Na krásné rudé plóščadi

Protože jsem nemohl sledovat moskevskou vojenskou přehlídku k 70. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce v přímém přenosu, pustil jsem ji alespoň ze záznamu níže (ten záznam není úplně bez chyby, zkraje do něj někdo mumlá anglicky a asi ve třech čtvrtinách, kde zřejmě bylo v reálu finále, je chyba). Díval jsem se poctivě celou dobu, ale ani na okamžik jsem se necítil ohrožen či zastrašen, z ruské vojenské přehlídky na Rudém náměstí na mě nedýchla hrozba, ale patos a pýcha, a také úleva, že Rusové (už zase) nejsou bezbranní a vydaní napospas zájmům a choutkám druhých. Upřímně, skoro těm Rusům závidím, že mají na co být hrdí a že to umějí. Tedy pocit, který jako příslušník vazalského národa asi jen těžko zažiji.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
12. 5. 2015 11:24

Vaska napsal

http://www.czechfreepress.cz/rusko/pan-ki-mun-neveril-svym-ocim-cekal-po-informacich-od-obamy-asi-neco-jineho-putin-ziskal-lasku-sveho-lidu.html

Když „neví“ český novinář, je to vlastně očekávatelné.
Když v těchto věcech upřimně „tápe“ Generální tajemník OSN, je to na pováženou. Minimálně na nového Generálního tajemníka.

orinoko
orinoko
12. 5. 2015 11:25

Nebudu se venovat celku, nybrz dilci casti. Pro me osobne je tak ponekud zklamanim tank T15 Armata. Jsem pod vlivem te neskutecne paradni animacni prezentace se dvema sprazenymi kanony /asi uz se tomu ani nerika kulomety/. Nicmene tank neni auto, a T15 nema mit atributy Lamborghini. Ja jsem laik, ale blaboly , ktere se vedou na oficialnich strankach nasi armady me zarazeji. Kazdy vi kulove, jedinym poznatkem je , ze Armata ma schopnost palebne deprese jako izraelska Merkva. – Jde o strileni pod vlastni terenni uroven tanku. Tedy pry. Vez Armaty vykazuje neskutecne anomalie, ze kterych se toci koule i… Číst vice »

Miloslav
Miloslav
12. 5. 2015 11:29

Považuji za potřebné upozornit na zásadní výzvu všem státům světa, která zazněla na vojenské přehlídce v Moskvě v projevu prezidenta Ruska. V projevu Putin na vojenské přehlídce vyzval k upevnění světové bezpečnosti. Je třeba ocenit především tu část výzvy, která se týká představitelů všech mocností: »Našim společným úkolem se musí stát vypracování systému rovnoprávné bezpečnosti všech států odpovídající soudobým hrozbám, který bude vybudován na regionálním a globálním základě mimo vojenské bloky,« řekl Putin. Jedna možná cesta k dosažení Putinem požadované světové bezpečnosti je uvedena v dopisu všem lidem na planetě, který byl zveřejněn např. na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

mirror
mirror
12. 5. 2015 11:34

orinoko napsal
Nebudu se venovat celku, nybrz dilci casti.

Orinoko, trochu nás ošidili o dívčí jednotku na začátku přehlídky. Číňanky pochodovaly lépe skoro jak tanečnice v Las Vegas nebo Moulin Rouge, které synchronizovaně zvedají nožky.

Magnus Maximus
Magnus Maximus
12. 5. 2015 11:34

Tank T 14 Armata. Ne T15. Co se týká spřažených kanonů tak ty v budoucnosti se mohou objevit. Určitě budou následovat různá vylepšení. Nejdříve je třeba vychytat mouchy. Tank bude procházet různými zkouškami tak jako například PAK 50 a teprve poté bude oficiálně zařazen do výzbroje. Na věži mě zaujaly takové výdutě směrem do věže. Je možné že je to právě příprava na ty kanony.

orinoko
orinoko
12. 5. 2015 11:52

Jo, omlouvam se za chybne oznaceni, ale mam pocit, ze jsem nekde uz zahledl i modifikaci s ciselnou perspektivou.
Snad mi budiz omluvou, ze nasi vlastni vojaci maji neskutecny gulage v ruskych suchojich. Az se tam jeden zeptal, a ktery je vlastne ten ony?
A take nejaky vojin napsal – na prehlidce chybelo toto, a nekdo mu odepsal – nechybelo, paradoxne to Rusove predstavili az za raketami Jars.
Mimochodem, Cina oznamila, ze jeji rakety klidne znovu predvedou divadylko Pentagon 911. – Proste a jednoduse – duchovi soudruha Rumsfela nakopou koule tak, ze je nenajde ani v kulecniku nekde u Aboridzincu.

peter.
12. 5. 2015 11:58

orinoko napsal
o, omlouvam se za chybne oznaceni, ale mam pocit, ze jsem nekde uz zahledl i modifikaci s ciselnou perspektivou.

Armata T – 15 je BVP na podvozku Armata.
Na T – 14 tá vež nebudí dôveru ani vo mne.To asi nebude konečná verzia.

cnemo
12. 5. 2015 12:31

Proboha Tribune, Vaše povzdechnutí: >Upřímně, skoro těm Rusům závidím, že mají na co být hrdí a že to umějí. je dojemně dětinské. Nechtěl bych být průměrným Rusem ani za nic (stejně, jako Američanem, ale Evropana bych dal:) Vy vůbec netušíte, jak vypadá ruský život mimo metropole. A to jsem viděl jen záblesk reality a navíc je to už dávno. Upřímně řečeno, raději být vykrmeným vazalem ovládaným politickými prostředky, než hrdým vlastencem, používajícím místo toaletního papíru Konsomolskou pravdu! Asi Vám připadám jako tzv. zaprděný čecháček, co vymění národní hrdost kus žvance, ale věřte mi, já si to dovedu živě představit a… Číst vice »

fajt
fajt
12. 5. 2015 13:09

kdyby byli mužíci tak zhýčkani jak zdejší knechti, tak by se jich amerika vubec nebála ( potažmo celý vazalský západ) , jen ať jsou otužilí a houževnatí ( taky Putin vrátil národní fyzické prověrky a mužík to s radostí přijal) , zatím není doba a ani čas na vyměknutí a na transformaci k evropanovi, co si hoví v šuntech a v odpadcích ( úplně marná existence) a jenom čeká až mu bedna ukáže na koho a jak má nadávat . ..)

Neználek
Neználek
12. 5. 2015 13:09

cnemo napsal Proboha Tribune, Vaše povzdechnutí: >Upřímně, skoro těm Rusům závidím, že mají na co být hrdí a že to umějí. je dojemně dětinské. Nechtěl bych být průměrným Rusem ani za nic (stejně, jako Američanem, ale Evropana bych dal:) Vy vůbec netušíte, jak vypadá ruský život mimo metropole. A to jsem viděl jen záblesk reality a navíc je to už dávno. Upřímně řečeno, raději být vykrmeným vazalem ovládaným politickými prostředky, než hrdým vlastencem, používajícím místo toaletního papíru Konsomolskou pravdu! Asi Vám připadám jako tzv. zaprděný čecháček, co vymění národní hrdost kus žvance, ale věřte mi, já si to dovedu živě… Číst vice »

fajt
fajt
12. 5. 2015 14:21

http://politikus.ru/v-rossii/50024-sergey-lavrov-pribyl-na-vstrechu-s-dzhonom-kerri-na-pobede-belogo-cveta.html – ten mu dal ťafku ( samozřejmě symbolickou ), no nakonec se oligarchové a mocní dvou klanů a kapitálových ideologií nějak domluví, kdo to zaručeně zase odskáče budou otroci a kolonie, které neprozřetelně nepochopili, že nemají být papežštější papeže – a hezký je, že to tak nějak rozmrzá na místě kde to na koci super zimních her i začalo tuhnout ( Putin má taky dar na jasnou symboliku). ..)

zajoch
12. 5. 2015 14:39

Cnemo, poslední dobou nějak ujíždíte. Sice jsem měla vždycky pochopení pro Vaši radikálnost (každý jsme nějaký), ale v poslední době často na vaše texty civím a nechápu je. Proč by měl být Tribun za svůj pohled na Rusy dětinský? Cožpak musí každý smýšlet stejně jako vy? A to, že jste kdysi dávno viděl život v Rusku (a ještě jenom v záblesku, jak sám píšete) neznamená, že můžete pochopit jak se tam žije nyní. Nedivím se nikomu, kdo by chtěl mezi Rusy žít. Jsou to lidé přátelští natolik, že my si to ani nedovedeme představit. Sama bych vám mohla uvést dost… Číst vice »

pupik
pupik
12. 5. 2015 16:32

(1) Tribune, čím dál víc si vašich názorů vážím. (2) Pokud jde o T-14 Armata, dovolím si přispět technickým pohledem. Mnohem důležitější než věž atd. je to, co není vidět a o čem se ani nemluví. Z útržků vyčtených na různých webech mi vychází, že posádka je ukryta v opancéřované schránce a využívá celé řady kamer osazených kolem vozidla, které dávají posádce perfektní situační povědomí o okolí. Dále se uvádí, že tank má velmi silné komunikační centrum, které dovoluje koordinovat jak lokální oddíl tanků (na úrovni čety?), tak i řízení na taktické úrovni. Na mne to dělá dojem, že tank… Číst vice »

peter.
12. 5. 2015 17:41

Stručný pohľad na slovenskú politickú scénu :
http://www.hlavnespravy.sk/boris-kollar-ked-uz-mame-nevychovaneho-prezidenta-aspon-premier-to-zachranil/615695
Vysvetlivky :
František Šebej – niečo ako váš J.Štetina cinknutý Klvaňom a Vondrom.
Pavol Demeš – niečo podobné ako Šebej no naviac je to jeden zo šéftechnológov farebných revolúcií
Grigorij Mesežnikov – vyvolený.Prišiel na Slovensko pred r.1989 a zamestnal sa vo výskumnom ústave marx-leninizmu.Dnes je zastúpený vo všetkých Sorošových nadáciách.
Boris Kollár – Jeden z najbohatších ľudí na Slovensku.Vyznačuje sa tým,že kade chodí,tade robí deti.A vždy inej zlatokopke.Ako vidno,sexuálna sviežosť vedie k zdravému uvažovaniu.

Irena
12. 5. 2015 18:31

http://politikus.ru/articles/50046-navstrechu-makedonskomu-maydanu.html
V Makedonii se asi USA velvyslanectví velmi snaží.

peter.
12. 5. 2015 19:00

Irena napsal

http://politikus.ru/articles/50046-navstrechu-makedonskomu-maydanu.html
V Makedonii se asi USA velvyslanectví velmi snaží.

p.Irena:
Tam ide buď o toto :
http://www.hlavnespravy.sk/usa-sa-pokusaju-prostrednictvom-albanskej-mensiny-v-macedonsku-sabotovat-plynovod-blue-stream/615302
alebo krvavá Madla naposledy zatúžila prežiť ešte nejaké vzrúšo v tom jej končiacom nechutnom živote

arpi
arpi
13. 5. 2015 5:30

>>Proboha Tribune, Vaše povzdechnutí: >> >>>Upřímně, skoro těm Rusům závidím, že mají na co být hrdí a že to umějí. >> >>je dojemně dětinské. Nechtěl bych být průměrným Rusem ani za nic >>(stejně,jako Američanem, ale Evropana bych dal:) >>Vy vůbec netušíte, jak vypadá ruský život mimo metropole. proboha cnemo – Vy víte, jak vypadá život mimo české metropole? vesnice bez dopravního spojení, bez obchodů (nebo s nekřesťansky drahými obchody), bez práce, bez lékařů? Já na takové vesnici bydlím… a bydlím tam rád, za město bych ji neměnil;-) A na co můžeme být hrdi my? Na Kalouska? Na Ratha? Na Havla?… Číst vice »

cnemo
13. 5. 2015 9:42

zajoch napsal Proč by měl být Tribun za svůj pohled na Rusy dětinský? Cožpak musí každý smýšlet stejně jako vy? A to, že jste kdysi dávno viděl život v Rusku (a ještě jenom v záblesku, jak sám píšete) neznamená, že můžete pochopit jak se tam žije nyní. Nedivím se nikomu, kdo by chtěl mezi Rusy žít. Jsou to lidé přátelští natolik, že my si to ani nedovedeme představit. Sama bych vám mohla uvést dost příkladů. Jejich vztah ke své zemi je pro nás nepředstavitelný. Tím nechci říci, že jsou takoví všichni, ale rozhodně větší podíl, než bychom čekali. Je pravdou,… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
13. 5. 2015 12:32

Pochodující čínská děvčata, ovšem v Číně jsou zde: A jde jim to fenomenálně.
http://www.youtube.com/watch?v=3cbMLeeV1ww&feature=relate

Neználek
Neználek
15. 5. 2015 11:15

arpi napsal
Na Ratha?

Tak to je zrovna jeden z lidí, na které být hrdí můžeme.

orinoko
orinoko
15. 5. 2015 11:59

Ach tak, neoddiskutovatelny kradak, ktery si nevidel do ust, je nas vzor. Mne osobne o jeho osobne-mravnim profilu vcelku plasticky informovala sarada s brylemi a kulhanim. Janeckuv bracha. Ten uz po zasluze bruci, o cemz tu nikdo nema potrebu vest spor , a klokani Davidek ho bude nasledovat. Zadny hrdina nekonal. Nebo Kottovi jsou snad nase druzina?

paskal
paskal
15. 5. 2015 12:05

Větší pozornost bych přátelé věnoval Pluku nesmrtelných. Tolik hrdosti, lásky k předkům, jejich historii a národu vůbec se nevidí nikde na světě. Rusko rozumem nepochopíš, aršínem nezměříš. Musíš ho brát takové jaké je. Veliké, ve všech ohledech. Jinak doporučuji všem návštěvu památníku na Pokloné hoře.

Neználek
Neználek
15. 5. 2015 12:30

orinoko napsal

Ach tak, neoddiskutovatelny kradak, ktery si nevidel do ust, je nas vzor. Mne osobne o jeho osobne-mravnim profilu vcelku plasticky informovala sarada s brylemi a kulhanim. Janeckuv bracha. Ten uz po zasluze bruci, o cemz tu nikdo nema potrebu vest spor , a klokani Davidek ho bude nasledovat. Zadny hrdina nekonal. Nebo Kottovi jsou snad nase druzina?

No jo, Janečka budeme srovnávat s Rathem.

orinoko
orinoko
15. 5. 2015 14:09

Njn, zase jsem zprznil jméno. Nejspíš jsem měl na mysli toho dobytka Janouška. Janoušek … Janeček … Rath … sprasitelé této země. Kottovým soud zabavil majetek za údajných desítky milionů. Davídkovi hrozí něco podobného. Promatematiko, kde přišel k těm desítkám? Adorantům to problém neděla , nás primitivní plebs, zajímá , kde soudruh nabral melouny … a ještě ke všemu drzost to pranýřovat. Davídek nám hodně zestárnul. Kdyby byl skutečně nevinen , tak celou záležitost vnímá úplně jinak. Ale on si stěžoval např. na podmínky vazby. Vůbec si neumím představit, že pododobnou schizofrenii bychom projevovali hudryper, já, admin … a další… Číst vice »