Diskuze k článku


 • hudryper • 1. února 2015

  Zapomínáte Tribune proč bylo k oslabení EU a k záměrnému extra zbídačení vybráno právě Řecko.
  Předcházely tomu mnohé vrty v Středozemním moři poté,co byly zjištěny ohromné zásoby plynu
  poblíž pobřeží Gazy,exploatované samozřejmě pouze Izraelem a nikoli Palestinci.Řecká vláda byla směrována k tomu,aby specialisty Goldmann-Sachs pregenerovaný státní dluh byl trvale „splácen“
  prodejem území. Nejprve menší ostrovy,posléze i ty větší ,kde by poté už Řecko nemělo žádnou šanci se podílet na tam vybudované těžařské infrastruktuře. Věřitelé-dobráci a jejich bílé koně v
  Německu a další Evropě tento cíl zabíjející dvě mouchy jednou ranou nepochybně neopustili. Proč
  by se měli nechat inspirovat Putinem na Kubě ? Oni už v řeckém moři své útočné flotily s raketami
  mají na rozdíl od Putina. Věřit tomu,že by veškerá námaha a trpělivost banksterů v NY a Londýně, než byl dobudován v Řecku „sluneční stát“ podle jejich gusta ,mohla být altruisticky znehodnocena
  je bohužel nemyslitelná. Řekové poté,co dalí SYRIZE pouhých 36%, mají vlastně jen dvě možnosti.
  Buď se podřídit při kosmetických změnách k lepšímu a být po zásluze svržena,nebo se překvapivě
  dohodnout s Ruskem a Čínou,aby pomohli bez toho,že by Řekové museli prodávat ostrovy jim. Pak
  by došlo k tomu,v co už delší dobu snílkové doufají.K zásadnímu rozrušení vlivu banksterů na
  Evropu prostřednictvím zkorumpovaných politiků EU. Velmi podobný názor má i pan Roberts.

 • r.m. • 1. února 2015

  „Řecko se často kritizuje za to, že dávalo velké prostředky na sociální výdaje, a zapomíná se na to, že Řecko mělo obrovské vojenské výdaje, ze kterých profitovaly Německo a Francie.“ Můžete to upřesnit?

  Když se podíváme na dlouhodobé tabulky, které poměřují vojenské výdaje k HDP, tak do krize Řecko patřilo mezi země, které neuvěřitelným způsobem zbrojily, vykládalo se to i racionálně, ale z těchto zakázek velmi silně profitovalo Německo. Když se začalo kritizovat to, jakým způsobem vypadala výdajová stránka řeckého rozpočtu, všechno se soustředilo na výdaje sociální, výdaje na zaměstnanost, ale nikdo se nedíval už na to, jak vydatně Řecko pomáhalo zbrojařským firmám.
  http://www.spiegel.de/international/europe/greek-debt-crisis-how-goldman-sachs-helped-greece-to-mask-its-true-debt-a-676634.html
  Kde žid skáče, sedlák pláče. – staré české přísloví.

 • prodost • 1. února 2015

  Tento výrok přidávám pro „méně chápavé“, aby konečně pochopili, že banksteři nikdy nic neriskují, protože NIC nepůjčují.

  „Moderní bankovní systém vyrábí peníze z ničeho. Tento proces je pravděpodobně tím nejvíce ohromujícím fíglem, který byl kdy vymyšlen. Bankovnictví bylo počato v nerovnosti a zrodilo se z hříchu… Bankéři vlastní Zemi. Vezměte jim ji, ale ponechte jim moc vytvářet peníze, a škrtem pera vytvoří dost peněz, aby si ji koupili zpět… Vezměte jim tuto velkou moc, a všechna velká bohatství zmizí, přičemž by to byl mnohem lepší a šťastnější svět pro život… Ale pokud chcete pokračovat a být nadále otroky bankéřů a platit náklady za své vlastní otroctví, pak nechte bankéře pokračovat ve vytváření peněz a kontrole úvěru.“

  Sir Josiah Stamp, ředitel Bank of England, 1927

 • aram • 1. února 2015

  To tak, odpustit a ostatní budou chtít taky. Ve Španělsku je před parlamentními volbami a velmi posiluje Podemos, což je španělská obdoba Syrizy. Myslím, že všechny oči jsou otočeny teď směrem k Řecku a čeká se jak to dopadne.
  Není pochyb, že ty dluhy jsou nesplatitelné, ale zřejmě asi ani neodpustitelné, protože ti silnější např. Německo určitě si dosud na takových jako Řecko mastily kapsu. Nejen co se týká zbrojení, ale také nakupovali donedávna dluhopisy jako vzteklí za peníze svých spořivých předdůchodců. Nenakupovali by, kdyby se jim to nevyplácelo a teď tohle? Vždyť by je také mohli vlastní poslat rovně.

 • mirror • 1. února 2015

  Evropská unie je ekonomický nesmysl. Vysvětlila to Ilona Švihlíková v Radiožurnálu minulý týden. Komunisté pochopili, že pokud chtějí Slovensko pozvednout, musejí tam vést penězovod. Návštěvníci ze Slovenska by to neměli chápat špatně. České země dostávaly zase ze Slovenska obrovskou pomoc ve formě pracovních sil a to od velmi kvalifikovaných po pomocné. Všechno toto podporovalo zesilování postavené ČSSR. Mzda v Praze se příliš nelišila od mzdy v Košicích. Protože na východě byla těžká práce v hutích, možná, že se tam vydělávalo více než v Praze. Kapitalistická Itálie má bohatý sever a chudý jih. Jejich pseudiodemokraté vyrovnání nezvládli. Československým komunistům nesahají po kotníky. Stráský při dělení Československa řekl, že si nemáme vzájemně co vyčítat.
  Proč ti gauneři z Bruselu lákali Řeky do EU. Nebylo za tím nic jiného, než dostat kolonii, kde není třeba držet armádu, jak to dělal Hitler, a stačí jen německé banky. Do podobné pasti jsme se dostali i my.
  Tribune, nebojte se našemu postavení rozumět lépe, než se tváříte. Vy umíte formulovat myšlenky velmi srozumitelně a lépe než my.

 • fajt • 1. února 2015

  http://www.zemavek.sk/articles/view/bill-gates-vyzyva-na-vytvorenie-svetovej-vlady – ale podivejme na zrudicku, kdyz to nejde po zlym, tak to udelame prefikane – udelame “ novou“ svetovou vladu a my se hned ustanovime do jejiho cela – je fakt ten Gates takovej gauner, ma ten chamtivec opravdu tak stale malo. ..)

 • Starý doktor • 1. února 2015

  K řeckému dluhu z diskuze na zvedavci:
  Nebyt prirodneho bohatstva Grecka, by nie len ze boli vsetky uvahy zbytocne, ale ani by neexistovali.
  Pretoze o ich nerastnom bohatstve sa vie uz poriadne dlho.
  Zadlzenie Grecka bola standardna hra „zadlzime ta bezcennymi papierikmi a za vykupenie si vezmeme to, co ma naozajstnu hodnotu“ = „business as usual“

  Nebyt toho bohatstva, tak by im nikto nepozical ani cent a teda by nebolo ani zadlzenie.

  Ale!
  Kedze nerastne bohatstvo je realne, tak su realne aj uvahy o Greckej ekonomickej situacii.
  Preco?
  Pretoze sa zmenilo rozlozenie sil v Grecku.
  Keby volby dopadli podla scenara zapadu, tak by Grecke bohatstvo odtieklo z krajiny podla planu a vsetko by bolo „as usual“
  Vtedy by naozaj nemalo cenu sa bavit o inych moznostiach ekonomickeho vyvoja udalosti.

  Volby dopadli ako dopadli, Grecko sa zacina stavat na zadne, (pravdepodobne uz ma podporu minimalne z Ruska) a v hre su vsetky mozne, aj nemozne varianty.

 • Starý doktor • 1. února 2015

  pokračování
  A ja sa pýtam, rovnako, ako nemecký burzový maklér Dirk Müller:

  „PREČO sa o nerastnom bohatstve Grécka (ROPE a PLYNE) ani jeden jediný politik, jedno ktorého štátu,
  ako
  o možnosti riešenia zadĺženosti Grécka, ANI SLOVOM NEZMIENI ????

  Namiesto toho sa hľadajú všeliake ekonomické riešenia gréckeho zadĺženia,
  čo je v tomto prípade,
  teda v kontexte s prírodným bohatstvom Grécka nie len SMIEŠNE,
  ale aj NAIVNO- PRIEHĽADNÉ.
  1)
  http://ekonomika.sme.sk/c/6556096/loziska-plynu-a-ropy-by-mohli-zlikvidovat-cely-grecky-dlh.html
  2)
  http://www.aktuality.sk/clanok/215395/liek-na-ubolene-grecko-plyn-pod-morom-za-464-miliard-eur/
  3)
  http://www.aktuality.sk/clanok/216887/grecko-zasoby-nerastnych-surovin-ropa-plyn-koniec-dlhov/
  v Němčině:
  1)
  https://griechischerwein.wordpress.com/2011/06/08/griechisches-gas-hochverrat/
  2) http://buergerrechtler-micha.blogspot.de/2012/03/der-schmutzige-kampf-um-griechenlands.html
  3)
  http://www.politaia.org/politik/europa/griechenlands-schulden-und-die-globale-olmafia-ein-mega-skandal/
  4)
  http://www.zeitgeistlos.de/zgblog/2012/griechenland_oel_gas/

 • peter. • 1. února 2015

  Takto sa to robí!
  Prijmeme ťa do NATO a keď sa staneš členom,tak ťa donútime kupovať zbrane.Nemáš peniaze?Nevadí požičiame ti.Ale musíš kupovať zbrane.Máš už privysoké dlhy?Urob reformy,stiahni na nulu sociálne výdaje,zníž štátnu administratívu na tretinu,aby si mohol kupovať zbrane.Nemôžeš už platiť?Nevadí,tvoja zem ti už nepatrí.Berieme si ju,lebo nám neplatíš dlhy.

  http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=recko-nechce-splacet-lode-a-ponorky&cisloclanku=2015010011

 • Neználek • 1. února 2015

  Navalnyj se raduje, že byla odhalena identita Putinovy dcery. Může mít opoziční politik jediný legitimní důvod starat se o něco takového? A ještě se radovat?

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/360402-novinari-odhalili-kryci-identitu-putinovy-mladsi-dcery.html

  Radovat se může jedině agent CIA, který tímto způsobem Putinovi nepokrytě vyhrožuje.