nevyjímaje- to kapofašismus dneška opravdu nevyřeší – i když to dennodenně – opravdu poctivě – „řeší“…
  Víte- já blbec to zkoušel svobodomyslně, a naivně demokraticky.
  Ale ono to nějak nefunguje…
  Nějak někde něco nefunguje…
  Podle toho „sametového návodu“ to prostě nějak nefunguje- tedy ne že by tady v „Č“R něco nefungovalo PODLE.
  Ale…
  Tak co s tím Tribune??
  Co myslíte: je vhodnější přesvědčovat 5,6 mm nebo 7,62 – nebo 9 – či rovnou 11,43 mm??
  Nebo prosím nám poradíte něco jiného jinak??
  Víte, já se jen tak nesměle ptám – abych věděl jaké – svobodně a demokraticky -tentokráte případně zvolit – ty správné – argumenty…
  Víte – nechtěl bych už podruhé zkoušet něco s nesprávnými argumenty.
  Takže čekám na další Vaši radu – a hlavně na přesný čas kdy to celé má být spuštěno – abychom se „my ostatní“ svými – tentokráte odpovídajícími – argumenty mohli případně přidat – na tu nepochybně správnou stranu…
  Rozhodně bych se už totiž nechtěl mít dále tak skvěle – jen jaxi špatným způsobem…
  Yes – we can…
  Who and what??
  How Please??

 • Sinuhet • 2. ledna 2018

  Pane Tribune uvědomujete si že kapitalismus západniho typu s safe zonami pro ženy v Berlíně a nogo zonami ve Švédsku a Francii nám nemá co nabídnout. Že západ je mrtvá společnost. To se říci neodvážíte i když to jistě víte.

 • Amenre • 2. ledna 2018

  Nebát se myslet na jiný svět jistě můžeme. A odvážím se říct, že i myslíme. Teda alespoň většina z nás – kromě těch, kterým tenhle svět vyhovuje a kromě těch, kteří by se k nim chtěli přidat.
  Já pevně věřím, že svět bude jednou lepší – až tady lidstvo nebude. Jen se obávám, že s sebou vezme do hrobu vše živé a kolem Slunce se bude točit jen mrtvá spálená planeta :(

 • peter. • 2. ledna 2018

  „Máme se dobře.Máme se velice dobře,lépe než většina lidí na této naši společné planetě…atd“.
  To je pravda!Máme sa lepšie ako ľudia v Biafre,Afganistane,Afrike a vo veľkej časti Ázii a Latinskej Ameriky.Ešte aj naši dôchodcovia so svojim 300€ dôchodkom sa majú lepšie.Preto zdvihnime svoje srdcia k nebu spolu s Tribunom a ponúknime tým biednym z celého sveta svoju pohostinnosť.Ponúknime úbožiakom Afričanom a Ázijčanom svoje domovy,otvorme im spolu so svojimi srdciami aj svoje peňaženky a rozkroky našich žien a dcér!Dajme im svoje príbytky a presťahujme sa do chatrčí a favel!Ukážme svetu svoju solidaritu a staňme sa rovnakými ako sú oni.
  Tribun!
  Kým otvorene nepredstavíte svoju stratégiu likvidácie kapitalizmu a nepomenujete čiastkové kroky vedúce k tomuto cieľu,tak len zbytočne deriete klávesnicu svojho PC.
  Tak čo navrhujete? Scenár zvrhlíka H.Marcuseho? Ak áno,prečo to nenapíšete!?

 • Amenre • 2. ledna 2018

  peter. napsal
  Ešte aj naši dôchodcovia so svojim 300€ dôchodkom sa majú lepšie.

  Koukal jsem na „luxusní“ zvýšení přídavku na dítě z 23,52 na 23,68 euro.
  Krásných 14 centů – každé dítě si bude moc dopřát o 2 suché rohlíky měsíčně více.
  Teda pokud budou v nějaké Kaufland akci.

 • peter. • 2. ledna 2018

  fajt napsal

  http://www.protiproud.cz/politika/3552-putin-meni-svet-bude-obnoveno-ruske-imperium-sovetsky-svaz-bez-socialismu-je-strategickou-nutnosti-klepe-rudnouci-cina-na-dvere-barevna-revoluce-se-nedari-nasazuje-zapad-do-ruska-komunisty.htm

  Do volieb prezidenta RF zostáva 74 dní.Počítam,že v priebehu polovice tejto doby už budeme vedieť o Grudininovi dosť na to,aby sme ho mohli hodnotiť.Ten program KSRF je pre mňa príťažlivý a aj uskutočniteľný.Pokladám za celkom možné,že v nasadení Grudinina do volieb má Putin prsty.Lebo kandiduje bez podpory politickej strany,čo mu rozväzuje ruky v konaní proti liberálom a oligarchom.Taký Grudinin(bezpartajný)v nejakom významnom postavení by pre neho bol výraznou podporou.Na Echu Moskvy som čítal,že práve z toho dôvodu je pre ruských liberárlov Grudinin veľmi nebezpečný(opasen,očeň opasen).Píše sa tam aj to,že ak by Grudinin získal vo voľbách 30% hlasov,mohol by ho prezident RF vymenovať za predsedu vlády RF.Podľa mňa by tak vznikol dobrý a funkčný tandem – Putin a Grudinin.
  Ale ako som napísal,za krátku dobu budeme múdrejší a o Grudininovi budeme vedieť viac.

 • fajt • 2. ledna 2018

  peter. napsal
  Na Echu Moskvy som čítal,že práve z toho dôvodu je pre ruských liberárlov Grudinin veľmi nebezpečný(opasen,očeň opasen)

  těžko říci, dost toho politicky naputoval, od Jednotného Ruska zpátky ke komunistům, nějaké lokální volby projel a taky změnil rétoriku, v diskuzi se Žirinovským, kde byl trochu pod tlakem, některá jeho tvrzení byla dost sporná a spíše svědčila o volební snaze než o nějakém promyšleném programu, krom toho negativní reklama má dnes cenu zlata, pokud chcete někoho zatratit, tak o něm mediálně nemluvíte a když už musíte, tak naprosto neutrálně až politicky bezradně ( a obráceně, kdyby byl přímo ve stáji Putina, tak by mohl působit jako jasná dvojka a taky by na něm ulpěly všechny prolapsy dnešního vládce Kremlu ) – neberte to, že bych ho zatracoval, ale jsem už od života poučen o opatrnosti a na ruské straně je zájmová mediace těch nejsilnějších světových sil v plné palbě ( vždy byla) , prostředky neomezené, tady normální člověk (ještě z venku) nemá šanci kandidáty rozklíčovat a skutečně posoudit pro další vysokou politiku … prostě uvidíme, stejně nemáme šanci cokoli změnit. ..)

 • hudryper • 2. ledna 2018

  peter. napsal
  ak by Grudinin získal vo voľbách 30% hlasov,mohol by ho prezident RF vymenovať za predsedu vlády RF.Podľa mňa by tak vznikol dobrý a funkčný tandem – Putin a Grudinin.

  Tohle je docela reálně možný vývoj v letošní prezidentské kampani.Medvěděvův odchod z funkce by nemohl být spojován s Putinovou potřebou oslabit sevření ze
  strany oligarchie a při postupném zavádění opatření působících proti extrémním sociálním nerovnostem by mohla Putinova vnitpostátní politika najít svou logiku.
  Tu za dosavadního Putinova prezidentování nemá. Primitívní neoliberalismus v
  ruských podmínkách je v evidentním rozporu s požadovaným vlastenectvím při
  samozřejmé povinnosti osobní oběti při obraně vlasti. Myslím si,že ucelenější
  teorie i praxe nového paradigmatu příjde s hedvábnou stezkou nejen do Ruska.

 • fajt • 2. ledna 2018

  … Gorby věřil západu jak malé děcko ( pak se zbaběle vezl jako každý zkažený mocí a majetkem ) a Putin zase propásl příležitost, kdy mohl bezradné a za mamonem honící se rozhárané psychopaty dostat naprosto lehce na lopatky ( v Evropě mu jednu dobou nikdo nekladl odpor a evropský lid by se vydal v ruský plén naprosto s pokorou a s kytkou v ruce ), raději dělal jakousi ( místy i podivně krvavou ) evoluci, která dnes vykazuje známky ještě silnějšího oligarchického břemene a celosvětového liberálního diktátu ( a světové predátory dokázal zmobilizovat do spolupráce, která tady nikdy mezi nimi nebyla) , Čína se k Rusku stala taky rezervovanější a ze včerejších slibů o velmi těsné masívní spolupráci zbylo nemnoho, Brazílii nechal BRICS na holičkách a Indové v této organizaci po čase zaujali postoj amerických špionů a donašečů, protože jenom geopolitické sliby a mediální vize tuhle velikou a mnoho kulturní zemi zasaženou památkou kolonialismu jako chronickým syfilisem prostě nespasí… . ..)

 • Martin (už bez taky m) • 3. ledna 2018

  Doporučuji
  https://www.youtube.com/watch?v=_EGwFsLHzSE

 • Gatta • 3. ledna 2018

  Jak dříve říkal jeden z fabriky, který byl nasazený v Reichu a vůbec si zažil svoje:

  „Máme se dobře a dobře nám tak.“

  (vysvětl.: tím myšleno „Stojí to za ho… a můžeme si za to sami“.

 • fajt • 3. ledna 2018

  https://politikus.ru/v-rossii/103338-oboroten-a-ne-kommunist-vydvizhenie-grudinina-ot-kprf-plevok-partii-na-narod.html – někteří mají Grudinina za vlkodlaka a spíše za škodnou , než za skutečného komunistu a lidumila. ..)

 • peter. • 4. ledna 2018

  fajt napsal

  https://politikus.ru/v-rossii/103338-oboroten-a-ne-kommunist-vydvizhenie-grudinina-ot-kprf-plevok-partii-na-narod.html– někteří mají Grudinina za vlkodlaka a spíše za škodnou , než za skutečného komunistu a lidumila. ..)

  Autor článku kladie otázku :“O čo je Grudinin lepší ako Gajdar,Čubajs a iní oligarchovia“?Privatizoval pôdu,zbohatol a preto je rovnaká sviňa ak všetci oligarchovia.
  Viem o tom človeku málo,veď na politickej scéne sa objavil až 23.12.2017,ale ak si za tak krátku dobu získal toľko pozornosti médií,tak ma to zaujíma.
  Získať do vlastníctva pôdu je nemožné aj v Rusku.Možno si ju len prenajať a hospodáriť na nej.Pôda bola vďaka ekonomickému prostrediu vytvorenom Gajdarom a Čubajsom neobhospodarovaná a jej vlastníkom bol štát.Takže Grudinin si túto pôdu prenajal a začal na nej vyrábať potraviny pre občanov štátu.O to menej odpadových potravín musel štát doviezť zo západu.
  Ako „oligarcha“ si nekupoval futbalové kluby ako Abramovič,ani nekupuje jachty za cenu vrtuľníkovej lode typu „Mistrál“ ako Ališer Usmanov,ktorý je považovaný za Putinovho človeka.Grudinn stavia škôlky,nemocnice a školy.
  Tak toľko k článku v Konte.
  No médiá prinášajú aj iné názory napr.:
  http://marketsignal.ru/2017/12/31/pochemu-putinu-neobxodim-grudinin/?utm_source=politobzor.net
  Myslím,že je ešte priskoro na vytvorenie si objektívneho názoru o Grudininovi

 • fajt • 4. ledna 2018

  peter. napsal
  Myslím,že je ešte priskoro na vytvorenie si objektívneho názoru o Grudininovi

  určitě ( dokonce už píšou, že má židovské potomky a má nadstandardní vztahy s jewrejskou komunitou jak v Rusku tak i venku ) , necháme se překvapit, v každém případě tlaky v Rusku jsou teď obrovské, dokonce na sociálkách se pustili do Lavrova, že prý je v rozepři se svou dcerou, která mu vyčítá Putina a způsob, jakým ji stáhnul z americké korporace … ale to museli v Kremlu očekávat, že jejich vrag si nebude brát servítky a když bude moci likvidovat, tak nezaváhá ani vteřinu , u Putina jako stále aktivního operativce je to snad naprosto přirozená věc, že lidi , okolí a své soupeře poměřuje tímto pohledem a dělá preventivní opatření. ..)

 • M.C. • 4. ledna 2018

  Grudinin je velmi rozporná osobnost a rozhodně není tak super jak ho někteří novináři prezentují, spíše v tom umí chodit a měl kliku, že sídlí blízko Moskvy a pronajímá za velké peníze zajímavé pozemky, ten jeho sovchoz jsou takové Slušovice.
  Ale určitě stojí za pozorné studium, protože se na něm odkryje mnoho věcí.

  Medveděva bych zas tak neodepisoval, on není takový zapadnik a poskok, jak ho média prezentují, nezapomeňte, že protiútok v Jižní Osetii proti gruzínským vojákům nařídil on, Putin byl v té době v Pekingu, navíc to měli zrovna vyměněno.

  Je docela dobře možné, že Putin Grudinina ,,vezme na loď“ pokud se s ním bude dát na něčem normálním domluvit. Protože to je takový leitmotiv Putinovy politiky: nevytvářet zbytečně nepřátele, snažit se i protivníky přetahovat na svou stranu a zapojovat je do práce. Uvidíme jak si s tím Putin poradí. To on zvládne.

  Větší legrace bude s těmi majetky oligarchů. Tolik let jim Putin říkal, aby si je stáhli zpátky do Ruska, kde jim je jenom zdaní, kdežto když je nechají na Západě, dříve nebo později o ně přijdou.

  Zachovejte klid, vzrůšo sice bude, ale vzhledem k tomu, jak slabou pozici mají podpindosníci, tak z toho nebude zase nic.

 • Aleš • 4. ledna 2018

  Medveděv byl spoluzodpovědný před protiútokem v Jižní Osetii za smrt Rusů a Putin jako tehdejší premiér ani vydat rozkaz armádě nemohl, to musel přeci prezident… Nicméně není to tak, že Grudinin vymění Putina a bude v Rusku socialismus, jak jsem tu někde spatřil. V tom má MC pravdu. Nicméně je jasné, že síla Putinova mandátu může dále oslabit oligarchy a tím neoliberalismus anebo naopak, slabý mandát bude znamenat stagnaci. A posílení oligarchických vazeb. Největší logiku dává, nedělat si o Grudininovi iluze, původ peněz na budování těch škol a nemocnic generuje otázku. Co za to budou chtít dárci?
  Podle mne je past vyvolat dojem, že ve volbách v RF o nic nejde. Naopak, možná půjde o každý hlas, přestože je letošní vítěz předem dán. On ten Pjakin zas tak často nekecá a jeho otázky a odpovědi z 25.12. se tomu solidně věnovaly.
  fajte: Nevím, kdy se evropský lid v posledních letech chtěl vydat Rusku. A s tím propásnutím příležitosti, no to teda bych chtěl vidět, jak někdo využívá příležitosti, které podle Vás byly…

 • M.C. • 5. ledna 2018

  Aleš napsal

  Medveděv byl spoluzodpovědný před protiútokem v Jižní Osetii za smrt Rusů a Putin jako tehdejší premiér ani vydat rozkaz armádě nemohl, to musel přeci prezident… Nicméně není to tak, že Grudinin vymění Putina a bude v Rusku socialismus, jak jsem tu někde spatřil. V tom má MC pravdu. Nicméně je jasné, že síla Putinova mandátu může dále oslabit oligarchy a tím neoliberalismus anebo naopak, slabý mandát bude znamenat stagnaci. A posílení oligarchických vazeb. Největší logiku dává, nedělat si o Grudininovi iluze, původ peněz na budování těch škol a nemocnic generuje otázku. Co za to budou chtít dárci?
  Podle mne je past vyvolat dojem, že ve volbách v RF o nic nejde. Naopak, možná půjde o každý hlas, přestože je letošní vítěz předem dán. On ten Pjakin zas tak často nekecá a jeho otázky a odpovědi z 25.12. se tomu solidně věnovaly.
  fajte: Nevím, kdy se evropský lid v posledních letech chtěl vydat Rusku. A s tím propásnutím příležitosti, no to teda bych chtěl vidět, jak někdo využívá příležitosti, které podle Vás byly…

  Na to jsem právě narážel, že byl v té době prezidentem a necouvnul před tím ani to nijak nezahrál do autu. Nevím co přesně máte na mysli s tou odpovědností za smrt Rusů, nic v čem by Medveděv lítal mě nenapadá.