Diskuze k článku


 • Dana • 30. ledna 2017

  Klicove je to slovo NASE….
  Coz je zakladni vlastnost, navod na preziti jedne tlupy.
  Jinak tez nazyvany pud sebezachovy.

 • Aleš • 31. ledna 2017

  Vážený autore, vážení diskutéři a zvážení tro(t)llové. Článek humorný, ale vůbec mi nesedí na aktuální situaci. Celé dějiny 20. století a prozatím i 21. století jsou dějiny světové hegemonie vlivových skupin vycházejících z USA na úkor běžných Evropanů a Evropy s drtivým dopadem na zbytek světa. Motivem úsilí je ničení (a následná „obnova“) Evropy a pokus o získání nerostných a přírodních zdrojů v její východní části a na východ od ní. Od atentátu Gavrilla Principa na arcivévodu Ferdinanda po Majdan a jeho následky či válku v Sýrii to nebylo nikdy jinak. Stejně jako ve Velké vlastenecké válce i dnes se proti tomu postavili lidé především na východ od nás. V jejich čele je prezident Ruské federace.
  Ve 40. letech bylo mnoho hrdinů i v národu československém, bojovali jak na východní frontě, tak při našem osvobozování, tak i na západní frontě, tak na blízkém východě či v severní Africe. Mnoho statečných lidí zůstalo v protektorátu, mnoho bylo zavražděno. To jsou nepopiratelná fakta. Dalšími nepopiratelnými fakty je rozmístění vojenských základen po světě a náklady na zbrojení. Dalšími nepopiratelnými fakty je porovnání vojenské přítomnosti v různých zemích a konflikty, ve kterých se kdo účastnil a kolik ty konflikty měly obětí. Taktéž je jasné, kdo kolik konfliktů rozdmýchal.
  Veškeré pokusy o „nestranné“ popsání reality takto vedou k velice licoměrným zjednodušením, přirovnávající stav světa k zápasu Sparty a Slávie. To tak v žádném případě není. Za dob bipolárního světa, kde oba tábory sloužily jedné skupině mocných (přestože u jedné skupiny to nastalo hlavně díky zradě elit a u druhé to byl primární cíl existence, jemuž kladly odpor jen jednotlivé osobnosti – H. Wallace, J. F. K.), by tento smutný vtip odpovídal. Ale dnes? Dnes to lze brát jako pokus o poplivání.

 • Admirál • 31. ledna 2017

  Výstižné. Pletí všeobecně.

 • Aleš • 31. ledna 2017

  Z hlediska Vyššího principu mravního nelze dnes jinak než podporovat postoje a činy vedení Ruské federace. Naopak, to co je dnes nazýváno u nás jako dodržování spojeneckých závazků, není nic jiného než dobrovolné se podřizování diktátu fašismu, terorismu, bank a zbrojních koncernů a jejich válečných doktrín a případně i spoluúčast na vraždění nevinných civilistů. Neprokouknutí a nepřiznání tohoto může vést k mnohem většímu problému, než je popisováno ve všech varovných dílčích signálech týkajících se migrace. Tady se klidně může hrát o konečné řešení naší otázky. Pokud na neutěšený stav světa jen v podpoře destabilizace regionů bylo od roku 1999 vydáno přes 160 bilionů dolarů, co myslíte, že pro takové činitele znamená nějaký 10 milionový národ v cestě/ po uši v zadnici (rozdílu nenajdete)? Máme tu mnohem větší sílu než je nějaký poameričtělý Hun Soros. Jenomže ta síla si již nemůže dělat co chce. Vysychají jí zdroje a multipolární svět touží po obnově zákonnosti. Tuhle sílu po prohře její psychopatické sebevražedné odnože, která málem odstartovala jaderný holokaust, pomáhá živit nebetyčná hloupost Evropanů. A odklon od ní, je alfa a omega naší budoucnosti. Zamésti si před vlastním prahem, než se začneme pouštět do odsudků např. stran DJT, bude nutné. A jaké to koště použít, nějakou dobu vytrvale opakuji.
  Jiné cesty z toho není, jde o NATO rozpuštění. A my nemůžeme momentálně udělat víc než sami příkladně NATO opustit.

 • Béda • 31. ledna 2017

  Aleš,

  http://outsidermedia.cz/o-členství-čr-v-nato/

 • Aleš • 31. ledna 2017

  Vím, že víte, možná mnohem dřív než já. A právě proto byste měl vědět, je třeba neprodleně vytáhnout obrovskou osinu s pozadí Evropy.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201701314647662-llr-dlr-putin-trump-porosenko-zastaveni-boj/
  https://cz.sputniknews.com/svet/201701314648648-Poklraj-humanitarni-katastrofa-treti-den-Donbas-boje/
  Yankee´s murders go home!

 • Béda • 31. ledna 2017

  Ano, to je skutečná tragédie a katastrofa. Uvidíme, jak se zachová prezident Trump. Pokud by měl dobrou vůli a přestal podporovat (vojensky, ekonomicky a politicky) zbankrotovaný oligarchistán – bude na Donbasu rázem mír. Prozatím jsem zaslechl akorát cosi o auditu s poskytnutými prostředky v Kyjevě.

  Osobně předpokládám, že mír na Donbasu bude chtít na radu Kissingera vyměnit za něco jiného. (odhaduji, že to budou ústupky Ruska v jaderné oblasti – s cílem zajistit převahu USA v nejaderných zbraních. Uvidíme jak se to vyvine. Lidem na Donbasu bych samozřejmě z celého srdce přál mír a pokoj od rusofobních agresorů.

 • Martin (už bez taky m) • 1. února 2017

  z 31.1.
  https://www.youtube.com/user/PoedinokTV
  Tentokrát bez ukrajinských řvounů typu tupouna Kovtuna

 • Aleš • 3. února 2017

  http://www.novarepublika.cz/2017/02/dvoji-metr-objevily-se-fotografie-jak.html
  Evropa v kolejích organizovaného zločinu