Diskuze k článku


 • Béda • 2. března 2016

  To je v pořádku ale na stole je stále požadavek energetické lobby na 100 miliardovou investici do rekonstrukce přenosové soustavy (budou ji platit také solární baroni a němečtí energetičtí alternativci anebo se bude muset opět otřást český „oslík“) a mnohasetmiliardový tender na rozšíření JETE. Takže zdražení elektřiny (třeba jinak namíchanému) asi stejně neutečeme.

  Akorát nechápu, proč si energetičtí alternativci neplatí jako každý byznysmen svůj byznys anebo koníčka sami, proč jim musíme povinně platit „výpalné“ a sdanovat náklady na jejich byznys (zavedení byznysu, rekonstrukci přenosových soustav…). A proč musíme povinně odebírat jejich předraženou energii a jejich byznys nemá stejná tržní pravidla jako ten ostatní?

 • hudryper • 2. března 2016

  I když jako drobný spotřebitel elektrické energie zrušení tohoto tunelu na mou kapsu vítám, nemohu jen tak přejít vyjádření Experta Duhy Martina Mikesky,že se „návrh paní Vitáskové “ nepovedl. Je notoricky známo,že nešlo o návrh skupiny odborníků pod vedením paní Vitáskové,
  nýbrž o pokus politiků ČSSD a s nimi spolupracujících energolobby nechat zaplatit obyvatelstvem
  katastrofální následky politiky obnovitelných zdrojů v ČR znásobené „povinností“ zaplatit stavbu
  nové přenosové soustavy ,aby mohla sloužit nikoliv nám,nýbrž Německu.
  Paní Vitásková nejen že návrh nezplodila,ona se naopak k němu postavila poctivě a rigorósně prohlásila,že ho nepodepíše ! ,pane Milesko, a Vy to moc dobře víte ! Být v této chvíli ve vedení
  Duhy,pak za tento lživý projev bych se s takovým expertem,jako je Mikesla,okamžitě rozloučil.
  Posouzení snahy paní Vitáskové soudem s nepravomocným skandálním rozsudkem 8 a půl roku
  vězení pro tuhle statečnou ženu,co se nebála poukázat na nebetyčnou zlodějnu mluví za všechno.

 • J. Hruška • 2. března 2016

  Nejpřesnější je říct, že jde o vítězství zelené paralýzy. Napřed prosazují „obnovitelné zdroje“ a když kromě zvýšení vlastních nákladů na energii to vede i ke zvýšení nákladů na přenosovou soustavu, začnou „bránit občany“ před tím, co sami způsobili. Prostě zloděj křičí chyťte zloděje.

 • fajt • 2. března 2016

  http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/budou-cesi-platit-bankam-za-vklady-zaporne-sazby-se-blizi/r~1e25446ae05011e5bb3a0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0 – nu vot eto nwo cocoti – samozřejmě ti co maj hafo milionů, miliard a bilionů, tak pro ty to neplatí, ti ať v klídku sajou dál. ..)