Diskuze k článku


 • mirror • 22. prosince 2014

  Tribun nedomyslel, že až se spustí boj za demokracii a lidská práva, promění se Česko v poušť. V poušti jsoutřeba zvláštní uniformy s vhodným maskováním.

 • Alena • 22. prosince 2014

  vůbec se nevyznám ve vedení válek, ale domnívám se, že na Ukrajině a v Sýrii je snaha spíše o genocidu obyvatel. Skutečná válka bude na bázi vypouštění střel, raket, nebo jak se ty sajrajty jmenují a bombardování letadly. Armádu fakt na tuto válku nepotřebujeme, a brannou povinnost také ne. Budou zapotřebí hasiči, policajti, případně vojáci, kteří budou pohřbívat torza civilistů

 • Béda • 22. prosince 2014

  Doporučuji navštívit vojenské muzeum v Lešanech. Tam návštěvník uvidí, co všechno z vojenské techniky se vyrábělo v Československu – mnohdy licenčně. A dnes? Dnes jsme odbytovým tržištěm. Nakupujeme nuceně z ciziny zbraně, které nemají nic společného s obranou ČR. Tehdy jsme nakupovali a zaváděli do výzbroje zbrně určené k obraně Československa. Vypovídající je taky případ radaru Tamara.

 • fajt • 22. prosince 2014

  http://www.novinky.cz/zahranicni/357098-klaus-dostal-padaka-od-americkeho-institutu-prilis-branil-putina.html – Podle dvou zdrojů serveru z tohoto analytického pracoviště ukončil Cato Institute 1. září v tichosti svůj „oficiální vztah“ s Klausem, kterého loni v březnu označil za významného vysokého činitele. Údajným důvodem rozkolu je podle citovaných zdrojů jeho „bezpáteřní obrana“ agrese ruského prezidenta Putina vůči Ukrajině, jakož i nepřátelský postoj k homosexuálům a zavděčování se osobnostem evropské krajní pravice – a celé Cato vede bývalý poradce Putina…nevadí jim, že falešný soudruh kradl jako straka ( dokonce i v přímém přenosu ) a že celý Davos považoval za klub vystrašených socialistů ( američany za Havla považoval za slabochy, co se bojí svého vlastního,hnědeho kapitalismu, který mu vzačátku imponoval ) , ale teď si hájí své nakradené zájmy a Putina pragmaticky bere za nejsilnější figuru na kapitálovém hnoji a tudíž jako správný čech mu okamžitě a okatě běhá za prdelí a z poza svého ruského kapitálu “ statečně“ plive na své bývalé chlebodárce – no a v zájmovém starobním buzinci odložených diktátorů emerických banánovek se jdou posrat…tedy jestli má Putin rozum, tak si dá Noriégu z Proseka na hodně dlouhý lanč a po případě do něj občas i kopne, no kdyby začal zlobit i na ruském poli, doporučuji jednoduše zahlušit, ten už nebude nikomu chybět, každý na něj ( a na jeho vypičeně podlou dobu) rád zapomene, no a jestli u toho – panimaješ – pojde jako sabaka, jenom další plus pro kohokoliv, který na tom bude mít i nicotnou zásluhu. ..)

 • Sio • 22. prosince 2014

  fajt napsal

  http://www.novinky.cz/zahranicni/357098-klaus-dostal-padaka-od-americkeho-institutu-prilis-branil-putina.html –Podle dvou zdrojů serveru z tohoto analytického pracoviště ukončil Cato Institute 1. září v tichosti svůj „oficiální vztah“ s Klausem, kterého loni v březnu označil za významného vysokého činitele. Údajným důvodem rozkolu je podle citovaných zdrojů jeho „bezpáteřní obrana“ agrese ruského prezidenta Putina vůči Ukrajině, jakož i nepřátelský postoj k homosexuálům a zavděčování se osobnostem evropské krajní pravice –a celé Catovede bývalý poradce Putina…nevadí jim, že falešný soudruh kradl jako straka ( dokonce i v přímém přenosu ) a že celý Davos považoval za klub vystrašených socialistů ( američany za Havla považoval za slabochy, co se bojí svého vlastního,hnědeho kapitalismu, který mu vzačátku imponoval ) , ale teď si hájí své nakradené zájmy a Putina pragmaticky bere za nejsilnější figuru na kapitálovém hnoji a tudíž jako správný čech mu okamžitě a okatě běhá za prdelía z poza svého ruského kapitálu “ statečně“plive na své bývalé chlebodárce–noa v zájmovém starobním buzinci odložených diktátorů emerických banánovek se jdou posrat…tedy jestli má Putin rozum, tak si dá Noriégu z Proseka na hodně dlouhý lanč a po případě do něj občas i kopne, nokdyby začal zlobit i na ruském poli, doporučuji jednoduše zahlušit, ten už nebude nikomu chybět, každý na něj ( a na jeho vypičeně podloudobu)rád zapomene, no a jestli u toho – panimaješ – pojde jako sabaka,jenom další plus pro kohokoliv, který na tom bude mít i nicotnou zásluhu. ..)

  A nu což, ať je jaký je (a v tom se v hodnocení nelišíme) Obamův mazlíček, jako většina našich mainstreamových politiků rozhodně není. Zda je Putinův poskok mi zatím není známo.

 • Irena • 22. prosince 2014

  fajt napsal
  ale teď si hájí své nakradené zájmy a Putina pragmaticky bere za nejsilnější figuru na kapitálovém hnoji

  Mám takový dojem, že se spíš hodlá infiltrovat do nepřátelského tábora programově. Oni ho bohužel Rusové ve zprávách citují, když prohodí nějakou tu svou perlu na jejich obhajobu, ale jinak jim snad nikdo nemusí vysvětlovat, co je to za ptáčka.

 • fajt • 22. prosince 2014

  něco mi na té Golgotě pravoslavně smrdí – ale nejsem nesmrtelný ( pro pořádek znova) a jako hédonistickému fatalistovi, který zažil ( a přežil ) mraky ober kurew, mi je to tak nějak v podstatě přiměřeně i šumafuk. ..)

 • Mudrc • 22. prosince 2014

  Armáda ČR má mít jasné zadání, což je obrana ČR. Jsme také v NATO, kde je jasný rozpor v zadání, protože do NATO jsme vstoupili jako do jasně definované obranné aliance!
  Koho jsme však bránili třeba v Iráku, který byl napaden na základě vylhaných důvodů a také koho „bráníme“ v Afganistánu mně není jasné. Kanada,Holandsko,Francie již dávno z Afganistánu odešlo, jenom ČR musí zalézati do análního otvoru někomu! Pokud bychom také již dávno odešli jako jiné demokratické státy , nemuseli zahynout 3 čeští vojáci, jejichž smrt padá na vrub rektálních politiků ČŘ, kteří za jejich zabití nesou odpovědnost!!!

 • aram • 22. prosince 2014

  jogín napsal

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Privandrovala-mensina-zvasty-ze-zfasizovane-Ukrajiny-rise-zla-USA-nove-otroctvi-Analytik-Martin-Koller-k-budoucnosti-351187

  Zdá se, že Koller se naštval. A to tak, že velmi. Odpovídá hodně otevřeně a na ostří nože. Mělo by to viset všude, kde je to jen trochu možné.

 • mirror • 22. prosince 2014

  V poušti asi bojovat nebudeme. Nebezpečí je na dálném východě na Sibiři. Kdo ví, na jakou válku se připravuje Čína? Proroctví tvrdí, že Číňané dojdou až na Ural. Půl miliardy Evropanů se 150 miliony Rusů se zapotí.

  https://www.youtube.com/watch?v=0PbJYkcp3WE
  https://www.youtube.com/watch?v=P25psEvv8JE

 • petr • 22. prosince 2014

  Marek Obrtel: Hluboce se stydím za zločineckou organizaci, jakou je NATO. Vracím vyznamenání – http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287

 • Irena • 22. prosince 2014

  petr napsal
  petr

  Hustý, je to frajer!

 • Alena • 23. prosince 2014

  aram napsal
  Zdá se, že Koller se naštval. A to tak, že velmi. Odpovídá hodně otevřeně a na ostří nože.Mělo by to viset všude, kde je to jen trochu možné.

  Pan Koller je ostrý jako břitva. Asi ho to tady hodně s…. Alarmující je zejména jeho názor na TTIP, bohužel má pravdu.
  ………Smlouva TTIP je ukázkovým dokladem toho, jak lze hloupým, případně zkorumpovaným Evropanům podsouvat cestu do otroctví jako jejich ekonomické vítězství. Je to ekonomický a mediální podvod století. Můžeme se těšit na opravdovou show, kde budou vystupovat různí experti, nejlépe redaktoři a publicisté a rovněž někteří politici při propagaci TTIP. Tato smlouva poškodí většinu občanů Evropy především implantací amerických zákonů. Plný text smlouvy není ani řádně známý. Podle mého názoru by s ním měli být seznámeni všichni obyvatelé Evropy. Následně by mělo v každé zemi proběhnout referendum. To je ovšem trnem v oku většině politiků, kteří se halasně prohlašují za demokraty a z přímé demokracie mají doslova panickou hrůzu. …………….

 • Béda • 23. prosince 2014

  Skvělá zpráva. Konečně někdo ve veřejném prostoru s velkým dosahem řekl, že „král“ je zcela nahý a lež se stala dále neudržitelnou. A nebyl to jen tak ledaskdo. Oba dva – analytik Koller i MUDr. Obrtel jsou odborníci a mají osobní zkušenost s „humanitárními misemi“, takže velice dobře vědí o čem mluví. Jaká asi musí být míra jejich naštvanosti a sklamání, když vyměnili spokojený život mediálních hrdinů za život mediálních štvanců? Jistě jejich rozhodnutí podpořil mezinárodní vývoj a zahraniční politika ČR, když vidí, kam ženou zemi a svět USA a jejich politické loutky.

 • Sio • 23. prosince 2014

  petr napsal

  Marek Obrtel: Hluboce se stydím za zločineckou organizaci, jakou je NATO. Vracím vyznamenání – http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287

  Tak toto je voják, ne žoldák! Smekám!

 • Sio • 23. prosince 2014

  mirror napsal

  V poušti asi bojovat nebudeme. Nebezpečí je na dálném východě na Sibiři. Kdo ví, na jakou válku se připravuje Čína? Proroctví tvrdí, že Číňané dojdou až na Ural. Půl miliardy Evropanů se 150 miliony Rusů se zapotí.

  https://www.youtube.com/watch?v=0PbJYkcp3WE
  https://www.youtube.com/watch?v=P25psEvv8JE

  No, kdoví. Faktem je, že Číňané potřebují mít odstrašující potenciál na úrovni Rusů a Amíků. Stává se z nich ekonomicky nejsilnější země světa, což vyžaduje schopnost se proti komukoliv ubránit.

 • Béda • 23. prosince 2014

  P.C.Roberts: http://www.zvedavec.org/komentare/2014/12/6271-na-pokraji-valky-a-ekonomickeho-kolapsu.htm

  „Chcete-li být předem varováni, a snad i připraveni, ohledně toho, co vám „vaše“ vláda chystá, a mít aspoň malou šanci přesměrovat běh událostí, čtěte a podpořte tuto stránku. Je to vaše stránka. Já tyto věci již vím. Píšu pro vás.

  Neokonzervativci, malá skupina válečných štváčů těsně napojených na vojensko-průmyslový komplex a Izrael, nám dali Granadu a aféru Contras v Nikaragui. Prezident Reagan je vystrnadil a mnozí byli stíháni, ale následně byli omilostněni Reaganovým nástupcem, Georgem H. W. Bushem.

  Pevně uhnízdění v mozkových trustech a chráněni penězi Izraele a vojensko-průmyslového komplexu se neokonzervativci opětovně vynořili za Clintonovy vlády a zosnovali rozpad Jugoslávie, válku proti Srbsku a expanzi NATO k ruským hranicím.

  Neokonzervativci ovládali režim George W. Bushe. Řídili Pentagon, Národně-bezpečnostní radu, Úřad vice-prezidenta a mnoho dalšího. Neokonzervativci nám dali 9/11 a jeho ututlávání, invazi do Afghánistánu a Iráku, zahájení destabilizace Pákistánu a Jemenu, americké velitelství Afrika, invazi do Jižní Osetie Gruzií, zánik smlouvy o ABM, neústavní a ilegální šmírování amerických občanů bez příkazů, ztrátu ústavní ochrany, mučení a nezodpovědnost výkonné složky před zákonem, kongresem a justicí. V krátkosti, neokonzervativci položili základy pro diktaturu a třetí světovou válku…“

 • hudryper • 23. prosince 2014

  Sio napsal
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287

  S hodnotnějším vánočním darem všem lidem dobré vůle jsem se dosud nesetkal. Pane doktore, máte mou hlubokou úctu !
  Učinil jste zásadní krok ke své svobodě. Od nynějška už na Vás nemají všichni ti fízlové a donašeči,neschopní hochštapleři v
  uniformách i bez nich. Dneškem jste se stal vnitřně svobodným člověkem,jehož si dobří lidé vždy hluboce váží. Děkuji vám.
  Prosím zdejší čtenáře,aby okopírovali celý článek a rozeslali jej všem lidem ve svém adresáři.

 • fajt • 23. prosince 2014

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287 – hezké…ale pozdě, slova a ani nejostřejší gesta je už nezastaví, v zhoubném vlivu neomezí – budou ho úspěšně ignorovat a dav velmi rychle zapomene, když na to příjde, klidně zase odkráčí na jatka…to je prostě realita. ..)

 • Béda • 23. prosince 2014

  fajt napsal

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287 – hezké…ale pozdě, slova a ani nejostřejšígesta je už nezastaví, v zhoubném vlivu neomezí – budou ho úspěšně ignorovat a dav velmi rychle zapomene,když na to příjde, klidně zase odkráčí na jatka…to je prostě realita. ..)

  Pravda se postupně klube na povrch a „verchuška“ nakonec zůstane jako „cool“ v plotě. Nedějné je, že je Putin i na západě skrze všakovou mediální a politickou masáž velice populární, v USA populárnější než americký prezident, že lidi ve většině zemí považují za největší nebežpečí pro mír USA. Nadějné je, že přes různé vydírání a zastrašování se najdou lidi – insideři, kteří otevřeně mluví o velkém podvodu, který se zde děje. K nim patří J.Assange, E.Snowden, P.C.Roberts, R.Paul, Fjodorov a stále se připojují další a další. Doufám, že „pravda a láska“ (argumenty a mír) stihne porazit lež, násilí, válku, podvod, telemarketing, lichvu a nenávist dřív než tyto rozpoutají další horkou světovou válku.

 • zedd • 23. prosince 2014

  Bédo, připojuji se k Vašemu přání a jen bych doplnil Váš předešlý příspěvek, který je tuším celý citací Robertse: Mohlo by se zdát, že jde o problém Republikánů, ale to je jen půlka pravdy. Nobelista, šáša Obama, rozvíjí dědictví svého republikánského předchůdce a sekunduje mu k tomu (nebo hraje prim?) Hitler v sukních z Clintonovic rodu (tahle madam se ani netají tím, že plní pokyny CFR). Presidentování jejího manžela také souzní s doktrínou PNAC. Jinak řečeno: Celá oficiální politická scéna USA byla již dávno někým unešena. Veškerá „politická“ debata – ie divadýlko pro voliče – v USA se točí kolem naprosto minoritních témat. Resp. problémy jsou to jistě palčivé, ale je zakázáno se bavit o jejich kořenech. Je povoleno bavit se o způsobu jejich „řešení“: Tedy buď silou, nebo penězi. Kdokoliv se odváží poukázat na kořen, je zesměšněn jako konspirační teoretik, komunista a když nedá pokoj, přilepí se mu na čelo „terorista“. Nedávno tu byla na návštěvě paní Dana. Všem nám ukázala, jak dobře tahle taktika funguje.

 • peter. • 23. prosince 2014

  fajt napsal
  budou ho úspěšně ignorovat a dav velmi rychle zapomene, když na to příjde, klidně zase odkráčí na jatka…

  Je to pravdepodobné.Napriek tomu klobúk dole a hlbokú poklonu pánu doktorovi odo mňa.
  Možno odísť do zabudnutia ak necháme za sebou stopu.Nad jeho gestom ktoré určite nieje prázdne, sa ľudia, vojakov nevynímajúc,zamyslia a niektorých to aj v pozitívnom zmysle slova poznačí.Treba viac takto premýšľajúcich ľudí.

 • mirror • 23. prosince 2014

  hudryper napsal
  Sio napsal
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287

  Vojenský lékař se svým obdivem k Zemanovi mýlí. Zeman byl při vstupu do NATO a nebyl proti. Na vzdor lékaře si mimo alternativní weby nikdo nevzpomene. Když nebude zlobit, najde vhodné zaměstnání. Neznám nálady v armádě. Penzionovaní důstojníci tvrdí, že armáda je tady od toho, aby uposlechla rozhodnutí politiků. Až na ty, kteří přeběhli za vidinou kariéry, jak tvrdí bývalý ministr obrany Vacek, věřím, že jsou to vlastenci a nevím, nevím, jestli by byli ochotni střílet do vlastního obyvatelstva jako na Ukrajině. Naštěstí tradice a studium na akademii ovlivňovali ještě slušní staří vzdělaní důstojníci, protože posedlých antikomunistických zrůd tady není, aby je učili skandovat Rus na nůž.

 • hudryper • 23. prosince 2014

  mirror napsal
  Vojenský lékař se svým obdivem k Zemanovi mýlí. Zeman byl při vstupu do NATO a nebyl proti

  Všichni jsme byli při vstupu do NATO. Protestovali jenom funkcionáři KSČM, ale ti to mají v popisu „konstruktivní opozice.“
  Chápu co Vás na rozhodnutí MUDr.Obrtela podráždilo. Váš postoj k lidem,kteří byli ochotni strádat a někdy se doslova obětovat
  pro věc národa v souladu se svým chápáním morálky a osobní cti,je postojem k duševně nemocnému. Mezi tímto extrémem a
  tím druhým,kdy kriteriem správného počínání je kořist,co největší zisk,není ve výsledku zase až tak velký rozdíl. Vaše agitace
  proti Zemanovi může být škodlivější,než výkřiky pravdoláskařů. I zde se ukazuje politická kontraproduktivita Vašich písemných postojů. Berte to,prosím,jako konstruktivní kritiku a nikoliv jako osobní výpad proti Vaší magnificenci,pane profesore !

 • zedd • 23. prosince 2014

  hudrypere, já protestoval od Míráku až na Nuselák a přitom nejsem člen KSČM, natož její funkcionář. Kritizujete extremismus ? a při tom sám vynášíte kategorické soudy. V Zemanovi se nevyznám, tož poučte nás, jak nás pantáta spasí.

 • hudryper • 23. prosince 2014

  Pantáta tu není v roli spasitele.Ten se narodí až zítra,zedd. Zeman je o tolik inteligentnější než jeho okoliční poskoci USA,že včas
  pochopil kam se obrací tok dějin a adekvátně tomu pouští do prostoru nesmysly zkřížené s pravdou.Není přitom náhodou,že to,
  co je mu vyčítáno neokony z Washingtonu,je současně projevem většinové vůle lidu této malé,nicméně zatím nerozložené země.
  Uvědomte si,že zvolením Zemana došlo z hlediska us.loutkovodičů (i když jde o team zhruba krajského us.přeboru v gorodkách)
  k neuvěřitelnému zázraku. Fajfku zajišťovala agentura,která až dosud své klienty vždy přivedla k nějaké podobě volebního vítězství,
  investovali do toho stovky milionů,takže o jeho prezidentuře neměl ve Washingtonu nikdo nejmenší pochybnost. A pak – dup strejce přes vejce ! Oni z toho byli tak vypleščeni,že nadále realizovali akce s pádem Nečasovy vlády ,jakoby byl prezident fajfka.
  A zase narazili na tvrdou vodu. Zeman mistrně využil nepatrných prezidentských pravomocí k tomu,aby celou tu partu vlastizrádců okolo Kalouska, hlupáků vedení tehdejší ODS poslal do politického důchodu. Umíte si vůbec představit,co by se
  tady dělo,kdyby byl prezidentem Schwarzenberg ? Takže nikoliv spasitel,nýbrž člověk,který ať je jaký chce,dokázal udržet tuto
  republiku mezi hráči evropské i světové politiky. To se nám všem už brzo ohromně vyplatí a pak se mu můžete třeba i omluvit.

 • Sio • 23. prosince 2014

  Zeman je prostě jen člověk inteligencí a vzdělaností tak o dvě ligy výše, než jeho okolí. Taková pozice se může zdát snadnou, ale není. Díky perfektní analýze a chápání probíhajících procesů, stejně jako znalosti základních prvků teorie regulace stejně jako Putin vidí realitu mnohem líp, než jeho okolí. To mu dává určitou výhodu. Na druhé straně čelí spojenému tlaku zkorumpovaných hlupáků zleva i zprava podporovaných vnějšími silami. Musí kličkovat a hledat spojence, což není jednoduché. Mimochodem, Mirrore, jedním z největších podporovatelů Zemana je nějaký Foldyna. Vzpomínám si, že se vám jeho projev líbil.

 • mirror • 23. prosince 2014

  hudryper napsal
  Zeman mistrně využil nepatrných prezidentských pravomocí k tomu,aby celou tu partu vlastizrádců okolo Kalouska, hlupáků vedení tehdejší ODS poslal do politického důchodu.

  Na alternativních webech je také jiná verze odstranění Nečase, který dal někde ústní slib ve věci dostavby Temelína. Američané dostali strach, že jim ten kšeft unikne, tak čtyřka Zeman (státní zástupce), Bradáčová, Ištván a Šlachta provedli palácový převrat. Samozřejmě nevím, jestli je tato historka pravdivá nebo je to jen výmysl. Zeman nijak nebojuje proti misím s NATO. Známá je historka s přeletem amerických bombardérů na Srbsko. Netvrdím, že musí vždy vyložit karty na stůl, ale když s něčím nesouhlasí, může mlčet a ne klamat tím, že souhlasí. Není také žádným velkým národohospodářem. Banky zašantročil do zahraničí, a v Hranicích má pomník z obrazovek.

  Přes výše uvedenou kritiku je jeho volba pro mne menší zlo než volba Schwarzenberga, a proto dostal můj hlas.

 • ducatista • 23. prosince 2014

  Čestný a upřímný člověk, smekám s hlubokou poklonou…

 • mirror • 23. prosince 2014

  Sio napsal
  Díky perfektní analýze a chápání probíhajících procesů, stejně jako znalosti základních prvků teorie regulace stejně jako Putin vidí realitu mnohem líp, než jeho okolí. To mu dává určitou výhodu.

  Sio, koupil jsem si jeho dvě knihy klepů. Jedna z nich obsahuje verbální popis numerického řešení soustavy diferenciálních rovnic s počátečními podmínkami, které se v mém oboru hodně používá. Jeho text je převyprávěný popis, který vyslechl někde od nějakého matematika. Před převratem se u nás pracovalo na dynamických modelech národního hospodářství. Zeman může být jako jednooký králem mezi slepými. Foldyna ho podporuje asi ze stejných pohnutek jako já. Opakoval Zeman někde Foldynův seznam?
  Ještě se Sio zamyslete a zkuste jmenovat nějaký výkonný tým, který si Zeman sestavil, aby vyřešil složitý problém. Nic v jeho životopise nenajdete. Dnes jsou věci tak složité, že se bez týmové práce neobejdete. Zeman není žádný polyhistor, aby rozuměl všemu.

 • Georgius z Raduně • 23. prosince 2014

  Pánové, u mne Zeman skončil už „opoziční smlouvou“. Mám takovou soukromou představu, v níž Zeman s Klausem už na počátku plyšáku házejí kostkami o to, kdo bude jakože pravičák a kdo bude kalit vodu na levici, aby ve vyzkoušeném modelu dominujících dvou „nesmiřitelných“ politických stran vodili celou společnost za nos. Zemana jsem volil a podporovat jej budu, poněvadž menších gaunerů u nás nevidět.

 • hudryper • 23. prosince 2014

  mirror napsal
  Není také žádným velkým národohospodářem. Banky zašantročil do zahraničí, a v Hranicích má pomník z obrazovek.

  Zřejmě jste ve svých národohospodářských studiích nepostřehl,že ty banky,které Zeman pod tlakem ze státního bankrotu musel prodat, byly totálně vytunelované a pět minut před insolvencí. S výjimkou ČSOB,která byla kapitalizována penězi Státního rozpočtu hned krátce po plyšáku. O vytunelování velkých bank a zřízení obrovského státního dluhu,schovaného v takzvané
  privatizační agentuře,později privatizačním fondu,se postarali géniové ekonomické zlodějny,poskoci panstva v zahraničí Klaus,
  Dyba,Tříska a další.Obrazovkám Zeman nerozuměl,taky to není jeho práce,na to měl na vládě „odborníky“ z městské rady Kocourkova. Pro Zemana šlo o velkou zahraniční investici ve městě s povážlivou nezaměstnaností po nákupu Sigmy Grundfossem
  a následném jejím zrušení,aby nepřekážela na trhu čerpadel.Ještě byste pane profesore měl nějakou další ekonomickou námitku?

 • mirror • 24. prosince 2014

  hudryper napsal
  Klaus,
  Dyba,Tříska a další

  Nemám nic proti tomu, že to byli darebáci. To neznamená, že Česko muselo být zbaveno všech bank ve vlastnictví českého subjektu. Štěpán Kotrba o Zemanovi tvrdí, že završil budování kapitalismu u nás. Podle Švihlíkové jsme se stali kolonií řízenou zvenčí. Profesor Zelený z Floridy se v televizi obvykle směje, že nás řídí ze zahraničí a že vlastně žádnou hospodářskou politiku nemůžeme dělat, protože skoro nic nám u nás doma někomu s českým občanstvím neříká pane až na několik drobných firem, které vznikly s užitím zdravého rozumu lidí, kteří se začali starat sami o sebe. Spolužák vybudoval firmu s více než 100 zaměstnanci. Když jsme se ho na předvánoční besedě ptali, kolik si od bank na to půjčil, tak řekl, že ani korunu. Dělal před tím ve velkém ostravském podniku, který zničili, takže se musel začít starat sám o sebe. Zeman český kapitalismus také budoval a nese za něj zodpovědnost. Zeman ve svých knihách na téma omylů v politice, nic neříká o tom, jak se naše národní hospodářství rozvrátilo. Jsou si lidé vědomí, kolik výrob u nás zaniklo? Ode mne nikdo souhlas k takovému řádění nežádal. M zodpovědnost byla omezena jen na rodinu a mohl jsem radit a pomáhat jen několika kolegům. Zemana jsme my levicoví voliči vynesli až do funkce předsedy parlamentu a pak předsedy vlády na skoro 8 let. Nikdy neburcoval nebo se nevzepřel.

  Zemana jsem v druhém kole volil a podle možností jsem ho v přestřelkách na diskuzních fórech hájil, což však neznamená, že spolknu bez kritiky všechno, co říká nebo dělá a co nepovažuji za rozumné. Nikdy jsem nevyžadoval oddanost kolegů nebo podřízených. Vážil jsem si každého, kdo spolupracuje.

 • mirror • 24. prosince 2014

  Kdysi v padesátých létech byla ve slabikáři básnička o tom, jak dlouho do noci na hradě svítí jedno okno, za kterým soudruh Gottwald za nás pracuje, což mohlo naznačovat, že i myslí. Tož to se mi vůbec v mém věku nelíbí. Není vhodné dávat někomu tolik důvěry, že se vzdáme vlastního názoru a necháme s sebou manipulovat. Mělo by se postupovat krok za krokem s možností průběžné kontroly. Kardinální chybou většiny národa bylo svěření důvěry silám (zájmovým skupinám), o jejichž skutečných cílech a motivech věděli jen oni sami a ostatní jen doufali, že jsou to slušní lidé, což nebyla pravda. Skoro nikdo z nich před rokem 1989 nic kloudného nevykonal.

 • mirror • 24. prosince 2014

  hudryper napsal
  Zeman pod tlakem ze státního bankrotu musel prodat

  V životě musíme všichni umřít, nic jiného. Naopak můžeme na znamení nesouhlasu odejít z funkce. Když to neuděláme, bereme na sebe zodpovědnost za všechny důsledky. Voliči zřejmě Zemanovi odpustili, čehož by si měl vážit a bít se za nás jako lev. Stěžoval si někde při svých zahraničních cestách, že se cítíme být kolonií?

 • Viky • 24. prosince 2014

  S článkem Tribuna lze než souhlasit. To, s čím bych já třeba nesouhlasil úplně, je méně podstatné.
  Vyjadřovat se k výzbroji a výstroji se mohu jen velmi omezeně, protože prostě spoustě věcí nerozumím. (nevím o nich dost, chcete-li)
  Tlak sovětů byl především na unifikaci a kompatibilitu a to je zcela pochopitelné. Tenhle tlak na kompatibilitu je zde stále, jen je veden z jiné strany, a zase je docela pochopitelný. Bylo mi řečeno, že přechod na jakýsi druh střeliva byl krokem zpátky a naopak přechod na jný druh střeliva byl jednoznačným pozitivem. (mluvím o soc. éře) Většina lehkých zbraní byla vlastní výroby a čs. konstrukce. Takže mluvit o závislosti a zaostávání díky závislosti na SSSR je asi dost nesmysl. vývoj a výroba vlastní těžké výzbroje v podmínkách čs. se hodně prodraží a bez další návaznosti prostě nevyplatí. V tomto ohledu je snad nákup sovětské (ale i polské, nebo maďarské) techniky snad pochopitelný. Byl jsem udiven, že pro potřeby sov. vojsk v NDR dodávala BVP-1 i ZŤS Detva. Takže určitě to nebyla nějaká jednostranná záležitost sovětských dodávek do ČSSR. A současnost? No když se zmenší stát a ještě se násobně zmenší armáda stane se zásobování vojska vlastní technikou ještě víc neekonomické. Zvlášť když některými zásahy a rozhodnutími ještě dále klesne konkurenceschopnost. Najednou stojí fronta prodejců před kancelářemi politiků a úředníků (když koupíš, dostaneš lízátko, ještě nelízané…) Sovětské MIG-29 je potřeba vyměnit, neodpovídají standardům. Předělat?! ne, to ne. ono to sice jde, ale… A tak to jde krok za krokem. Logika pouštní vyzbroje je jen další variantou „a co z toho budu mít já?“ tentokrát na politické úrovni. Protože žádné vojensko – bezpečnostní zájmy ČR neleží ani v poušti, ani v džungli.

 • zajoch • 24. prosince 2014

  Mirrore, jak si vašich názorů hodně vážím a většinou se s vámi shodnu, tak tady nemohu. Připadá mi, že se na situaci díváte jen z pozice místa vašeho žití, jak by se mohlo postupovat například ve vašem bydlišti. Vám připadá, že má Zeman tak pevné postavení, že nemusí kličkovat, že se může postavit světu, ale především hegemonovi čelem? Že se může za nás bít jako lev zjevně? Možná máte před očima příklad maďarského Orbána, který se jeví a jistě je jaksi odvážnější. Ovšem Orbán nešéfuje Čechům, ale Maďarům. A v tom je podle mne dost podstatný rozdíl. Maďaři jsou hrdý národ (neříkám, že bych je právě zbožňovala) a jsou vlastenečtí, toho, kdo pracuje pro ně podrží, ale co Češi? Vidíte přece sám jací jsme. Snad to tu nemusím konkretizovat, napsalo se toho tu zde o nás dost. Nemůžeme se dívat jen na to co Zeman říká, musíme také vidět to co dělá a především si uvědomovat, co v dané situaci dělat může. Pořád se mu otlouká o hlavu opoziční smlouva. A co se vlastně tenkrát dělo? Už si moc na podrobnosti nevzpomínám, ale dobře si pamatuji jak dlouho trvalo než dosáhl nějaké řešení, že chodil, jak se říká, od čerta k ďáblu a nikdo s ním nechtěl jít do koalice. Tak vzal ODS. Asi to tak bylo z příslušné ambasády předem nastaveno, aby se paralyzovala Zemanova vláda. Jen si vzpomeňte na sebevědomého a dost přímého Paroubka, jak on dopadl.
  Připadá mi, že Zeman nemusí ve své snaze o dobro státu bojovat jen s u nás nainstalovaným kolonialismem, ale i s vlasními nechápajícími občany.

 • mirror • 24. prosince 2014

  Paní zajoch a hudrypere, Zemana jsem ve druhém kole volil a pokládám tu volbu vzhledem Schwarzenbergovi za vhodnou. Mávat červenou kartou bych na ulici nešel, určitě bych šel na protidemonstraci. Jsou před námi rozhodnutí nebo činy, které musíme udělat, ale také nemusíme udělat. Zeman nemusel, přesto v rádiu přeložil veřejně do češtiny slovo pussy. To je jeho plus. Jako to udělaly jiné země už naše mise v Afganistanu mohla skončit. Nelíbí se mi posedlost Zemana posílat někde naše vojáky. Chtěl je poslat na Golanské výšiny, možná také na Ukrajinu. Hrubě se mi nelíbilo odseknutí stížnosti zástupkyně strany regionu na Ukrajině, když si na tiskové konferenci v Bruselu stěžovala na upálení pracovnice jednoho z jejich sekretariátu. Odměnou jsou mu intriky proti němu. Nelíbí se mi označovat Porošenka za slušného člověka. Zeman se nemusel angažovat setkání Višněgradské skupiny s Porošenkem, minimálně nemusel o účastnících nic veřejně sdělovat. Jak účinně protestoval proti sankcím, to nevím. Jen každý ví, že jsou přísnější a přísnější. Odstranění Nečase má mnoho variant. Kdo zná tu pravou? V hospodářství dostal bláznivý nápad investovat. Oba včetně mne jste už jednou v životě desítky let investovali, aby váš vklad na důchod byl rozkraden.

  Zeman se nezbaví zodpovědnosti za budování kapitalismu v Čechách a na Moravě. Zodpovídá také za rozdělení levice. Po převratu předvídal zánik komunistů, ale ti tady pořád jsou, což dokládá, jak málo o české společnosti Zeman věděl. Zbyla po něm strana, která je čím dále tím méně volitelná.

 • idiotronic • 24. prosince 2014

  mirror napsal
  jeho volba pro mne menší zlo než volba Schwarzenberga, a proto dostal můj hlas.

  Mirrore, doufám, že vám neušlo, že Jiří Jírovec publikuje na Parlamentních listech…kdeže loňské Blisty jsou!
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Krajan-z-Kanady-Jirovec-Srabi-v-ceske-politice-vyvolavani-svetovych-konfliktu-kvuli-jistym-zajmum-

 • mirror • 24. prosince 2014

  idiotronic napsal
  Mirrore, doufám, že vám neušlo, že Jiří Jírovec publikuje na Parlamentních listech…kdeže loňské Blisty jsou!

  Díky za upozornění. Občas mu pošlu e-mail. Koupil jsem si jeho knihu na stažení Mé mladé přítelkyni.

 • Slobo • 24. prosince 2014

  skelet, Pátrač
  -Opět prokázaly svou kvalitu
  http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=4372&start=3660

 • Georgius z Raduně • 24. prosince 2014

  Paní Zajoch, ptáte se, co mohl Zeman před uzavřením opoziční smlouvy dělat, když s ním nikdo nechtěl do vlády. Měl jít do opozice, poněvadž uzavřením smlouvy o spolupráci s pravicovou stranou zradila soc. dem. své voliče. Od toho dne obnovená ČSSD i Zeman touto zradou přišli o důvěru mnoha voličů a mnohé znechutili až k nevoličství. Tehdejší poslanec za ČSSD v Opavě Macháček mi vysvětloval, že vyvolat nové volby bylo nemožné, poněvadž by stály moc peněz něco kolem půl miliardy. Takže jsme ušetřili a já jsem si uvědomil, že hlavním znakem sociálního demokrata bude jako u černoprdelníků schopnost pro plné koryto spolčit se třeba i s Ďáblem. Nynější premiér tuto tradici potvrzuje víc než dobře.

 • Alena • 24. prosince 2014

  dnes to není o pravici a levici, ale o tom, jak jsou strany poslušné kolonizátorům. V tomto smyslu si Zeman s Klausem rozuměli, takže se opoziční smlouvě nedivím. ODS a ČSSD postupně ale podlehly mocipánům.

 • r.m. • 24. prosince 2014

  V poštním provedení nakoupila armáda ČR i Bible.“ …s obalem z hrubého plátna v pískovém odstínu…“ psali o zakázce 15. ledna 2014 – http://zpravy.idnes.cz/maskacove-bible-pro-armadu-dct-/domaci.aspx?c=A140115_100019_domaci_jw
  Odborník z toho vyčte, kolik má naše armáda vojáků v polích, kde se dá už jen modlit.