Diskuze k článku


 • Admirál • 13. dubna 2016

  Energetická revoluce už nastala – průvodním jevem jejího fungování je průvan v našich peněženkách. Uzákoněný penězovod z našich peněženek do jiných peněženek. Bionafta, solary, štěpka atd., atd. Chce se mi volat dóóst, stačííí.

  A přestěhovalci s Afriky? Bohužel, tady platí pouze ano nebo ne. Pokud jsem přijdou a utvoří komunitu, přijdou další. A mechanizmus repatriace těch, kdo u nás nemají nárok na azyl bude nefunkční a drahá. A k tomu denně vidíme, jak že si umíme poradit s komunitami nepřizpůsobivých. Tudíž za mne – NE.

 • hudryper • 13. dubna 2016

  Protože jsem se zúčastnil na interview s mladým Stropnickým v době,kdy na něj poslal Bursík své
  „očko a ouško“,mohu porovnat . Záběr politických a ekologických názorů se znatelně rozšířil .
  Představy o tom,co se děje mimo kotlinku a co z toho má přímý vztah k nám jsou zřejmě úmyslně
  naivní. Hlavně že jde o člověka, který nemá rád „konspirační teorie“. Zřejmě svět čeká opravdu energetická revoluce a zcela zřejmě se to nestane pokrytím zemského povrchu větrníky a panely
  se slunečními kolektory. Taková revoluce se bude muset opřít o něco řádově efektivnějšího. To
  něco je možná už delší dobu pečlivě uschováváno v sejfech olejovo-bankovních korporací.
  V poslední době se zdá,že konečně smějí automobilky přecházet na hybridy a celoelektrická auta.
  Banksteři o tom zřejmě rozhodli po zkušenostech s potížemi donedávna bezstarostně bohatých
  zemí těžících naftu a zemní plyn poté,co jim svou schopností globální finanční převahy banksteři převálcovali cenotvorbu těchto produktů. A rázem skomírá i donedávna nerozborné přátelství
  Saudské Arábie s USA.
  Nevím jak pro koho,ale pro mne je docela únavné číst ty neustále se opakující politické floskule
  z úst lidí,kteří se rozhodli žít z politiky za každou cenu. Jsou to zkrátka dobráci od kosti a myslí
  to s námi upřímně. Zelené ale stejně volit nebudu.

 • to je jedno • 13. dubna 2016

  Admirál napsal

  Energetická revoluce už nastala – průvodním jevem jejího fungování je průvan v našich peněženkách. Uzákoněný penězovod z našich peněženek do jiných peněženek.Bionafta, solary, štěpka atd., atd. Chce se mi volat dóóst, stačííí.

  A přestěhovalci s Afriky? Bohužel, tady platí pouze ano nebo ne. Pokud jsem přijdou a utvoří komunitu, přijdou další. A mechanizmus repatriace těch, kdo u nás nemají nárok na azyl bude nefunkční a drahá. A k tomu denně vidíme, jak že si umíme poradit s komunitami nepřizpůsobivých. Tudíž za mne – NE.

  Podle mě jde o komplexní problém. Možná až ezoterický. Například bývalý francouzský prezident Jacque Chirak (ne tak dávno) přiznal, že Francie má příjem ze svých bývalých kolonii ve výši 500 miliard USD / rok – z té částky by například Český stát mohl žit cca 10 let. Podobně to je i s dalšími státy Západní Evropy. V té souvislosti se nelze vyhnout pochybnostem o hospodářské efektivitě západního liberálního ekonomického modelu – v podstatě až na soukromý sektor služeb ani stejně neexistuje… = hra zvaná hospodářská soutěž, kdy Západem hýbou nadnárodní monopolní koncerny a kartely, je, podobně jako v Monopolech, dohrána. Pak se jaksi karmicky Zápaďákům vrací to, jak se chovají ke světu.

 • Irena • 13. dubna 2016

  Po jeho odchodu se strana podle mého názoru vrátila do té polohy, ve které Zelení běžně na západ od České republiky jsou, a to znamená být stranou, která je především kritická vůči globalizaci, jejíž program je kritikou nadnárodní moci.

  Ha, ha. Stačí tenhle začátek, aby člověka přešla chuť číst dál. Ztráta času. Zelení jsou všude jenom hromosvodem sloužícím pro snížení případného napětí a jinak plní to, co se jim uloží. Trapně se schovávají za ekologii, kterou z boje za životní prostředí mění v nástroj toho nejodpornějšího politického establishmentu. Že jim na ty blbý hrátky ještě někdo je ochoten skočit. Odešel zlý Bursík, zbyli jsme tu samí andílci. Cha.

 • Sio • 13. dubna 2016

  Nad správností používání fosilních paliv k výrobě elektřiny se ještě lze seriózně zamýšlet. Co se týče argumentu o vědomostní společnosti, ten poněkud kulhá. Schopnost udržovat jadernou energetiku je určitým artibutem vědomostní společnosti, jen málo zemí má k tomu experty. Kolonie nemáme, něco vyvážet musíme. Byť jsou tu pochybnosti o správnosti výstavby dalších JE.
  Ale jakmile zajde řeč na uprchlíky… jakých 2000 lidí? To si ta redakce nevidí dál, než na špičku nosu? Kdo opravdu věří, že by to skončilo o 2000 lidí? Nikdo, kdo je při smyslech, dodávám. Jedná se o stovky tisíc lidí, jen to nikdo z odpovědných neřekne nahlas. Důkaz? V Německu je cca 81 mil obyvatel, z toho cca 4 mil. muslimů,tj. 5%. Kolik muslimů bychom tu museli tedy mít, abychom dohnali Německo? 500000!
  A myslí si někdo, že by nám někdo dal pokoj, kdyby to bylo třeba jen 10000? Považuji prezentaci takových myšlenek za silnou naivitu (naivní politik je nebezpečný, kdoví kam jej někdo zamanipuluje) anebo manipulaci s hloupější části obyvatelstva (takové opravdu nemám rád.)

 • Béda • 13. dubna 2016

  Osobně jim nevěřím ať se zrovna tváří pravě anebo levě (a žvaní třeba o sociálním bydlení) ani nos mezi očima. Podle mého celé toto hnutí je součastí globalizace a permanentní univerzalizace = udržování zrychlujícího se ekonomického spotřebního kolotoče skrze stále nová ekologická nařízení, vyhlášky k vynuceným nákupům tu ekologičtějších aut co pár let, tu ekologičtějších kotlů, vysavačů, praček, lednic, žárovek, neustálého zateplování baráků atd.,atd. a jejich politická činnost je pro finance běžných lidi zcela decimující. Tito lidé žádné šetrné a ekologicky citlivé alternativy nepřinášejí. Věčné nákupy ekologičtějších kotlů, dražších energetických alternativ, automobilů, vyhlášky o zateplování a energetických štítcích přinášejí zisky velkým korporacím a citelné zářazy do financí a sociální úrovně lidí, kteří se tak tak drží nad vodou v kapitalistickém systému. A ještě z toho mají tito ekologičtí byznys nadhaněči lukrativní politický byznys. Nikdy je nebudu volit.

 • cnemo • 13. dubna 2016

  Každý Matěj si myslí, že je specialistou na energetiku. Tento Matěj absolvoval žurnalistiky a něco, čemu se říká „teritoriální studia“, takže se jedná o odborníka na slovo vzatého.

  A revoluce? Ano, ta probíhá, pociťujeme to každý na své peněžence. Naposledy šlo „jen“ o 40 miliard za OZE, ale bude to mnohem, mnohem víc a ještě to nebude fungovat.

  Myslím, že základním předpokladem nápravy společnosti je radikální redukce „humanitních“ fakult, aby nemohly generovat takové zástupy zbytečných ignorantů:)

 • Béda • 13. dubna 2016

  Osobně toto hnutí považuji za nepřítele demokracie a svobody. Důkaz je jednoduchý. Nechcete si dobrovolně kupovat drahou fotoelektřinu? Donutíme vás. Nechcete dobrovolně vyměnit své auto za mnohem dražšího „nováčka“? Donutíme vás a každých pár let opět a znovu. Nechcete dobrovolně přejít na dražší způsob vytápění? Donutíme vás. Nechcete dobrovolně přispívat na distribuci „ekologické“ energie z cizích zemí? Donutíme vás. Nechcete dobrovolně odstavit jadernou elektrárnu a přejít na jiné formy energie s obrovskými vstupními náklady a obrovskými náklady na útlum JE? Donutíme vás etc, etc.

 • Béda • 13. dubna 2016

  Nelíbí se mi ani jejich multi kulti a LGBT aktivity Podpory veřejných Gay pride akcí) , boj za legalizaci narkotik a podobně.

 • Starý doktor • 13. dubna 2016

  K migraci opravdu realisticky – Viktor Orbán o migrační krizi: Buďme realisté cz titulky
  https://www.youtube.com/watch?v=Btb2SxWNoYc

 • Starý doktor • 13. dubna 2016

  V celkovém kontextu velmi zajímavý byť starší Chazinův článek – Svět na prahu nových časů.
  http://www.eurasia24.cz/alternativy/610-svet-na-prahu-novych-casu

 • Béda • 13. dubna 2016

  Vypocujte si z 11.4.svobodne radio a vypocujte si priblizne minutu 22,35. Sobotka podpisal Istanbulsku zmluvu, ktora je krycim manervrom a je to nieco podobne tomu, co funguje v Norsku na odobratie deti !!! To chce zaviest v CR !!!! https://www.youtube.com/watch?v=UHc-KmYK8JY https://www.youtube.com/watch… ISTANBULSKA SMLOUVA http://www.rovnesance.cz/istanbulska-umluva/ doplnok k Istanbulskej smlouve GENDER https://cs.wikipedia.org/wiki/Gender

  https://www.youtube.com/watch?v=UHc-KmYK8JY

 • petr jihlava • 13. dubna 2016

  Skvělý rozhovor s novým předsedou Strany zelených Matějem Stropnickým.
  Stane se Strana zelených potřebnou nekapitalistickou stranou české parlamentní demokracie ?
  Matěj Stropnický a příznivci levicové platformy Zelená re:vize mají moji důvěru a sympatie.

 • K. J. • 13. dubna 2016

  Mám pocit, že ta revoluce, kterou si Evropa brzy projde, vůbec nebude uplatňovat přídavné jméno energetická…
  :-) :-) :-)

 • Béda • 13. dubna 2016

  petr jihlava napsal

  Skvělý rozhovor s novým předsedou Strany zelených Matějem Stropnickým.
  Stane se Strana zelených potřebnou nekapitalistickou stranoučeské parlamentní demokracie ?
  Matěj Stropnický apříznivci levicové platformy Zelená re:vize mají moji důvěru a sympatie.

  Dobrý vtip. Od vás to skutečně sedí. Zelení jako NEKAPITALISTICKÁ alternativa parlamentní demokracie. Matěj Stropnický a příznivci levicové platformy Zelená re:vize mají důvěru skalního pravičáka. Skvěle jsem se pobavil.

 • Irena • 13. dubna 2016

  Béda napsal
  Dobrý vtip. Od vás to skutečně sedí. Zelení jako NEKAPITALISTICKÁ alternativa parlamentní demokracie. Matěj Stropnický a příznivci levicové platformy Zelená re:vize mají důvěru skalního pravičáka. Skvěle jsem se pobavil.

  Ale na tom není vůbec nic udivující. Je to svůj ke svému. Zelení nejsou žádní levičáci, jenom si na ně hrají, o to jsou odpornější v porovnání s takovým Kalouskem, který se vůbec netají tím, čím je.

 • qidoq • 13. dubna 2016

  Mudrlant Bursík se proflákl v okamžiku, kdy předpokládal zvýšenou výrobu elektrické energie tím, že zvýší účinnost kotlů. Vskutku „odborník“… Co předvedla svého času jeho „láska“ v pořadu Jana Krause, to ještě všichni pamatují. Také odbornice. No a teď je tu další borec, který jen ve svém článku má několik základních technických omylů. Když k tomu připojím kolik škod krom energetiky Zelení nadělali např. při výstavbě dálnic, pak vřele doporučuji rychle změnit zákony připouštějící jejich rozhodné slovo při výstavbě infrastruktury státu a v politice je ignorovat jako naprosto zbytečné příživníky.

 • Béda • 13. dubna 2016

  Zajímalo by mě, z čeho pan Jihlava dovozuje, že jsou zelení nekapitalistická platforma. Podle mně je to velice kapitalistická platforma lobující v politice zájmy majitelů „zelených“ korporací a ekologických podnikatelů, využívajících vnucování nedobrovolným spotřebitelům předraženého a dobrovolně nežádaného zboží a služeb.

 • fajt • 14. dubna 2016

  tak a dokonáno jest, svět má nový farplán – Sparta, nebo-li Sparťan, centrálně direktivní totalitní plánování, kde si údajně elity sobě nařídili zodpovědnost a pravidla, za tento ústupek ale bude pykat celý svět, nejvíce jižní Amerika ( prý není jakýmkoliv způsobem reformovatelná a hodí se pouze na ryze environmentální projekt ), Afrika ( totální rezervace) a část Asie, Rusko povedou liberálové ( nacionální snílkové jim budou smět radit, tedy nebudou zahlušeni a jejich starostí bude vojenská a policejní obrana a ochrana Sparty), Evropa si ponechá zlomek své populace, za to s vyšším standardem, muslimský svět početně ostrouhá, ale s plnou autonomii Šaria ( souhlasí s kulturní izolaci), samotná korporátní amerika přislíbila většinovou likvidaci svých lidských zdrojů a rozpad federace, z Indie se stane země přírodních krás a jedné bohaté, málo početné kasty, jedině Čína si uhájila své lidi ( i když s korekci pro budoucnost) a motor světové gospodarky… tak jak jsem nakoupil, tak předávám. ..)

 • petr jihlava • 14. dubna 2016

  Kdo představuje v očích diskutujících čtenářů (Béda,Irena) autentickou LEVICI ?
  Levice-Wikipedie:https://cs.wikipedia.org/wiki/Levice
  Strana zelených se členy a jejími představiteli jako je například Matěj Stropnický by se mohla klidně stát potřebnou nekapitalistickou politickou stranou,kterou v parlamentní demokracii ČR zatím nemáme.

 • Admirál • 14. dubna 2016

  petr jihlava napsal

  Kdo představuje v očích diskutujících čtenářů (Béda,Irena)autentickou LEVICI ?
  Levice-Wikipedie:https://cs.wikipedia.org/wiki/Levice
  Strana zelených se členy a jejími představiteli jako je například Matěj Stropnický by se mohla klidně stát potřebnou nekapitalistickou politickou stranou,kterou v parlamentní demokracii ČR zatím nemáme.

  A čím se ta nekapitalistická politika jako má projevovat? Docela bych si rád rozšířil obzor.

 • Gatta • 14. dubna 2016

  Re Admirál: Více cyklostezek ?

 • Béda • 14. dubna 2016

  petr jihlava napsal

  Kdo představuje v očích diskutujících čtenářů (Béda,Irena)autentickou LEVICI ?
  Levice-Wikipedie:https://cs.wikipedia.org/wiki/Levice
  Strana zelených se členy a jejími představiteli jako je například Matěj Stropnický by se mohla klidně stát potřebnou nekapitalistickou politickou stranou,kterou v parlamentní demokracii ČR zatím nemáme.

  Péťo,

  zelení chtějí změnit kapitalismus? Jak? Pohovořte podrobněji, svěřte se. Rád (a možná nebudu sám) se poučím.

 • Vlastimil • 14. dubna 2016

  Nejvíc se mi líbilo, jak Stropnický horuje pro lepší vymáhání dluhů. O tom, co dělat, aby nevznikaly, ani slovo. Prostě zelený genius. Bez debaty.
  Na co mladý pán zapomíná je fakt, že v tomhle státě už všichni ví, že politické strany a církve jsou hlavní brzdou „demokracie“. Dovedete si někdo představit „demokracii“ v prostředí, kde vládne přísná hierarchie? Třeba v armádě, v zaměstnání…. Všechny tyto instituce a kapitalismus, či jiný ismus něco takového jako je „demokracie“ od základů popírají. Slovo demokracie je v uvozovkách proto, že už nemá žádný obsah.

 • Béda • 14. dubna 2016

  Zelení jsou podle mně takoví citliví užvanění idealisté, kteří klidně kvůli své ekologické agendě nechají chudé lidi umrznout v rodinných barácích anebo vystěhovat na ulici. Koneckonců, když nemají na solární energii, ekologické kotle anebo nízkoemisní auta tak proč by ne, že? (Myslím že Langer to řekl hezky v jiné souvislosti tehdy zelenému Ecoconsultantovi Bursíkovi: „Zabij bobra, zachráníš strom.“)

 • hudryper • 14. dubna 2016

  fajt napsal
  fajt • 14. dubna 2016

  tak a dokonáno jest, svět má nový farplán – Sparta, nebo-li Sparťan, centrálně direktivní totalitní plánování, kde si údajně elity sobě nařídili zodpovědnost a pravidla, za tento ústupek ale bude pykat celý svět, nejvíce jižní Amerika ( prý není jakýmkoliv způsobem reformovatelná a hodí se pouze na ryze environmentální projekt ), Afrika ( totální rezervace) a část Asie, Rusko povedou liberálové ( nacionální snílkové jim budou smět radit, tedy nebudou zahlušeni a jejich starostí bude vojenská a policejní obrana a ochrana Sparty), Evropa si ponechá zlomek své populace, za to s vyšším standardem, muslimský svět početně ostrouhá, ale s plnou autonomii Šaria ( souhlasí s kulturní izolaci), samotná korporátní amerika přislíbila většinovou likvidaci svých lidských zdrojů a rozpad federace, z Indie se stane země přírodních krás a jedné bohaté, málo početné kasty, jedině Čína si uhájila své lidi ( i když s korekci pro budoucnost) a motor světové gospodarky… tak jak jsem nakoupil, tak předávám. ..)

  fajtCitovat

  Po tomto vašem alarmu fajte,jsem neváhal a zeptal se velmi vzdělaného poslance v Bruselu.
  Odpověděl mi :

  , já si myslím, že celosvětově proti sobě jede několik
  finančně silných skupin, které mají starost, jak oslabit jedna druhou
  a namastit si na tom kapsu. Takové projekty, o kterém čtenář píše,
  jsou z jejich hlediska zbytečné. Jim nejde o nějaké plánování uspořádání
  světa,
  ale o další zbohatnutí na úkor těch druhých. Osudy národů a kontinentů
  jsou jim ukradené,
  v dlouhodobější perspektivě neuvažují, jak budou někdy v budoucnu
  vypadat jednotlivé segmenty
  lidstva a kontinenty je jim srdečně jedno. Myslím, že se jim finančně
  rentují jiné věci než případné
  výdaje do podobných projektů.

 • Admirál • 14. dubna 2016

  Gatta napsal

  Re Admirál:Více cyklostezek ?

  Šumavský rys v mém kapitalistickém ovčinci.

 • Gatta • 14. dubna 2016

  Admirál napsal
  Šumavský rys v mém kapitalistickém ovčinci.

  Myslíte „rysa duhového“ ?
  No on ale i ten rys se musí někde nažrat … Žijete prostě v přírodě a to je vždy boj, co si lidé z města neuvědomují. Ale oni na nas… stačí i menší škodiči – vrtule třešňová, pilatka švestková, špačci, hryzci, zajíci, srny, prasata …
  Kolik Vám toho už strhli ?

  • Stan • 14. dubna 2016

   Místní technokratické zálohy jaderné lobby opět nezklamaly. Čtete po sobě, to, co píšete, než to vyvěsíte?

 • peter. • 14. dubna 2016

  hudryper napsal
  v dlouhodobější perspektivě neuvažují

  p.hudryper:
  O to viac rozmýšľajú o krátkodobej perspektíve :
  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/VIDEO-Bohati-v-panike-Globalna-elita-nakupuje-luxusne-bunkre-Obava-sa-masivnych-nepokojov-266518

 • petr jihlava • 14. dubna 2016

  Vážený pane Bédo, stejně jako někteří ostatní diskutující zde hodnotíte Stranu zelených velmi subjektivně a zaujatě.
  Neznáte ani odpověď na otázku,kdo představuje na české politické scéně autentickou levici a jaký obsah slova politická levice má mít.
  Zelení nejsou pro vás alternativou k současnému globálnímu kapitalismu.
  Kdo podle vás tu alternativu představuje …?

 • Béda • 14. dubna 2016

  petr jihlava napsal

  Vážený pane Bédo, stejně jako někteříostatní diskutující zde hodnotíte Stranu zelených velmi subjektivně a zaujatě.
  Neznáte ani odpověď na otázku,kdo představuje na české politické scéně autentickou levici a jaký obsah slova politická levice má mít.
  Zelení nejsou pro vás alternativou k současnému globálnímu kapitalismu.
  Kdo podle vás tu alternativu představuje …?

  Pane Jihlavo,

  opět se snažíte odbíhat od tématu – obracet věci naruby. To vy jste zde napsal že jsou zelení nekapitalistickou stranou, neřkuli alternativou – nemýlím li se. Já nemusím argumentovat proč podle mne nejsou levicí. Toto téma jste nadhodil vy – ne já . Tak si to stanovisko, ŽE JSOU NEKAPITALISTICKOU STRANOU laskavě argumentačně obhajte. Argumentačně – tím mám na mysli věcné důvody č. 1,2,3,4…, v čem jsou alternativou ke kapitalismu.

 • Béda • 14. dubna 2016

  Stan napsal

  Místní technokratické zálohy jaderné lobby opět nezklamaly. Čtete po sobě, to, co píšete, než to vyvěsíte?

  Stane,

  jenom bych se pro pořádek namítnul: Politicky rozhodnout (když v podstate nenesete za případná špatná svá rozhodnutí žádnou skutečnou odpovědnost) o odstavení jaderek (vedle to udělala Makrela) není těžké. Jenom by mě zajímalo, když takové rozhodnutí padne: kdo a jak to rozhodnutí zaplatí a jak se to promítne do života lidí? Jenom nedávno soustruzi rozhodli o fotovoltaice. Tentokrát by šlo o malinko větší energetický objem + náklady na odstavení elektráren…. Líbivých keců se nikdo nenají a čekají nás pravděpodobně docela velké finanční turbulence i bez toho.

  • Stan • 14. dubna 2016

   Politicky rozhodnout o odstavení jaderek je sakra těžká věc a došlo k ní až po dlouho trvající veřejné diskusi a referendu v Rakousku a na základě rozhodnutí vládní většiny (která to odstavení měla v předvolebních programech) v Německu. Fotovoltaika v českém provedení je průšvih, když si dáte tu práci a prostudujete si, jak a s jakými výsledky OZE dělají v Německu (např. zde: http://news.e-republika.cz/article3568-N%C4%9Bmecka-pr%C5%AFmyslova-strategie-na-p%C5%99i%C5%A1ti-leta), a zjistíte, že jde o naprosto rozdílný přístup. A zjistěte si také něco o dodatečných nákladech na bezpečnost JE, o tom, jak se falšovaly kontroly svárů v Dukovanech, i o tom, že výstavba nových JE je dnes ze soukromých zdrojů a bez státní podpory neproveditelná. Možná pak přestanete vůči lidem s jiným názorem používat výrazy jako „líbivé kecy“.

 • fajt • 14. dubna 2016

  hudryper napsal
  Po tomto vašem alarmu fajte,jsem neváhal a zeptal se velmi vzdělaného poslance v Bruselu.
  Odpověděl mi :

  , já si myslím, že celosvětově proti sobě jede několik
  finančně silných skupin, které mají starost, jak oslabit jedna druhou
  a namastit si na tom kapsu. Takové projekty, o kterém čtenář píše,
  jsou z jejich hlediska zbytečné. Jim nejde o nějaké plánování uspořádání
  světa,
  ale o další zbohatnutí na úkor těch druhých. Osudy národů a kontinentů
  jsou jim ukradené,
  v dlouhodobější perspektivě neuvažují, jak budou někdy v budoucnu
  vypadat jednotlivé segmenty
  lidstva a kontinenty je jim srdečně jedno. Myslím, že se jim finančně
  rentují jiné věci než případné
  výdaje do podobných projektů.

  mám to od faceta, který je obchodník ( už za doby Gustava, PZO znal taky dobře) a vlastník výrobních prostředků, jak k kotlině , tak i po světě, své akvizice a statky má skoro na všech kontinentech a lze říci , že to takový skutečný metroglobalista, který politiky spíše platí a zneužívá, než by se snížil je mít za kámoše nebo kumple k frejkám ( nedej bože jako vrbu pro svou prostořekost) … napsal jsem zkrácenou verzi a v humorném podání, ale když píšete, že váš zdroj to vidí kapánek jinak a více anarchisticky, neorganizovaně a stále divoce, tak v tom případě se nic neděje, nemusíme se martvit a ani jinak znepokojovat, stále jede džungle, která dává naději, že si nakonec i elitáři podřežou krky. ..)

 • Admirál • 14. dubna 2016

  Gatta napsal
  Myslíte „rysa duhového“ ?
  No on ale i ten rys se musí někde nažrat … Žijete prostě v přírodě a to je vždy boj, co si lidé z města neuvědomují.Ale oni na nas… stačí i menší škodiči – vrtule třešňová, pilatka švestková, špačci, hryzci, zajíci, srny, prasata …
  Kolik Vám toho už strhli ?

  Ano, toho myslím. Budiž rysovi duhovému přáno. Zatím se v blízkém okolí mého kapitalistického ovčince neobjevil. Dostane li chuť na mé skopové, stává se potenciální ozdobou mého jídelníčku. Taky se musím nažrat…

  Stejně tak je to s autentickou zelenou levicí Petra z Jihlavy. Ta kapitalistický ovčinec neohrozí – pokud by ohrozila, naše svobodná, pluralitní, nezávislá, media by jí vydělala kožich. Karel by z něj měl límec.

  Tak to vidím já, technokratická jaderná záloha.

 • petr jihlava • 14. dubna 2016

  Bédo,nejsem to já kdo odbíhá účelově od tématu.
  Čtěte prosím pečlivě komentáře,které zde diskutující vkládají.
  Napsal jsem:
  petr jihlava • 13. dubna 2016
  Skvělý rozhovor s novým předsedou Strany zelených Matějem Stropnickým.
  Stane se Strana zelených potřebnou nekapitalistickou stranou české parlamentní demokracie ?
  Matěj Stropnický a příznivci levicové platformy Zelená re:vize mají moji důvěru a sympatie.

  Jsem si vědom toho,že tento web není přímo určen liberálně či progresivně levicově smýšlejícímu čtenáři bez ohledu na sociálně třídní postavení.
  Proto ho navštěvuji pouze zřídka.
  Bylo by přesto dobré, kdyby někteří diskutující z řad čtenářů zde se přestali chovat jak dogmatický komunisté před rokem 1989,který slova jako Levice a Socialismus na dlouhou dobu u nás zdiskreditovali.

 • Admirál • 14. dubna 2016

  petr jihlava napsal

  Bédo,nejsem to já kdo odbíhá účelově od tématu.
  Čtěte prosím pečlivě komentáře,které zde diskutujícívkládají.
  Napsal jsem:
  petr jihlava • 13. dubna 2016
  Skvělý rozhovor s novým předsedou Strany zelených Matějem Stropnickým.
  Stane se Strana zelených potřebnou nekapitalistickou stranou české parlamentní demokracie ?
  Matěj Stropnický a příznivci levicové platformy Zelená re:vize mají moji důvěru a sympatie.

  Jsem si vědom toho,že tento web není přímo určen liberálně či progresivně levicově smýšlejícímu čtenáři bez ohledu na sociálně třídní postavení.
  Proto ho navštěvuji pouze zřídka.
  Bylo by přesto dobré, kdyby někteří diskutující z řad čtenářů zde se přestali chovat jak dogmatický komunisté před rokem 1989,který slova jako Levice a Socialismus na dlouhou dobu u nás zdiskreditovali.

  Karel z Vás bude mít radost. Také máváte vlajkou Tibetu?

 • Sio • 14. dubna 2016

  hudryper napsal
  Po tomto vašem alarmu fajte,jsem neváhal a zeptal se velmi vzdělaného poslance v Bruselu.
  Odpověděl mi :

  , já si myslím, že celosvětově proti sobě jede několik
  finančně silných skupin, které mají starost, jak oslabit jedna druhou
  a namastit si na tom kapsu. Takové projekty, o kterém čtenář píše,
  jsou z jejich hlediska zbytečné. Jim nejde o nějaké plánování uspořádání
  světa,
  ale o další zbohatnutí na úkor těch druhých. Osudy národů a kontinentů
  jsou jim ukradené,
  v dlouhodobější perspektivě neuvažují, jak budou někdy v budoucnu
  vypadat jednotlivé segmenty
  lidstva a kontinenty je jim srdečně jedno. Myslím, že se jim finančně
  rentují jiné věci než případné
  výdaje do podobných projektů.

  I tohle vypadá dost rozumně …
  http://www.eurasia24.cz/alternativy/610-svet-na-prahu-novych-casu

 • Béda • 14. dubna 2016

  P.Jihlava,

  vy se řadíte k liberálním či progresivně levicovým čtenářům? Co si pod těmi termiTy představujete?

 • petr jihlava • 14. dubna 2016

  Admirále,věřte mi,že konzervativní feudál s „modrou krví“ K.Schwarzenberg nebo politici typu pana Kalouska či Bursíka nebyli nikdy moje volba.
  Tibetskou vlajkou jsem někde nemával.Svobodu projevu jinak považuji za legitimní. Nicméně mávání tibetskou vlajkou u Kalouska nebo Bursíka považuji za pokrytecký.Na rozdíl od lidskoprávních aktivistů se na dodržování lidských práv ve světě stavěli a staví vždy selektivně.

  Bédo,jelikož znám vaše názory,argumenty a postoje na řadu témat z diskuze považuji ze své strany veškerou diskuzi s vámi za ztrátu času a energie.
  Mám rád konstruktivní diskuzi,která se mimo jiné nezakládá na dogmatech,předsudcích a mýtech. To je s názorovou části lidí jako Vy zcela nemožné.

 • Béda • 14. dubna 2016

  Stan napsal

  Politicky rozhodnout o odstavení jaderek je sakra těžká věc a došlo k ní až po dlouho trvající veřejné diskusi a referendu v Rakousku a na základě rozhodnutí vládní většiny (která to odstavení měla v předvolebních programech) v Německu. Fotovoltaika v českém provedení je průšvih, když si dáte tu práci a prostudujete si, jak a s jakými výsledky OZE dělají v Německu (např. zde:http://news.e-republika.cz/article3568-N%C4%9Bmecka-pr%C5%AFmyslova-strategie-na-p%C5%99i%C5%A1ti-leta), a zjistíte, že jde o naprosto rozdílný přístup. A zjistěte si také něco o dodatečných nákladech na bezpečnost JE, o tom, jak se falšovaly kontroly svárů v Dukovanech, i o tom, že výstavba nových JE je dnes ze soukromých zdrojů a bez státní podpory neproveditelná. Možná pak přestanete vůči lidem s jiným názorem používat výrazy jako „líbivé kecy“.

  Již vyřešili soudruzi v Německu otázku výpadků energie z nestabilních zdrojů? Mně Stane zajímá hlavně abych měl stabilní, levnou (pokud možno levnější než z jádra a fosilního paliva) a čistou (jaderná snad je čistá?) energii. Jestli někdo chce
  provádět experimenty ať taky řekne celkovou cenu a pod pokutou (vůči němu) garantuje stabilitu zdrojů. Nemám zájem stát se trvalým pokusným králíkem a platit tisíce až desetitisíce ročně navrch (tu za dražší topení, tu za dražší elektřinu, onde za nutnost koupit si nové fáro, tu kvůli německé přenosové soustavě, tam kvůli OZE, jinde kvůli církevním restitucím – kvůli nějakým politickýjm idiotům, kteří nenesou za nic odpovědnost.

  • Stan • 14. dubna 2016

   Političtí idioti bez odpovědnosti byli například ti, co rozhodli o výstavbě JE v seizmicky nestabilním Japonsku, nebo ti, co rozhodli o nezodpovědném experimentu v JE Černobyl. Vy víte o nějakých výpadcích v Německu? Blackoutem se navzájem na tomto webu strašíme několik let a poak, pokud k nějakému omezenému výpadku dojde, jsou to většinou shozené dráty kvůli špatnému počasí nebo technická závada na zastaralé síti. Co takhle o měsíc prodloužený „plánovaný“ výpadek Dukovan? Ten nevadí?

 • Bety • 14. dubna 2016

  Myslím, že tito zelení jsou strana, která vyplnila volné místo na trhu a zase občany balamutí pod líbivými gesty. Oprášili rétoriku OF (budeme vyvážet technologii a práci našich mozků a velmi šikovných lidí ) – a k tomu přidali něco zeleně, protože kdo by neměl rád přírodu a čisté životní prostředí. Ti první naše technologie dílem zrušili, dílem prodali a jelikož toho v tomto směru moc nezbylo a ministerstvo školství se snaží ze všech sil, aby nebyly ani ty mozky a šikovné ruce, tak už je to opravdu čirá rétorika. Skutečná řešení nenabízí žádná, jen by zrušili jaderné elektrárny (Německo náš vzor), přidali měřiče na poplatky snad i na okresky a časem možná zavedli kontroly i na to, co jíme – ne proto, že to není kvalitní, ale abychom proboha neprodukovali příliš mnoho metanu. A že se ty jejich solární elektrárny nevyvrbily zrovna šťastně? Oni za to přece nemohou, schválně to udělali tak, aby ty nebohé zelené zdiskreditovali.
  Oni totiž nikdy za nic nemohou, nic nevyřeší a jediné, v čem jsou skutečně dobří, je využívání touhy lidí po čistém životním prostředí, jejich nespokojenosti s vládnoucími stranami (aby se po volbách s nimi dali do koalice), a v zavádění poplatků a daní na cokoli.
  Jsem za rozumnou ekologii, ale s těmito? Přesto si myslím, že jim bohužel dost lidí na to zase naletí. Přitom kdyby je pustili ke státnímu rozpočtu, tak by se Nečas a Kalousek ve srovnání s nimi možná jevili jako lidumilové.

 • Béda • 14. dubna 2016

  Stan napsal

  Političtí idioti bez odpovědnosti byli například ti, co rozhodli o výstavbě JE v seizmicky nestabilním Japonsku, nebo ti, co rozhodli o nezodpovědném experimentu v JE Černobyl. Vy víte o nějakých výpadcích v Německu? Blackoutem se navzájem na tomto webu strašíme několik let a poak, pokud k nějakému omezenému výpadku dojde, jsou to většinou shozené dráty kvůli špatnému počasí nebo technická závada na zastaralé síti. Co takhle o měsíc prodloužený „plánovaný“ výpadek Dukovan? Ten nevadí?

  Stane,

  ty výpadky v síti přece můžou být kvůli tomu, že slunce jeden den svítí a druhý ne, že jeden den fouká vítr a druhý ne…. Političtí idioti bez konkrétní odpovědnosti mohou být v různých zemích – samozřejmě že i v Japonsku, Rusku ale i v Německu. (O Česku ani nemluvě). Mě zajímají hlavně rozhodnutí těch, co ovlivňují můj život. Prozatím si připadám jako v putovním bleším cirkuse, kde každý hňup, který se dostane ke korytu (abych nekřivdil, jedno jestli z pravé anebo levé strany politického spektra – jeden za 18 druhý bez 2 za 20, co mi jeden přidá na valorizaci to mi obratem vezme z druhé kapsy i s přirážkou podporou OZE anebo církevních restitucí) mi vytahuje pod různou záminkou peníze z kapsy. Ekologická tematika je pro tento účel přímo ideální a velice hojně využívaná.

 • Stan • 14. dubna 2016

  Bédo, nemlžte. Když píšete o výpadcích kvůli OZE a politických idiotech v Německu, měl byste svá tvrzení doložit konkrétními případy a ne argumentovat „ČEZkou cestou“, která měla podle mě kromě jiného jako jeden ze skrytých cílů OZE zdiskreditovat, a s tématem nesouvisejícími církevními restitucemi.

  V tom, že se ekologie často používá jako záminka pro tahání peněz kapes daňových poplatníků a spotřebitelů, s Vámi souhlasím, ale neřekl bych, že by se v tom Zelení nějak odlišovali od ostatních politických stran.

  A když už jsme u toho blešího cirkusu, tak poslední závěr týkající se další výstavby českých jaderných elektráren byl, že bez zaručených cen elektřiny (dotace ze strany spotřebitelů) se to při současných cenách silové elektřiny nevyplatí.

 • Sio • 14. dubna 2016

  Nejde přece jen o peníze. Mi nejvíce vadí elektrárny a provozy (také třeba hutě) spalující uhlí, až po nich JE. Pravdou je, že se zvyšuje riziko, že JE někdo napadne. A to už není legrace. Já osobně bych rád zaplatil za elektřinu i dvojnásobek, pokud by byla z malých elektráren na zemní plyn. Doplňkově vodní elektrárny. Tohle je nejekologičtější řešení. Nehyzdí krajinu a myslím, že je stále levnější, než fotovoltaika nebo větrníky. Al eo tom se jaksi nemluví. Političtí idioti z celého světa nám brzy uzavřou plynovod přes Ukrajinu a zabránili stavbě Southstreamu.

 • peter. • 14. dubna 2016

  Problém so „zelenými“ v Európe by ľudia nemali,keby sa „zelení“naozaj starali len o udržateľný rozvoj, ochranu životného prostredia a ekologickú svetovú ekonomiku.Lenže…strany zelených v Európe sa oveľa viac zviditeľnili svojimi pedofilnými škandálmi:
  http://www.spiegel.de/international/germany/past-pedophile-links-haunt-german-green-party-a-899544.html
  tvrdým presadzovaním multikulturalizmu,obhajobou práv LGBTI komunít,feminizmu a genderovej ideológie.Je známe,že európske strany zelených úzko spolupracujú s európskymi socialistami a podobne ako socialisti aj zelení sú zamorení neomarxistami.

 • PPK • 14. dubna 2016

  Stan napsal
  Bédo, nemlžte. Když píšete o výpadcích kvůli OZE a politických idiotech v Německu, měl byste svá tvrzení doložit konkrétními případy a ne argumentovat „ČEZkou cestou“, která měla podle mě kromě jiného jako jeden ze skrytých cílů OZE zdiskreditovat, a s tématem nesouvisejícími církevními restitucemi.

  Řešení předcházení přetěžování energetické sítě Česka zajisté existuje. Jenže … problém to ve svých důsledcích není jen technický ale zejména právní. Je v tom, zda ochranné fázové transformátory (pokud je mi známo) MUSÍME budovat na naše české vlastní náklady
  jen proto, že

  a/ hrozí blackout a následné ekonomické škody jen nám
  b/ jsme ekonomickou a zčásti už i politickou kolonií Německa,

  anebo zda by ty transformátory chtělo Německo Česku zaplatit a to jen proto, aby se síť Česka náhodou iniciativně neodpojila od sítě Německa, COŽ NĚMECKO (a Rakousko) NEPOCHYBNĚ EKONOMICKY (svým politickým vlivem) NEDOVOLÍ. Hhh …

  http://www.3pol.cz/cz/rubriky/bez-zarazeni/234-fazove-transformatory-obrana-elektrizacni-soustavy-ceske-republiky
  http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,32298.0.html
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Transform%C3%A1tor

  Ostatně, jak by někdo chtěl např. od Číny, aby kvůli planetárnímu enviromentu tvrdě omezila špatnosti toho jejich příšerného životního prostředí v průmyslových čínských oblastech?
  Že by například tím, že by (nejen) Evropa od nich přestala kupovat jejich výrobky spotřební elektroniky? A co bychom (nejen) tady potom asi měli a pokud ano, kolik by to stálo?

  P.S. Jakou odbornou kvalifikaci má Stropnický junior v oboru energetiky, že tak velkohubě mluví o „energetické revoluci“?

 • peter. • 14. dubna 2016

  peter. napsal
  Lenže…strany zelených v Európe sa oveľa viac zviditeľnili

  Aj toto majú „zelení“ vo svojej agende:
  http://www.nwoo.org/2015/05/03/strana-zelenych-otevre-povoleni-trojuhelnikovych-manzelstvi/
  + odkazy pod článkom.Alebo toto:
  https://beo.sk/bioetika/1777-incest-je-ludske-pravo

 • PPK • 14. dubna 2016

  zvědavější a vážnější zájemci o přenos energie si mohou počíst např. v

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Kauzalita#Transform.C3.A1tor_a_gyr.C3.A1tor

 • Béda • 15. dubna 2016

  Stan napsal

  Bédo, nemlžte. Když píšete o výpadcích kvůli OZE a politických idiotech v Německu, měl byste svá tvrzení doložit konkrétními případy a ne argumentovat „ČEZkou cestou“, která měla podle mě kromě jiného jako jeden ze skrytých cílů OZE zdiskreditovat, a s tématem nesouvisejícími církevními restitucemi.

  V tom, že se ekologie často používá jako záminka pro tahání peněz kapes daňových poplatníků a spotřebitelů, s Vámi souhlasím, ale neřekl bych, že by se v tom Zelení nějak odlišovali od ostatních politických stran.

  A když už jsme u toho blešího cirkusu, tak poslední závěr týkající se další výstavby českých jaderných elektráren byl, že bez zaručených cen elektřiny (dotace ze strany spotřebitelů) se to při současných cenách silové elektřiny nevyplatí.

  1/ prozatím máme elektřiny tolik, že ji můžeme vyvážet
  2/ ať hledají alternativy, ale STABILNÍ a LEVNÉ s dlouhodobou perspektivou. Ne, že to bude jako doposud vždycky co krok to nápad. Od jednoho zdroje energie ke druhému, pak změna strategie a podpora jiných zdrojů (mezitím politické motivace…) – a neustálé vyhazování peněz státu i občanů „z okna“. Nezlobte se na mne ale vítr a světlo prozatím za stabilní zdroj, který by byl schopen pokrýt potřeby nepovažuji – spíš za zdroj doplňkový ke zdrojům stabilním
  3/ co je zásadně špatně je celý společenský systém, extrémní a rostoucí celková plýtvavost systému daná jeho dluhovým základem, který si vynucuje zrychlující se spotřebu a obrat zboží. Dokud se toto nezmění, je celá „zelená“ agenda prakticky k ničemu. Protože ekologie planety jde zu grunt. Toto ale tato „nekapitalistická“ platforma neřeší – spíš naopak – pluje na „vlně“ neustálých ekologických inovací, které jsou součástí spotřebního zátěžového kolotoče a celkového zadlužování. Zelení mi připadají, že se zaobírají detailem (jsou úzce zaměření) ale podstatu problému – plýtvavý a k ekologii bezohledný KAPITALISTICKÝ systém neřeší. (pokud tedy za řešení nepovažujeme jejich podporu anarchokapitalismu – squoterství, legalizaci drog, multimixu, LGBT a pod..) A v tom je jádro pudla.

 • Aleš • 15. dubna 2016

  Bude se asi opakovat, ale. Posilování naší energetické sítě dalšími dálkovými vedeními, které někdo může zdůvodňovat v podstatě propagandisticky, že je to kvůli německým výpadkům či přepětím v síti, mnohem víc souvisí s tím, že naše ekonomika se chová jako ekonomika trochu rozvinutější banánové republiky. Nevyvážíme uhlí či uran, ale energii. A to stojí obyvatele víc peněz než kdejaká kilowatthodina výkonu OZE. Zvlášť když si management za tuhle strategii nechává dlouhodobě platit tučné gáže a lidé si od těchto oligarchicko-mafiánských struktur nechávají srát na hlavu. Napříč politickým spektrem.
  A co se týče strany Zelených. Uznávám pozitivní názorové posuny vedení strany, leč nick Petr Jihlava prezentuje hodně naivní názory. Minimálně prozatím.

 • Stan • 15. dubna 2016

  Opravdu bych od technokratů v diskusi čekal něco jiného než odvádění pozornosti od tématu a špinění protistrany.

  S tou pedofilií, LGBT, incestem a drogami zatím mají daleko větší reálné problémy úplně jiné politické a zájmové skupiny.

  To, že se Zelení hlásí k liberální levici, kterou tady dlouhodobě kritizujeme za to, že jí kvůli marginalitám často unikají zásadní věci a že se programově vyhýbá analýze ekonomické, třídní a mocenské podstaty systému, není žádná novina, o tom se tady snad vůbec nemusí diskutovat. Přesto si troufnu namítnout, že obrat od neoliberální pravice k liberální levici je pozitivní a Zelené bychom za něj měli chválit, a ne hanět a kritizovat.

 • Béda • 15. dubna 2016

  Béda napsal

  http://outsidermedia.cz/biopaliva-nas-stala-jiz-226-miliardy-korun-byly-to-vyhozene-penize/

  Další „zelená agenda“. A pole plná řepky.

 • Irena • 15. dubna 2016

  Stan napsal
  Zelené bychom za něj měli chválit, a ne hanět a kritizovat.

  Stane a viděl jsi někdy seriál Byl jednou jeden dům? Vzpomínáš jak se jen bratříček přidal k Němcům a druhý k odboji? Takže teď chválíš toho hrdinu v odboji, že?

 • Stan • 15. dubna 2016

  Béda napsal
  Další „zelená agenda“. Apole plná řepky.

  „Zelená“ agenda někoho jiného. Ale to Vy víte, Bédo, nebo ne?

 • Stan • 15. dubna 2016

  Irena napsal
  Stane a viděl jsi někdy seriál Byl jednou jeden dům? Vzpomínáš jak se jen bratříček přidal k Němcům a druhý k odboji? Takže teď chválíš toho hrdinu v odboji, že?

  Oni jsou Bursík a Stropnický příbuzní? Nebo tím narážíš na Stropnického st.? Nemyslím si, že jsou v různých stranách účelově a že můžeme srovnávat společenskou situaci za okupace a teď.

 • Béda • 15. dubna 2016

  „…Existuje něco, čím chcete oslovit i liberální voliče?

  I liberální volič by měl o Straně zelených vážně uvažovat. Například proto, že prosazujeme vyrovnané státní rozpočty…“ No tak přechod na OZE a útlum jádra určitě zajistí vyrovnaný rozpočet.

  .“…Když se podíváme, kolik stojí údržba kilometru dálnice, tak je to zhruba 30 korun u nás, ten kamion podle sazebníku mýtného podle nařízení vlády platí zhruba 5 korun, přitom ve Švýcarsku platí třeba 25 korun… (V jakém kurzu je švýcarský frank ke koruně? Jaká je průměrná mzda Švýcara ve srovnání s Čechem? Ví pan Stropnický jak by se promítlo 5-ti násobní navýšení mýtného do cen zboží v ČR?) Co hledat finanční zdroje spíš u firem které staví a opečovávají předražené dálnice? Co kdyby zkusil srovnat jejich ceny a životnost v hornatém Švýcarsku a v ČR?

  Zelení nepřinášejí žádnou PLNOHODNOTNOU alternativu k jádru a k fosilním elektrárnám. Kolik by asi muselo být v ČR solárek a větrníků aby nahradily obě jaderky? Jak by bylo zajištěno energetické pokrytí v době kdy je poptávka a nesvítí slunce a nefouká vítr? To by si podniky a domácnosti honily ebonitovou tyč?

  „…Přitom to, že máme přijmout všechny, nikdo neříká. Nikdy to neřekla ani Strana zelených, ani Angela Merkelová, ani žádný jiný západní politik. To je totiž samozřejmě nesmysl, bavíme se a máme se bavit spíše o tom, jak máme migraci regulovat v době, kdy narůstá…“ Proč nosit dříví do lesa? Proč nezrušit nesmyslnou politiku otevřených dvěří vyhlášenou jednostranně Merkelovou, nedistancovat se od ní úplně, neuzavřít hranice pod hrozbou trestu nezvaným „hostům“ a nepomáhat jim mnohem levněji a efektivněji v prostředí které jim je blízké – v islámských zemích (mateřských anebo hostitelských – nejlépe ukpončením války a donucením viníků aby zaplatili náklady ) ?

 • Béda • 15. dubna 2016

  pokračování:

  Co když mezi těmi migranty skutečně budou teroristi, anebo zastánci šaríi, která je zcela neslučitelná s ústavou a právním řádem tzv. západních demokracií? Co když mezi nimi budou lidé, kteří zastávají diskriminační vztah k ženám (to je pro islám přímo zákon) – viz vztah obohacovačí k ženám a taky dětem v západoevropských zemích? Chce snad pan Stropnický popřít no go zóny, zvýšenou kriminalitu, projevy terorismu v ZE zemích? Neexistuje snad potenciálně taková hrozba u „kvótovaných“ (= VNUCENÝCH – takže neobstojí argumentace, že k nám nechtějí) „hostů“?

 • Stan • 15. dubna 2016

  Omlouvám se všem, že jsem začal diskutovat s Bédou. Už se to nebude opakovat. Howhgh.

 • Béda • 15. dubna 2016

  Stan napsal

  Omlouvám se všem, že jsem začal diskutovat s Bédou. Už se to nebude opakovat. Howhgh.

  Děkuji. Kde nejsou argumenty přichází klacek anebo uraženost. Zelení prostě nejsou žádná plnohodnotná alternativa – ani v oblasti energetiky nemají plnohodnotný program (pouze konstatování, že přichází energetická revoluce, které se nevyhneme), nemají plnohodnotný ekonomický program – ze slov pana Stropnického jsem ho nevyčetl a již vůbec nemají alternativu ke kapitalismu, který je hlavním zdrojem extrémního vyčerpávání zdrojů a ničení ekosystémů planety a také sociální nerovnosti a polarizace, vyloučenosti, válek a bídy. Toto zelení neřeší.

 • Nerevar • 15. dubna 2016

  Lidí, co nemůžou Zeleným přijít na jméno poslední dobou výrazně přibývá. Připojí se ke „extrémní levici“, nebo opět podpoří nějaký *liberální* projekt?

 • Nerevar • 15. dubna 2016

  Stan napsal
  Přesto si troufnu namítnout, že obrat od neoliberální pravice k liberální levici je pozitivní

  Co je pozitivního, když si pseudolevice (tak zvaná „liberální levice“) i nadále nasazuje levicovou masku? To se dělo za Bursíka, to se děje i za Stropnického juniora.

 • fajt • 15. dubna 2016

  http://zpravy.idnes.cz/cesko-nazev-zaoralek-prazsky-hrad-dr4-/domaci.aspx?c=A160414_193856_domaci_kha – lidi, už to začalo , dělba kolonie ( přesně tak samo jak za tyrana Klause ), ale Czechia, nebylo by lepšajše Czechnya? … tedy já se držím bílé orlice . ..)

 • Gatta • 15. dubna 2016

  Bety napsal

  Myslím, že tito zelení jsou strana, která vyplnila volné místo na trhu a zase občany balamutí pod líbivými gesty. Oprášili rétoriku OF (budeme vyvážet technologii a práci našich mozků a velmi šikovných lidí )– a k tomu přidali něco zeleně, protože kdo by neměl rád přírodu a čisté životní prostředí. Ti první naše technologie dílem zrušili, dílem prodali a jelikož toho v tomto směru moc nezbylo a ministerstvo školství se snaží ze všech sil, aby nebyly ani ty mozky a šikovné ruce, tak už je to opravdu čirá rétorika. Skutečná řešení nenabízí žádná, jen by zrušili jaderné elektrárny (Německo náš vzor), přidali měřiče na poplatky snad i na okresky a časem možná zavedli kontrolyi na to, co jíme – ne proto, že to není kvalitní, ale abychom proboha neprodukovali příliš mnoho metanu. A že se ty jejich solární elektrárnynevyvrbily zrovna šťastně? Oni za to přece nemohou, schválně to udělali tak, aby ty nebohé zelené zdiskreditovali.
  Oni totiž nikdy za nic nemohou, nic nevyřeší a jediné, v čem jsou skutečně dobří, je využívání touhy lidí po čistém životním prostředí, jejich nespokojenosti s vládnoucími stranami (aby se po volbách s nimi dali do koalice), a v zavádění poplatků a daní na cokoli.
  Jsem za rozumnou ekologii, ale s těmito? Přesto si myslím, že jim bohužel dost lidí na to zase naletí. Přitom kdyby je pustili ke státnímu rozpočtu, tak by se Nečas a Kalousek ve srovnání s nimi možná jevili jako lidumilové.

  Předem říkám, že nechci Zeleným nic podsouvat, ale …

  Napadlo mě to už v době „za Bursíka“, při úvahách: „Jak se snoubí modrá pravicová politika se zelenou ekologií ?“.
  Vlastně velmi dobře. Bohatý a rozežraný konzumní lid je velmi neekologická zátěž pro planetu. Ty staré společnosti s úzkou vrstvou majetných a chudým hladujícím plebsem byly mnohem ekologičtější.
  Třeba … takový svobodný Tibet před čínskou invazí – učiněný ekologický ráj.
  To by nakonec vysvětlovalo i ty vlajky … směr starý dobrý Tibet – kde Láma je lidu blíže.

 • Béda • 15. dubna 2016

  fajt napsal

  http://zpravy.idnes.cz/cesko-nazev-zaoralek-prazsky-hrad-dr4-/domaci.aspx?c=A160414_193856_domaci_kha– lidi, už to začalo , dělba kolonie ( přesně tak samo jak za tyrana Klause ), ale Czechia, nebylo by lepšajše Czechnya? …tedyjá se držím bílé orlice . ..)

  Jsou to prostě… a Zadolárek je jejich králem. Nemají jiné starosti než vymýšlet *****iny, jitřit emoce lidí žijících v permanentní nejistotě v zešílevším světě a vyhazovat zbytečně prachy z oken.

 • fajt • 15. dubna 2016

  tak k Bursíkovi a jeho žabičce jsem byl až nezdravě blízko a musím konstatovat, že jim chybí elementární prvky civilizační hygieny pro 21. století, no a mladý Žilka mluví přesně tak, jak vypadá, takže je velmi těžké u něj udržet klidnou pozornost a dostat z hlavy nutkavou potřebu se mu podívat za klaunského kníra … ale dělaj to dobře, komedianti, politika má přeci být divadlo a šmíra nejlépe ví, jak roztancovat a rozskákat plebs. ..)

 • Irena • 15. dubna 2016

  Stan napsal
  Oni jsou Bursík a Stropnický příbuzní? Nebo tím narážíš na Stropnického st.? Nemyslím si, že jsou v různých stranách účelově a že můžeme srovnávat společenskou situaci za okupace a teď.

  Stropnických příbuzenství je jenom třešnička na dortu. Máš tady nadstavbu, která má pro občany vždy připravenu potřebnou stranu (doleva, doprava, dozelena…), nebo ji v případě potřeby operativně vytvoří, aby byli spokojeni s vykonáním své občanské povinnosti jednou za čtyři roky, a aby se jim vždy dalo předhodit, že si za to mohou sami, protože volili, jak volili. Takže rozněžňovat se nad někým, kdo se přikrývá zelenou dekou mi přijde přinejmenším, hodně mírně řečeno, naivní.

 • Nerevar • 15. dubna 2016

  Irena napsal
  rozněžňovat se nad někým, kdo se přikrývá zelenou dekou mi přijde přinejmenším, hodně mírně řečeno, naivní

  … to bylo velmi mírně řečeno.

 • fajt • 15. dubna 2016

  Béda napsal
  Jsou to prostě… a Zadolárek je jejich králem. Nemají jiné starosti než vymýšlet *****iny, jitřit emoce lidí žijících v permanentní nejistotě v zešílevším světěa vyhazovat zbytečně prachy z oken.

  jak říkával můj známý – v kotlince vždycinky a jedině za sebe, tady se poctivé družení za druhé trestá bahnem a pak neexistencí … stále hledám u Zaorálka předka, který tak moc doj…. jeho moravskou krev, že se z něj stalo úslužné bruselské jelito, které překonalo i pražské panoše. ..)

 • fajt • 15. dubna 2016

  https://russian.rt.com/inotv/2016-04-15/Daily-Mail-Pereimenovannuyu-CHehiyu-budut – Kadyrov jako Czechia prezident, hmmm, Zeman bude mít důstojného nástupce a pražští kavárenští povaleči budou mí po ftákách :-)

 • Admirál • 15. dubna 2016

  Na téma nekapitalistická moderní liberální levice:

  – V dnešní situaci jsem ochoten podpořit jak levici, tak pravici. Mám jednu podmínku: Nesmí být spojená nebo i jen zapletená s neocony – v našich podmínkách pravdoualáskou. Ta je pro mne životní ohrožení, jsou za ní kaluže krve, kam vstoupí, zůstává po ní pouze zmar a bída.

  – Preferuji levici. Levice podle mne musí mít určité atributy a to ne jen deklarativní:

  Umírněná levice se musí zasazovat co nejvyšší podíl zaměstnanců na vyprodukovaných statcích. Musí se systematicky a účinně zasazovat o ochranu pracovního trhu, dbát o bezplatný přístup ke kvalitnímu vzdělání, o přístup ke kvalitní lékařské péči. V zahraniční politice nesmí v žádném případě podporovat imperiální války byť jsou vedeny ve skryté formě.

  Radikálnější levice by měla navrch usilovat o státní vlastnictví strategických a monopolních podniků, rozvodů energií a usilovat o podíl státu v podnikání.

  Pokud se podívám na naší politickou scénu, je zřejmé, že nemám zrovna velký výběr.

 • petr jihlava • 15. dubna 2016

  Admirále,vaše teze o tom jak by měla dnes vypadat „Nová nekapitalistická levice“ je návrat k sociálnědemokratické politice Západu 60-70-let minulého století.
  V současné etapě globálního neoliberálního kapitalismu to není reálné.To jsou pouze naivní představy určité názorové části sociální demokratů.

 • Admirál • 15. dubna 2016

  petr jihlava napsal

  Admirále,vaše teze o tom jak by měla dnes vypadat „Nová nekapitalistická levice“ je návrat k sociálnědemokratické politiceZápadu 60-70-let minulého století.
  V současné etapě globálního neoliberálního kapitalismu to není reálné.To jsou pouze naivní představy určité názorové části sociální demokratů.

  Ptám se znovu: Jak vypadají ty nenaivní představy?

  Vypadne z Vás něco?

 • orinoko • 15. dubna 2016

  Moderni levice?
  Je to naprosto jednoduche , logicke, financne nenarocne , legitimni …. a osvezujici.
  Je to mix Zemana, Trumpa, Sanderse, Orbana, londynskeho starosty, nemecke obrozene levice, recke Sirizy, kurdske marxisticke vize, komunismu digitalniho veku, kulek S. Kahna, rockoveho undergroundu, alternativniho informacniho webu, ruskeho patriotismu, cinske kocky – je jedno , jestli je bila nebo cerna, hlavne , ze chyta mysi – ale HLAVNE lidske kuraze typu Lenka Prochazkova.
  Ona to treba tak vubec nevnima, ale ona je proto-typ levicoveho intelektuala. Od nej je nutno odvodit noveho levicoveho politika.
  TED hlavou zed neprorazime, ale muzeme ji vsichni v soucinnosti pomalu podechcat.
  Letadlova lod soudobeho dryjacnickeho imperialismu padne na rypak rychleji , nez si to vsichni uvedomi.
  Moderni levice – to je normalnost!! Az si to vsichni uvedomi, mnohe pujde rychleji.
  K tomu nam Pan Buh pomahej. Ten uz je dneska take moderni levicak.

 • petr jihlava • 15. dubna 2016

  Admirále,správně kladete otázku.
  Na základě vašich argumentů v diskuzi na téma nekapitalistická levice soudím,že o formující Nové evropské levice nemáte žádné informace.
  Nebezpečí globálních klimatických změn způsobená vlivem člověka,ekonomická,politická,sociální,hodnotová,migrační krize Evropy a ekonomická globální nerovnost nám nabízí řadu odpovědí.
  Návrat do ,,zlatých“šedesátých a sedmdesátých let ekonomické prosperity a sociální i politické stability vyspělého Západu není možný.To je názor např. i řady světových renomovaných ekonomů(Joseph Stiglitz,Thomas Pikkety,Paul Krugman).
  V současnosti jsme svědky toho,že kapitalismus a demokracie se vylučuje.
  Jaké alternativy a řešení se nám tedy nabízí a kde máme hledat odpovědi ?
  Na tyto otázky si musí každý najít odpověď sám.
  Važme si toho,že máme stále svobodný internet a můžeme sdílet řadu informací o domácím a zahraničním politickém a společenském dění.
  Dejme si ale pozor na některé neseriozní a dezinformační zpravodajské weby a servery.
  To stejné platí o politicích a různých „aktivistech.“
  Neskákat různým podvodníkům na špek. Protofašisty bez ohledu na to jestli se tváří pravicově nebo levicově poslat do háje.

 • PPK • 15. dubna 2016

  Stan napsal

  Opravdu bych od technokratů v diskusi čekal něco jiného než odvádění pozornosti od tématu a špinění protistrany.

  S tou pedofilií, LGBT, incestem a drogami zatím mají daleko větší reálné problémy úplně jiné politické a zájmové skupiny.

  To, že se Zelení hlásí k liberální levici, kterou tady dlouhodobě kritizujeme za to, že jí kvůli marginalitám často unikají zásadní věci a že se programově vyhýbá analýze ekonomické, třídní a mocenské podstaty systému, není žádná novina, o tom se tady snad vůbec nemusí diskutovat. Přesto si troufnu namítnout, že obrat od neoliberální pravice k liberální levici je pozitivní a Zelené bychom za něj měli chválit, a ne hanět a kritizovat.

  Protože se mne zřejmě týkal onen výrok o „odvádění pozornosti od tématu“, dovolím si jako technokrat pouze opakovaně upozornit, na velice důležitý faktický citát z webu, na který jsem tu předtím dával link – cituji: „.. V současné době je v Německu instalováno ve větrných zdrojích více než výkon 30 temelínských bloků (cca 31 000 MW), což již dávno výkonově přesáhlo možnosti transferu elektřiny do oblastí vysoké průmyslové spotřeby v samotném Německu a proud se tak dere do sítí ve středoevropském měřítku … (konec citátu). Stane, uvažte proto prosím tudíž ještě jednou a rozumně – těch 30 temelínských bloků na Baltu(!!) – a důsledky – co asi z toho pro propojené sítě Německa a ČR vyplývá.

  Pro váženého Admirála (imho vždy s velmi rozumnými názory): Nick „petr je hlava! … :-) “ je patrně původním povoláním placený nálepkovací provokatér. Nestojí za Vaši námahu a ztrátu času cokoliv mu vysvětlovat.

 • Béda • 15. dubna 2016

  „V současnosti jsme svědky toho,že kapitalismus a demokracie se vylučuje…“ To je pouze nepatrný zlomek skutečnosti. Další část skládanky je, že kapitalismus jako takový a udržitelný rozvoj se zcela vylučují, protože kapitalismus založen na úroku a exponenciálně rostoucích dluzích vyžaduje exponenciálně rostoucí dluhy kopírující spotřebu, což je 1) z dlouhodobého hlediska zcela nemožné a znamená extrémní zrychlování drancovíní všech planetárních zdrojů. Krom toho je kapitalismus neslučitelný s lidskými právy – o tom svědčí nekonečný řetěz válek o zdroje, zisky a extrémní polarizace bohatství a chudoby, kdy jedni postupně vlastnicky požírají druhou planetu a druhým nezbývá nakonec nic než dluhy a řečeno Marxem vlastní okovy … Ten systém je skrz naskrz nemravný a neudržitelný – přežilý. To ovšem „liberální levice“ údržbářských kosmetiků nevidí. O zelených ani nemluvě.

  „Návrat do ,,zlatých“šedesátých a sedmdesátých let ekonomické prosperity a sociální i politické stability vyspělého Západu není možný.To je názor např. i řady světových renomovaných ekonomů(Joseph Stiglitz,Thomas Pikkety,Paul Krugman)…“ To vidí a viděl kde kdo, kdo má všech pět pohromadě. – na to nemusí být nikdo Einsteinem ověnčeným Nobelovou cenou. Jenom blbci si mysleli, že přišla lehká chřipka, kterou lze přechodit.

 • Béda • 15. dubna 2016

  oprava .. postupně vlastnicky požírají celou planetu … K lidským právům: to co se v Československu dělo v šedesátých letech je čajový dýchánek proti tomu co prováděla výspa demokracie v tomtéž období v Latinské Americe, Vietnamu a v Africe.

 • Aleš • 15. dubna 2016

  Neoliberální kapitalismus je vůči demokracii i ekologizaci společnosti v nejpřísnějším rozporu.

 • peter. • 15. dubna 2016

  Altruizmus až do natrhnutia….rite
  http://medzicas.sk/norsky-politik-citi-vinu-a-zodpovednost-za-somalcana-ktory-ho-znasilnil/

 • petr jihlava • 15. dubna 2016

  Bédo,vůbec mi nevadí,že zde citujete Karla Marxe.Právě naopak.
  Vy nejste ani revoluční marxista ani socialistický levičák a celá levice(liberální,konzervativní,progresivní) včetně zelených vám může být ukradená.Patříte mezi tu malou část společnosti,kterým neoliberální globální kapitalismus nevadí a vyhovuje.
  Jste zdatný troll a demagog internetové diskuze.

 • Béda • 15. dubna 2016

  Petr Jihlava napsal,

  1/ „Bédo,jelikož znám vaše názory,argumenty a postoje na řadu témat z diskuze považuji ze své strany veškerou diskuzi s vámi za ztrátu času a energie.
  Mám rád konstruktivní diskuzi,která se mimo jiné nezakládá na dogmatech,předsudcích a mýtech. To je s názorovou části lidí jako Vy zcela nemožné.“

  2/ „Bédo,vůbec mi nevadí,že zde citujete Karla Marxe.Právě naopak.
  Vy nejste ani revoluční marxista ani socialistický levičák a celá levice(liberální,konzervativní,progresivní) včetně zelených vám může být ukradená.Patříte mezi tu malou část společnosti,kterým neoliberální globální kapitalismus nevadí a vyhovuje.
  Jste zdatný troll a demagog internetové diskuze.“

  Z prvního bodu plyne, že se mnou nemíníte dál diskutovat, protože máte rád konstruktivní diskusi. Ve druhém, kde se mnou „nemluvíte“ předvádíte konkrétní typ „konstruktivní“ diskuse. Pane Fagane anebo Jihlavo, anebo jak se dnes jmenujetete, děkuji vám.