Několik otázek našim lidskoprávním a pravdoláskařským přátelům

Reklama


Velice často kritizujete Čínu kvůli Tibetu, Rusko kvůli úrovni demokracie a stavu lidských práv, vymezujete se proti režimům na Kubě a v KLDR. Já tuto kritiku do jisté míry sdílím a nechci ji v této chvíli hodnotit.

Chtěl bych se vás při této příležitosti zeptat:

 1. Kde jste byli, když vaši mecenáši začali mohutně investovat v Číně? To jim nevadil ani čínský režim ani situace v Tibetu?
 2. Kde jste byli, když váš přítel Jelcin nechal střílet do parlamentu?
 3. Proč vám nevadí totalitní nelidské režimy v Saúdské Arábii, Kataru, Bahrajnu, SAE?
 4. Proč vám nevadí války USA v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii, kde je masově porušováno základní lidské právo – právo na život?
 5. Proč vám nevadí podpora západních režimů teroristům?
 6. Proč vám nevadí otrocká práce v Bangladéši a jiných asijských zemích, včetně dětské práce za nelidských podmínek?
 7. Proč vám nevadí útoky dronú s „kolaterálními“ ztrátami civilistů v nejrůznějších afrických a asijských zemích a hrubé porušování mezinárodního práva?
 8. Proč vám nevadí násilný, protiústavný nedemokratický  převrat s podvodným převzetím moci v parlamentu, který zinscenovali vaši mecenáši v Kyjevě?
 9. Proč vám nevadí genocidní charakter kyjevské moci vyznačující se cíleným ničením infrastruktury a vražděním civilistů na jihovýchodě Ukrajiny?
 10. Proč vám nevadí situace v Gaze?
 11. Proč vám nevadí všudypřítomné slídění v „západních demokraciích“?
 12. Proč vám nevadí Patriot Act umožňující unášet lidi (i v cizích zemích a držet je bez práva na obhajobu a soud, mučit a vraždit?
 13. Proč vám nevadí pravomoc amerického prezidenta nechat zabíjet lidi v cizích zemích?

Že vám to nevadí, soudím z toho, že k těmto věcem mlčíte a děláte, jako kdyby se nestaly. Jako kdyby nebyly. Copak jste na jedno ucho ohluchli  a na jedno oko oslepli?

Přejít do diskuze k článku 14 komentářů