Diskuze k článku


 • PavolT • 1. září 2014

  p. Kadubec:
  Pekný článok, bez zbytočných emócií, vďaka.

 • bmw525i • 1. září 2014

  Přiznávám se, že jsem to celé nečetl, na mě je to moc dlouhé, ale jen k prvnímu úvodnímu odstavci ocituji jeden vtip, který je ale hlubokou pravdou:

  Redaktor New York Times se zeptal indiánského náčelníka Dva tesáky:

  „Je Vám přes 90 let, celou tu dobu pozorujete bělochy – jakých úspěchů dosáhli a jaké škody napáchali? Když to vše zvážíte, kde podle vás běloši udělali chybu?“

  Indián se zamyslí a praví:

  „Když bílí muži přijít, Indiáni být vládci země. Žádná daně, žádná dluhy. Bizonů hodně, bobrů hodně, voda čistá. Ženy udělat všechna práce. Šaman léčit zadarmo. Indiáni muži celý den lovit a ryby chytat. Večer zazpívat, zatančit, zakouřit si, pak celou noc šukat.“

  Potom se náčelník trpce pousmál…
  „Bílý muž dost kretén, když myslet, že taková systém se dát vylepšit!“

 • VladimírVladimírovič • 1. září 2014

  Dobrý den, pane Kadubec. Rád bych s Vámi souhlasil a v mnohém i souhlasím, ale dávat VFR a VŘSR jako vzor hodný následování, s tím opatrně. Obě revoluce byly vyprovokovány stejným xindlem jímž jsou Rotschildovi Ilumináti, coby krystalické jádro budoucího organizovaného sionizmu (VFR) a již čistý militantní sionismus -instalace VŘSR. Rusko je ztýraný a přesto hrdý národ, který trpěl za Romanovců, jejichž dynastie byla na trůn dosazena těmi výše uvedenými. A Romanovci poslušně Rusko zadlužili u západních bank (pořád stejná praxe) a to se z dluhů již nevyhrabalo. Proto ta bída a utrpení ruského lidu terorem carské policie. To mělo připravit půdu pro tu slavnou Leninovu (1/2 žid, 1/4 Kalmik, 1/4 Švéd, 0/0 Rus)revoluci Utrpení ruského lidu za cara nebylo nic proti tomu, co následovalo od Leninovy ČEKY. Z toho hnoje začal Rusko tahat až kontroverzní Stalin, kterému současná historie připisuje i zločiny, které neprovedl (např. genocida na Ukr.) a upírá úspěchy (z agrárně zaostalé země udělal světovou průmyslovou velmoc). Celý život čelil vražedným intrikám zmíněných architektů VŘSR, nakonec jim, zřejmě, podlehl. Nyní, po staletích má Rusko opět šanci a hle, ONI běsní jak vzteklí psi…

 • bublin • 1. září 2014

  Ten toho zase nadrásal. Po čínské poezii jsem nevydržel a skončil. Ale žádné výčitky, jedná se o projev grafomanie, kterou trpí např. i slavný spisovatel fantasy King.

 • fajt • 1. září 2014

  Přesto jsou lidi, kteří věří, že ve všech těchto zemích byla nastolena svoboda, demokracie, lidská práva, láska a pravda. – a není jich vůbec málo, a někteří nebublinují po americku zadarmo, že. ..

 • ducatista • 1. září 2014

  Klasiku, a zvlášť Čajkovského, mám opravdu rád. Ale někdy, někdy si rád poslechnu třeba Slayery nebo Judas Priest. Tak teď pane Kadubče nevím – jsem západně dekadentně zhýralý nebo východňářsky oduševnělý? Promiňte, ale poslední odstavec je naprosto nesmyslná konstrukce.

 • bublin • 1. září 2014

  VladimírVladimírovič napsal
  Obě revoluce byly vyprovokovány stejným xindlem jímž jsou Rotschildovi Ilumináti, coby krystalické jádro budoucího organizovaného sionizmu (VFR) a již čistý militantní sionismus -instalace VŘSR.

  dejte si ta svoje tvrzení do časové osy, uvidíte potom věci možná trochu jinak.

 • mirror • 1. září 2014

  Pane Kadubec, neházíte perly sviním? Před chvíli jsem poslouchal v televizi ďáblem a liberalismem posedlého superdebila PhD. Borka. Jeho uhrančivé oči bez slitování se dívaly přes televizní obrazovku do našeho obyváku. Organizoval sankce proti Rusku. Ti lidé nedokáži předvídat ani na jednu sezonu dopředu. Samozřejmě v létě nebude Putin škrtit kohouty na plynovém potrubí do Evropy. Počká si pěkně na zimu, kdy paneláky nepůjde vytopit, lidé budou kácet stromy na ulicích jako za války v městech v Holandsku nebo v Leningradu, aby si zapálili v kamnech, které vykoupili zpět ze sběrných surovin. Kouřovody povedou ven přes díru v zaskleném okně. Ve velkých městech budou válkychtivé politiky a prostituty z médií a divadel lynčovat.

 • mirror • 1. září 2014

  Manipulátoři s veřejným míněním si nevidí na špičku nosu. Nechápou, že na východě Ukrajiny žijí Rusové, kteří musí být spřízněni s Rusy za hranicemi. Odjakživa žili spolu a křížili se. Putin na východní Ukrajinu nemusí posílat pravidelnou armádu, a přesto přes hranice bude proudit intenzivní pomoc. Já bych temnější poměry přirovnal ke znásilňování Sobotkovy manželky, přičemž Slávek by ji pod hrozbou sankcí měl zakázáno pomáhat. Samozřejmě, kdyby to nebyl totální posera, tak se na útočníky vrhne a vysere se na všechny příkazy nevoleného vedení EU. Je to všechno jasné jako facka, a přesto to demokratům nedochází.

 • mirror • 1. září 2014

  Pane Kadubče,
  nejen v Moskvě žijí inteligentní a kulturní lidé. Tady je příklad z Maastrichtu v Holandsku
  https://www.youtube.com/watch?v=vauo4o-ExoY

 • leho • 1. září 2014

  Autor nemá vůbec ponětí o základním uspořádání našeho světa, když na začátku článku srovnává okupaci sovětskou s okupací západními armádami jako rovnocennou.

  Sovětská okupace byla totiž zásadně rozdílná od okupace západními mocnostmi, jejichž národy byly a jsou i dnes na vyšším stupni civilizačního vývoje. Taková okupace má pak blahodárný potenciál s příslibem celkového rozvoje ve všech oborech včetně vědy, techniky a kultury. Československo je výrazným příkladem, kde okupace Rudou armádou znamenala značný úpadek ve všech oborech lidské činnosti právě z důvodu, že ruská kultura je celkově na nižším stupni vývoje.

  Dále z článku vyjímám: „…Putin, nabídl Evropě na konferenci v Mnichově vytvořit mírové ekonomické společenství od Lisabonu po Vladivostok, byl jeho návrh na vzájemně výhodné obchodní vztahy odmítnut“

  Samozřejmě Putin by měl být vždy odmítnut a jakékoliv styky s Ruskem by měly být přerušeny. Ruská kultura se od doby SSSR v podstatě vůbec nezměnila, jelikož je kulturou, v níž vnímání práva a smluv jsou naprosto rozdílné a kvůli těmto rozdílům nemá smysl s Ruskem vstupovat do jakéhokoliv smluvního vztahu…

 • Béda • 2. září 2014

  „Euroatlantickou civilizaci“ považuji za umělý konstrukt zaváděný za pomoci „zglajchšaltovaných“ médií s výrazným podílem americké pakultury násilí, egoismu a amorálnosti. Ve skutečnosti samotnou evropskou „civilizaci“ = ve smyslu kultury, ideologie, morálky etc. tvoří množství často protichůdných entit, nikoliv jedna uniformita. Jsou zde státy s výrazně (nikoliv ovšem uniformně) bigotní populací, státy tradičně ateistické, státy s výrazně imperiálním akcentem i státy, které nikdy neměly imperiální ambice, resp. byly vzdycky v postavení ovládaných… Dnešní „euroatlantická civilizace“ ve které jsou cíleným vymýváním mozků dohromady spleteny ovečky s vlky a všechno pocukrováno uniformní rozbředlostí multikulturalismu, multináboženství, egoismu má za cíl potlačil odlišnosti, zejména vlastenectví (ve smyslu ke prospěchu vlastního národa a vlasti) a nahradit je rozbředlou směsí „ničeho“ ideologií kosmopolitní oligarchie a nekritického bezmozkovitého papouškování a poslušnosti, kde existuje pouze formální morálka bez adekvátního obsahu. K tomu slouží mainstream a zejména „veřejnoprávní glajchšaltovací“ média.

 • Béda • 2. září 2014

  Ještě dovětek k formální morálce umělého slepence. Spojují nás prý všechny společné hodnoty jako jsou demokracie, boj za mír, humanitu, klidská práva, svobodu etc. O jaké společné hodnoty se jedná vidíme v konkrétní praxi – mnohonásobné šmírování komunikace, pohybu, zinscenované převraty v jiných státech, které chtějí svobodně jít svou cestou, vyznávají jiné hodnoty, chtějí budovat ekonomiku na jiném základě, války pod vylhanými důvody ze zištných důvodů, ostrakizace těch, kteří kriticky poukazují v tzv. „svobodném“ prostředí na zločiny „mírotvůrců, vývozců demokracie a humanity“ a pod.. Osobně takovéto hodnoty nevyznávám, nechci vyvážet a násilím někomu vnucovat takovouto demokracii, podílet se na politických konspiracích a násilí, válečných zločinech. A takových lidí se najde velké množství v různých zemích. Optimisticky dokonce věřím, že lidí, kteří odmítají podvod a chtějí žít v míru, nemají loupežné ambice, nechtějí provádět násilí na jiných je v této „civilizaci“ většina.

 • Béda • 2. září 2014

  leho napsal

  Autor nemá vůbec ponětí o základním uspořádání našeho světa, když na začátku článku srovnává okupaci sovětskou s okupací západními armádami jako rovnocennou.

  Sovětská okupace byla totiž zásadně rozdílná od okupace západními mocnostmi, jejichž národy byly a jsou i dnes na vyšším stupni civilizačního vývoje. Taková okupace má pak blahodárný potenciál s příslibem celkového rozvoje ve všech oborech včetně vědy, techniky a kultury. Československo je výrazným příkladem, kde okupace Rudou armádou znamenala značný úpadek ve všech oborech lidské činnosti právě z důvodu, že ruská kultura je celkově na nižším stupni vývoje.

  Dále z článku vyjímám: „…Putin, nabídl Evropě na konferenci v Mnichově vytvořit mírové ekonomické společenství od Lisabonu po Vladivostok, byl jeho návrh na vzájemně výhodné obchodní vztahy odmítnut“

  Samozřejmě Putin by měl být vždy odmítnut a jakékoliv styky s Ruskem by měly být přerušeny. Ruská kultura se od doby SSSR v podstatě vůbec nezměnila, jelikožje kulturou, v níž vnímání práva a smluv jsou naprosto rozdílné a kvůli těmto rozdílům nemá smysl s Ruskem vstupovat do jakéhokoliv smluvního vztahu…

  žvaníš jako vždycky. Za okupace státy VS a posléze SSSR bylo Československo prakticky soběstačné, vše bylo ve vlastnictví československého státu a československé populace, vzdělanost nikterak nezaostávala za „vyspělými“ zeměmi, existoval vyspělý sociální systém, za ekonomického protektorátu a všeobsáhlého špiclování se Československo ropzadlo, společnost fragmentovala, ČR je v pozici nesoběstačné kolonie, podléháme diktátu Bruselu a ekonomickému diktátu cizích subjektů víc než za sovětské okupace a jsme součástí útočného agresivního rozpínavého politicko vojenského spolku v nevyzpytatelném zájmu US nadnárodních korporací. ČR je uměle vtahována do loupežných válek a konspirací pod podvodnou záminkou v cizím zájmu.

 • Béda • 2. září 2014

  Dovětek: je velkou otázkou jestli to pro ČR a její populaci v sovětské sféře vlivu nebylo srovnatelné ne li lepší než v americké sféře vlivu, kdy břemeno dluhů táhne svět do podvodů, válek a Titanic ke dnu.

 • Béda • 2. září 2014

  A nyní po 25 letech „svobody“ rozuměj ekonomického a politického diktátu oligarchů a nadnárodních korporací a jejich institucí, poté co systém uvázl v krizi ze které nezná nenásilné východisko se opět nacházíme ve stavu před velkou válkou, kterou zahajuje pod vylhanou záminkou tradičně „vyspělý“ západ a ČR hrozí další vojenská okupace. Místní kolaboranti tradičně píší svůj zvací list – tentokrát na rozdíl od doby za socíku již druhý do USA.

 • Béda • 2. září 2014

  „Euroatlanťan“ Tusk už se projevuje a svým hloupým žvaněním si dává gól do vlastní branky: Tusk apeloval, že Európa sa musí poučiť z druhej svetovej vojny a dať transatlantickej solidarite krajín NATO aj praktický rozmer. Dodal, že „ešte je čas zadržať tých v Európe a na svete, pre ktorých sa násilie, sila a agresia znovu stali arzenálom politiky“. Takže milý Tusk by měl hlavně dbát na to, aby byli zadrženi ti, kteří přivedli do násilí pod falešnou záminkou – Afghánistán, Irák, Libyi, Sýrii a ukrajinu – čili NATO, kterou tento pokrytec nabádá ještě přitvrdit. http://www.hlavnespravy.sk/tusk-nikto-nema-pravo-blokovat-nase-iniciativy-ktorych-cielom-je-mudra-a-efektivna-cinnost-nato/347673

 • fajt • 2. září 2014

  mám za to, že dnešní mocní Ruska ve svých plánech o své zemi kalkulují i s proradností západu a asi rozhodně nedovolí, aby se ( s nimi ) zase hrálo jenom podle plánu euroameričanů – tentokráte asi vezmou v podtaz i historické události, aby se vyvarovali chyb svých předchozích vůdců a nebyli zase jenom mocností, která má nejvyšší ztráty a je odkázana pouze živořit na civilizační periferii – to taky znamená radikální změnu ztrategie, která může evropany moc bolet – a dokonce i dost brzy. ..

 • Aleš • 2. září 2014

  Velmi dobře, pane Kadubče. Jen mám na okraj takovou poznámku. V okamžiku, kdy tu momentálně nemáme americkou vojenskou základnu, při stavu naší armády a účinnosti zbraní a techniky, která sice není momentálně na našem území, ale bytostně se nás může během několika málo chvil dotknout, jsme nebo nejsme okupovanou zemí?
  Německo, jemuž jsme ekonomicky podřízeni, je vojensky okupováno USA. Z vojenské základny v Německu by nás USA mohlo anektovat rychleji, než vyhlásíme mobilizaci… A to nemluvím o moderních zbraních a systémech.

 • VladimírVladimírovič • 2. září 2014

  Reakce na „bublin“: ano, právě časová osa je v pořádku.
  Reakce na Leho, Leho napsal: Samozřejmě Putin by měl být vždy odmítnut a jakékoliv styky s Ruskem by měly být přerušeny. Ruská kultura se od doby SSSR v podstatě vůbec nezměnila …. Ano, zatímco kultura západu se změnila významně. Lež se stala standardním způsobem komunikace, za kradení se už nikdo ani nestydí, v obchodních smlouvách se soutěží v tom, kdo koho obezličkou přechytračí, západní egoismus je svatý a hájí bohatého jednotlivce, byť je to zloděj a vrah, z obrazovky vám popěvuje vousatý zpěvačka, dva tatínci przní osvojeného synka, zatímco jeho maminka buduje kariéru … a pan Leho obdivuje císařovy nové šaty. Je opravdu nutné, aby se kultura vyvíjela, pakliže tímto směrem? Raději bych se vrátil o tisíciletí zpět, ke kultuře a tradicím starých Slovanů, neboť příroda je nevyčerpatelný zdroj inspirace, kam se na ní celá vaše zvrácená holywoodská „kultura“ víte co…? Na ostatní Lehův fekál dostatečně reagoval Béda.

 • bublin • 2. září 2014

  Béda napsal

  Dovětek: je velkou otázkou jestli to pro ČR a její populaci v sovětské sféře vlivu nebylo srovnatelné ne li lepší než v americké sféře vlivu, kdy břemeno dluhů táhne svět do podvodů, válek a Titanic ke dnu.

  Takže už podruhé : soutěž o sympatičtějšího protektora. Musím vás upozornit, že oficiální protektoři se mění, ale parazit stále přežívá. Sice toho hodně sledujete a s manickou umíněností vše komentujete, ale v zásadních otázkách zřejmě nemáte jasno. Je mně vás vlastně líto.

 • Mudrc • 2. září 2014

  leho napsal

  Autor nemá vůbec ponětí o základním uspořádání našeho světa, když na začátku článku srovnává okupaci sovětskou s okupací západními armádami jako rovnocennou.

  Sovětská okupace byla totiž zásadně rozdílná od okupace západními mocnostmi, jejichž národy byly a jsou i dnes na vyšším stupni civilizačního vývoje. Taková okupace má pak blahodárný potenciál s příslibem celkového rozvoje ve všech oborech včetně vědy, techniky a kultury. Československo je výrazným příkladem, kde okupace Rudou armádou znamenala značný úpadek ve všech oborech lidské činnosti právě z důvodu, že ruská kultura je celkově na nižším stupni vývoje.

  Dále z článku vyjímám: „…Putin, nabídl Evropě na konferenci v Mnichově vytvořit mírové ekonomické společenství od Lisabonu po Vladivostok, byl jeho návrh na vzájemně výhodné obchodní vztahy odmítnut“

  Samozřejmě Putin by měl být vždy odmítnut a jakékoliv styky s Ruskem by měly být přerušeny. Ruská kultura se od doby SSSR v podstatě vůbec nezměnila, jelikožje kulturou, v níž vnímání práva a smluv jsou naprosto rozdílné a kvůli těmto rozdílům nemá smysl s Ruskem vstupovat do jakéhokoliv smluvního vztahu…

  Ano, Leho nemá vůbec žádné ponětí o základním uspořádání našeho světa!!! Ano, trapný Leho opět žvaní, až se mu od huby práší! USA se za cca posledních 20 let propadly do pozice „rakoviny“ světa, astronomicky zadlužené USA se snaží svět za každou cenu uvrhnout do zničující války, aby mohly odepsat svoje dluhy. Jak je vidět, Rusko se poučilo a na podobné špeky skákat nebude! A hlupec Leho, alias seržant Kulíšek, „osvoboditel“ Iráku, bude jenom čumět s otevřenou hubou, jak mu svět ujíždí do dáli.

 • Sugar Ray • 2. září 2014

  Mýdlová bublinA se mílí jako vždy , zdálo by se že tou nemocí trpí Lehovista ale on je placenej od řádku , nemůžu si pomoct ale vždycky se snaží zavirovat co největší prostor na OM , to neni náhoda .
  To podstatný nechápe ani jeden z toho dynamickýho dua rusofobů , jinak by se nikdy nedaly na stranu Atlanťanů , když už se teda na nějakou stranu postavit a tim pádem něco rozporovat , bojovat .
  Ale ani tohle neni tak důležitý , je to jenom prostředek poznání světa , poznání sebe sama .

 • asym • 2. září 2014

  (leho)“ruská kultura je celkově na nižším stupni vývoje“ výrok který by pro nechápavé bylo možné vysvětlit?

  …jak něco takového může volně běhat po světě – trotl,tfuj…

 • Dolmen • 2. září 2014

  Leho je polský rusofob pře vlečený za Slovana. Divím se, že na jeho nasmyslné kydy vůbec reagujete.

 • bublin • 2. září 2014

  Dolmen napsal

  Leho je polský rusofob pře vlečený za Slovana. Divím se, že na jeho nasmyslné kydy vůbec reagujete.

  Jak se převléká národnost? Navíc se převlékat nemusí, chytrý pane.

 • bublin • 2. září 2014

  Sugar Ray napsal

  Mýdlová bublinA se mílí jako vždy , zdálo by se že tou nemocí trpí Lehovista ale on je placenej od řádku , nemůžu si pomoct ale vždycky se snaží zavirovat co největší prostor na OM , to neni náhoda .
  To podstatný nechápe ani jeden z toho dynamickýho dua rusofobů , jinak by se nikdy nedaly na stranu Atlanťanů , když už se teda na nějakou stranu postavit a tim pádem něco rozporovat , bojovat .
  Ale ani tohle neni tak důležitý , je to jenom prostředek poznání světa , poznání sebe sama .

  Mýlí se každý, kdo nemá stejný názor? Podle vás zřejmě ano.
  Jak tvrdí (v principu) pan Koukolík stranickost je dána
  a nezmění ji žádný argument.
  Rusofil nebo Atlanťan – tudy vede hranice? Obojí zní hodně
  nevábně. S poznáním světa bych byl opatrný pro naše omezené možnosti.
  Pokud nejste obdařen vytříbenou schopností sebeklamu, sebepoznání vám přinese jen deziluzi a pocit selhání.

 • VladimírVladimírovič • 2. září 2014

  To bublin:
  Ptáte se Sugar Raye: Mýlí se každý, kdo nemá stejný názor? Jistě, že ano. Ze subjektivního hlediska ano. To je přece podstatou diskuze, polemiky. Každý obhajuje svůj subjektivní názor a jedině tak lze konvergovat k objektivní pravdě. Tak mu to nevyčítejte, je to normální, i vy máte svůj subjektivní názor, se kterým nemusím souhlasit a tedy se budu domnívat, že se mýlíte. Pan Leho bude trochu jiný případ, tam se nejedná o subjektivní názor, byť z mého pohledu chybný, tam spíše jde o ideologií totálně vypláchnutou lebeční dutinu a zde je asi polemika fakt ztrátou času. Souhlasíte?

 • Sugar Ray • 2. září 2014

  Zase peče nějakou bublaninu , on tak nejde ani o mě , muj avatar a ego neni nic , co z toho co jsem zkrze tyhle tools of self destruction poznal nebo způsobil mi deziluzi nepřivodí .
  Pokud bych to viděl jinak tak pak můžeš mluvit a nějakym selhání , to je špatně prostě .
  Řikam tyhle bojůvky jsou jenom prostředek k tomu poznání toho jak se všechno opakuje , všechno je pomíjivý .
  Když těm sem prdnou v jakýkoliv době , všechno bude pořád stejný , chápeš ? Celá společnost , principy jejího fungování , stejně jako chování každýho jednotlivýho člověka .
  Změnily na tom někdy něco , všechny ty války ? Bojůvky , názory , pravá levá , černá , bílá ?
  Má člověk na výběr ? Ono je to tak že se časem prostě musí vymezit vůči někomu nebo něčemu svět takhle funguje , všechno je tu tak záměrně nastavený , ale je to jenom hra , co se pořád opakuje .

 • orinoko • 2. září 2014

  Zajímavý diskusní posun. V konkrétní rovině padla otázka – souhlasíte?
  BUBLINa z prostředí Brouků Pytlů v sametovém rozhraní nemůže nikdy odpovědět úplně jasně. Odpovědí může být zase jen blábol modrého polointeligenta.

 • bublin • 2. září 2014

  VladimírVladimírovič napsal

  To bublin:
  Ptáte se Sugar Raye: Mýlí se každý, kdo nemá stejný názor? Jistě, že ano. Ze subjektivního hlediska ano. To je přece podstatou diskuze, polemiky. Každý obhajuje svůj subjektivní názor a jedině tak lze konvergovat k objektivní pravdě. Tak mu to nevyčítejte, je to normální, i vy máte svůj subjektivní názor, se kterým nemusím souhlasit a tedy se budu domnívat, že se mýlíte. Pan Leho bude trochu jiný případ, tam se nejedná o subjektivní názor, byť z mého pohledu chybný, tam spíše jde o ideologií totálně vypláchnutou lebeční dutinu a zde je asi polemika fakt ztrátou času. Souhlasíte?

  Objektivní pravda – k té můžete dospět pouze, pokud se pohybujete v rámci exaktní vědy. My se pohybujeme v politické diskusi, kterou mohou ovlivnit jakékoli faktory
  si jen dovedete představit. Sugar Rayovi nic nevyčítám,
  jem jsem nabyl dojem, že chce hovořit o nějaké hluboké podstatě.

 • bublin • 2. září 2014

  orinoko napsal

  Zajímavý diskusní posun. V konkrétní rovině padla otázka – souhlasíte?
  BUBLINa z prostředí Brouků Pytlů v sametovém rozhraní nemůže nikdy odpovědět úplně jasně. Odpovědí může být zase jen blábol modrého polointeligenta.

  Už zase? Ta odpověď pro vás není dost jasná?

 • bublin • 2. září 2014

  Sugar Ray napsal
  Když těm sem prdnou v jakýkoliv době , všechno bude pořád stejný , chápeš ? Celá společnost , principy jejího fungování , stejně jako chování každýho jednotlivýho člověka .

  S tím bych souhlasil. Také bych rád znal odpověď na otázky, které kladete. Otázkou pomíjivosti bych se nezabýval. Byť při jen letmém doteku tohoto tématu mi na čele vyrazí studený pot (vážně).

 • jogín • 2. září 2014

  S těmi bublopindaly nemá cenu diskutovat. Ve světové situaci jde jako obvykle o světovládu, vylepšenou o renezanci feudalizmu, jen místo vlády meče má jít o vládu peněz. Rusko se zatím o expanzi nepokouší, má dost práce s přežitím a Čína dělá třetího, co se směje. Jenže platí jednoduchá zásada: Vyhraje, kdo má lepší kvéry a víc lidí. Lepší kvéry a víc lidí má ten, kdo má lepší ekonomiku. A lepší ekonomiku má ten, kdo má líp uspořádanou společnost. Faktem je, že zdejší socík měl dost vad, jako obvykle nejvíc v kádrové politice a celkové zkamenělosti. Takže jeho renezance v původní podobě nevyhovuje a zatím nikdo nevymyslel vyhovující způsob organizace, která by byla meritorní, podporovala by ekonomickou aktivitu a nedala se oblbnout kecajícími kariéristy. Ale v současnosti je každý posun likvidující parazitizmus velice užitečný. Nemusíme mít všechno najednou a ani to nejde.

 • VladimírVladimírovič • 2. září 2014

  bublin napsal
  Objektivní pravda – k té můžete dospět pouze, pokud se pohybujete v rámci exaktní vědy. My se pohybujeme v politické diskusi, kterou mohou ovlivnitjakékoli faktory
  si jen dovedete představit. Sugar Rayovi nic nevyčítám,
  jem jsem nabyl dojem, že chce hovořit o nějaké hluboké podstatě.

  A proto hovořím o konvergenci k objektivní pravdě. To je smysl polemiky, jinak by nebyla k ničemu, což se ostatně často stává. Ale chce to trpělivost, jinudy cesta nevede.

 • Sio • 2. září 2014

  VladimírVladimírovič napsal

  Dobrý den, pane Kadubec. Rád bych s Vámi souhlasil a v mnohém i souhlasím, ale dávat VFR a VŘSR jako vzor hodný následování, s tím opatrně. Obě revoluce byly vyprovokovány stejným xindlem jímž jsou Rotschildovi Ilumináti, coby krystalické jádro budoucího organizovaného sionizmu (VFR) a již čistý militantní sionismus -instalace VŘSR. Rusko je ztýraný a přesto hrdý národ, který trpěl za Romanovců, jejichž dynastie byla na trůn dosazena těmi výše uvedenými. A Romanovci poslušně Rusko zadlužili u západních bank (pořád stejná praxe) a to se z dluhů již nevyhrabalo. Proto ta bída a utrpení ruského lidu teroremcarské policie. To mělo připravit půdu pro tu slavnou Leninovu (1/2 žid, 1/4 Kalmik, 1/4 Švéd, 0/0 Rus)revoluci Utrpení ruského lidu za cara nebylo nic proti tomu, co následovalo od Leninovy ČEKY. Z toho hnoje začal Rusko tahat až kontroverzní Stalin, kterému současná historie připisuje i zločiny, které neprovedl (např. genocida na Ukr.) a upírá úspěchy (z agrárně zaostalé země udělal světovou průmyslovou velmoc). Celý život čelil vražedným intrikám zmíněných architektů VŘSR, nakonec jim, zřejmě, podlehl. Nyní, po staletích má Rusko opět šanci a hle, ONI běsní jak vzteklí psi…

  Co to tu melete? Manipulace, že? Vás na Leinovi zajímá hlavně to, že byl napůl Žid, ano? Kalmyk je s tvrdým y. O ČECE víte prd a o Stalinovi taky. Nechci to hájit, ale posuzovat to prizmatem dnešní doby to může jen manipulátor nebo hlupák. Rusko není národ, Rusové jsou národ, pokud necítíte rozdíl. Nějak to máte všechno pomíchané …

 • bublin • 3. září 2014

  Sio napsal
  Co to tu melete? Manipulace, že? Vás na Leinovi zajímá hlavně to, že byl napůl Žid, ano? Kalmyk je s tvrdým y. O ČECE víte prd a o Stalinovi taky. Nechci to hájit, ale posuzovat to prizmatem dnešní doby to může jen manipulátor nebo hlupák. Rusko není národ, Rusové jsou národ, pokud necítíte rozdíl. Nějak to máte všechno pomíchané …

  Díky, že jste se soudruha zastal. Tak žid, ano? Kalmyk byl vždy s krátkým tvrdým, to je bez diskuze. Je to hrůza, dá to čím dál více práce, ochránit hrdiny. To by potom někdo mohl napsat, že to byla bezohledná zrůda s mozkem rozežraným progresívní paralýzou. Soudruh Lenin a taková buržoazní nemoc.

 • bublin • 3. září 2014

  jogín napsal

  S těmi bublopindaly nemá cenu diskutovat. Ve světové situaci jde jako obvykle o světovládu, vylepšenou o renezanci feudalizmu, jen místo vlády meče má jít o vládu peněz. Rusko se zatím o expanzi nepokouší, má dost práce s přežitím a Čína dělá třetího, co se směje. Jenže platí jednoduchá zásada: Vyhraje, kdo má lepší kvéry a víc lidí. Lepší kvéry a víc lidí má ten, kdo má lepší ekonomiku. A lepší ekonomiku má ten, kdo má líp uspořádanou společnost. Faktem je, že zdejší socík měl dost vad, jako obvykle nejvíc v kádrové politice a celkové zkamenělosti. Takže jeho renezance v původní podobě nevyhovuje a zatím nikdo nevymyslel vyhovující způsob organizace, která by byla meritorní, podporovala by ekonomickou aktivitu a nedala se oblbnout kecajícími kariéristy. Ale v současnosti je každý posun likvidující parazitizmus velice užitečný. Nemusíme mít všechno najednou a ani to nejde.

  Správně, hlavně blbě nepindat. Jak se dívám na váš příspěvek
  máte široký rozhled, jste rázný a předvším dokážete celosvětovou situaci vyhodnotit bezchybně několika větami.
  Palec nahoru!

 • VladimírVladimírovič • 3. září 2014

  Sio napsal
  Co to tu melete? Manipulace, že? Vás na Leinovi zajímá hlavně to, že byl napůl Žid, ano? Kalmyk je s tvrdým y. O ČECE víte prd a o Stalinovi taky. Nechci to hájit, ale posuzovat to prizmatem dnešní doby to může jen manipulátor nebo hlupák. Rusko není národ, Rusové jsou národ, pokud necítíte rozdíl. Nějak to máte všechno pomíchané …

  Tak opravdu nevím, co vás tak rozlítilo. Pokud Kalmi(y)k, pak se omlouvám, máte pravdu. Pokud jde o Lenina, podstatou informace bylo, že byl všechno možné, jenom ne Rus, tak jako celé to jeho Bratrsvo kočičí pracky. Ačkoliv nebyl Rus, přesto Rusům, pro jejich ještě větší blaho, přivezl tu jeho sionistickou revoluci, pane Sio. Ale nevztekejte se, vždyť si jenom povídáme. Ano Rusové jsou národ, a jak je to, teď aktuálně, s ž(Ž)idy? Jsou národ? Vy to budete vědět, víte, já to mám pomíchané…

 • lomikel • 3. září 2014

  aha, tady se splachuje do hajzlu dite i s vanickou a kacenkou. Pojdme seriozneji podebatovat :)

  1. VRSR (a predchozi deni) bylo financovane kym ? Kdo byl Kerensky, jaky mel ukol a kam se podel po jeho vykonani ?
  2. Trocky a jeho sqadra prisla odkud ? Prisla kudy ? Vzali sebou Lenina odkud ?
  3. Odvdecil se Lenin Trockemu za to ze ho vzal sebou ? Byla politiku lenina, at uz byla jakakoli a jakkoli motivovana politikou Trockeho?
  4. Co by se stalo z Ruska bez Stalina ? Dnesni Ukrajina ? Pro koho a co delal Trocky?
  5. Komu vdecima ze produkt socialismus vzro 48, kdo nesl hlavni lidske a materilani ztraty nez byl produkt socialimsu v jedna zemi realizovatelny i v zemich dalsich ?
  6. Socialismus v 60+ letech je stejny jako porevolucni regime v Rusku ? V cem se lisili ?
  7. Ma socialismus budoucnost ? V jake forme ? Jak se meni obsah pojmu vzor 80-90 leta leta versus prvni dekada druheho tisicileti ?
  8. Jak pristupovat k historickym udelostme ktere vedli k prakticke realizaci socialismu ?
  9. Jsou dnes idee socialismu zive v Novorusku ? Je tam vytvorena silova i ideova zakladma a zachovana ekonomicka pro jeho rozvoj ?

 • lomikel • 3. září 2014

  Etnicita vudcich osobnisti je, samozdrejme v kontextu jejich nazorove orientace a predevsim konani, velmi dulezita, viz. ukrajina. Pomuze to pochopit jinak tezko pochopitelne udalosti :)

 • VladimírVladimírovič • 3. září 2014

  To Lomikel, Sio a ostatní, které tato diskuze zajímá:
  V odkazu viz níže je text a video, které dává odpovědi na většinu Lomikelem položených otázek a ještě něco navíc. Zhlédněte, přečtěte a můžeme pokračovat v diskuzi nad seriózností daných informací. Souhlasejí s tím, Sio?

  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/stopy/pamet/minulost/819-myty-a-pravda-o-bolsevickem-prevratu-kdo-ho-financoval-ridil-se-astrologickymi-vypocty-kdo-zadal-marxovi-komunisticky-manifest-znat-souvislosti-a-nebat-se-o-nich-mluvit-a-jedno-pozoruhodne-video.htm

 • lomikel • 3. září 2014

  VladimírVladimírovič – clanek znam, rekl by ze to je rekneme jedna verse, jina verse je ta pred 89.O detail v podstate az tak nejde, ted, spise o ideove vychodisko. Moje je takove ze jsem pro spolecnost s prvky socialismu ( ktere a jak nastavene je ted nepodstatne), uvedomuji si ze cesta k od teorii k realizaci byla slozita a motivace jednotlivcu velmi ruzne. Tak ci tak jsou soucasti tradice ve smyslu ze bez jejich usili, ktere v mnoha pripadech smerovalo jinam pri delsim pohledu ale v urcitem dejinem kontextu se protnulo, bychom se o socialismu nebavili jako o overene altarnatice k libaralismu. tedy presneji o spolecnosti se socialistickymi prvky, protoze zpet se vratit nelze. V ramci uvah o tech prvncich je treba se vyporadat s minulosti.

 • VladimírVladimírovič • 3. září 2014

  To lomikel: A co třeba demokracie (nikoliv zastupitelská, která je bránou k pluto či korpokracii), nýbrž přímá demokracie instalovaná v národních státech? Domnívám se, že skutečně „přímá“ demokracie by nemohla vykrystalizovat v jinou formu, než společnost se silnými socialistickými prvky…

 • vovka • 3. září 2014

  Zaujalo mne v článku pana Kadubce zmínka o nadřazenosti a nacionalismu-to je stará lidská vlastnost-všichni si myslí že jsou lepší až nejlepší. Také nacionalismus se projevuje různě:u jednoho státu(Izrael)se pravověrní nesmí mísit sňatky s podřadnými rasami,v případě zabití našeho člena potrestáme nepřítele zabitím 100 nepřátel.Další stát(USA) nevydá svého příslušníka soudní moci v jiném státě,třebaže spáchal vraždu či jiný zločin tam,ne v USA.Americký „zájem“je tam,kde je alespoň jeden američan-klidně tam pošleme expediční sbor!Atd.

 • lomikel • 3. září 2014

  VladimírVladimírovič napsal

  To lomikel: A co třeba demokracie (nikoliv zastupitelská, která je bránou k pluto či korpokracii), nýbrž přímá demokracie instalovaná v národních státech? Domnívám se, že skutečně „přímá“ demokracie by nemohla vykrystalizovat v jinou formu, než společnost se silnými socialistickými prvky…

  jak bude ustavena ? v soucesname globalizovanem svete se hraje tvrda hra mocenskych center (vetsich a mensich) ktere jsou vybudovane hierarchicky, vertikaly. Jedine na okraji, mezi systemy, v docasnem bezvladi lze komunitne existovat. viz treba ukrajina. az se situace stabilizuje zacne se ohnovovat verktikalni strukury moci.

  Multipolarita, jako dnesni ideove-koncepci trhak, definuje to multi na 5-6 Velkych center moci, dalsi mensi centra se na ne vazou a pokud dasin ( kdo jeste nevi co toje ?:) a geopolitika dovoli muzou mit znavcnou vnitrni volnost, jasi darem a bokem.

  Svet je dnes v rukou elit, v dobrem i ve zlem, sledujem ted zapas elit ruska o pravo definovat/usporadat si svuj zivotni prostor po svem. I to je pro anglosionisty nepripustne zasahovani do jejich, anglosionistickych prav.

  Tim nerikam ze mistni prima demorkacii zavrhuji, ale stejne bude treba generovt 1,2 urovne rizeni a spadat pot nejake centrmu moci ktere bude dostatecne silne na to aby tyto strukruty podporovalo. V tom je obsazeno ze ideova baze mocenskeho centra musi byt pratelska k te prime demokracii. Dale musi byt zakladni struktury prime demorkacii – obscini, regiony atd. vnitrne strukrutovan tak aby

 • lomikel • 3. září 2014

  pokryli zakladni fce generujic moc – ekonomiku a domobranu. Jde to cele proti koncepci pravo-leveho liberalismu, ktery ted davi ukrajinu a slinta na rusko. Rusky system je tim nucen se prizousobit, takova inverse situace do roku 90, zapad se stava vezenim vichod proziva Jaro kdyz se vuci nemu vmezuje. Ale cele je to zalozene na Putinovi( a par dalsich kolem), je to vec elit, ty konccipuji socio-kultune-politcke idea a pokouseji se je realizovat v ramci dasain ruska. Mocensky nemohou povolit, nebo zhynou, naopak se moc musi posilit vyexpedovanim zahranicnicch agentu a doreseni 5-6 a x domacich kolon. Sibir je velka. Rizena demokracie je system ke kteremu, budeli mit stesti rusko dojde. Kym rizena ? Elitami. Je nejaka systemova garance ze po putinovy se kurz nezmeni, at uz zpet k liberalismu nebo k nadmerne(vice nez je pro zachovani integrity zeme nutne) rizeni demorkacii (diktature) ?
  Ani nahodou neni.