Migrace do Evropy je důsledkem nedostatku vody a kvůli tomu potravin

Migrační krize není nic jiného než krize nedostatku vody v zemích, které jsou drancovány vlastními režimy a různými korporacemi. Voda chybí v zemědělství i v průmyslu, pak přichází bída, hlad a války. Nás se to týká také!

Co znamená nedostatek vody?

Nedostatek vody, znamená nedostatek potravin. Nedostatek potravin přivádí lidi do zoufalé situace a k hledání řešení přežití. Tím je migrace. To vede ke katastrofám a válkám regionálním, státním a následně kontinentálním. Země ztratily kontrolu nad zdroji z vody, nemají peníze na obnovu infrastruktury. Nedostatečný je rozvoj infrastruktury, neexistuje vodohospodářská koncepce, neinvestuje se do ochrany zdrojů pitné vody a čištění vody odpadní. Vše souvisí s vodou, zemědělstvím a potravinami.

Migrační vlna je důsledek a je pouhou předzvěstí toho, co přijde.

V Evropě utratíme za potraviny cca dvacet procent veškerého příjmu. Evropská populace má obrovský problém, jak zhubnout. Zemědělci tvoří nadvýrobu. Potraviny pálíme, zaoráváme nebo vyléváme na pole. A toto vše dotujeme a tím v podstatě dochází k rozkrádání veřejných rozpočtů.

V chudých zemích zaplatí lidé za potraviny z veškerého svého příjmu 80-90 procent. V důsledku sucha dochází k zdražení potravin a lidé si je nemohou dovolit nebo nemají vůbec nic na život. Veřejné rozpočty jsou zde již rozkradeny.

Co přichází, když není dost jídla nebo lidé nemají na drahé jídlo peníze?

Stát, resp. státní systém začne rozdělovat potravinovou pomoc a dotace. Tento systém velmi rychle přejde pod vliv oligarchů, kteří rozjedou obchod s bídou. S podporou zahraničních firem, které chtějí ovládnout místní monopoly, začnou oligarchové sebe presentovat jako politické strany. Nabídnou lidem řešení chudoby. Jejich skutečným cílem je vydělat na úkor státní poklady a zbídačených lidí. Rychlý vstup těchto „politiků“ k  moci vede k dalšímu drancování veřejných financí, tentokrát již „legálně“.

Důsledkem je ještě větší chudoba. V zemi, kde není, co rozkrást kradou nejvíce ti nahoře. Ozbrojené složky drží lidi ve strachu a bezmoci.

Jak přežít?

V této situaci prostá snaha o přežití dává do pohybu desítky miliónů lidí a stejné skupiny, které drancují státní kasy, si udělají další kšeft i z migrace a snahy lidí zachrání život nebo ho mít slušný. Totéž fungovalo v době 2. světové války, při možnosti úniku bohatých židů před plynovými komorami a jejich emigrací z okupovaných území, které zneužívali mafiáni napojení na nacisty.

Německo, které má 80,8 mil. obyvatel, přijme cca 700-800 tis. utečenců. Jde o cca 1% z celé německé populace a je to nejvíce z celé Evropy, ale přijetí těchto migrantů neřeší důsledky nedostatku vody, korupci, neexistenci funkčního společenského systému v zemích bývalé Persie nebo Egypta, Sýrie či Libye. Navíc kritická situace s vodou je i v Indii, Pákistánu a Číně, která snad jako jediná z těchto zemí má zdroje, pro realizaci řešení.

Ze strany utečenců je migrace jediný logický krok. Někdo z rodiny emigruje a vytvoří předmostí v zemích západní Evropy. Následně za ním přijde celá rodina.

Podle propočtů vodárenských odborníků je akutním nedostatkem vody již dnes ohroženo 1,2 miliardy lidí, dle zdrojů z OSN jde o více než 2 miliardy lidí. S přibývající populací bude na světě do roku 2030 o 40 procent méně vody, než bude potřeba …

Co je řešení?

Řešením tohoto stavu není potopit čluny převážející migranty do Evropy, ani přijmout statisíce uprchlíků, před „válkou“. Protože podstata problému ve zbídačených zemích trvá. Je proto jisté, že poté, co přijdou první statisíce uprchlíků, přijdou další milióny a poté desítky miliónů lidí, kteří bez vody bojují o holý život, budou chtít žít a mají právo žít. Otázka migrace je otázkou vody a to nejen v České republice a v Evropě, ale na celém světě.

Řešením migrace je pomoci nastavit systém v daných státech. Začít investovat tam do obnovy vodárenské infrastruktury, ne tady do utečeneckých táborů a lágrů.

Nás se to netýká?

Dokud toto politici nepochopí, pak je otázka migrace pro nás další zásadní důvod, proč mít vodu a vše s ní související v rukou měst a obcí, případně státu a ne v rukou koncernů. Jinak můžeme za několik let skončit podobně.

Otázka je: Kam budeme utíkat my?

Úryvek z knihy autora Proč? Ne/ Budeme pít nezávadnou vodu za rozumnou cenu

Přejít do diskuze k článku 55 komentářů