Moskva, 18. 12. 2014: Velká tisková konference Vladimíra Putina (2. díl)

Překlad a titulky: Irena

 

7
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Autoři komentářů
LexIrenaaramPetrpavelJanDrda Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zajoch
Člen

Irena • 23. Prosinec 2014 „Zajoch: Druhá půlka bude o něco delší, zrovna se s ní mořím, ale ještě zajímavější, i zábavnější, slibuji. Prostě jsem neodolala, i když je to taková kláda.“ Toto uvedla Irena pod první částí Putinovy tiskové konference. Konstatování, že je úprava tak dlouhého videa kláda není vůbec přehnané a od Ireny je to podle mne velklá oběť, která vyžaduje trpělivost a dobrou znalost ruštiny. Ono totiž je něco jiného zhruba porozumět tomu co je slyšet a něco jiného slyšený text výstižně převést do češtiny tak, aby všemu rozuměli všichni. V tom je to cenné co Irena… Číst vice »

JanDrda
Člen
JanDrda

Blahopřeji k perfektně vykonané práci, děkuji.

Petrpavel
Člen
Petrpavel

Vřelé díky médiu za zveřejnění i překladatelce! Povinně do škol místo Duky či Havla…
Mít tak takovouto demokracii a takové politiky u nás …
Snění o Evropě slovanských národů? Zatím bohužel. Poslechněte si vyjádření Putina cca v času 1:07:20 ….

aram
Člen
aram

Připojuji se k poděkování paní Ireně. Téměř dvě hodiny, to je pro mne, i pro poslech v češtině, v této chvíli tak náročné, že si to budu muset dávkovat.
Dodatečné díky i za první část.

Irena
Člen

Děkuji paní Zajoch za uznání.
PetrPavel, pořád jsem čekala, kdy konečně někdo zareaguje na tu otázku od čečenského tiskového mluvčího, musím říci, že jste první. Je smutné, že podobné otázky musí zadávat Čečenec!

Irena
Člen

PS: Ještě k té Sobčak, jsem se dívala na Vesti s Dmitrijem Kiseljovym a ten říkal, že na žádných federálních kanálech nikdy nikdo termín „židobanderovec“ nepoužil! Takže ona vlastně tímto způsobem zase šíří falešné informace. A k té poznámce Putina o Kiplingovi je tady jeden úryvek z Knihy džunglí: Přes všechnu pohmožděnost, ospalost a vyhladovělost neubránil se Mauglí smíchu, když ho dvacet Bandarů (Bandar lógů) najednou začalo přesvědčovat, jací jsou slavní a moudří a silní a mírní a jak je hloupé, když od nich chce odejít. „Jsme slavní. Jsme svobodní. Jsme úžasní. Jsme z celé džungle nejúžasnější! Říkáme to všichni,… Číst vice »

Lex
Člen
Lex

Sledoval jsem tiskovou konferenci Vladimíra Vladimíroviče v přímém přenosu na ČT 24 se simultánním tlumočením. Musím říct, že tento způsob sledování (záznam s titulky) se mi jeví mnohem přátelštější pro diváka a posluchače, umožňuje lépe sledovat intonaci mluvčího i jeho emocionální náboj. Výhodou je i možnost vrátit si záznam a porovnávat. A to tím spíše, nakolik je „Irenin“ překlad perfektní. Skládám hlubokou poklonu autorce překladu a titulků. Pokud pak jde o prezidenta Putina a „naši“ oficiální nenávist k němu, nemohu se ubránit tristní představě, že by na jeho místě seděl „Bohuš“, Zaorálka raději ani nebudu jmenovat. Jen pokud jde o… Číst vice »