Diskuze k článku


 • Sio • 14. listopadu 2015

  Žoldnéře bych nešetřil, nemuseli se na to dát. Když mohli být chlapi se zbraní v ruce, musí být chlapi i potom. Je mi fuk, jaké mají trauma z toho, že někoho zabili.
  A na válku bych se ptal spíše druhé strany – civilistů. A v tomto případě s taktem.

 • Dana • 14. listopadu 2015

  Statisice americkych vojaku, – podle vas zoldaku ale trauma z valky vubec nemaji, ziji si spokojenym zivotem, jen se o jejich zkusenostech nemini delit s civilisty. . Nejake ankety a rozhovory s traumatisovanymi vojaky jsou castecne dilem americkych slunickaru proti valce, takovi John Lennove, nebo Jane Fondove. Americka armada nema v dobe krise nouzi o dobrovolniky, kteri jdou do nezname zeme bojovat za bezpecnost jejich naroda. Veterans Day je zde uctivani veteranu, coz je celonarodni pieta za ty, kteri poslechli hlas naroda.
  Dobrovolna armada by byla ve schoulostivelem Cesku fraska, s tim souhlasim, Evropan umi jen kontrolovat okurky, zda jsou spravne rovne.. Nanejvyse tak podavat petici a demonstrovat proti imperialistickym valkam. . Proto je Evropska Unie tam, kde je, ja se staram o svoji bezpecnost a proto si dobrovolniku, kteri jdou riskovat svuj zivot velice vazim.

  Ovsem dnes je zasadni zmena ve vedeni valky, uz nebudou frontove linie, ale valka se povede v mestech a obcich, za pouzivani lidskych stitu. Chtela bych vedet, jak se ubrani mestecko Ricany, kdyz par islamistu postrili divaky jednoho kina a vyhodi do povetri radnici. Na to nejsou potreba vojenske oddily.
  Diky americkemu zasahu a americkych obeti v Afghanistanu a Iraku dostali Evropane vzacny cas, jak se pripravit na barbarskou invasi.. Bohuzel, zamer svetoveho jihadu zatim jeste mnoho Evropanu nepochopilo a domniva se, ze to nejak, z jejich kulturniho uhlu, okecaji .
  Jihadistum jsou nejaka politicka prohlaseni a sumity kafiru u zadele.. Americane se jako vedouci velmoc s islamismem dostali do konfliktu jako prvni, pac jsou „Velky Satan“, coz ostatni lidskopravci povazovali za agresivitu. Nu coz. Az toto pochopite, pak je nadeje, ze se v budoucnu evropsky kalifat neuskutecni…

 • Tribun • 14. listopadu 2015

  Inu, Dano, problém nejsou teroristé, problém jsou lidé jako vy – bez vás by žádní teroristé nebyli. Ale uznávám, že v památníčku sonderkomanda SS by se ta vaše tiráda vyjímala moc pěkně. Víte, co udělejte? Vezměte kamaráda, strčte mu do prdele rachejtli, tu odpalte, pak mu tam strčte hlavu, a pak teprve oslavujte válku.

 • peter. • 15. listopadu 2015

  Dana napsal
  Statisice americkych vojaku, – podle vas zoldaku ale trauma z valky vubec nemaji, ziji si spokojenym zivotem

  Ľudia ktorí majú na svedomí životy detí,žien a starcov ktorých pozabíjali často krutým a mučivým spôsobom vo vojne vedenej na území tisíce km od USA,a napriek tomu nemajú z toho žiadnu traumu a dokážu žiť spokojným životom,sú duševní mrzáci, choromyselné zvery so zvrátenými hodnotami ty p.ča jedna sprostá!

 • Viky • 15. listopadu 2015

  Dano …Americane se jako vedouci velmoc s islamismem dostali do konfliktu jako prvni,… No neržikejte, fuck(t)? Čímž chcete říci, že když poskytovali Vaši spoluobčané (americké zvláštní služby) ochranou ruku a výcvik Bin Ladinovi dostali se přitom do konfliktu, nebo snad ještě nebyl islamistickým extrémistou? Na Severním Kavkazu pomáhali američané v boji proti islamistům, nebo poskytovali islamistům tichou podporu? Před zásahem američanů (co si říkají koalice) v Iráku tam měl islamismus volnou ruku, nebo přesně naopak ? Američané neposkytují a nikdy neposkytovali pomoc islamistickým extremistům v Sýrii?
  Ale nenechte se odradit a pište milá Dano! Přečíst si čas od času podobné nabubřelé hovadiny potěší. Pokud ale čekáte, že mi bude líto lidí, kteří utrpěli popáleniny při přilévání benzínu do ohně, tak ne. Ne, těch mi opravdu líto jinak, než soucitem s bolestí jejich obětí, není.

 • asym • 15. listopadu 2015

  Dana napsal: „Americane se jako vedouci velmoc s islamismem dostali do konfliktu jako prvni, pac jsou „Velky Satan“, coz ostatni lidskopravci povazovali za agresivitu. Nu coz. Az toto pochopite, pak je nadeje, ze se v budoucnu evropsky kalifat neuskutecni…“

  Emerika je Velký Satan i díky takovým kreaturám jako jste vy Dano, které si naivně uzurpují velmocenské ambice v dřevěných boudách, kterým samí říkají vily, koloniím automobilových přívěsů, 20 tisícům obětí těch, kteří díky zdravotnímu pojištění (které neměli) zemřeli právě proto, že to byl jejich emerickej sen. Vy nemáte právo nikomu vnucovat svůj zparchantělej příživnickej neoconskej ideál když po něm zůstávají hromady mrtvol a rozvrácené země – parchanti.