Diskuze k článku


 • peter. • 14. srpna 2015

  cit.z článku J.Patočku …“ doplácejí nešťastníci, které jejich zoufalý úprk za mírem a svobodou zavál na naše nevlídné území“koniec cit.Citát je v hrubom rozpore s realitou,lebo len menšia časť utečencov má k emigrácii dôvody uvedené v citáte.Africkí migranti majú jednoznačne a dokázateľne ekonomický motív.
  Áno,je pravdou,že na území našich štátov nechcú ostávať.Ale nie pre nejakú vyššiu mieru nevraživosti našich obyvateľov,ktorá by sa nejak významne líšila od postojov obyvateľstva západnej Európy ale preto,že náš sociálny systém je oveľa chudobnejší ako ten západoeurópsky.
  ďalší citát:“Důsledne vzato,nemá zatím žádny neřešitelný problém s uprchlíky ani Europa….“koniec cit.
  K tomu len toľko,že má!VB,Nemecko,Francúzsko aj Rakúsko so Švajčiarskom už teraz pripravujú opatrenia na zamedzenie vstupu migrantov na svoje územie a sú pripravení urobiť tak aj za pomoci armády.O Taliansku,Grécku ,Srbsku a Maďarsku,škoda hovoriť.Takže ak sa týmto štátom podarí zabrániť vstupu migrantov na svoje územie,tak sú len tri možnosti :
  1 – Migranti sa vrátia pokojne domov,na cestu im prispeje EU.
  2 – Migrantov donútia vrátiť sa domov násilím – to by nechcel nikto.
  3 – Ostanú u nás,lebo aj to málo čo im ponúkne náš sociálny systém s tretinovou dotáciou z EU,bude pre nich nepomerne viac,ako si dokážu zarobiť prácou doma.Navyše ostanú v blízkosti hraníc s vysnívaným rajom,čo ich bude povzbudzovať v nádeji,že sa tam raz dostanú.Teraz už iba stačí odhadnúť počty migrantov ktorí u nás ostanú.
  Píšem za Slovákov a vyjadrujem sa ako Čechoslovák preto,že tie procesy prebehnú rovnako v Čechách aj na Slovensku.U nás len s istým časovým posunom.

 • adriana • 14. srpna 2015

  Jakub Patočka? nedůvěryhodná osoba
  sebevražda manželky, účast v kuřimské aféře, politický turismus
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-preslapy-jakuba-patocky-dbn-/p_spolecnost.aspx?c=A070527_101727_p_spolecnost_wag

  • Stan • 15. srpna 2015

   Ha, kádrovačka! To nám tady ještě scházelo…

 • Béda • 14. srpna 2015

  K osobnosti PRAVDOLÁSKAŘE Patočky se raději ani nebudu blíže vyjadřovat. Pokud jde o anonci na článek, nevím co je na Patočkově MAINSTREAMOVÉM názoru SMĚLÉHO.

  Z celého jeho textu vyjímám: „…Takzvané pomáhání v krizových oblastech není potápěním lodí převaděčů ve Středozemním moři či stavěním stanů někde v pustině, ale má jedinou smysluplnou podobu: daleko obezřetnější VOJENSKÉ ANGAŽMÁ (zvýrazněno mnou) , než jaké Západ předvedl v Lybii či v Sýrii, velkorysou, evropsky koordinovanou rozvojovou spolupráci a účinná, celým Západem jednotně prosazená opatření, která zamezí nadnárodním korporacím plundrovat přírodní, kulturní a sociální zdroje třetího světa…“ Proč vojenské angažmá? Za jakým účelem? K čemu dosavadní vojenská angažmá vedly a k čemu podle „humánního“ filosofa, který současně brojí proti plundrování „třetího“ světa mají vést?

  Taky platí: skutečný vyděděnec utíkající před válkou by byl vděčný za jakýkoliv bezpečný azyl hned v první bezpečné zemi, ať by byla jakkoliv chudá. Třeba v Albánii, Pákistánu anebo Saudské Arábii (s její poutní Mekkou – pročpak tato svatyně sunnitského náboženství a demokracie nepřijímá běžence, své souvěrce z válečných zón? Taky kdoví proč proti ní dodnes nebyla zahájena západní „demokracií“ válka, když tam vládne středověká despocie, téměř výhradně Saudští Arabové provedli podle oficiální verze letecké atentáty 11/9/2001 a podporuje teroristy)?

 • Béda • 14. srpna 2015

  „demokracie“ (u S. Arábie)

 • Sio • 14. srpna 2015

  Tak to se omlouvám, podobný styl argumentace nemám ve zvyku akceptovat. Samá nepodložená tvrzení, buď tendenční nebo i zjevně neodpovídající realitě. Kdo sakra ten Patočka je, že si osobuje právo o postojích svých odpůrců mluvit jako o iracionálních? Nijak solidně tu jeho domnělou iracionalitu argumentačně nepodepřel. Pro mě je to obyčejný, nabubřelý, pravdoláskařský blb sloužící mainstreamu, seč mu síly stačí. Na každou jeho myšlenku, na každý odstavec, co tam uvedl, lze uvést protiargumenty lépe ukotvené v realitě, než ty jeho. Je to podobná líheň jako Karel Dolejší a co si o KD myslím, jsem tu napsal už několikrát.

 • lomikel • 15. srpna 2015

  Volím ČSSD. A budu kroužkovat!“ Tak právě tento vzkaz představuje nejnovější sloku pravdoláskařského evergreenu se stále stejným refrénem tzv. nepolitického (čili elitářského) pojetí politiky. Na členské legitimaci ČSSD Jakuba Patočky ještě ani nestačil zaschnout inkoust a novopečený sociálně-demokratický geroj spolu se svými přáteli Annou Šabatovou, Erazimem Kohákem a Marií Lineau se hned jal iniciativně radit veřejnosti, koho by měla na kandidách ČSSD kroužkováním podpořit a koho naopak odmítnout.

  Iniciativa Volím ČSSD. A budu kroužkovat! vybízí voliče v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny PČR k volbě ČSSD a zároveň ke kroužkování určitých osob z jejích kandidátek. Za cíl si klade jednak zvýšení podílu žen ve vrcholné levicové politice, což představuje jistě zcela legitimní a oprávněný požadavek, tak také podporu sociální demokracie, kterou “ztělesňují osobnosti jako Jiří Dienstbier, Vladimír Špidla, Lubomír Zaorálek, Michaela Marksová-Tominová, Alena Gajdůšková, Jan Hamáček či Bohuslav Sobotka.”

 • lomikel • 15. srpna 2015

  Když jsem se obrátil na Jakuba Patočku, ekologického aktivistu, zakladatele hnutí DUHA a sveřepého bojovníka za referendum o brněnském nádraží, s žádostí o podporu pro vypsání referenda o imigrační politice země, rezolutně prohlásil, že o ničem takovém občané hlasovat nemohou. Občané podle něj nemají právo hlasováním ovlivnit politiku vlastního státu! O nádraží rozhodovat mohou, o budoucnosti pro sebe a své děti ne. O tom si osobují rozhodnout lidé jako Patočka.

  Nejde o arogantní postoj jednoho levicového extrémisty, jde o ilustraci typického uvažování lidí z tzv. neziskového sektoru. Moc, kterou postupně pod záminkou pomoci občanům získali, nehodlají vrátit.

  Neziskový sektor vyrostl na tvrzeních o pomoci společnosti, na údajně charitativních projektech, na projektech sociální pomoci. To už je ale pryč. Nyní představuje neziskový sektor paralelní vládu. To, co mu bylo svěřeno, a na co získává peníze, začal považovat za dobytá území. Lidé jako Jakub Patočka už nemají občany za dobrovolné dárce, které musí přesvědčovat, ale za poddané, za neprivilegovanou vrstvu společnosti, která nemá právo rozhodovat o své zemi.

  Veřejným financováním de facto politických subjektů, které však nejsou podřízeny volebnímu mechanismu výběru a schvalování, se moc přesouvá za hranice demokracie. Část vlády je vyjmuta z kontroly voličů. Je to antidemokratický stav, něco, co je v přímém konfliktu se samotným politickým systémem. Peníze občanů jsou přesouvány lobbistickým skupinám, které následně ovlivňují politiku země ve svůj prospěch. Nelze je zvolit, nelze je odvolat.

  Řeknu to rovnou: Toto není demokracie. Je to vřed totality bující v jejím těle.

  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=34286

 • lomikel • 15. srpna 2015

  asi jasne kdo je patocka :)

  btw. Stane ocenuji vasi snahu s vymenou koni, Patocka je v porovnani s Kohoutem jiste vice pricetny, to s anickou se muze stat prece kazdemu :)))

  • Stan • 15. srpna 2015

   To je taková profláknutá diskusní finta, myslel jsem si, že Vás nehodná: Když se těžko zpochybňuje obsah, zpochybníme autora.

 • lomikel • 15. srpna 2015

  Dne 1. března 2005 odešlo z redakce Literárních novin jedenáct z šestnácti redaktorů a zaměstnanců. Jako důvod ukončení svého pracovního poměru uvedli rozhodnutí Výboru Společnosti pro LtN (vydavatele) neodvolat šéfredaktora LtN Jakuba Patočku. Valná většina redakce se domnívá, že stávající šéfredaktor neplní elementární povinnosti spojené s výkonem své funkce. Obává se zároveň, že setrvání Jakuba Patočky ve funkci a plánované přesunutí redakce LtN do Brna může vést jednak k fatálnímu úpadku časopisu, který po desetiletí přispíval k formování české kultury a společnosti, jednak k jeho přeměně ve stranické periodikum. Odstoupivší redaktoři a zaměstnanci se rozhodli vyzvat Společnost pro Literární noviny (majitele LtN), aby využila všechny dostupné právní prostředky k odvrácení tohoto reálného nebezpečí.

  My zde podepsaní podporujeme snahy odstoupivších redaktorů a zaměstnanců o vyřešení kritické situace, do níž se v poslední době dostaly Literární noviny, a vyzýváme členy Společnosti, aby se zasadili za pokračování Literárních novin jako kulturního, literárně-politického, nikoliv stranického časopisu.

  http://peticeliterarky.wz.cz/

 • Béda • 15. srpna 2015

  Nevolím neoliberální ČSSD podporující fašisty! http://domaci.eurozpravy.cz/politika/128666-cssd-se-bouri-volebni-rad-krajskych-voleb-odporuje-vysledkum-referenda/

 • lomikel • 15. srpna 2015

  http://www.rozhlas.cz/plus/proaproti/_zprava/protiislamske-nalady-jen-zivi-terorismus-a-eskaluji-nenavist-vyzyva-k-toleranci-patocka–1442541?print=1
  Sociolog Jakub Patočka označil Hamplovy postoje za pověry hraničící s rasismem.

  Podle něj nelze mluvit o tom, že multikulturalismus selhal. „Je starý jako lidstvo samo, je to základní humanistické přesvědčení. Co selhalo, jsou některé konkrétní politiky, které byly takto popisovány.“

 • Béda • 15. srpna 2015

  lomikel,

  domnívám se, že původně multikulturalismus (mísení ras, kultur, ideologií…) souvisel s válečnými výboji (násilím zajímané a postupně asimilované obyvatelstvo) a s obchodní činností. Kapitalistický liberalismus v honbě za ziskem
  odstranil v určitých regionech do velké míry bariéry kapitálového podnikání (volný pohyb kapitálu, osob a práce), špičky kapitálu skrze prosazování svých zájmů protlačily politiku, která zintenzivňuje multikulturalismus skrze migrační procesy. Prosazují se taky opačné procesy: stavějí se (na hranicích Izraele, USA, fašistické Ukrajiny, v Maďarsku…) bariéry proti pronikání cizinců (migrantů), původní obyvatelstvo hrozí radikalizací proti přílivu migrantů ničících pilíře národního a sociálního státu i původní konzervativní hodnotový rámec.

 • lomikel • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  Ha, kádrovačka! To nám tady ještě scházelo…

  nemate stastnou ruku na ideove vzory :)))

  • Stan • 15. srpna 2015

   Zato mám v poslední době spoustu štěstí na diskutéry s předsudky a velmi nefér diskusními praktikami :(((

 • peter. • 15. srpna 2015

  K diskutovanej téme predkladám názory lotyšského orientalistu – bývalého spolupracovníka J.Primakova.Čo on radí Lotyšom a ako hodnotí prispôsobovacie schopnosti migrantov :
  http://je-to-inak.livejournal.com/60594.html

 • Martin (už bez taky m) • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  Ha, kádrovačka! To nám tady ještě scházelo…

  Je doba vrcholícího léta, sucho.
  Stáčí se med.
  A tak se rojí „vosy zlodějky“…
  A mají stejně vitttální kádrový profil…

 • lomikel • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  Zato mám v poslední době spoustu štěstí na diskutéry s předsudky a velmi nefér diskusními praktikami :(((

  to si jen namluvate, patocka jako verejne cinna osoba, pokousejici se prorazit opakovane do kresla v parlamentu ma za sebou ucitou stopu. je to jen jeho problem jak jednal ve svem zivote, pro me nema zadnou autoritu ani jako odbrornik ani jako politik ani jako aktivista. Tim vam samozdrejem neberu vasi viru v nej :)

 • lomikel • 15. srpna 2015

  Martin (už bez taky m) napsal
  Je doba vrcholícího léta, sucho.
  Stáčí se med.
  A tak se rojí „vosy zlodějky“…
  A mají stejně vitttální kádrový profil…

  napiste nejake pozitivum o patockovi, jak ekologii prosazoval, kde pomohl jak stranu zelenych obratne vedl.

 • Béda • 15. srpna 2015

  Omylem jsem jej dal pod jiný článek – Několik Patočkových perel:

  „…To je náš druhý reálný problém. Stát, jenž porušuje svá základní hodnotová východiska tím, že dovolí, aby se zde ubližovalo lidem, kteří ve jménu našich hodnot u nás hledají útočiště…“ Na jiném místě Patočka tvrdí, že migranti skrze ČR pouze projíždějí, zde že ve jménu našich hodnot (musím se tomu smát – ve jménu „evropských hodnot“ vznikají všude ghetta, která místní hodnoty neuznávají a zákoíny „hostitelských“ zemí v nich neplatí) hledají u nás útočiště.

  „Ještě horší je ale mlčení elitních sociálních demokratů či liberálů, jako jsou Martin Stropnický či Jiří Zlatuška. A samozřejmě i prakticky všech komunistů. Ti se přece původně zastávali všech lidí v nouzi, na ně se obraceli se svým poselstvím o spravedlivé distribuci společenských prostředků. “ Odkdy jsou Stropnický a Zlatuška (oba ANO) elitními sociálními demokraty? Pan Patočka má docela svérázný přístup k sociální spravedlnosti, když žádá aby předlužená ČR, která dává sociální almužny svým občanům celoživotním předplatitelům sociálním služeb vydržovala cizí občany, kteří do sociálních fondů nijak nepřispívají. Proč raději jako genderový charitník nežádá své ideově spřízněné Sorosovy neziskovky o provozování charity (v místech odkud migranti pocházejí anebo v tamním regionu?)

 • Martin (už bez taky m) • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  Zato mám v poslední době spoustu štěstí na diskutéry s předsudky a velmi nefér diskusními praktikami :(((

  https://www.youtube.com/watch?v=6tYt2oF3Ics

 • lomikel • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  To je taková profláknutá diskusní finta, myslel jsem si, že Vás nehodná: Když se těžko zpochybňuje obsah, zpochybníme autora.

  moc me precenujete :)
  a metoda pozorovani zivotnich peripetii aktulnich exponentu verejneho zivota je dostatecne nosna, umoznuje kontextualni pohled, vetsinou je pomerne jasne proc kdo co rika, jak se vyvijely jeho nazory.

  navic je to mekonflikti metoda, jen presentuje pohledy na pane autora a nechava na kazdem nech si nazor udela sam.

 • Martin (už bez taky m) • 15. srpna 2015

  lomikel napsal
  napiste nejake pozitivum o patockovi, jak ekologii prosazoval, kde pomohl jak stranu zelenych obratne vedl.

  Nereagoval jsem na J. Patočku. Strana Zelených mne nezajímá. Jeden její protagonista a „sluníčkář“ (jak tady píšete a podobné typy označujete) se s církevními fanatiky postaral, abych už dlouho nepsal…
  V čase který zbývá…opravdu nemám zájem.
  To co jsem napsal byl jen přípodotek k tomu „odkud že vítr fouká…“
  Že to nevidíte zrovna Vy, mne vede k názoru, že jsem vaše schopnosti přecenil…

 • Amenre • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  To je taková profláknutá diskusní finta, myslel jsem si, že Vás nehodná: Když se těžko zpochybňuje obsah, zpochybníme autora.

  Je to možná 14 dní, kdy jste Vy osobně upozornil na fakt, že s námi odpůrci ( pojmenoval jste nás Bílou ligou ) souhlasí Dana. Ano, ta Dana, kterou tu nikdo ( až snad na Leha ) nemá nikdo rád.
  Protiemigrační názor se Vám nepodařilo vyvrátit a tak jste použil jméno nenáviděné osoby jako „argument“.

 • lomikel • 15. srpna 2015

  kdyz se podivam na CV a ciny takoveho Dienstbiera nebo Sabatove tak je IMHO evidentni ze nepracuji pro tento stat. Uznavam ze profil Patocky neni tak jasny, ale nic v jeho CV nedava duvodo ho brat jako autoritu.

  Dale pak jeho nazor neni vyvazeny ( proc je jasne z jeho CV, to neni vitka ale konstatovani) a zadne reseni nebabizi ( to je take typicke pro jeho verejne pusobeni). Takovy po 89 rychlokvaseny hochstapler ktery to nedotahl tak daleko jako hochstapler Dienstbier.

  Vazne si Stane myslite ze na nem lze neco stavet ?

 • lomikel • 15. srpna 2015

  Martin (už bez taky m) napsal
  Nereagoval jsem na J. Patočku. Strana Zelených mne nezajímá. Jeden její protagonista a „sluníčkář“ (jak tady píšete a podobné typy označujete) se s církevními fanatiky postaral, abych už dlouho nepsal…
  V čase který zbývá…opravdu nemám zájem.
  To co jsem napsal byl jen přípodotek k tomu „odkud že vítr fouká…“
  Že to nevidíte zrovna Vy, mne vede k názoru, že jsem vaše schopnosti přecenil…

  no vidite diskuse je o patockove clanku. ja proti vam nic nemam, muj dotaz byl motivovan tim ze predpokladam budete mit lepi prehled co Patocka dokazal v ochrane prirody nez je.

 • Stan • 15. srpna 2015

  Amenre napsal
  Je to možná 14 dní, kdy jste Vy osobně upozornil na fakt, že s námi odpůrci ( pojmenoval jste nás Bílou ligou ) souhlasí Dana. Ano, ta Dana, kterou tu nikdo ( až snad na Leha ) nemá nikdo rád.
  Protiemigrační názor se Vám nepodařilo vyvrátit a tak jste použil jméno nenáviděné osoby jako „argument“.

  Protiemigrační názory nikomu nevyvracím, na škodlivosti nelegální migrace se shodneme. Tu „Bílou ligu“ a hození do jednoho pytle s Danou (přiznávám, že to nebylo úplně korektní) jste si ode mě vysloužili za něco úplně jiného.

 • Stan • 15. srpna 2015

  Pokud se podívám na diskusi pod tímto článkem, tak se ze strany jeho oponentů zabývá pouze osobou autora. Když to kritizuji, chcete po mně, abych ho hájil. Přitom všichni dobře víte, že já autory zásadně nekádruji, mě zajímá obsah jejich článků, to, jestli jsou v nich nějaké zajímavé myšlenky, byť s nimi třeba nemusím úplně souhlasit.

  Pokud se vám ty myšlenky nelíbí, rozeberte je do šroubečku a vyvraťte, nebo nad nimi mávněte rukou a přečtěte si něco jiného, co posílí vaše zabetonované postoje. Kádrováním autora ale prokazujete pouze svoji slabou argumentační pozici.

 • adriana • 15. srpna 2015

  sdílet zabetonované postoje znamená vidět jen a pouze tu svou argumentační linii a nic jiného kolem. Pokud se cítím nad věcí nepoužívám stejné argumenty např.na server aeronet , ale věcně rozebírám články v něm uvedené.
  Zaujal mne odkaz pana Petra zde
  http://je-to-inak.livejournal.com/60594.html

  a uvádím konec tohoto článku
  ……..Napríklad, že viac ako 70% „klientov“ francúzskych nápravných zariadení sú imigranti z Ázie a Afriky. A nie je to preto, že sú to lotri, bastardi. Je to civilizačný problém – nechápu, že jeden zákon platí pre všetkých. Na Východe zákon patrí kráľovi. Ako povie náčelník, tak aj bude.

  Islamská spoločnosť neuznáva nijakú demokraciu a občiansku účasť vo vládnutí. Sú v nej veci, ktoré sú úplne nezlučiteľné s európskou civilizáciou. Napríklad, či je možné uznať zákonnou moc zachvatiteľov? Islamská politológia hovorí: áno, ak vykonáva popravy a národ neprotestuje.

  U nich je všetko iné. My si myslíme, že čím viac peňazí máš na účte, tým si bohatší. U nich to tak nie je. Tam sa berie do úvahy, či máš potrebný počet detí. Bez nich si chudák. Ak za tebou nestojí veľký silný rodinný klan – si chudák.

  Majú vôbec úplne iný vzťah k majetku!

  Aký?

  Nie všade existujú predstavy o súkromnom vlastníctve, o tom, že niekomu môže patriť kúsok zeme a všetko, čo leží-stojí-rastie na nej. Veď podľa islamu celá zem patrí Alahovi, a preto sa vytvára predstava, že ju možno užívať, pretože je ničia. Taký človek môže podpísať zmluvu o prenájme, ale najskôr ju nebude dodržiavať – nechápe ju.

  Samostatné a nezávislé lotyšské ženy asi tiež nečaká nič dobré v islamskej spoločnosti?

 • abx • 15. srpna 2015

  a co na to Karel Kryl, jeho varovanie z roku 1992 je dnes rovnako aktualne ako vtedy
  http://a.disquscdn.com/get?url=http%3A%2F%2Fcs624631.vk.me%2Fv624631139%2F421a3%2FAP0ERhSAFfs.jpg&key=ttAL25wAyW0eEFdzKxCslA&w=600&h=499

 • adriana • 15. srpna 2015

  pokrač.
  Samostatné a nezávislé lotyšské ženy asi tiež nečaká nič dobré v islamskej spoločnosti?

  Samozrejme! Ak žena nie je v sprievode muža, brata alebo blízkeho príbuzného a nie je zahalená – znamená to, že je ľahká žena, so všetkými dôsledkami. To čo hovorím, neznamená, že absolútne všetci moslimovia nie sú kompatibilní s európskou civilizáciou. Zďaleka to nie je tak. Jednako vysokokultúrni moslimovia nepredstavujú základnú masu imigrantov. Masová imigrácia sa najčastejšie formuje z kultúrne zaostalej periférie Ázie a Afriky.

  Čo môže Lotyšsko urobiť? Postaviť sa do cesty utečencom?

  Nepostavilo sa. Takže s tým všetkým budeme žiť. Ja osobne dúfam, že moje mladšie deti prinútim učiť východné jazyky. Ak chcú žiť tu, tak arabský. Ak sa budú krútiť po svete, tak čínsky………

  Mám na pana Martina a pana Stana jednu otázku. Je jasné, že migranti nepřijmou svobodomyslné evropské ideje ale budou jednat podle svého náboženství, pokud jich bude ve větších městech velká koncentrace, původní obyvatelstvo se bude stěhovat jinam. Co poradíte, pane Stane, až přikáží evropským ženám chodit zahalené, protože jinak jsou pokládány za lehké. Co pak budeme, my ženy, dělat?

 • Stan • 15. srpna 2015

  adriana napsal
  Co poradíte, pane Stane, až přikáží evropským ženám chodit zahalené, protože jinak jsou pokládány za lehké. Co pak budeme, my ženy, dělat?

  Zahalíte se. V mnoha případech to mnoha mužům velmi ulehčí život.

 • adriana • 15. srpna 2015

  děkuji za upřímnou odpověď.
  Nemám dalších otázek natož slov

  • Stan • 15. srpna 2015

   Rádo se stalo. Teď ještě, jestli jste ji pochopila.

 • abx • 15. srpna 2015

  Stan napsal
  Zahalíte se. V mnoha případech to mnoha mužům velmi ulehčí život.

  zijeme len raz. co moze byt prijemnejsie, ako sediet niekde v kaviarni pod slnecnikom, popijat staropramen dvanastku, debatovat a obdivovat ten pohyb pod satami okoloiducich, vkusne oblecenych zien…

 • adriana • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  Ha, kádrovačka! To nám tady ještě scházelo…

  kádrovačka? to mám odkoukáno od Vás

  • Stan • 15. srpna 2015

   Anonymní diskutéři se těžko kádrují. Pokud máte zájem, zveřejněte svoji identitu a CV, můžete mít kádrový posudek razdva. A já u toho nebudu muset hnout prstem.

 • lomikel • 15. srpna 2015

  nahore se sio taze
  „Kdo sakra ten Patočka je, že si osobuje právo o postojích svých odpůrců mluvit jako o iracionálních?“
  na to tema jsem dal par prevzatych odstavcu ktere to objasnuji. me to Stane prijde jako dostatecna odpoved. Dale se Patockou zabyvat nehodlam, takovej pindalu je fura. Pro me fixed :).

 • Sio • 15. srpna 2015

  „… osobou autora …“
  Stane, ta „osoba“ si svými autoritativními názory, které ničím solidním nepodložila o to sama říká. Potřeboval bych k jejich rozcupování aspoň 20 diskusních příspěvků a dvě hodiny času, což opravdu nevím, zda za to stojí. Člověk skoro neví, kde začít. Zkusím pár příkladů, snad se stane jasné, o čem je řeč.
  “ Naším reálným problémem nejsou uprchlíci, ale neschopnost české politiky téma správně uchopit. Je třeba hovořit jiným nebojácným jazykem. A nutná je personální změna ve vedení Odboru azylové a migrační politiky na ministerstvu vnitra.“
  Sio: Ano, a jaká? Aby se vyhodili ti, co s pP (panem Patočkou) nesouhlasí? kádrovat se holoubkovi zachtělo?
  *
  pP:“zcela iracionálně tu fascinující počty obyvatel trvají na tom, že podpora parních lokomotiv převlečených za jaderné elektrárny je definičním rysem současného českého vlastenectví, “
  Sio: V těchto debatách o jaderkách (a že jsme jich viděli hodně) prakticky nikdo neargumentoval vlastenectvím. Argumentovalo se funkčními nedostatky alternativních zdrojů, porovnáním s tepelnými elektrárnámi. Argumentovali takto odborníci, kteří tomu jistě rozumí víc, než pP. Buď je pP blbý nebo je to argumentační faul.
  *
  pP:“a nyní obdobně na naši neschopnost opatřovat si informace vydávanou za ctnost doplácejí nešťastníci, které jejich zoufalý úprk za mírem a svobodou, zavál na naše nevlídné území.“
  Sio: Koho míní pan pP tím „naši“? Já si tedy už opatřil poměrně dost informací a stále mi z toho nějak nevyplývá, že na nás „doplácejí“ nějací nešťastníci. To spíše my doplácíme na ně, pokud vím.

 • Sio • 15. srpna 2015

  *
  pP:“Šířící se nevraživé brebentění na adresu uprchlíků je posledním výstřelkem masové lidové iracionality.“
  Sio: Ať mě ten chlap neštve. Považuji své vzdělání za stejně dobré, jako je to jeho, tak ať mi nepodstrkuje, že můj názor je lidové brebentění, hulvát jeden, co si to dovoluje?
  *
  pP:“Přicházející běženci tu jednak skoro nechtějí zůstat, protože jsme pro ně bohužel málo přitažliví (jistě i proto, jak velké množství zajímavých lidí odsud během 20. století odešlo), a jednak tudy ani nechtějí příliš procházet, protože se patrně i mezi nimi už proslýchá, že jsme mnohem méně pohostinní nežli třeba takové Rakousko.“
  Sio: Ano to vím. Ale nevšiml jsem si, že by si Němci, Francouzi, Rakušano nebo Skandinávci posílali pro ně autobusy a na hranicích stál pro ně uvítací výbor. Navíc, většina z nich jsou nelegálové, musíme je vrátit zpátky, nebo je vrátí Němci nám. A k čemu tedy ten spěch se schválením zákona o jejich právu účastnit se mstních voleb?
  *
  pP: „Důsledně vzato nemá zatím žádný neřešitelný problém s uprchlíky ani Evropa, opravdu se neděje nic, co by při svých politických, ekonomických a organizačních schopnostech Evropská unie nebyla s to zvládnout. Ale současné české reptání je svéráznou satirou svého druhu, vydáváním májového deštíčku za tsunami.“
  Sio: Vážně? pP má křišťálovou kouli a ví, kolik jich ještě příjde a jak to všechno dopadne? Kde má nějaká tvrdá data, výpočty a argumenty? Aha, zřejmě to bude tím, že nechce prostý lid zatěžovat tou hnusnou matikou. Ale já bych si rád tyto věci přečetl, pokud má na to, aby je předložil. Nejraději mám prognózy do roku 2050, ty jsou nejvěrohodnější.

 • Sio • 15. srpna 2015

  *
  pP: „Nabádá-li nás Petra Hůlová, abychom měli pochopení pro lidový strach, je to jistě rozumný taktický postřeh, ale současně nelze přehlédnout, že vzhledem k povaze problému se jedná o strach pramenící z předsudků, z neznalosti, ze selhávající komunikace v politice a v médiích. A řešení je tedy zapotřebí hledat právě tady.“
  Sio: No jistě, pP asi strach nemá. Čeká ho zřejmě dost dobře placených kšeftů, které mu umožní bydlet někde daleko od těch, kterým „pomáhá“. Jak jsem si zjistil, v romské čtvrti zrovna nebydlí, takže strach nemá.
  *
  pP: „Zásadní problémy, které před nás současný mírný nárůst imigrace klade, leží úplně jinde nežli v organizaci příchodu a integrace pár stovek či tisíců lidí, dychtivě toužících po míru a svobodě.“
  Sio: Ano, to dychtění po svobodě tu skutečně není. Jsou to převážně ekonomičtí emigranti, proto chtějí být „svobodní“ raději v Německu, než u nás. pP to explicitně nevyjádří, toho se bojí. Ale svým tvrzením, že jdou do Německa a ne k nám, dostatečně prokazuje, že tyto motivace zná. Tak ať se rozhodne, jsou to lidé „nešťastníci, na zoufalém úprku za mírem a svobodou“ anebo nelegálové a ekonomičtí emigranti? Protože ti první by se netlačili stůj co stůj do Německa.
  ***
  Jako vzorek to myslím stačí, výplody pP si nezaslouží, abych je pitval všechny.

  • Stan • 15. srpna 2015

   Z těch Vašich protiargumentů jsme se dozvěděli jenom jedno, že Vás Patočka hodně naštval. To je totiž podstata diskuse kolem imigrace – vyvolat a posílit emoce na obou stranách. O imigranty, záchranu českého národa či bezpečnost občanů tady vůbec nejde. A pokud někomu nedocvakne ani poté, co si poslechne a uvidí Konvičku v DVTV a přijde mu mail, že Bartošova Národní demokracie radí, jak správně zřizovat „domobranu“, neboli stranickou milici, jak vláda urychleně schvaluje zvýšení vojenského rozpočtu a rozpočtu MV a parlament posílení pravomocí tajných služeb, a není schopen si to dát do souvislostí s Německem ve 30. letech, Jugoslávií v 90. letech a současnou Ukrajinou, tak už mu snad ani není pomoci.

 • adriana • 15. srpna 2015

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zkuseny-novinar-Zantovsky-nechape-Dvacet-kamaradu-vitalo-s-transparenty-v-Bele-uprchliky-a-pro-CT-to-byla-udalost-395234
  ……..
  A že význam těch alternativních médií začíná drtivě přerůstat význam médií klasických, aspoň co se týče míry možného ovlivňování veřejného mínění. Tento trend je tak silný, že už ho ani tradiční média nemohou dost dobře ignorovat podobně jako ten kašel, kouř a běžence,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský…………….
  V případě názoru na migraci té alternativy tady moc není

 • adriana • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  Anonymní diskutéři se těžko kádrují. Pokud máte zájem, zveřejněte svoji identitu a CV, můžete mít kádrový posudek razdva. A já u toho nebudu muset hnout prstem.

  těžko budu mít kádrový rozsudek razdva, když nejsem politicky činná, nejsem registrována v žádné neziskovce. Jsem běžný občan této republiky. Co je na tom špatného, když druhého hodnotím podle osvědčeného biblického přísloví podle ovoce poznáte je?

  • Stan • 15. srpna 2015

   Osvědčené biblické přísloví především aplikujte na své diskusní příspěvky, teprve potom na ostatní. Pak bude všechno OK.

 • adriana • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  Z těch Vašich protiargumentů jsme se dozvěděli jenom jedno, že Vás Patočka hodně naštval. To je totiž podstata diskuse kolem imigrace – vyvolat a posílit emoce na obou stranách. O imigranty, záchranu českého národa či bezpečnost občanů tady vůbec nejde. A pokud někomu nedocvakne ani poté, co si poslechne a uvidí Konvičku v DVTV a přijde mu mail, že Bartošova Národní demokracie radí, jak správně zřizovat „domobranu“, neboli stranickou milici, jak vláda urychleně schvaluje zvýšení vojenského rozpočtu a rozpočtu MV a parlament posílení pravomocí tajných služeb, a není schopen si to dát do souvislostí s Německem ve 30. letech, Jugoslávií v 90. letech a současnou Ukrajinou, tak už mu snad ani není pomoci.

  pan Patočka mne nemohl naštvat, když ho absolutně neznám. Tak jsem si o něm početla na wikipedii, kde jsou odkazy na jeho články. Tento člověk svými předchozími politickými činy a účastí na níže uvedené- odkaz wiki.- nadaci ve mne moc důvěry nezanechal( Od května 2002 byl sedm let členem správní rady Nadace Michaela Kocába, která spravuje 29 milionů korun pocházejících dle dostupných informací z vytunelovaného všeobecného investičního fondu TREND.[5][6][7][8] Nadace Michaela Kocába od svého založení podporovala Literární noviny.[9]).
  Emocemi netrpím, pana Konvičku nemusím, pan Bartoš mne nezajímá.
  Pokud vláda urychleně schvaluje zvýšení rozpočtu, těžko to má něco společného s panem Patočkou, Bartošovou národní demokracií či Konvičkou, když tyto strany jsou v opozici a to ještě mimoparlamentní.
  Současná migrace nemá žádnou souvislost s Německem 30.tých let- tehdy byla v Německu hyperinflace, ale ne migrace.
  Současná migrace nemá nic společného s Jugoslávií v 90.letech, která byla bombardována americkým vojskem.
  Současná migrace nemá ani nic společného se současnou Ukrajinou, kde se dostala díky Evropě k moci oligarchická profašistická skupina.
  Pokud zde migranti přijdou a zatčení se do země podobně jako Vietnamci či Řekové, budou zde většinou obyvatel vítáni.
  Pane Stane, nemalujte čerta na zeď
  Váš web ráda čtu, ale nemusím přece vždy s Vámi souhlasit

 • adriana • 15. srpna 2015

  oprava-….. migranti přijdou a začlení….

 • adriana • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  Osvědčené biblické přísloví především aplikujte na své diskusní příspěvky, teprve potom na ostatní. Pak bude všechno OK.

  osvědčené biblické přísloví nelze aplikovat na mé diskusní příspěvky, protože se týkají skutků. Já nepodněcuji rasovou nenávist, nesnášenlivost a netoleranci. Já pouze nesouhlasím s řízenou migrací, neboť nechci jako stařena chodit zahalena ve velkých městech Evropy, aby mne muslimové nepovažovali za lehkou děvu. Pokud se Vám zahalené ženy líbí, mi ne, zvláště v tom horku

 • lomikel • 15. srpna 2015

  shrnme to Stane,

  zkusil jste zde propagovat Kohouta ktery leje svy zredeny sperma do kritelnice jako vzor tolerance.

  ted propagujete Patocku ktery mimo jine drzel basu s tunelarem Kocabem. Na upozorneni ze Patocka neni zadna autorita a ma maslo na hlave jste reagoval tak ze mame vyjit ze clanku, sio vysel a vy do toho pletete Konvicku a Bartose aby jste odvedl pozornost od clanku sameho.

  me to pripada ze se hadate jen pro hadani, jeste u takovych dvou existenci kde namete zadnou sanci proti tomu jak se panove presentuji svymi ciny.

 • lomikel • 15. srpna 2015

  nevadi vam ze spojovanim levicoveho konceptu s ouchylem a tunelarem delate tomuto medvedi sluznu ?!

 • Sio • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  Z těch Vašich protiargumentů jsme se dozvěděli jenom jedno, že Vás Patočka hodně naštval. To je totiž podstata diskuse kolem imigrace – vyvolat a posílit emoce na obou stranách. O imigranty, záchranu českého národa či bezpečnost občanů tady vůbec nejde. A pokud někomu nedocvakne ani poté, co si poslechne a uvidí Konvičku v DVTV a přijde mu mail, že Bartošova Národní demokracie radí, jak správně zřizovat „domobranu“, neboli stranickou milici, jak vláda urychleně schvaluje zvýšení vojenského rozpočtu a rozpočtu MV a parlament posílení pravomocí tajných služeb, a není schopen si to dát do souvislostí s Německem ve 30. letech, Jugoslávií v 90. letech a současnou Ukrajinou, tak už mu snad ani není pomoci.

  No, když myslíte …
  Konvičku na DVTV jsem si vyslech, a jeho argumentace je skutečně idiotská. Nicméně, když někdo příšerně zahraje Mozarta, neznamená to, že Mozart je mizerný skladatel.
  Do souvislostí s 30-tými lety v Německu si to dávám. Zjednodušeně řečeno, někdo nám tu ty imigranty posílá, protože si přeje zfašizovat obyvatelstvo Evropy. No a má mnoho pomocníků, co to myslí dobře, jen to zatím jaksi nepochopili. Masový příliv imigrantů do EU povede k fašizaci obyvatelstva všude tam, kde to místní poškodí. A ono moc nepomůže, že to bude nejdřív třeba ve Francii, Británii nebo Německu, protože u nás zůstanou až ti, které tam nevezmou nebo odsud vyštvou (bude to sice později, ale nebude to zase tak dlouho trvat).
  Příčinou fašizace Evropy nebudou Konvičkové, to je omyl. Budou to sami imigranti, respektive ta část, která nebude schopna adaptovat se na původní podmínky a ať už bude chtít nebo ne, ublíží domorodému obyvatelstvu. No a také ti politici a organizace, které se budou starat o jejich bezpracné vegetování, protože nemají (vidno jasně u Romů) funkční recept, jak je začlenit. Příští, nejpozději ty další volby už nebudou o levici nebo o pravici.
  Konvičkům stačí jen počkat. Naštvaní lidé jim přinesou moc na stříbrném podnose. No, tak si jen zahrávejme … Procesy se dnes velmi zrychlují. Nemusí to celé trvat třicet let, než se vztek u lidí akumuluje a vybuchne. Může to být také jen pět let. A možná jen rok, dva …

 • lomikel • 15. srpna 2015

  sio – za sebe cekam jak se KSCM k problemu postavi, zatim ostrakizovali Ransdorfa. Pokud se nepochlapi tak sbohem a satecek. Volit budu kohokoli kdo nepodoruje Kohouty, Patocky ( coz KSCM ne :) a multikulty sracky (coz si nejsem jisty).

 • Sio • 15. srpna 2015

  Já bych rád ocenil Stana za to, že na rozdíl od těchto za to placených placených chytráků (jako Patočka nebo Hekrdla)
  http://a2larm.cz/2015/08/rozumet-fasismu/
  má odvahu a sílu hájit svůj názor v otevřené diskusi a dokonce „proti všem“.

 • LF • 15. srpna 2015

  Nemůžu než opakovat otázku, kterou už jsem tu bezúspěšně položil. My, lidé v ČR, máme nějaké své vlastní problémy. Nejsme zodpovědni za vzájemné kmenové boje nějakých „černoušů“. Nikdy jsme neměli žádné kolonie.

  Co dobrého nám přijímání migrantů přinese?
  Co špatného nám přinese přístup „opevnění se“ a selektivního vybírání takových imigrantů, kteří jsou nám kulturně blízcí (především východ, nikoliv jih) a kteří na našem území nebudou z logiky věci tvořit izolované a nepřátelské komunity?

  Nechci slyšet bagatelizaci rizika importu „černoušů“. Viděl jsem na vlastní oči pařížská předměstí.

  Tohle není spor mezi levicí a pravicí, ale mezi lidmi chtějícími zničit evropskou kulturu slušných, často věřících (ale i ateistů) bílých lidí (a ano, včetně Ruska) a mezi multikulturalistickými blouznivci (z nichž část to dělá pro prachy – vykořeněný „černouš“ bude makat a držet hubu = USA, část to dělá pro odpor k usedlým slušným lidem = Patočka, část to dělá z neschopnosti dohlédnout důsledky = Stan).

 • Sio • 15. srpna 2015

  lomikel napsal

  sio – za sebe cekam jak se KSCM k problemu postavi, zatim ostrakizovali Ransdorfa. Pokud se nepochlapi tak sbohem a satecek. Volit budu kohokoli kdo nepodoruje Kohouty, Patocky ( coz KSCM ne a multikulty sracky (coz si nejsem jisty).

  No, do voleb se ještě vyjasní, co je co a kdo je kdo. Zatím mám názor jaký mám. Čekám na zdrcující argumenty ve formě čísel, statistik, množství příkladů úspěšné integrace z té méně vzdělané části imigrantů. Zastánce multikulti tímto vyzývám.
  „Šijte do mě argumenty podleženými tvrdými daty, jako se mi to přihodilo na vlkovobloguje!“ Bohužel, tam to dopadlo naopak.

  • Stan • 15. srpna 2015

   Padly tady zdrcující argumenty o počtu cizinců, zadržených nelegálních imigrantů (a jejich zemí původu), počtu žadatelů o azyl a udělených azylů… a nic. Zpíváte, mí oponenti, pořád stejnou písničku – imigranty nechceme, protože je nechceme, a vy je chcete, protože jste zrádci. Přitom ti „oni“, co je „chtějí“, jsou (až na výjimky typu Kohouta, který se projevil způsobem, nad nímž se mi zvedá žaludek) ti, co jenom chtějí, aby se problém neřešil necivilizovanými prostředky, protože např. vědí, že každý problém má jedno rychlé a naprosto špatné řešení. A řešení spočívající v zadrátování hranic, stavbě koncentráků a likvidaci „těch druhých“ a „zrádců mezi vlastními“ už tady několikrát v dějinách bylo…

 • lomikel • 15. srpna 2015

  sio – ja vidim jako nejvetsi problem to ze levicovi koncept presentovany s takovo odtrzenosti od zajmu a potreb lidi je nehajitelny, nepropagovatelny a v podstate zbytecny protoze neprinasi zadne byt potecnialni zlepseni situace ale naopak dusledne pozaduje jeji dalsi zhorsovanim kvalitativne jinym zpusobem nez implemenatci (neo)liberalnich konceptu ve spolecnosti (jak se to deje od 89).

 • peter. • 15. srpna 2015

  Stan napsal
  O imigranty, záchranu českého národa či bezpečnost občanů tady vůbec nejde. A pokud někomu nedocvakne ani poté, co si poslech

  Stan:
  Tak nám povedzte,ako si riešenie migrantského problému predstavujete vy!
  Lebo z toho,čo som tu od vás na túto tému čítal mi vyplýva len jedno:Všetci by sme sa mali tváriť aj správať tak,ako by sa nič nedialo.Však zatiaľ sa nás to bezprostredne netýka,nejako bolo,nejako bude.V kúte kôlne pristavenej ku domu síce niečo tlie a dymí,ale nás nech to netrápi,lebo z toho požiar byť nemusí,tak prečo by sme mali tým,že zavoláme hasičov znepokojovať celú dedinu.Sio má pravdu v tom,že k tomu aby sa ľudia radikalizovali,musia mať príčinu a tou celkom iste budú migranti.V Nemecku sa to už deje:
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/niemcy-seria-podpalen-osrodkow-dla-uchodzcow
  Takže ako sa máme podľa vás k tomu postaviť?Ako páni Kohout a Štetina?Vy nás tu všetkých kárate za naše postoje,ale nejakú vašu ucelenú víziu o tom čo by vyhovovalo vašej predstave o prijímaní migrantov,čo ste ešte ochotný tolerovať a čo už nie,som tu zatiaľ nečítal.A argumenty o tom,ako si budeme vyberať,koho chcieť budeme a koho nie sú podľa mňa irelevantné.Neúspešných žiadateľov o azyl môžete akurát tak vystrčiť za bránu zberného tábora,povedať mu aby išiel domov a ukázať mu cestu k železničnej stanici.To je všetko,čo štátu dovoľuje v takomto prípade urobiť erópska legislatíva..Tak ako to vidíte vy?

 • Béda • 15. srpna 2015

  Někdo si asi myslí, že fašizaci v ČR a v Evropě nejlépe zabrání tím, že ze zemí kde válčí imperialisté anebo řádí fašisté bude přijímat stále víc migrantů. (A bude jich stále víc pokud války neustanou a migrační politice se „podá prst“ = nastaví „zelená“ pravidla a otevřená náruč.)

 • Béda • 15. srpna 2015

  lomikel napsal

  sio – ja vidim jako nejvetsi problem to ze levicovi koncept presentovany s takovo odtrzenosti od zajmu a potreb lidi je nehajitelny, nepropagovatelny a v podstate zbytecny protoze neprinasi zadne byt potecnialni zlepseni situace ale naopak dusledne pozaduje jeji dalsi zhorsovanim kvalitativne jinym zpusobem nez implemenatci (neo)liberalnich konceptu ve spolecnosti (jak se to deje od 89).

  To bude nejspíš tím, že stávající tzv. levicové strany se pohybují v systémovém paradigmatu kosmetických úprav, nikoliv hloubkových řezů a systémových změn.

 • lomikel • 15. srpna 2015

  https://www.wzb.eu/en/press-release/islamic-fundamentalism-is-widely-spread Německý sociologický ústav “Vědecké sociální centrum” (WZB) analyzoval údaje masívního výzkumu v islamské komunitě v 6 evropských zemích na vzorke více než 9000 respondentů. https://www.wzb.eu/en/press-release/islamic-fundamentalism-is-widely-spread Výsledky jsou daleko horší, než by kdokoliv očekával i v těch nejpesimističtějších předpovědích. Například: 50% muslimů hovoří o potřebě „návratu k fundamentům“ V zemi, jako je Holandsko, 70% muslimů považuje islamské právo za nadřízené právu státu 57-82% muslimů si myslí, že islam nedovoluje reformu, t.j. je přípustná jen jedna verze V nejhoršom výsledku z Rakouska se více než 67% muslimů domnívá, že Západ chce zničit islam Stejně děsivá čísla jsou i ve vztahu k gayům a Židům. Toto vše nasvědčuje tomu, že fundamentalismus není v případě Islámu okrajovým jevem. Naopak je převládající, většinový. A za této situace si naše vláda platí agenturu (Hate Free Culture), která nás má zbavit strachu z muslimů a z islámu.

 • lomikel • 15. srpna 2015

  je zajimave jak ruzne minority nejsou schopny nahlednout ze islam neni toleratni.

  btw. pokud by se prase kohout pokusil o s-performanci v mesite tak uz mu rezou palici.

 • lomikel • 15. srpna 2015

  islam svete div se neni ani levicovi a ateisticky :).

 • Béda • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  Padly tady zdrcující argumenty o počtu cizinců, zadržených nelegálních imigrantů (a jejich zemí původu), počtu žadatelů o azyl a udělených azylů… a nic. Zpíváte, mí oponenti, pořád stejnou písničku – imigranty nechceme, protože je nechceme, a vy je chcete, protože jste zrádci. Přitom ti „oni“, co je „chtějí“, jsou (až na výjimky typu Kohouta, který se projevil způsobem, nad nímž se mi zvedá žaludek) ti, co jenom chtějí, aby se problém neřešil necivilizovanými prostředky, protože např. vědí, že každý problém má jedno rychlé a naprosto špatné řešení. A řešení spočívající v zadrátování hranic, stavbě koncentráků a likvidaci „těch druhých“ a „zrádců mezi vlastními“ už tady několikrát v dějinách bylo…

  Co to vykládáte Stane. Jak chcete „civilizovaně“ řešit tento problém vy? Tím že budete přijímat stále víc migrantů s otevřenou náručí a doufat že jenom projegou kolem? Zadrátování hranic ano. Kdo zde požadoval koncentráky a likvidaci těch druhých? Na zdejším fóru pokud vím nikdo. Že zde vzniknou vážné konflikty obou komunit, jestli budou protlačeny narůstající kvóty, o tom zde po zkušenostech ze Západu nemá snad nikdo žádné pochyby. Co kdyby pražská kavárna začala uvažovat o tom, že likvidace „těch druhých“ se děje ve velkém v mateřských zemích původu těch migrantů (migranti jsou jenom nepatrná špička té „humanity, svobody, pravdy, lásky, demokracie a míru“) a tam napřela své úsilí?

 • Béda • 15. srpna 2015

  Ty koncentráky jsou v zemi původu těch migrantů, Stane. S tím je potřeba něco dělat, ne otevírat náruč přívalu migrantů.

 • Béda • 15. srpna 2015

  Jinak celý konflikt s migranty vznikl díky imperiální politice Západních mocností a potenciální problém s migranty ve vazalských východoevropských zemích imperiálního Západu vznikl poté, co se Západ rozhodl podělit formou povinně vnucených kót o „obohacování“, které je důsledkem jeho imperiální politiky. Sám se již „obohacovat“ nemíní a chce rozpustit vlny běženců z území obdařených přemírou „pravdy, lásky, svobody, míru a demokracie“ v nových koloniích, samozřejmě na účet tamějších sociálních systémů a tamějších plátců daní.

 • peter. • 15. srpna 2015

  Béda napsal
  konflikt s migranty

  Politici EU stále riešia problém s migrantmi a pri tom neurobili ani prd,aby aspoň zastavili ich ďalší prílev.Koľko ich chcú mať v Európe?A čo potom ak ich už bude dosť.Potom už budú vedieť ako zastavia tých ďaľších?

 • Béda • 15. srpna 2015

  peter. napsal
  Politici EU stále riešia problém s migrantmi a pri tom neurobili ani prd,aby aspoň zastavili ich ďalší prílev.Koľko ich chcú mať v Európe?A čo potom ak ich už bude dosť.Potom už budú vedieť ako zastavia tých ďaľších?

  Až jich bude již dost, nastane chaos také v Evropě a pak zavedou vládu korporátního fašismu. (po jiné politické linii k němu směřují tajným pytlikováním smlouvy TTIP, všeobsáhlým šmírováním…)

 • peter. • 15. srpna 2015

  Stan napsal
  A řešení spočívající v zadrátování hranic, stavbě koncentráků a likvidaci „těch druhých“ a „zrádců mezi vlastními“ už tady několikrát v dějinách bylo…

  A čo takto v prvom rade okamžite zastaviť prúd ďalších migrantov?

 • Sio • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  Padly tady zdrcující argumenty o počtu cizinců, zadržených nelegálních imigrantů (a jejich zemí původu), počtu žadatelů o azyl a udělených azylů… a nic. Zpíváte, mí oponenti, pořád stejnou písničku – imigranty nechceme, protože je nechceme, a vy je chcete, protože jste zrádci. Přitom ti „oni“, co je „chtějí“, jsou (až na výjimky typu Kohouta, který se projevil způsobem, nad nímž se mi zvedá žaludek) ti, co jenom chtějí, aby se problém neřešil necivilizovanými prostředky, protože např. vědí, že každý problém má jedno rychlé a naprosto špatné řešení. A řešení spočívající v zadrátování hranic, stavbě koncentráků a likvidaci „těch druhých“ a „zrádců mezi vlastními“ už tady několikrát v dějinách bylo…

  Stane, někdo je emotivnější, někdo méně. Já bych vás zrádcem jistě nenazval. Ty zdrcující argumenty o počtu se týkají současného stavu. Jedním dechem se pak jine dodává, že bude mnohem, mnohem, mnohem hůř. Kdyby to zůstalo na současném stavu, není co řešit. Mám dojem, že jsem tu statistiku vytáhl v diskusi já jediný a také uvedl fakt, kže jsme v minulém roce osvojili 20000 cizinců. Žádné relevantní prognózy o přílivu emigrantů neznám. Nevím nic o jejich skutečné struktuře podle vzdělání, země původu, náboženství – žádná taková data jsem od vás ani od Patočky nebo Hekrdly neviděl. Od protistrany naopak ano. Přečetl jste si to na vlkovobloguje? O co se tedy opíráme? O dojmologii? Ne o tu se opíraji obránci imigrantů. Málo relelevantně argumentují, působí nedůvěryhodně. To je fakt, odráží se to v názorech lidí. Zato máme data od protistrany. Spoustu článků o ghettech, kam ani policie nesmí (spojil jsem si to s tím, co píše prof. Keller ve třech světech). Argumenty lepší než citové vydírání. Zadrátování hranic … komu by se to líbilo. Ale co když je alternativou jen s odkladem pár let zadrátování lidí v koncentráku a jejich fyzická likvidace? Opravdu si myslíte, že masu lidí, která udělá špatnou skušenost a rozzuří se, zastaví nějaké plky od Čulíka, Hekrdly nebo snad Patočky? Všichni jsme jen lidé. Nejsem si jist, že kdyby imigrant třeba zabil některého vašeho rodinného příslušníka, děsil vaše děti nebo vám znepříjemňoval každodenní život, že byste mu to odpustil. Máte zkušenost třeba z bydlení v romských ghettech? Nevím, možná byste to zvládl. U sebe si nejsem jist, ale u populace jako takové si reakcí jist jsem a to na 100%. Většina by se silně radikalizovala.
  Zadrátování hranic by se mi jevilo jako odpovídající prevence.

 • Stan • 15. srpna 2015

  peter. napsal
  Vy nás tu všetkých kárate za naše postoje,ale nejakú vašu ucelenú víziu o tom čo by vyhovovalo vašej predstave o prijímaní migrantov,čo ste ešte ochotný tolerovať a čo už nie,som tu zatiaľ nečítal.

  Čítal, ale nevnímal, vždyť to tady melu pořád dokola jak kafemlejnek. To je pak těžká řeč a dohoda.

 • Stan • 15. srpna 2015

  Béda napsal

  Někdo si asi myslí, že fašizaci v ČR a v Evropě nejlépe zabrání tím, že ze zemí kde válčí imperialisté anebo řádí fašisté bude přijímat stále víc migrantů. (A bude jich stále víc pokud války neustanou a migrační politice se „podá prst“ = nastaví „zelená“ pravidla a otevřená náruč.)

  Kdo „někdo“ si to tady na OM ještě myslí, Bédo? To je boj s anonymním strašákem, kterého jste si sám sestrojil, to je nekorektní debatní praktika, to pak zrušme diskuse.

 • Stan • 15. srpna 2015

  lomikel napsal

  https://www.wzb.eu/en/press-release/islamic-fundamentalism-is-widely-spread Německý sociologický ústav “Vědecké sociální centrum” (WZB) analyzoval údaje masívního výzkumu v islamské komunitě v 6 evropských zemích na vzorke více než 9000 respondentů. https://www.wzb.eu/en/press-release/islamic-fundamentalism-is-widely-spread Výsledky jsou daleko horší, než by kdokoliv očekával i v těch nejpesimističtějších předpovědích. Například: 50% muslimů hovoří o potřebě „návratu k fundamentům“ V zemi, jako je Holandsko, 70% muslimů považuje islamské právo za nadřízené právu státu 57-82% muslimů si myslí, že islam nedovoluje reformu, t.j. je přípustná jen jedna verze V nejhoršom výsledku z Rakouska se více než 67% muslimů domnívá, že Západ chce zničit islam Stejně děsivá čísla jsou i ve vztahu k gayům a Židům. Toto vše nasvědčuje tomu, že fundamentalismus není v případě Islámu okrajovým jevem. Naopak je převládající, většinový. A za této situace si naše vláda platí agenturu (Hate Free Culture), která nás má zbavit strachu z muslimů a z islámu.

  „Návrat k fundamentům“ – typicky pravicová figura, měl byste se radovat, že muslimové nevolí levicové pokrokáře, co je jinde tak kritizujete.

  „Západ chce zničit islám“ – být muslim, který sleduje arabské TV kanály popisující křižácké války na Blízkém a Středním východě, myslím si to taky.

  „Negativní vztah ke gayům a Židům“ má dle mého odhadu více než polovina místních diskutérů, mám se začít taky děsit?

  Takže zbývá „nadřazenost islámského práva“ (od toho tu máme orgány činné v trestním řízení, aby je přesvědčily o opaku) a „neochota k reformám islámu“ (a to je jejich problém v rámci náboženské svobody, do nějž nám nic není).

 • Stan • 15. srpna 2015

  Sio napsal
  Nejsem si jist, že kdyby imigrant třeba zabil některého vašeho rodinného příslušníka, děsil vaše děti nebo vám znepříjemňoval každodenní život, že byste mu to odpustil. Máte zkušenost třeba z bydlení v romských ghettech? Nevím, možná byste to zvládl. U sebe si nejsem jist, ale u populace jako takové si reakcí jist jsem a to na 100%. Většina by se silně radikalizovala.
  Zadrátování hranic by se mi jevilo jako odpovídající prevence.

  Budu parafrázovat: Nejsem si jist, že kdyby nějaký motorkář třeba zabil některého mého rodinného příslušníka, děsil moje děti nebo mi znepříjemňoval život, že bych mu to odpustil. (Neodpustil a kromě toho zabití (zatím) je to na rozdíl od těch imigrantů reálná každodenní situace – každý den se jich v naší ulici – limit 50 km/h, z jedné strany škola, z druhé nemocnice – několik prožene rychlostí 100+ km/h). Mám se ozbrojit? Vstoupíte se mnou do protimotorkářské domobrany?

  Zákaz motorek s obsahem motoru nad 150 ccm by se mi jevil jako odpovídající prevence. (Motorkáři mi pravděpodobně už jen za ten návrh přijdou rozbít hubu a 99,99 % populace to přitom bude srdečně jedno).

  Srovnejte Vaše hypotetické situace s (nejen) mojí každodenní realitou. Pogrom na silniční piráty nehrozí, i když každodenně někoho na našich silnicích zabijí. Pokud by, nedejbože, někoho zabili a v podezření byl nějaký imigrant, máme kvůli hysterii, kterou tady i Vy šíříte, nastartováno na pogrom už teď.

 • peter. • 15. srpna 2015

  Stan napsal
  Čítal, ale nevnímal, vždyť to tady melu pořád dokola jak kafemlejnek. To je pak těžká řeč a dohoda.

  Áá!Vy máte na mysli .Nerobiť paniku,nešíriť strach…..lebo „korporátny fašizmus“!!!
  Ja som mal na mysli skôr to,čo doporučujete tým čo prejavujú obavy z toho,že sa naplnia ich najhoršie obavy a desaťtisíce imigrantov ostane v ČR pred hranicami s Nemeckom.Bol som zvedavý na limity vašej tolerentnosti,koľkých,akých a odkiaľ prichádzajúcich migrantov by ste boli ochotní strpieť.Ako si predstavujete občiansky odpor(viem,že demonštrácie nie,lebo to robia len extrémisti) a ako sa dá tento problém riešiť civilizovane.Ale už viem.Privítať ich chlebom a soľou,muzikou a krojovanými dievčatami.

  • Stan • 15. srpna 2015

   Tým, „čo prejavujú obavy z toho, že sa naplnia ich najhoršie obavy“, by som v limitoch svojej tolerantnosti civilizovane odporúčal… muziku a dajaké čerstvo odkrojované dievča …bez chleba a bez soli.

 • Béda • 15. srpna 2015

  Stan napsal
  „Návrat k fundamentům“ – typicky pravicová figura, měl byste se radovat, že muslimové nevolí levicové pokrokáře, co je jinde tak kritizujete.

  „Západ chce zničit islám“ – být muslim, který sleduje arabské TV kanály popisující křižácké války na Blízkém a Středním východě, myslím si to taky.

  „Negativní vztah ke gayům a Židům“ má dle mého odhadu více než polovina místních diskutérů, mám se začít taky děsit?

  Takže zbývá „nadřazenost islámského práva“ (od toho tu máme orgány činné v trestním řízení, aby je přesvědčily o opaku) a „neochota k reformám islámu“ (a to je jejich problém v rámci náboženské svobody, do nějž nám nic není).

  V západních zemích existují „no go“ zóny (ghetta), kam místní ani policisté prosazující zákonnost hostitelské země raději vůbec ani nejezdí. Ty oblasti mají svá vlastní pravidla.

  • Stan • 15. srpna 2015

   Jo, znám taková místa – Brooklyn, Chánov, Luník, londýnská City. Čí je to chyba, že vznikla? Státu, který má všechny právní, ekonomické a mocenské nástroje, aby neumožnil vznik takových zón, nebo těch chudáků, co tam (většinou nedobrovolně) žijí a klepou se strachy před gangy, které tam zavedly svá vlastní pravidla?

 • peter. • 15. srpna 2015

  adriana napsal
  téměř satanský pochod

  Chelemendik o tom píše toto :
  http://www.chelemendik.sk/homoseksualizacia.htm

 • merlin • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  To je taková profláknutá diskusní finta, myslel jsem si, že Vás nehodná: Když se těžko zpochybňuje obsah, zpochybníme autora.

  Stane, bohužel se mi nedaří otevřít ten článek na referendu,abych si ho přečetla celý. Vy jste tady onehdy varoval někoho, aby se zamyslel, že když něco píše nick dana a on je s tím v souladu, že nemusí být leccos v pořádku. Já Patočku normálně nečtu, protože si ho pamatuju osobně z let 90. nepřišel mi v pohodě tehdy a co jsem tak náhodně během ulplynulýchlet vtšinou jen omylem četla, tak to nehodnotím, jako přílišné zlepšení. Co se týče názorů na emigranty z afriky a arabského poloostrova, dám přednost arabistům, lidem jako Mendel, Tureček , Pelikán, Ostřanský, př. Bárta, Landgráfová, hana Navrátilová atd, kteří o tom hodně ví a jezdí tam a něco tam prožili . Ne Patočkovi. Není pravda /viz vzor dana/, že je jedno, kdo je Patočka a jaké jsou jeho motivace. Je mi fuk co píše nick dana a stejně tak mi je po mnoha zkušenostích úplně fuk, co píše Patočka. Mou jedinou motivací se snažit opakovaně na ten článek dostat a přečíst si ho celý, je ten, že ho tady citujete Vy.
  Myslím, že jste zkoušel, jaké reakce vyvolá Kohout. Taky ale přece u něho nelze odříznout, co říká a dělá a hlavně proč to říká a dělá od celé šíře psychopatologie jeho osobnosti. tak to zdejším lidem včetně mně nemějte za zlé, že se díváme a hodnotíme často jen ,,značku,, . možná by bylo lepší, kdybyste v některých hraničních případech citoval autory anonymně, čímž by se odbourala ta ,,značka,,.

 • Sio • 15. srpna 2015

  Stan napsal
  Budu parafrázovat: Nejsem si jist, že kdyby nějaký motorkář třeba zabil některého mého rodinného příslušníka, děsil moje děti nebo mi znepříjemňoval život, že bych mu to odpustil. (Neodpustil a kromě toho zabití (zatím) je to na rozdíl od těch imigrantů reálná každodenní situace – každý den se jich v naší ulici – limit 50 km/h, z jedné strany škola, z druhé nemocnice – několik prožene rychlostí 100+ km/h). Mám se ozbrojit? Vstoupíte se mnou do protimotorkářské domobrany?

  Zákaz motorek s obsahem motoru nad 150 ccm by se mi jevil jako odpovídající prevence. (Motorkáři mi pravděpodobně už jen za ten návrh přijdou rozbít hubu a 99,99 % populace to přitom bude srdečně jedno).

  Srovnejte Vaše hypotetické situace s (nejen) mojí každodenní realitou. Pogrom na silniční piráty nehrozí, i když každodenně někoho na našich silnicích zabijí. Pokud by, nedejbože, někoho zabili a v podezření byl nějaký imigrant, máme kvůli hysterii, kterou tady i Vy šíříte, nastartováno na pogrom už teď.

  Skvělá paralela! Stane, už jsem to zmínil. Je to o počtech. Dokud tu bude těch motorkářů pět a půl, lidi budou remcat a neudělají nic. Těch pár desítek/stovek, co jim to zničí život nic neudělá, ostatní se budou dívat jinam. Zjistí třeba, že polovina z nich jsou fajn lidi a skamarádí se s nimi. Jakmile jich tu bude milión a problému se už nevyhne téměř nikdo, všude budou burácet motorky, motorkáři budou rušit noční klid, znečišťovat okolí a popřípadě znásilňovat dívky a přejedou těch dětí víc, poškozených už nebude pár desítek/stovek ale pár set tisíc, třeba i pár miliónů, pak už čekejte jen na politika, co příjde s tím, že motorkaření zakáže a motorkáře posadí do basy. A uvidíte, co se bude dít u voleb. Ten problém není primárně o rasismu. Není dokonce primárně o cizincích. Není to ani o vině nebo nevině těch lidí, imigrantů, věřím, dělají to, co považují za správné a za nejlepší. Je o tom, zda se dokáží u nás začlenit a jak. A pokud ne – co projde v malém a může i prospět, ve velkém neprojde. I jedy jsou v malých dávkách léky. Kvůli občasným dvěma nebo třem komárům na sebe smradlavý repelent nenastříkáte. Ale pokud na vás bude každý den dorážet stovky komárů, dáte si tu práci a něco s tím uděláte.
  Věřte, že kdo si dá práci aby oponoval proti vstupu imigrantů, ten se nepřipravuje na nějakou tisícovku, připravuje se na desítky a stovky tisíc. O tisícovce by se nebavil. Šířím paniku? Nikdo mě nepřesvědčil, že půjde o tisícovku a ne o stotisícovku. Když jedu autem po staré děravé silnici (dobrý příměr pro náš stát, zákony a elity) a navíc je tma, počítám spíše s tím, že můžu vjet do pořádné díry. Nemyslím, že je to panikaření. Prostě přizpůsobím míru své opatrnosti stavu okolí (tma) a kvalitě vozovky. Považuji to za normální.

 • peter. • 15. srpna 2015

  Stan napsal
  ítal, ale nevnímal, vždyť to tady melu pořád dokola jak kafemlejnek. To je pak těžká řeč a dohoda.

  Tak som si to všetko prečítal znovu a okrem vášho vyjadrenia sa,že ste proti tomu aby na územie ČR prichádzali nelegálni imigranti(nepíšete ktorí to sú,lebo podľa mňa sú všetci migranti v Európe nelegálne),tak ste k tomu dodali aj to, že ich nepovažujete za zásadný problém,lebo takým je nízka pôrodnosť v ČR.

 • Aleš • 15. srpna 2015

  Po přečtení téhle „diskuse“ vidím, že platí stará dobrá hádanka. „Jaký je rozdíl mezi psychopatem a psychiatrem?“ „Psychiatr má klíče od pavilonu“.
  Něco jako v tom našem ústavu. Totální vítězství formy nad obsahem.
  A taky marnost nad marnost. Trollové versus diskutéři 10:1. Stan musí asi hodně přemýšlet, zda li to má ještě smysl působit osvětou na takový materiál.

 • Béda • 15. srpna 2015

  Stan napsal

  Jo, znám taková místa – Brooklyn, Chánov, Luník, londýnská City. Čí je to chyba, že vznikla? Státu, který má všechny právní, ekonomické a mocenské nástroje, aby neumožnil vznik takových zón, nebo těch chudáků, co tam (většinou nedobrovolně) žijí a klepou se strachy před gangy, které tam zavedly svá vlastní pravidla?

  To má být vtip? V době kdy vznikaly Lunik a Chánov byli Romové československými občany a stát jim musel nabídnout práci a zaměstnání. Měli všechna práva a povinnosti československých občanů, kdežto migranti dnes nemají české občanství, nijak se nezasloužili o sociální, zdravotní, vzdělávací systém a jsou ČR vnucovány státy, které rozvrátily a zničily jejich domovské země. To ČSSR nedělala ani v pravlasti Romů.

 • Béda • 15. srpna 2015

  oprava: práci a bydlení…

 • PPK • 15. srpna 2015

  IMHO, je to všechno paradox. Otázka muslimských imigrantů sjednocuje na platformě obrany klidu a pořádku na vlastním území levici a pravici EU. Je logické, že jediný argument, který na toto sjednocování lze vymyslet, je argument údajné hrozby vzniku fašismu. Jenže obrana sociálních otázek, kterou má v agendě levice, je rovněž i obranou výchozích podmínek pro řešení těchto otázek, tj. stavu, kdy poměry ve společnosti jsou sociálně jednoznačné, což zvenku placená a organizovaná imigrace politicky zkomplikuje a tím i na čas jakoby odsune řešení otázek sociálních (a mezitím se tu protlačí TTIP). Oč tedy asi jde? Je to snad hra nadnárodních ekonomických elit o čas a šanci, že se tuzemci a imigranti mezi sebou začnou občansky vzájemně vybíjet? Vždyť sociální poměry zde přesto nejen zůstanou a ještě se zvětší, co se pak stane? Nejzuboženější tuzemci a nejzuboženější imigranti svůj sociální boj obnoví a jeho tvrdost začne být pro EU elity už naprosto zničující a bude to pro ně existenční konečná stanice. EU servisní elity by neměly zapomínat, že dnes jsou už jen pouhými manažéry „firmy EU“, kde vlastníkem té firmy je US armáda na evropských základnách, řízených přes družice ze štábů ve Washingtonu. Ti generálové ví, že pokud se nepodaří akce imigro-Evropa, bude islamisty zničen Izrael i s tou jeho betonovou hraniční Zdí. Izrael, od něhož je dnes třeba odvrátit pozornost bojovných muslimů. Chaos a boje v EU jsou mj. i cílem zboží us zbrojních dodavatelů, kterým odbyt na trhy doma vázne, přičemž rozdíly v nesmiřitelném náboženském právu islámu a evropského ne-islámu budou tím hlavním pohonem toho sebevražedného chaosu v EU. Co je tedy odpor lidí v EU proti tomuto vývoji? Zdá se to jednoduché: Neochota politicky nesuverénních Evropanů spáchat kolektivní civilizační sebevraždu.

 • merlin • 15. srpna 2015

  Pléduji v této debatě pro závěrečnou větu úvahy PPK.

 • merlin • 15. srpna 2015

  Aleš napsal

  Po přečtení téhle „diskuse“ vidím, že platí stará dobrá hádanka. „Jaký je rozdíl mezi psychopatem a psychiatrem?“ „Psychiatr má klíče od pavilonu“.
  Něco jako v tom našem ústavu. Totální vítězství formy nad obsahem.
  A taky marnost nad marnost. Trollové versus diskutéři 10:1. Stan musí asi hodně přemýšlet, zda li to má ještě smysl působit osvětou na takový materiál.

  obsah má vždycky nějakou formu, kterou je sdělován. Ještě můžete přidat úvahu o tom, zda bylo dřív vejce nebo slepice.
  A s tou nízkou porodností – vy jste ekolog, jestli se nepletu. Je lépe, když nás příroda redukuje nižší porodností, než válkou či jinak katastroficky. 8 miliard je přelidnění a dá se očekávat depopulace, vždycky v historii přišla. ostatně – a to fakt nechci být cynická – i když připouštím, že to tak může vyznít – se už někteří zbláznili a jako lumící se chovají.
  Stanova myšlenka udržet stoupající úroven populace má rozhodně své mouchy.

 • merlin • 15. srpna 2015

  sio, tvá úvaha o zabití je blbá. Myslíš patrně na úmyslný trestný čin – ale tomu se pak neříká zabití.
  Existují zde obavy, že nutným následkem stoupající migrace, a že stoupat bude, bude hnědá. Ano bude, jestli budou debaty mezi lidmi pokračovat takhle. A abychom se trumfli, zaženeme se do krajních postojů. Ten přátelský k migrantů pak nepřevládne, se vsadím.
  Dávala jsem už n ostrov bez odezvy rozhovor s ostřanským, na konci rozhovru pokládá správnou otázku, s dovolením zreplikuji ,,To je citace z knihy Waltera Laqueura Poslední dny Evropy, překlad té knihy na českém trhu jako první nastínil chmurnou vizi kontinentu, který bude stále více islámský. Pokud tomu máme čelit, nelze si dělat iluze, že my jsme ti skvělí a oni ti primitivové, ale naopak si vytyčit, na čem chceme lpět, co je zásadní, co je třeba si uchovat, co je to podstatné. V debatách o budoucnosti Evropy a islámu se mnohem častěji objevuje, co nechceme, než to, co chceme uchovat. Já se přiznám, že pojem evropské hodnoty je pro mě poněkud vyprázdněn,,
  http://www.rozhlas.cz/radiowave/rozhovory/_zprava/hovoru-o-islamu-se-nesmi-zmocnit-stvave-facebookove-skupiny-rika-ostransky–1487531
  tak prosím, co je podstatné a je třeba si uchovat? Já preferuji národní stát a občanskou společnost. ta ale není možná v islámském uspořádání světa, což jsem ochotna komukoliv poctivě zargumentovat a doložit.

 • Martin (už bez taky m) • 15. srpna 2015

  Vážení, již jsem na OM psal, že postavit se na krajní pozice je cesta k naprostému rozvalu společnosti a občanské válce. Myslím že i Stan si je toho dobře vědom. Ani on, ani já ani nikdo ze řekněme „smířlivějších“ nejsme pravděpodobně nositelé myšlenek ani M. Kohouta ani J. Patočky. Já „kádrovat“ rozhodně nechci, nejsou „můj šálek kávy“.
  Ale to co předvádí někteří diskutéři v debatách k „uprchlické otázce“ zavání přímým náběhem ke „konečnému řešení jiné otázky“…
  Vážení dobobranci a jiní válečníci: nikdo z Vás nám „smířlivějším“ nemusí říkat „coby kdyby“. Nejsme volové a bránit jsme se učili. Nemálo z nás šla „do zeleně“ ještě i na ty dva roky…
  Ano, kreslil jsem štábní mapy, kde jsme „gumovali“ celé jednotky, a mohlo být i hůře… Na rozdíl od internetových „válečníků“ jsme byli vycvičeni nikdy neváhat a jednat. Za všech okolností. Takže moc dobře vím, co to znamená a co se děje v lidské psychice, když máte zbraň a začnete střílet…
  Velice si považuji Stana za jeho snahu, vůli a odvahu, ale doporučuji „diskuse“ na téma uprchlíků opustit, a články tohoto typu na nějakou dobu „dát k ledu“ – dříve než tam díky vášnivosti některých postupně skončíme všichni.
  Opakuji: tyto „debaty“ mají již vzhled „ubíjení ze zoufalství, strachu a beznaděje“ – ale milí „bijci“: „ubíjíte“ ty nepravé! Vzpamatujte se. Já vím- ta vedra – tak si natočte kýbl vody, a tu vlastní přehřátou palici snad „trefíte“…
  Nikdo ze „smířlivějších“ nechceme zničení národa, nechceme nějaké nepokoje, ani trpět na něčí úkor. Ale nenasazujte nám „psí hlavy vlastních panických strachů“.
  Není důvod, jsme všichni občané této země.
  Ti co tuhle společnost rozeštvávají (i díky kauze uprchlíci) tu mezi námi žijí a z naší práce dvacet a více let tyjí – ti/ty MAJÍ BÝT NAŠE „CÍLE PRVNÍHO POŘADÍ“, tam si dokazujte…

 • Martin (už bez taky m) • 15. srpna 2015

  to, co se nám všem snažíte dokázat zde na webu, v diskusi.
  Nechci se nad nikoho vyvyšovat, nechci nikoho urazit, ale: přes dvacet let jsem se o cosi veřejně snažil. Víte, že ani zde své jméno netajím.
  Mou motivací k veřejnému občanskému angažmá byla snaha alespoň ovlivnit (když ne zcela změnit) o co jsem kolem sebe viděl a vidím a co mám za špatné, škodlivé.
  Byly to stovky, ba tisíce jednání… A jelikož jsem nestřílel, neřval, neutloukal, neprovokoval… tak se může ledaskdo divit, ale ledacos se povedlo, ledacos ne – ale to už je život, a jednou „půjdu“ zpříma…
  Co mne ale vždy štve je to, že na netu mají všichni „velkou hubu“, jsou „mistři strategií“- ale v životě nás je vždy někde hrstka bez podpory. Proto jsme mnozí dopadli jak jsme dopadli -a když už to nešlo „zepředu“, tak posloužili různí- vypůjčím si to označení „Jídášové“…
  Takže pokud něco konkrétního, skutečného a smysluplného má vzniknout jako výstup všech již se jen dokola opakujících „diskusních vybíjených“ těch s „nejednotnými, ba nebezpečnými názory odpírajícími davovou psychózu“, mělo by to být semknutí aktivních lidí, vzájemná podpora a pomoc proti skutečným škůdcům této země a tohoto „národa“. To především. Konkrétní akce, konkrétní činy, konkrétní lidé, konkrétní výstupy a výsledky a následná práce s nimi.
  Neřežme se hloupě mezi sebou v zájmu cizích agend!
  Každý máme svůj „obor“ a navíc jsme občané. Tak veřejně konejme, měňme ten svět kolem, tlačme, znepříjemňujme život lumpům a korupčníkům jak to jen jde. I mnohem silnějšího protivníka můžete zahnat „do obrany“ a tam jej minimálně držet. A mezitím měnit skutečnosti. Ne „střílet posly špatných zpráv“, nebo ty co nepanikaří. Hrozeb je hodně, je třeba se s nimi společně vyrovnávat i naučit žít. Jinak jsme s prominutím hov.o „národ“ a „společnost“.

 • Sio • 15. srpna 2015

  @ merlin. Úvaha je legitimní, účelem je snaha demonstrovat, co to s člověkem udělá, když mu někdo – no dobře – zavraždí blízkého. Myslím, že ani tebe by to nenechalo v klidu ale třeba bys to zvládla racionálně a řekla si, že jsou to kolaterální ztráty. Dost o tom ovšem pochybuji, jak tě znám.
  Hnědá nebude kvůli krajním postojům a kecům, to jen marginálně. Intelektuálové mají poněkud přehnané mínění o svém vlivu na masy. Jejich články a diskuse čte jen zlomek populace, to je potřeba si připomínat. Zato mi chodí spousta nevyžádaných mailů o cikánech. Ty se asi dostanou ke všem. Teď přibývá těch o imigrantech.
  Hnědý se stane až ten, kterého to konkrétně zabolí. Osobně jsi myslím, že nejdříve to zabolí Němce nebo Frantíky.
  Jinak svoje jsem k tomu asi už řekl. Je to prognóza, nikoli můj postoj, pokud to někdo nepochopil. Můj postoj je poměrně jednoduchý. Vyčkám, co se bude dít, protože dokud tu nejsou, nevíme. Radši bych, aby tu nebyli, řekl jsem, jaká rizika v tom vidím, a to je asi tak všechno, co s tím mohu dělat. S lidmi z těchto oblastí mám jen miniaturní zkušenost a to docela dobrou, páč jsou VŠ a v pohodě.
  V podstatě jsem přesvědčen, že pokud to půjde špatným směrem, asi se to nejdříve dotkne lidí sociálně slabých. Takže se ani nemusím namáhat k volbám, zařídí to jiní.
  Pokud se mě to osobně nedotkne, budu to v podstatě ignorovat. Nemám na ně zase tolik času a na láskyplné výzvy k soucitu nejsem stavěný. V jejich domovinách zůstalo spousta lidí, co jsou na tom podstatně hůře a JAKSI nikoho nezajímají.

 • Aleš • 15. srpna 2015

  ppk: na jiných vláknech jsem TTIPoval taktéž, ale račte si uvědomit, že nadnárodní kapitál již má na výběr několik variant realizace. No a proti nim stojí ty naše třetí cesty. Teda pokud se raději nerozhodneme zase útočit na vlastní bránu, jak to část osazenstva om a to včetně Vás poslední týdny patrně dělá.

 • lomikel • 16. srpna 2015

  Matin – ja naopak navrhuji at Stan napise autorsky clanek se svym pohledem na situaci a navrhem reseni podle nej optimalni. Zatim si jen pujcuje nazory nazory lidi o jejich kreditu nelze vest spor, zadny nemaji. Viz. tento clanek kde hochstapler Patocka navrhuje politckou strategii formulovanou na tezi ze on sezral salamouna a ostatni jsou blbci co potrebuji instruovat a ves, nejlepe jim aby se konecne dostal do te politiky.

  Velmi ftipne to zformuloval Ales, ktery ocekava ze budeme nadsene tleskat kdyz nam Stan predlozi Patocku jako osvetu :)). Alesi, ja vam dlabu na osvetu, jedine co me zajima je nazor na vec v diskusi.

  Ocenuji ze Stan presel od emoclanku Tribuna k necemu co alespin v nazvu ma naznak strukturovaneho pristupu, tak jen dal!

 • lomikel • 16. srpna 2015

  eroze obcanske spolecnosti v Britanii
  http://t.ransdorfmiloslav.com/clanky/politicke/britsky-islam

  zpusobena agresivitou imigrantu a rozkladem obranych mechanismu spolecnosti vcetne vymahani prava zpusobene multikulty jedem

 • lomikel • 16. srpna 2015

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Keller-ma-pro-vas-zasadni-necekane-a-prekvapive-sdeleni-370125
  Jedná se o rodilé Francouze, kteří se přestěhovali především v průběhu posledních 20 let na vzdálené periférie velkých měst, ale také do malých městeček a na venkov, aby se vyhnuli konfliktům s imigranty a jejich potomky. Tito rodilí Francouzi tím získali klid, zároveň to však mají daleko do práce a sociálně si pohoršili. Hospodářská krize od roku 2008 zhoršila jejich situaci více než situaci imigrantů. Ti z nich, kteří neztratili práci, pracovali v malých lokálních podnicích, které byly krizí postiženy nejvíce. V Paříži a dalších velkých městech dnes žijí jednak ti, kdo vydělávají nejvíce, protože jsou napojeni na velké nadnárodní firmy, jednak nejnovější vlny imigrantů, které čerpají výhody sociálního bydlení. Ani v době krize se jejich sociální dávky nesnížily,“ vysvětluje Keller.

  rofesor sociologie Keller dále říká, že nejlépe vydělávající Francouzi nemají vůči další imigraci výhrady. Vždy se totiž mohou od problémové části imigrantů odstěhovat do čtvrtí, kde jsou vysoké nájmy zárukou, že zde imigranti bydlet nebudou. „Většina zbylých Francouzů soudí, že imigrantů žije v zemi příliš mnoho, a obává se toho, že se ve vlastní zemi stanou více či méně trpěnou minoritou. Na jihu Francie je problém zvlášť silně vyhrocen, neboť i menší městečka zaplavují převážně mladí imigranti, zatímco starší věkové kohorty Francouzů, které nemají kam odejít, se obtížně smiřují s tím, že ve svém městě dožijí jako minorita,“ upozorňuje Keller.

  „Ve volbách se situace projevuje tím, že i chudší Francouzi přestávají volit levici, která je jen uklidňuje, že multikulturalita je vnitřně obohatí. Buďto nechodí k volbám vůbec, anebo volí stranu Marine Le Penové. Pravicové strany

 • lomikel • 16. srpna 2015

  Ten již dříve v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že je nemožné udržet sociální stát a sociální smír současně s masovou imigrací. „Sociální stát vznikl na půdorysu jednotlivých národních států a je šit na míru jejich místní populace. Proto je a ještě dlouho bude nemožné vybudovat jakýsi celoevropský sociální stát. Pojistné systémy v jednotlivých zemích není možné uvést na jakéhosi společného jmenovatele. A je naprosto absurdní myslet si, že jednotlivé sociální státy evropských zemí mohou sloužit jako pojistka pro populaci z celého světa, která si své sociální státy nepořídí, ale bude chtít využívat výhod těch v Evropě. Pokud tento tlak zesílí, nepomůžeme lidem odjinud, ale vezmeme oporu lidem místním se všemi důsledky, které to přináší,“ řekl Keller.

  Také uvedl, že nejčerstvější data z mnichovského institutu Ifo, které prezentoval jeho ředitel Hans-Werner Sinn, říkají, že v průměru jeden migrant stojí ročně Německo o 1800 eur více, než kolik činí jeho přínos. Porovnávány byly náklady v podobě sociálních a dalších výdajů proti příjmům ve formě sociálních odvodů a daní.

 • adriana • 16. srpna 2015

  lomikel napsal

  eroze obcanske spolecnosti v Britanii
  http://t.ransdorfmiloslav.com/clanky/politicke/britsky-islam

  zpusobena agresivitou imigrantu a rozkladem obranych mechanismu spolecnosti vcetne vymahani prava zpusobene multikulty jedem

  vážený pane Stane a vážení příznivci tohoto webu, zejména pan Martin a pan Aleš, kteří se tak opovržlivě vyjadřujete o lidech, majících obavy z migrantů
  Co udělat, aby v ČR vítali migranty s otevřenou náručí?
  Především zakázat svobodný internet a šíření takových článků, jako od pana Ransdorfa zde. Jako vystudovaný historik neopomene uvést zdroje , ze kterých čerpal, takže obvinit ho z šíření paniky a nepodložených zpráv, což by bylo nejpohodlnější, nelze.
  Už se v této zemičce odehrálo hodně věcí, naposled církevní restituce, které i bez migrace činí z občanů cizince na této zemi. Budoucí doba ukáže, zda český národ má vůbec ještě nárok na existenci. Obávám se ,že od politiků a rádoby sluníčkářů nemůžeme očekávat žádné řešení

 • Velekněz Ratata • 16. srpna 2015

  K diskusi samé se neodvažuju nic dodat. Největší plusy bych nejspíš dal PPK s Martinem. Není to tak zlé, pořád je to diskuse. Jen že doopravdy nikdo neví, co s tím, a tvářit se, že jo, je daleko horší než to přiznat.

  Ale teplo máme, světlo máme, mouchy nás nekoušou…Přišel čas oprášit vtipy o Husákovi, záclonkách ve vlaku a návštěvě státníků u Pána Boha.

  Velmi dílčí poznámka k textu J. Patočky: Pokud někdo – kdokoli – otvírá obecné téma větou „nutná je personální změna ve vedení“, u Patočky „změna ve vedení Odboru azylové a migrační politiky na ministerstvu vnitra“, prozrazuje, oč mu jde. V pořádku, jde o přístup. Taky víme, že kadry řešajut vsjo. Vůči vedení odboru a dr. Haišmanovi osobně ale může mít Patočka, Stan, já, kdokoli další tisíc a jednu připomínku, krom jediné: že by nerozuměli agendě, za kterou odpovídají a že by nepracovali poměrně efektivně („poměrně“ je samozřejmě míněno na poměry naší veřejné správy).

  Zavání mi to snahou rozesrat (milpardon,madam), co ještě aspoň nějak funguje. Pokud politik (a u těch to CV není od věci) promluví o potřebě hovořit jiným nebojácným jazykem, je to většinou jak červené světélko.

 • Sio • 16. srpna 2015

  Jen si dovolím ještě poznamenat, že s názory prof. Kellera dlouhodobě rezonuji a ani výše uvedený článek na tom nic nezměnil. Prostě chytrý chlap, sociolog s ohromným rozhledem a bystrým mozkem. Navíc, což je vzácné, se svědomím.

 • dixi • 17. srpna 2015

  Stan napsal

  Padly tady zdrcující argumenty o počtu cizinců, zadržených nelegálních imigrantů (a jejich zemí původu), počtu žadatelů o azyl a udělených azylů… a nic. Zpíváte, mí oponenti, pořád stejnou písničku – imigranty nechceme, protože je nechceme, a vy je chcete, protože jste zrádci. Přitom ti „oni“, co je „chtějí“, jsou (až na výjimky typu Kohouta, který se projevil způsobem, nad nímž se mi zvedá žaludek) ti, co jenom chtějí, aby se problém neřešil necivilizovanými prostředky, protože např. vědí, že každý problém má jedno rychlé a naprosto špatné řešení. A řešení spočívající v zadrátování hranic, stavbě koncentráků a likvidaci „těch druhých“ a „zrádců mezi vlastními“ už tady několikrát v dějinách bylo…

  Nejste se svými názory osamocen Stane, smýšlím v tomto problému podobně. Nemyslím, že nám hrozí šaria, hrozí nám reálně spíše fašismus.

 • adriana • 17. srpna 2015

  zadrátování hranic nepomůže, pokud nebude 100 % politická vůle. A ta zde nebude. Příliv utečenců je nevratný proces, který nakonec povede k zániku českého národa. A to je ta největší hrozba

 • dixi • 17. srpna 2015

  merlin napsal

  Pléduji v této debatě pro závěrečnou větu úvahy PPK.

  Já taky, Ostatně PPK už upozorňoval na to staré známé :“ rozděl a panuj“ nevylučuje, myslím, ani souhlas se Stanem, neboť ten hájí to, abychom za všech okolností zůstali lidmi. Příliv uprchlíků je hrozný, to že je hájí naše politická elita a pravdoláskaři považuji za pokrytecké, nebo prospěchářské.

 • cnemo • 17. srpna 2015

  Asi překvapím ale naprosto souhlasím, že naším problémem nejsou uprchlíci, nýbrž česká politika respektive čeští politici. Je vcelku jednoduché vyexpedovat z našeho území všechny nechtěné osoby cizí státní příslušnosti, dalo složitější je donutit politiky, aby jednali v zájmu vlastních občanů a ne jako místodržící cizí moci.

  Ale za pokus to vždy stojí, mohli bychom třeba začít Stranou zelených a jejich agendou. Co takhle přesměrovat peníze ze solárního, větrného a biomasového tunelu důchodcům, zdravotnictví a školství? Socani by se mohli přidat, když jsou „sociální“. I nám malým a středním „vykořisťovatelům“ by se lépe platili daně, kdybychom věděli, že jen nesypeme velkým prasatům (co jsou rovnější) a parazitům do koryta! Co Vy na to Mr. Patočka, šlo by to?

 • peter. • 17. srpna 2015

  cnemo napsal
  Je vcelku jednoduché vyexpedovat z našeho

  je to nielenže zložité ale za danej situácie nemožné.Jednoduché by to bolo pre takú vládu,ktorá by sa rozhodla(s podporou národa)vystúpiť z EU aj z NATO. A aj to som si nie istý či by sa taká vláda vedela zbaviť všetkých záväzkov vyplývajúcich z medzinárodných zmlúv a konvencií (Čulík v BL) ku plneniu ktorých sa ČR v minulosti zaviazala.Nie sme svojprávny štát a musíme byť poslušní.Vyštrngali sme si to kľúčami na námestiach r.1989.

 • orinoko • 17. srpna 2015

  Také přispěji se svojí troškou do mlýna. Nestačím projít všechno , co mi vyhledávače nabízejí s ohledem na předešlé adresy.

  http://www.ibtimes.co.uk/black-people-adopt-similar-racial-views-white-people-multiracial-congregations-1515790

 • cnemo • 17. srpna 2015

  peter. napsal
  Nie sme svojprávny štát a musíme byť poslušní.

  Dobrý postřeh, ano je to tak. Proto také souhlasím s Patočkou, problémem je naše politická reprezentace, která se chová jako servilní místodržící.

  Nicméně chce to kreativitu a vynalézavost, stačilo by krmit všechny imigranty vepřovým, znemožnit projevy víry a pod. Za chvíli by se ČR vyhýbali obloukem. Už vidím mezinárodní trestní tribunál pro válečné zločiny, odsouzen ke 12 letům nepodmíněně pro podávání vepřového muslimům:)

  • Stan • 18. srpna 2015

   Možná by úplně stačilo odsoudit Vás za ty okamurovské a konvičkovské nápady k doživotní konzumaci krysího masa.

 • peter. • 17. srpna 2015

  cnemo napsal
  krmit všechny imigranty vepřovým, znemožnit projevy víry a pod. Za chvíli by se ČR vyhýbali obloukem.

  Vy im dáte bravčové a oni zožerú vás.Pozrite sa ako Brusel pozametala s pobaltskými štátmi:
  http://www.hlavnespravy.sk/pobaltske-staty-sa-pripravuju-uz-na-druhu-vojnu-rusko-sa-ich-akosi-neponahla-napadnut-ale-imigranti-uz-prichadzaju/657838
  a najviac ma pobavilo,keď som si prečítal,že afrických imigrantov musí zobrať aj Kyjev.Ide pomaly zima,Ukroši nemajú čím kúriť,tak si to chudáci čierni užijú.A zimy bývajú na Ukrajine tuhé.Napoleon aj Nemci by mohli rozprávať.
  http://ukraina.ru/news/20150817/1013996352.html

 • Sio • 17. srpna 2015

  cnemo napsal
  Dobrý postřeh, ano je to tak. Proto také souhlasím s Patočkou, problémem je naše politická reprezentace, která se chová jako servilní místodržící.

  Nicméně chce to kreativitu a vynalézavost, stačilo by krmit všechny imigranty vepřovým, znemožnit projevy víry a pod. Za chvíli by se ČR vyhýbali obloukem. Už vidím mezinárodní trestní tribunál pro válečné zločiny, odsouzen ke 12 letům nepodmíněně pro podávání vepřového muslimům:)

  Navrhoval bych najmout zdivočelé pussy na pár happeningů v mešitách … :-) Publicita jistá.

  • Stan • 18. srpna 2015

   Ony jsou tu nějaké mešity?

 • peter. • 17. srpna 2015

  V slovenčine je Brusel podst.meno mužského rodu.V češtine by to malo byť podst.meno ženského rodu,ako ma poučil jeden môj bývalý kolega z Brna.Podľa neho sa Brusel v češtine skloňuje podľa vzoru prdel.Tak ako to je?

 • Sasin • 17. srpna 2015

  Pošlete je všechny do Prahe a pak to na 30 dní oploťte. Bude konečně pokoj. Debily z Moravy tam pošlete na uklízení, ale až po 60-ti dnech. Muheeeeeeee

 • Bety • 17. srpna 2015

  peter. napsal
  V slovenčine je Brusel podst.meno mužského rodu.V češtine by to malo byť podst.meno ženského rodu,ako ma poučil jeden môj bývalý kolega z Brna.Podľa neho sa Brusel v češtine skloňuje podľa vzoru prdel.Tak ako to je?

    
  Citovat

  Peter, tady spíš bylo přání otcem myšlenky. Ale byl by to zajímavý vzor.

 • merlin • 19. srpna 2015

  Stan napsal

  Ony jsou tu nějaké mešity?

  ano. Pražské Islámské centrum (Pražská mešita) sdružuje muslimy všech národností bez rozdílu a je otevřené každému, kdo přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporuje integraci muslimů v ČR při zachování jejich identity.
  http://www.praha-muslim.cz/home.htm

 • merlin • 19. srpna 2015

  Stan napsal

  Možná by úplně stačilo odsoudit Vás za ty okamurovské a konvičkovské nápady k doživotní konzumaci krysího masa.

  Krys už je málo, možná njaké na vihorlatu, jsou čistotné a milé. Potkani je vytlačili, některé druhy jsou před zánikem. Měl jste na mysli zřejmě potkany :-)

 • Sasin • 19. srpna 2015

  Socani žádné podíly vracet nechtějí, je to levá ruka harpagondechaje a ten ví, že by s ním byl konec. A proto i gdyby bylo na světě jedno pracovní místo, vymyslí celý systém propustek aby se k tomu jednomu místu dostala ta správná ovce. Třeba merlin. :-) Ostatní budou po nich zametat ulice, vynášet nočníky, utírat tabule od mentálního spocení a ták. Muheeeeee

 • Sasin • 19. srpna 2015

  Samozřejmě není mžné diskriminovat snahyostatních účastníků debilizačního zájezdu a tak by se mohlo stát, že by to místo dostal, nakonec po velikém ideovém zápase, něgdo jiný, třeba Stan nebo ták Muheeeeee