Ne už Masaryka a Beneše, ale Kurta Knispela máme napříště ctít a slavit

Když, tuším, v průběhu roku 2015 navštívil tehdejší ukrajinský premiér Jaceňuk kancléřku Merkelovou, aby ji požádal o další půjčku k dočasnému zaplnění prázdné ukrajinské státní pokladny, pronesl při té příležitosti krátký projev, ve kterém vyzdvihl společný osud obou národů – to je národa německého a ukrajinského. Oba totiž podle Jaceňukova vyjádření se v roce 1944 staly – a to prý též zhruba ve stejném čase – obětí sovětského přepadení.

Když jsem tuhle větu tehdy četl, připadala mi jako výrok šílence, kterého nikdo v Evropě či ve světě nemůže brát vážně, jako něco, čím se Jaceňuk znemožnil v očích nejen Moskvy, ale i Londýna a Washingtonu. Že po takovémto výroku ho snad příslušné úřady Ukrajiny či EU musí spoutat a dovléci k dodatečnému jednání norimberského soudu s válečnými zločinci, že snad i kancléřka Merkelová, sice až dodatečně, ale přece jen se bude od Jaceňukova nehorázného výroku distancovat – ale ono se nedělo nic. Bylo ticho po pěšině.

A to ticho mě už tehdy mělo trknout a napovědět mi, že Jaceňukův výrok nebyl žádným úletem z nedopatření, ale že už v tom roce 2015 šlo o první vlaštovku budoucího výkladu dějin, jak jej ve Washingtonu pro potřeby vojensko-bezpečnostního komplexu vypracovali neokonzervativní stratégové, a jehož hlavním poselstvím pro lidstvo je toto: Rusko bylo vždy agresorem, a to včetně 2. světové války, agresorem zůstává i dnes, a agresorem, proti němuž musí svět sebrat všechny své branné síly, bude vždy i v budoucnu. Tak zní kanón budoucí politiky Západu, podle něj je třeba jednat – a tečka.

Ta tečka není samozřejmě jedna, jsou jich stovky, zaplavují nás denodenně jak hejna kobylek a jednu z dalších jsme měli příležitost vyslechnout si v jednom z nejoslavovanějších dnů roku, čili dnes. Celý jeden pořad v dopoledních hodinách věnovala ČT 24 nikoli oslavě našich vlastních synů a hrdinů, ale oslavě Kurta Knispela, našeho prý rodáka ze Sudet, který se stal zneškodněním 168 nepřátelských tanků nezapomenutelným tankovým esem a hrdinou wehrmachtu. Ale nově – pozor – i hrdinou naším. V naší zemi se narodil a na naší půdě – u Vrbovce na Znojemsku – též zesnul. Čili je to hrdina i s chlupy a vpravdě náš, a proto též na nás je, ještě snad víc než na Němcích, abychom jeho památky a činů vzpomínali a je řádně oslavovali. Jak ČT též dnes učinila.

Vždyť uvažte: Vyřadil – hlavně díky prý geniální schopnosti odhadovat vzdálenosti – jak jsme se z dnešního pořadu na ČT 24 dověděli, 168 nepřátelských tanků. A uvažujte dál. Kdyby těch vyřazených tanků z tanku Kurta Knispela bylo ještě víc – třeba tisíc, nebo dva tisíce – nemusela válka vůbec dopadnout tak bídně, jak dopadla. Totiž porážkou Hitlerovy říše, ale jejím slavným vítězstvím, po kterém bychom my Češi – jak bylo Hitlerem neodvolatelně plánováno – cestovali v dobytčácích stejnými cestami a do stejných táborů smrti, jako předtím cestovali Židé. I my bychom se – a hlavně my – protože jsme měli jít hned po Židech, proměňovali na černý kouř nad komíny elektrických pecí s kapacitou sto spálených těl na jednu pec a jeden den, a padali bychom na rošty těch pecí hromadně, bez výběru a bez vytáček všichni, včetně praprarodičů a prarodičů těch dnešních redaktorů ČT, kteří by se pochopitelně nemohli narodit, a kteří jakoby o to vroucněji a vděčněji dnes dopoledne památku Kurta Knispela s pietou uctili a oslavili.

Určitě už dnes existuje i výbor, plánující vystavět Knispelovi ve Vrbovci jeho pomník. A jediná má naděje, že se tak nestane, se pojí s faktem, že Knispel pálil nejen po Rusech, ale v Normandii a u Caen i po Angličanech a Američanech. Kdyby zabíjel jen Rusy, tak mu ten pomník už v naší zemi natotuty stojí.

Stanův komentář: Přeprogramování na světonázorové úrovni probíhá kontinuálně od roku 1989. A to způsobem odpovídajícím druhorepublikové a protektorátní době. Zatím není tak úspěšné, jak by si jeho autoři přáli. A je na nás, starší generaci, aby se neujalo u našich dětí a vnuků. Vyžaduje to od nás, abychom byli chytřejší a mazanější než novodobí Moravcové, Beranové či ony reinkarnace aktivistických protektorátních žurnalistů, které točí podobné pořady.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ladislav Hinner
Ladislav Hinner
1. 1. 2018 21:02

Nikoli pane Mane, neposlali by nás do komor, protože kdo by pracoval pro germány? Cílová destinace většiny by byla na Ukrajině nebo za Uralem

Admirál
Admirál
1. 1. 2018 21:13

Ano, u Stalingradu se bojovalo za Prahu, za Jacenouka, za Štětinu, za Banderu a protektorátního ministra Moravce. ČT 24 to správně dala dohromady.

Pan Knispel nezasloužil nic jiného, než podle zákonů ČR postavit ke zdi (ruské projektily byly rychlejší). On možná zabíjel na východě naše vojáky, co se probíjeli domů.

CROIX
1. 1. 2018 21:28

Stanův komentář vystihuje podstatu, díky za něj

Sinuhet
Sinuhet
2. 1. 2018 6:54

Svět ovládají lži, lži a opět lži.

senil
senil
2. 1. 2018 7:02

ČT našla nové dno. Teď už oslavuje i nacisty. Předtím oslavovala sudeťáky. ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent čechů, takže OK.
http://www.epshark.cz/clanek/93/smrt

Amenre
Amenre
2. 1. 2018 7:45

Admirále – nevím, proč by si zasloužil postavit ke zdi. Byl to voják, jako statisíce dalších ve Wehrmachtu, kteří prostě do války museli a ne chtěli jako třeba jiné tankové eso Michael Wittmann. Než někoho takhle šmahem odsoudíte, tak se zamyslete nad tím, že Vám je nějakých 20 let, jste mladý a zdravý chlap v jedné z nejhorších diktatur na světě. Jistě můžete pyskovat proti vrchnosti a pokud nedostanete rovnou provaz, tak začít budovat pracovní kariéru jako vězeň do nějakého pracovního tábora. Rozhodně je smutné, že nacističtí hrdinové jsou dnešním západním světem bráni na milost jen proto, že bojovali proti… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
2. 1. 2018 9:51

Proti Knispelovi nic nemám, je to svým způsobem oběť doby, což dobře vyložil Amenre. Co mě ale naplňuje naprostým znechucením, to je ta podlá sebranka v ČT – ta koncentrace těch nejnechutnějších lidských zjevů na jednom místě, z něhož mohou nejvíce škodit a také mě vrcholně štve blahovolný přístup českých poblitiků k tomuto stavu veřejnoprávních médií a očividná spokojenost s tímto stavem. Bohužel, dračí setba je zaseta a úspěšně klíčí v hlavách nejmladší generace.

Admirál
Admirál
2. 1. 2018 10:32

Amenre napsal Admirále – nevím, proč by si zasloužil postavit ke zdi. Byl to voják, jako statisíce dalších ve Wehrmachtu, kteří prostě do války museli a ne chtěli jako třeba jiné tankové eso Michael Wittmann. Než někoho takhle šmahem odsoudíte, tak se zamyslete nad tím, že Vám je nějakých 20 let, jste mladý a zdravý chlap v jedné z nejhorších diktatur na světě. Jistě můžete pyskovat proti vrchnosti a pokud nedostanete rovnou provaz, tak začít budovat pracovní kariéru jako vězeň do nějakého pracovního tábora. Rozhodně je smutné, že nacističtí hrdinové jsou dnešním západním světem bráni na milost jen proto, že… Číst vice »

Irena
2. 1. 2018 12:32

Dolmen napsal „Proti Knispelovi nic nemám, je to svým způsobem oběť doby…“ To jako myslíte vážně? Takže vtrhnout do cizí země a tam zabíjet lidi je běžný lidský postoj, ano? Je to normální. Je to postoj ČLOVĚKA?! Pro vás!? I v Německu se v té době našlo dost LIDÍ, kteří na to nepřistoupili, kdyby se tam těch LIDÍ našlo víc, nemuselo dojít k té válce. A váš současný postoj je na úrovni tehdejší většiny „nelidí!“ Prý oběť doby. „Proti Knispelovi nic nemám, je to svým způsobem oběť doby…“ To jako myslíte vážně? Takže vtrhnout do cizí země a zabíjet tam… Číst vice »

peter.
2. 1. 2018 13:54

Nie len v ČR ale aj inde na územiach oslobodených ČA sa začínajú objavovať tendencie prepísať históriu 2.sv.vojny.Keďže nemožno celkom spochybniť roľu ktorú v tej vojne zohral ZSSR,tak sa objavujú snahy o znižovanie jeho zásluh v smere „Rusi neoslobodzovali ale okupovali.Rusi len znásilňovali ženy a kradli bicykle a hodinky.Prahu oslobodili hrdinskí Vlasovci a Čechy zase Američania.Aj vo wehrmachte bojovali statoční „občania“Česka ktorí v boji proti „boľševikom“preukázali svoje hrdinstvo. Príbeh s tankistom Knispelom veľmi pripomína iný príbeh z konca minulého roka.Je to príbeh „Koľuzurengoju“,ktorý v Bundestagu rečnil o úbohom a nevinnom slobodníkovi wehrmachtu Georgovi Johanovi Rauchovi zajatcovi spod Stalingradu ktorý zahynul… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
2. 1. 2018 14:31

Admirál napsal
Knispel byl občan ČR. Tudíž se na něj vztahovaly její zákony. Radostný a dobrovolný boj na straně okupantů se posuzuje jako velezrada. Za velezradu v takových případech byla trestem popravčí četa. Proto.

Knispelovi nasrat na hrob.

100% souhlas.

severočech
severočech
2. 1. 2018 15:02

Tak podle Dolmena lze vyvodit, že Milióny esesáků byli oběti doby, lump byl jen Hitler.

Martin (už bez taky m)
2. 1. 2018 15:10

Dolmen napsal Proti Knispelovi nic nemám, je to svým způsobem oběť doby, což dobře vyložil Amenre. Co mě ale naplňuje naprostým znechucením, to je ta podlá sebranka v ČT – ta koncentrace těch nejnechutnějších lidských zjevů na jednom místě, z něhož mohou nejvíce škodit a také mě vrcholně štve blahovolný přístup českých poblitiků k tomuto stavu veřejnoprávních médií a očividná spokojenost s tímto stavem. Bohužel, dračí setba je zaseta a úspěšně klíčí v hlavách nejmladší generace. Naprosto nesouhlasím s tím, že Knispel a podobní byli „obětí doby“. O Haličských pomocnících tamních SS budete tvrdit totéž?! Nevím jestli znáte „Bombardér T-2990… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
2. 1. 2018 16:10

To Irena + Martin + Admirál +další Moc se mil líbí, jak některým lidem je vše jasné, hlavně viděno optikou dnešní doby a s jedním okulárem zaslepeným. Staré indiánské přísloví praví: „Nesuď nikoho, dokud neujdeš 10 mil v jeho mokasínech“. Nejvíce mě ale překvapuje, že zdejším „hrdinům“, kteří přesně ví, jak by se chovali, kdyby se ocitli v kůži Knispela a ve stejném postavení jako on, vadí nejvíce tenhle Sudeťák. Já žádný hrdina nejsem a proto se asi více dokáži vcítit do jednání standardních nehrdinů, což je asi tak 95 % populace, kteří jsou nuceni se pohybovat v rámci mantinelů… Číst vice »

Irena
2. 1. 2018 16:17

Dolmen: Z těchhle nepodstatnostní jako je označování vrahů za oběti doby, potom vznikají fašistické režimy podporované těmi hlupáky bez mozku, co se drží v mantinelech, které jim určili jiní.

Martin (už bez taky m)
2. 1. 2018 16:52

Dolmene každý občas můžeme plácnout hloupost či udělat chybu. Já Vám přesně napsal co mi na Vašem vyjádření vadilo. Co se mé odvahy a postojů týče, doporučuji Vám raději mlčet. Jak mne kdo označí je mi u všiváků jedno, ale Vás jsem za jednoho z nich dosud nepokládal. Co se týče toho proč se osobně ozývám je fakt, že s Vaším postojem ke Knispelovi hluboce nesouhlasím, NIKDY JSEM SE PODOBNĚ NECHOVAL – a to bez ohledu na fakt že nemusí jít vždy o holý život jen tím že po vás někdo střílí. A co se týče „osobního“ jsem do toho… Číst vice »

arpi
arpi
2. 1. 2018 18:52

A všimli jste si, kolik knih oslavující německé vojáky, letce, ponorkáře, wehrmacht i SS je dneska ke koupi? Je rozhodně zajímavé si je přečíst – protože mnohdy tam jsou názory prostých vojáků – a většinou mají propagandou moc pěkně vymyté hlavy. Silně mi to připomíná českou populaci posledních let – a kam se na nás ještě němci hrabou, neměli totiž ČT:-(.
Mám smutný pocit, že víc a víc přibývá vlastizrádců a členů páté kolony – a děsím se toho, kam to tady (a ve světě) spěje, co čeká naše děti a vnoučata…
Radek

Admirál
Admirál
2. 1. 2018 20:39

arpi napsal A všimli jste si, kolik knih oslavující německé vojáky, letce, ponorkáře, wehrmacht i SS je dneska ke koupi?Je rozhodně zajímavé si je přečíst – protože mnohdy tam jsou názory prostých vojáků – a většinou mají propagandou moc pěkně vymyté hlavy. Silně mi to připomíná českou populaci posledních let – a kam se na nás ještě němci hrabou, neměli totiž ČT:-(. Mám smutný pocit, že víc a víc přibývá vlastizrádců a členů páté kolony – a děsím se toho, kam to tady (a ve světě) spěje, co čeká naše děti a vnoučata… Radek Četl jsme asi dvě takové knížky,… Číst vice »

Aleš
Aleš
3. 1. 2018 9:55

Pane Mane. Budoucí politika Západu takto vypadat naštěstí nebude. Buď Evropa jednotně ve své mnohotvárnosti včetně Ruska se pozvedne anebo bude přežívat jako nevýznamný apendix Asie. 3. cesty pro nás v tomto není. 3. cestou je hromadná sepuka Západu, tu pomalu ale jistě voxpopuli bude odmítat, i když je zatím zmateno, jak se té sebevraždě vyhnout. Je dobře, že píšete takové články. Dolmene: Přeformátování německého národa včetně těch Němců, co se narodili v Československu či na jeho teritoriu před jeho vznikem nijak neomlouvá jejich zločiny a zločiny mocných, v jejichž zájmu bylo konáno. Omluvu můžeme hledat tak maximálně u dětí,… Číst vice »

fajt
3. 1. 2018 14:20

fajt napsal

https://politikus.ru/events/103335-syn-deputata-gosdumy-okonchil-voennyy-kolledzh-v-ssha.html

tohle fakt nemá chybu, jestli by amíci nechali svého deputáta ( nejenom politicky) na živu, kdyby jeho syn studoval skoro od mala v Rusku a nakonec to završil vojenskou akademii, kde by sliboval věrnost pouze ruskému lidu – fakt hrozný paradoxy, snad se v těch šachmatech strýčka Vovy někdo orientuje a vidí v tom nějaký hlubší a pozitivní smysl pro ruskou budoucnost. ..)

peter.
3. 1. 2018 15:43

fajt: V Rusku sa dejú fakt nepochopiteľné veci,no v tomto prípade hádzať vinu na Putina resp.Grudinina tak, ako to robia niektorí diskutéri pod článkom v Politikus.ru,je nenáležité. Ide o to,že ŠD RF suverénne ovláda strana „Jediné Rusko“.Potom sú tam delegáti Žirinovského liberálov,KSRF (obe strany získali vo voľbách cca 15% voličských hlasov) a strana Spravodlivé Rusko (6,4% vo voľbách).Alexander Remezkov je poslancom práve tejto najmenšej pol.strany v ŠD RF.Napriek tomu diskutéri nekydajú špinu na šéfa strany „Spravodlivé Rusko“Genadija M.Mironova,ale na Putina a Grudinina. Článok vzbudzuje pozornosť a oprávnené rozhorčenie u Rusov. Na tomto článku ale vidno,že predvolebná kampaň v RF bude… Číst vice »

Amenre
Amenre
3. 1. 2018 16:41

Předpokládám, že zde nikdo neměří dvojím metrem a tak by někteří postavili ke zdi třeba i otce vlasti Karla IV.

fajt
3. 1. 2018 17:03

peter. napsal v tomto prípade hádzať vinu na Putina samozřejmě Putin nemůže za všechny nedostatky v Rusku, mám pocit, že jeho volba na ruské oligarchy prostě nevyšla, tak trochu to vypadá, že v Rusku probíhá vnitřní revolta, kdy lidé v pozadí s aparačnickým vlivem, s penězi na západě a celkově nespokojeni s centrální vládou odstřihávají úspěšně Kreml od reálné moci, těžko říci jestli to je samotný záměr ruské věrchušky, která tak rozloží svou vládu na celý tento ansámbl a tak vytvoří nomenklaturu, která bude ve své špatnosti a barvitosti základem pro nové Rusko, které by tak mělo odolat globálním tlakům… Číst vice »

peter.
3. 1. 2018 21:02

Debaty o Knispelovi strácajú zmysel,keď si prečítate,ako sa k historickej pamäti stavajú samotní Rusi.
Zástupkyňa riaditeľa odboru všeobecného vzdelávania Ministerstva kultúry RF,Svetlana Jermakova,zmietla zo stola všetky výhrady týkajúce sa vystúpenia „Kolju z Urengoju“v Bundestagu.Podľa jej vyjadrenia,Kolja prezentoval názory v súlade s požiadavkami MK RF na všeobecné vzdelávanie mládeže v RF.Podľa nej ide o vnesenie historickej pravdy do udalostí vojny s Nemeckom.Lebo vraj obe strany si tie udalosti vykladajú rôzne a po svojom.
No a keď je Kolja z Urengoja hrdinom pre ruskú vládu,tak aj Knispel môže kľudne byť hrdinom pre Čechov.
A zase sme pri „Jednotnom Rusku“,Putinovi a Grudininovi.
https://cont.ws/@riakatyusha/813580

fajt
4. 1. 2018 7:03

comment image

kysarg
4. 1. 2018 20:55

Nezbývá než České televizi pod vedením českého ředitele pana Dvořáka doporučit, aby vypsala grant na hledání nějakého našeho sudetského rodáka, který třeba byl součástí popravčí čety v Lidicích nebo Ležácích. Ať popřípadě máme všechny naše slavné rodáky v jednom pytli…

idiotronic
5. 1. 2018 1:44

Dolmen napsal
Staré indiánské přísloví praví: „Nesuď nikoho, dokud neujdeš 10 mil v jeho mokasínech“

Myslím, že sled postojů a kompromisů, které vystřídal československý Němec v průběhu Druhé světové války a v létech po ní před šesti léty srozumitelně popsal
hudryper na jednom vcelku seriózním webu
http://www.outsidermedia.cz/Soused-valecnik/