Diskuze k článku


 • Dana • 24. června 2017

  Pokud vim, tak Saudi Arabia neni v NATO, takze co spojenec v teto organizaci provadi jinde, je jen humanitarni polemika.
  Saudi urcite muci dle islamskeho prava, zrovna tak jako Jemenci, kdyz chyti nestastnika Saudiho. . Jemenci si v tomto se Saudy nezadaji.

  Nicmene, skupina americkych senatoru je zneklidnena zpravami o mozne spojitosti Americanu s mucenim zajatcu, takze zacne formalni vysetrovani cele zalezitosti.

 • PPK • 25. června 2017

  Dana napsal

  Pokud vim, tak Saudi Arabia neni v NATO, takze co spojenec v teto organizaci provadi jinde, je jen humanitarni polemika.
  Saudi urcite muci dle islamskeho prava, zrovna tak jako Jemenci, kdyz chyti nestastnika Saudiho. . Jemenci si v tomto se Saudy nezadaji.

  Nicmene, skupina americkych senatoru je zneklidnena zpravami o mozne spojitosti Americanu s mucenim zajatcu, takze zacne formalni vysetrovani cele zalezitosti.

  Hmm … není nad propagandisty pokrytce! Takže, ona je to POUZE a jen „humanitární polemika o mučení lidí“, když Saudi nebo Jemenci nejsou v NATO a navíc to jsou mohamedáni? Ono se to US vlády netýká, přestože to USA „monitorují“ a Saudům „jen“ posílají otázky a pak si zaručeně s velikým „znechucením“ zvědavě prohlížejí videa z toho mučení? A že nějaká skupinka senátorů chce něco FORMÁLNĚ „vyšetřovat“? Proč to tedy amíci rovnou nepožadují vyšetřovat nějakou mezinárodní komisí, např. OSN? USA je snad v OSN úplná nula? Aha! Inu, nula v OSN, to jistě USA nejsou, ale je to proto, že v tom jsou amíci formálně nepřímo a fakticky přímo právě tím posíláním otázek namočeni sami, že?

  Styďte se, vy jeden kolaborantský trolle a překrucovači faktů, za takovéto postoje k mučení lidí!

  P.S. pro Tribuna: Moje osobní odpovědnost za nějaké spojenectví s žádnou vládou žádného cizího státu zde rozhodně NENÍ! Já osobně jsem v žádném referendu o spojenectví s nikým nehlasoval! Já jsem pro suverenitu a přísnou neutralitu této republiky podle příkladu Švýcarska či Rakouska!

 • Dana • 25. června 2017

  Ano, jsou to mohamedani, kteri se zabiji mezi sebou kvuli tomu, ze jsou z rozdilnych vetvi islamu. . Shiitove proti Sunnitum. Shiitsti Houthi, co provedli puc na sunnitskeho presidenta, tam zacali obcanskou valku. Boj o Meccu uz probiha staleti. Ja se nestavim na zadnou stranu, protoze oba smery, jak saudsky-sunni ci shiitsky-Iran, representuji politicky islam..
  Je to jejich vnitropoliticky boj a na chvili zapomneli na svetovy jihad, Allahovu vladu nad svetem. . (Houthi rebelove si rikaji Bozi-Allahovi partyzani). Jemen byl ale uz v rozpadu nejakou dobu, ted, mimo krute otrokarstvi a muceni :-) umiraji desetisice lidi na choleru.
  PPK , a co takhle jit do Jemenu a osetrovat nemocne deti ?

 • PPK • 26. června 2017

  Dana napsal

  Ano, jsou to mohamedani, kteri se zabiji mezi sebou kvuli tomu, ze jsou z rozdilnych vetvi islamu. . Shiitove proti Sunnitum.Shiitsti Houthi, co provedli puc na sunnitskeho presidenta, tam zacaliobcanskou valku. Boj o Meccu uz probiha staleti.Ja se nestavim na zadnou stranu, protoze oba smery, jak saudsky-sunni ci shiitsky-Iran,representujipoliticky islam..
  Je to jejich vnitropoliticky boj a na chvili zapomneli na svetovy jihad,Allahovu vladu nad svetem. .(Houthi rebelove si rikaji Bozi-Allahovi partyzani).Jemen byl ale uz v rozpadu nejakou dobu, ted,mimo krute otrokarstvi amuceni umiraji desetisice lidi na choleru.PPK , a co takhle jit do Jemenu a osetrovat nemocne deti ?

  Dano, oslovil jste mne a tak odpovím: Ošetřovat v Jemenu nemocné děti by měl především ten, kdo tam teď do těch končin pokrytecky prodává zbraně. Vím, dělá to proto, aby měl z té „dobročinnosti“ zisk a ropu a oni aby se těmi zbraněmi zabíjeli. Kdyby se nezabíjeli, nebylo by komu ty kvéry, tanky, drony a bomby prodávat, že? Ostatně, vždyť je to přece jen „nic moc“ kšeft a jak říkají Židi, i špatný kšeft je taky kšeft, že? Co to přece je, nový byznys pouze za 100 miliard… Takže, jeďte do Jemenu Vy, když to špinavé kšeftování schvalujete. Kapišto?

  No a ještě sem dám malý bonus speciálně pro Vás: Povím Vám jeden příběh z mládí, přestože si nejsem jist, zda ho budete schopen „kapírovat“ (ale to nevadí): Když jsem chodil do čtvrté třídy ZŠ, měli jsme třídního učitele alkoholika, člověka značně pokřiveného charakteru. Aby věděl, co se mezi žáky děje, tak si vždy vybral někoho jemu podobné křivácké povahy, nějakým přestupkem ho nejprve před rodiči zkompromitoval a pak mu vyděračsky nařídil, aby se mezi nás ostatní soustavně vtíral, sledoval co děláme, co si povídáme a podával mu o tom zprávy. Oba, ten učitel i ten jeho „zpravodaj“ měli zajímavý styl myšlení. Když byla řeč o voze, odpovídali o koze, podobně jako Vy. My jsme časem pochopili, že ten spolužák šmíruje a bonzuje a podle toho jsme se zařídili. Ale hodně nahlas jsme ho oslovovali přezdívkou „dolejzák“. Zatínal zuby a předstíral, že ho to dokonce i baví – a dál masochisticky dolejzal. Inu, musil… Také jsme s ním občas hráli takovou hru. Například jsme před ním naschvál řekli nějaký nesmysl tak, aby učitel na ten „informační balónek“ následně reagoval, až mu to zase dolejzák vyzvoní. Nebudete věřit, jaká to pro nás byla prča! Zajímavé bylo, že nikdy to ani jeden z těch dvou – učitel i spolužák – nepochopili.

 • Dana • 26. června 2017

  PPK, me vase detinske spekulace jen pobavi.

  Fundamentalni muslimove-jihadiste svrhli vladu muslimskeho presidenta Jemenu. To je holy fakt. Zbrane si kupuji z prijmu za obsazena ropova pole od kazdeho, kdo jim zbrane proda.. I z Ceska.

  Cesky rozhlas:
  Zbraně v Sýrii a Jemenu jsou i z České republiky
  I z České republiky putují zbraně do Sýrie nebo Jemenu

  Bratislava, Bělehrad a Bulharsko jsou hlavními překladišti podezřelých zbrojních dodávek do Sýrie, britský deník Guardian ale v této souvislosti píše i o České republice.

  Kalašnikovy, kulomety, minomety, munice i protitankové zbraně a výbušniny v celkové hodnotě 1 miliardy 200 milionů dolarů opustily v uplynulých 4 letech východní Evropu a ocitly se na Blízkém východě, kde s nimi zřejmě bojují obě strany občanské války v Sýrii. Vyplývá to z monitorovací zprávy OSN….

 • PPK • 26. června 2017

  Dana napsal
  PPK, me vase detinske spekulace jen pobavi.

  Jak vidím, nemýlil jsem se, jak jsou si někteří lidé určité krevní skupiny podobní, ve čtvrté třídě základky i na stará kolena.

  „dolejzák“. Zatínal zuby a předstíral, že ho to dokonce i baví – a dál masochisticky dolejzal. :-)

 • racek • 28. června 2017

  Aha, takže 1,2 miliardy od nás je méně než 300 miliard pro Saúdy. … Ufff, to je i na mě moc. Takhle „Helvetská víra“ se vidí fakt málokdy.