Diskuze k článku


 • idiotronic • 25. listopadu 2018

  O potravinách z distribuce nemohu nic říct, u vlastní produkce je to asi lepší a úplně dobré je to u vody z vodovodu. Ta je mikročástic prosta, poprvé v životě právě na ní jsem pozoroval přechlazení vody na minus 8°C (po cvrnknutí do lahve voda zašuměla a část jí ztuhla na sníh). Ale kolik pikogramů gumy zůstává z kamionů, které šetří za dálniční poplatky a kakají si to prostředkem náměstí, to si netroufám odhadnout.
  Pneumatiky nepředstavují nebezpečné odpady (ministerský výrok !!!) a jejich odrol
  tedy obsahuje jen nějaké ty izoprenové skupiny a saze, a další plniva (nepochybně neškodná). Denní produkce sazí činila v 80. létech XX.stol. 10 000 tun (úmyslná, pro průmysl. – Greenwood, Earnshaw,Chemie). Vzpomínka na Miloše I. a jeho legendární projev z Červeného Hrádku – kritizoval požadavek ekologických iniciativ na postavení spalovny v Plzni. Dodnes byly postaveny nakonec tři. Jedna podvodná (Navrátil), dvě fungují. V teplejších oblastech asi o stavby spaloven (neprodukují mikročástice polymerů) nebude zájem.

 • Tom1622 • 25. listopadu 2018

  Tou vodou si nebuďte tak jistej . Potrubí je taky plastový a jde to už z úpraven .
  https://sciencemag.cz/mikroplasty-v-pitne-vode/

 • idiotronic • 25. listopadu 2018

  Tom1622 napsal
  vodou si nebuďte tak jistej

  Pochopitelně, ruku do ohně nedávám. Ale okolnost, že jde o místní prameniště
  (Poodří) vylučuje omílání použitých odpadků, běžné v řekách . A voda se stopami rozptýlených cizorodých částic podchladit nejde, zmrzne spolehlivě v nule, každý si může vyzkoušet.