Diskuze k článku


 • zajoch • 25. září 2015

  Šiřme rozhovor, rozesílejme ho známým, hlavně těm dosud nevědomým. Bylo by to moc užitečné.

 • Bety • 25. září 2015

  Já s ním souhlasím. Jsme manipulováni do bezvýchodné situace, kdy jsou nám vnucovány najednou dvě protichůdné reakce: lítost nad uprchlíky a zároveň odpor k jejich chování – přitom to chování musí být naprogramované, žádný člověk prosící o záchranu by se normálně takto neprojevoval. Jediným skutečným řešením je uklidnit situaci v zemích, odkud pocházejí a vrátit je domů / u Kosovanů, kterých je nejvíc, bych to neřešila a vracela je šupem. Ti mají co chtěli a ať jim blahobyt zajistí ta obrovská základna NATO, ta slibotechna, která je podporuje vždy s tím „nejlepším“ úmyslem./
  Problém je, že heslem evropských politiků je stále ještě heslo „Po nás potopa“, i když už někteří přece jen projevují náznak zdravého rozumu, nebo možná náznak pudu sebezáchovy. Zdá se, že opravdu jediný politik, který nekdáká, ale řeší situaci je Vladimír Putin, který v Syrii řeší sice situaci nebezpečnou pro Rusko, ale zároveň tím otevírá cestu i pro naši záchranu. Že ISIL, Al Kajda atd. jsou americkým dítkem už je jasné všem, kdo mají v palici aspoň trochu rozumu a já doufám, že se mu jeho mise podaří. Držím mu palce. Držím je také všem, kteří sympatizují s Obrtelem, protože to ve mně vzbuzuje naději, že to s Českem není tak špatné, když existují takoví lidé jako je on.

 • fajt • 25. září 2015

  dnes je snad každému ( trochu uvažujícímu ) pozemšťanovi jasné, že jediným programem neoconů a jejich vlastníků je všeobecný chaos, který má vyústit v masívní zabíjení, které dá zapomenout na jejich fatální chyby ( samozřejmě ani chamtivost není opomenuta ). ..)

 • Dana • 25. září 2015

  Armady, ktere spolu bojuji na bitevnim poli uz je v dnesni dobe zaostala strategie.
  V budoucnu nebude zadna urcena fronta, jen nasazena komanda v tylu nepritele, tedy valceni se bude odehravat ve stredu mest, ve vesnicich a strategickych bodech. .Jeste k tomu utoky dronu. Ztraty budou zejmena na civilnich obetech, jak uz ostatne naznacila valka na Donbase.
  Proto nejaky vseved Obrtel je mimo misu, kdyz se domniva, ze by sehnal sto tisic zdatnych a vycvicenych ceskych muzu, kteri by byli ochotni nasadit zivot za svou zemi. . Mnoho generalu, ale malo vojaku. Podle odhadu by jich bylo jen nekolik desitek. A v tech desitkach vetsina panu Letku s ohonem a pani Kesudove s blahobytnym briskem. Takovi by byli prevalcovani jedinou bojuvkou ISIL.
  Jestli se chcete opravdu branit, pak je nutna celostatni branna sluzba. Povinnost byt pripraven, coz je pri te schoulostivele generaci v dnesni Evrope pojem neznamy…