Diskuze k článku


 • abx • 26. března 2015

  Ako pise stan. Netreba hned vasnivo reagovat na kazdu blbost. Vyvadil to celkom dobre zvladol, odsunul zalezitost do sfery folkloru. Ales Vanek z toho vsak robi KAUZU v style idnes.cz. Podobne systemove chyby som si vsimol napriklad na
  http://vlkovobloguje.wordpress.com
  Chodim tam, aby som cital zvodky od Strelkova, lebo rustina mi ide o nieco horsie ako cestina. Cenne informacie su zabalene do mnozstva blabolu, suvisiacich aj nesuvisiacich odbociek, proste kecov. Dotycni MUSIA na kazdu blbost reagovat, cim znizuju vaznost svojej inak hodnotnej webovej stranky.

 • K. J. • 26. března 2015

  Kdo si zaslouží shnilé rajče či bramboru?

  Napadla mě poněkud jiná svérázná, ale snad i legitimní forma protestu proti konvoji „míru“. Vajec je škoda. Navíc je to kvalitní potravina. Pokud se nesmí nic házet po vojácích, tak je lepší dát tomu protestu jinou a důstojnější formu. Nakonec voják, je voják a plní rozkaz. Ale položme si otázku, kdo mu umožnil plnit rozkaz? Ten kdo schválil přesun konvoje po vlastní ose, místo po železnici, jak je běžně v těchto situacích zvykem. Tuto záležitost schválila česká vláda.

  Kdo si zaslouží shnilé rajče či bramboru?

  Česká vláda. Budeme je po vládě házet a chovat se jak neandrtálci z Klárova? Nebo se snad někomu líbilo, když létaly vejce vzduchem na Zemana a před lety na Paroubka? Prostě vezmeme krabici, vysteleme ji igelitem, vložíme pár nahnilých rajčat, nebo brambor, co nám zůstali po zimě ve sklepě, či jinou, pro konzumaci nepoužitelnou zeleninu. Úhledně zabalíme, můžeme eventuelně připsat nějaký výstižný vzkaz. Například: Sbírka pro US army. Nebo: Vy si to zasloužíte místo konvoje. Na vojáky nesmíme, tak posíláme Vám. Lidové tvořivosti se meze nekladou. Krabičku úhledně zabalíme a odešleme na úřad vlády (ideálně doporučeně), ministerstvo obrany, eventuelně nejhlasitějším příznivcům konvoje z řad politiků, zastupujících lid za jejich peníze.

 • K. J. • 26. března 2015

  dokončení:

  Ve světě si ušetříme ostudu za výtržnictví a možná bude oceněna ryze česká vtipnost projeveného odporu proti průjezdu amerického konvoje po vlastní ose. Bylo by úsměvné, pokud by se úřad vlády a ministerstvo obrany zahltilo několika tunami shnilé zeleniny. Mám pocit, že tyto instituce, si je zaslouží více, než voják plnící rozkazy. Pokud vám je líto peněz za poštovné, tak se zamyslete nad tím, že je to pořád méně peněz, než pokuta za přestupek, ze kterého vás státní zlomoc může obvinit. A nakonec vás může hřát pocit, že máte víc důvtipu, slušnosti a vynalézavosti než vrhači vajec po Paroubkovi a Zemanovi.

  PS:
  Rovněž nezapomeňte, ze kterých stran je tato vláda složena a vzpomeňte si na ně hlavně před volbami. Tam může být totiž váš protest vyjádřen nejúčinnějším způsobem!!!

  PS2:
  Až někdy před volbami uvidíte nějakého kobliháře z babiščina údolí, kde lepší časy už byly, jak rozdává koblihy zdarma, tak máte možnost koblihu odmítnout a na oplátku mu k nohám, s úsměvem na rtu položit (nikoliv hodit) zkažené rajče, či brambor, vyjadřujíce tím s veškerou důstojností a slušností váš názor. To, co je za darmo totiž většinou stojí, no víte sami za co…

 • peter. • 26. března 2015

  Nechcem vám do toho zasahovať ale pravdu má asi ten,kto hovorí,že ich treba nechať prejsť,možno dať najavo svoj odpor nejakým transparentom a hotovo.Hovorím to preto,že niekto sa už postará o to,že tých amíkov budú zdraviť a vítať početne rovnaké davy ako bude počet protestujúcich.Napadá ma epizóda z filmu“ Veľká cesta“(autobiografia J.Haška)s Hrušínským.Tá epizóda sa týka prechodu následníka trónu Ferdinanda s manželkou na aute a keď prechádzali okolo vojenského špitálu( myslím že to bol špitál)tak tí vojaci vystrčili na následníka rite s uvítacím nápisom.Na každej riti jedno písmeno.Takto nejako mi to ostalo v pamäti.
  Ak by sa niečo podobné podarilo aj teraz,tak by to malo určite väčší ohlas ako nejaké roztrieštené demonštrácie .

 • Aleš • 27. března 2015

  Snad se mi podaří stáhnout pár obrázků z mého starého mobilu s té včerejší poklidné akce. Nemám u sebe káblík. Jeden člověk z petičního týmu měl na starosti výrobu letáčků/placek s nápisem Yankees murders go home! Bohužel se nedostavil a nedodal. Ale to byl vtipný nápad, aby po Vyškově či Praze chodili okupanti s výzdobou zad. Třeba by se to některému z nich i líbilo. Poláci jim nalívali zubrovku. My bychom jim mohli nabídnout odložení toho železného šrotu a politický azyl… Tragédie jako v 68 se nesmí opakovat. Tehdy dezorientovaní sovětští (na Moravu Poláci s Němci nešli a možná nejen kvůli směrům, asi si tehdejší režim v Moskvě uvědomoval nevhodnost, kdy by si to lidé v hlavě spojili s Mnichovem) a vojáci na městském okruhu v Prostějově po otočení dopravních značek a snad i nějakém provokačním výstřelu začali chaoticky střílet. Strejda měl do nedávných oprav domu ve fasádě díru po střelbě tuším z minometu.
  V Prostějově byli zcela zbytečně 2 mrtví. V optice dnešních dní vidím jasně, že Jan Palach udělal osudovou chybu. Jako živý v boji by se uplatnil víc a navíc život má před smrtí přednost. I protože mučedníci poslední pár století slouží jen mocným v jejich propagandě nebo upadají v zapomnění. Posledními mučedníky pravdy byli Jan Hus a možná i Giordano Bruno. Proto taková hysterie kolem Husa. Zadupat, pochcat, pošpinit, převrátit nebo naopak nepřipomínání výročí je taky cesta….
  https://www.youtube.com/watch?v=VCi-a7qurmg
  https://www.youtube.com/watch?v=-bBsi2wV14w&feature=youtu.be
  Největší nadějí, kterou předal Karel Kryl, je, že se přes roky známosti nenechal uplatit ani jistým dodavatelem vánočních kaprů. A to hluboce souvisí jak s dnešními dny, tak z rokem 68.
  PS: Ač jsem s panem Palachem vyjádřil nesouhlas, přesto k němu cítím hlubokou úctu. Byl to hrdina.

 • Aleš • 27. března 2015

  Milý Stane: Obávám se, že ticho i pravděpodobná hloupost či krysaření Společnosti přátel Ruska jsou obojí cesty vedoucí ke stejnému cíli. Osobně jsem včera „selhal“ i já, že jsem nedovezl nějaký vtipný transparent, ráno jsem si zapomněl obléct triko s rodinkou z kultovního animovaného Amerického seriálu Simpsonovi a do poslední chvíle jsem nevěděl, jestli tam vůbec dorazím… Čarodějnické procesy mlčení nezastaví. Po včerejším přečtení článku na e-republice od Marcina Mamona jde opravdu mráz po zádech. Začínám mít vážné obavy, že v nějaké soft verzi brzy tohle poběží i u nás. A možná už velice brzy a velice blízko. Neslyšel jste někdy o plíživých jevech?!

 • aram • 27. března 2015

  Já bych se také přikláněla k tichu a mlčení. Ovšem nebýt toho, že se organizuje vítací protistrana, ale kolik jich tak může být. Kdyby ten větší zbytek úplně normálně fungoval a o kolonu ani okem nezavadil nebylo by možné to přehlédnout a US army by se možná o to více divili po těch vítacích orgiích v Polsku a jinde.
  I když kdoví jak to s tím vítáním vůbec bylo. Někde jsem četla, že např. v Lotyšsku se protestovalo.
  MMch vzpomínám na 21.srpna 68 brzo ráno, kdy lidé u nás byli normálně na cestě do práce na zastávkách autobusů (konkrétně my jsme se poté v linkovém autobusu po několik kilometrů stali součástí jedné takové kolony) a pouze očima provázeli kolony invazních vojsk, jak ti vojáci byli zmatení. Zřejmě očekávali úplně něco jiného než ignorování a normální každodenní provoz.
  Krom toho, mně ten celý humbuk posledních dnů připadá, že by někdo velmi rád, aby se kolem kolon něco strhlo.Dnes ráno mne třeba velmi překvapila upoutávka na jakýsi pořad v ČT k výročí okupace 15.března 39. Proč se až teď něco takového bude vysílat, když 15tého bylo před téměř čtrnácti dny a to bylo ticho po pěšině ve všech hlavních médiích. Oni vážně snad chtějí lidi k něčemu vyprovokovat.

 • aram • 27. března 2015

  Jo a Vyvadil se mi přestává líbit. Buď je trestuhodně nepřipraven nebo na ty střety s těmi trénovanými demagogy a provokátery prostě nemá. Takhle nadělá víc škody než užitku. Měl by se možná v té proruské rérorice víc mirnit a o to více se vybavit argumenty.

 • Gatta • 27. března 2015

  aram napsal

  Jo a Vyvadil se mi přestává líbit. Buď je trestuhodně nepřipraven nebo na ty střety s těmi trénovanými demagogy a provokátery prostě nemá. Takhle nadělá víc škody než užitku. Měl by se možná v té proruské rérorice víc mirnit a o to více se vybavit argumenty.

  To máte tak vždy, když se amatér střetne s profesionální organizací. I Kristus si to zkusil …
  A k tomu ještě ta česká, pomalu vařená žába zlostně kváká, že by nerada přišla o svoje teploučko.
  Proti organizaci může uspět zase jen organizace – vedená schopnými a charismatickými jedinci.
  Naši profesionálové si ale akorát tak na sjezdech pácají uznale po ramenou a leští pleše.

 • Ibrahim Ag Alhabib • 27. března 2015

  zbytečný humbuk kolem jednoho minikonvoje, odpůrci skočili na špek, protože dokud budem v NATO, tak tu budou jezdit jejich konvoje

 • Vaska • 27. března 2015

  takové lhaní co nám předváděj masmédia si nedovolili ani komančové

 • abx • 27. března 2015

  Bratri, nejako rychlo sa zmierujete s cudzimi vojskami na svojom uzemi, hadam nebude este aj slub vernosti ako 3.7.1942
  http://www.ustrcr.cz/data/images/projekty/vzdelavaci/antologie/tema7b.jpg

 • abx • 27. března 2015

  Nic nove pod slnkom, aj za Hitlera najvyznamnejsiu ulohu pre decimovani, podmanovani ceskeho naroda zohravali kolaborujuci novinari, herci a umelci:
  Významnou roli sehráli též kolaborantští novináři, kteří se výrazně zapojili do propagandistické kampaně. Předseda Národního svazu novinářů Václav Krychtálek vystoupil na sjezdu svazu 22. června s návrhem uvěznit rodinné příslušníky Čechů, kteří po 15. březnu 1939 odešli do exilu: „Ve jménu každého nešťastníka, jehož příbuzní byli Benešem posláni na smrt, ve jménu českých novinářů žádám, aby rodiny Beneše, Feierabenda, Bechyněho, Nečase, Ripky, Outraty, Laušmana, Majera a zbývajících emigrantů, kteří zde mají všichni své příbuzné, byly považovány za rukojmí a aby na explosi nějaké další bomby, bylo odpovězeno jejich krví. Národ to s díky pozdraví, neboť nikdo v tomto národě neshromáždil na svoji hlavu tak mnoho nenávisti, jako v těchto dnech Beneš a jeho emigranti. Jestliže pan Beneš neporozuměl volání: Naše krev na tvoji hlavu, zavoláme na něho: Tvoji krev na tvoji hlavu.“ (Pražané pod tlakem nacistické propagandy během druhého stanného práva na území tzv. protektorátu Čechy a Morava, s. 448n)

 • fajt • 27. března 2015

  tak ať jim zpívaj a lezou do zadku, když bez nazi protektora nemůžou být a jsou z toho slabí na duchu – já zase byl na Uličníkovi a Škorpíkovi, na to jaký žánr jedou ( a i když nejsem příznivcem tohoto stylu, musím uznat jejich kvalit, jak hudebních tak i autorských ), tak bych tady v podstatě protirežimní agitku nečekal – no a byla a přitom velmi noblesní a trefná. No a včera jsem dal Radka Pastrňáka a grupe ( naprosto maximální využití hudebních nástrojů a invence a hravost na prahu muzikální geniality ) , přímo v epicentru kraje razovitého a pro něco přes sto lidu, v zupa prostředí a atmosféře( Buty, klobouk dolů, kudy budu chodit, tudy vás budu chválit a mocně adorovat) , žádná národní umělecká proamerická fronta se nekonala, zpívali a hráli o lidech a hráli to pro lidi ( bez dnes už skoro povinného emerického slizu ) – a tak to ma byť a tak je to správné. ..)

 • peter. • 27. března 2015

  Fajt
  Dajte si teraz trochu vážnej hudby napr.Beethovena a jeho 5.symfóniu(osudovú).Keby na koncertoch kde sa hrá hudba starých majstrov bol vždy taký dirigent ako na videu,tak by som bol častejším návštevníkom ako dnes. :
  https://www.youtube.com/watch?v=pPVULb2_aKg

 • Alice • 27. března 2015

  Já už vím, že tu Deník Referendum nemáte rádi, ale objevují se tam i takovéhle články:
  http://denikreferendum.cz/clanek/20062-hrr-na-rusa-aneb-propagandisticky-gulas-nadivoko

  Fakt stojí za přečtení – černé na bílém se lze přesvědčit o tom, co si u nás říká „intelektuálové“.

 • peter. • 27. března 2015

  peter. napsal

  Nechcem vám do toho zasahovať ale pravdu má asi ten,kto hovorí,že ich treba nechať prejsť,možno dať najavo svoj odpor nejakým transparentom a hotovo.Hovorím to preto,že niekto sa už postará o to,že tých amíkov budú zdraviť a vítať početne rovnaké davy ako bude počet protestujúcich.Napadá ma epizóda z filmu“ Veľká cesta“(autobiografia J.Haška)s Hrušínským.Tá epizóda sa týka prechodu následníka trónu Ferdinanda s manželkou na aute a keď prechádzali okolo vojenského špitálu( myslím že to bol špitál)tak tí vojaci vystrčili na následníka rite s uvítacím nápisom.Na každej riti jedno písmeno.Takto nejako mi to ostalo v pamäti.
  Ak by sa niečo podobné podarilo aj teraz,tak by to malo určite väčší ohlas ako nejaké roztrieštené demonštrácie .

  Mne sa ten nápad s holými riťami páči stále viac.Predstavte si : Dobre vybraté miesto niekde v zátačke,14 odvážnych ľudí ktorí by si pri prechode kolóny stiahli gate,vystrčili na amíkov holé rite s nápisom -YANKEES GO HOME !Poriadne zdokumentovať a zavesiť na YT a sociálne siete.To by obehlo celý svet.

 • fajt • 27. března 2015

  peter. napsal

  Fajt
  Dajte si teraz trochu vážnej hudby napr.Beethovena a jeho 5.symfóniu(osudovú).Keby na koncertoch kde sa hrá hudba starých majstrov bol vždy taký dirigent ako na videu,tak by som bol častejším návštevníkom ako dnes.:
  https://www.youtube.com/watch?v=pPVULb2_aKg

  pěkné

 • idiotronic • 27. března 2015

  Aleš napsal
  Proto taková hysterie kolem Husa.

  Zbývá 100 dní a Duka už slíbil, že se toho ujme.

 • fajt • 27. března 2015

  jenom taková noticka, nedávno jsem potkal babochlapa Kočího, musím říci, že rozhodně nestrádá ( spíše těžký přepych ) a není v opovržení jako její partaj chcíplejch VeVerek , ba naopak, je váženou a uctívanou personou – fakt v tý kokotlině je všechno na ruby. ..)

 • fajt • 27. března 2015

  a dnes prý zažívá haváriju zuckerbergova špiclovací sračka, od rána tady slyším lamentaci od bezmozků, že se nemůžou seksuálně připojit a seksuálně plkat o pussy riot. ..)

 • Sio • 27. března 2015

  Je fajn, že se někdo ozývá, byť je to i Vyvadil. Každý se počítá a ti, co protestují nebo Vyvadila kritizují, nemusí také být zrovna ajnštajni. Vyvadil je podle mého velmi ambiciózní, moc neuspěl v minulosti, tak to zkouší znovu a jinak. Mám dojem, že ve vztahu k médiím se snaží zaujmout Zemanův postoj a používat jeho techniky. Bohužel, nemá Zemanovu inteligenci, ty efekty dost zbytečně přetahuje a je u toho emotivní, což Zeman ne. Ten řekne novináři, že je idiot, aniž by ho jmenoval a nehne u toho brvou. :-)
  Hlupák to rozhodně není, jen narozdíl od jiných podstatně hloupějších politiků je ho slyšet a je aktivní. Naučí se to. Narozdíl od takové Němcové, které skutečně už zůstane.

 • peter. • 27. března 2015

  abx napsal

  Bratri, nejako rychlo sa zmierujete s cudzimi vojskami na svojom uzemi, hadam nebude este aj slub vernosti ako 3.7.1942
  http://www.ustrcr.cz/data/images/projekty/vzdelavaci/antologie/tema7b.jpg

  Ku tej fotke
  http://www.valka.cz/clanek_11110.html
  Potom bolo Staromestské námestie 25.2.1948,Letná 1989.
  Čo môže v budúcnosti zapríčiniť zhromaždenie takých obrovských davov?

 • Sio • 27. března 2015

  @Peter: Kdyby současní vlezdoprdelkové Karloidní voliči dostali nabídku na proplacení výdajů a nějakých 30 stříbrných (řekněmě 2000 Kč), tak máme plnou Prahu, nejen Václavák.

 • peter. • 27. března 2015

  Sio napsal

  @Peter: Kdyby současní vlezdoprdelkové Karloidní voliči dostali nabídku na proplacení výdajů a nějakých 30 stříbrných (řekněmě 2000 Kč), tak máme plnou Prahu, nejen Václavák.

  Nepochybujem!Mal som skôr na mysli dobrovoľnú účasť.Ako boli tie horemenované.

 • Sio • 27. března 2015

  peter. napsal
  Sio

  Jen jestli byly až tak dobrovolné. I když v desetimiliónovém národě se snadno najde 1% zm.dů. Navíc za Rajchu tu bylo 3 milióny Němců.

 • Aleš • 31. března 2015

  Abx: Stejný postoj zastával skoro celý svět vůči jistému malíři pokojů a kaprálovi 1. světové války. A to dost dlouho. Až se plíživé jevy doplížily do celého světa. Lepší jedna bouře ve sklenici vody než štíři od Odděssy zde.

 • Aleš • 31. března 2015

  Abx:http://altpress.cz/pozor-jede-propaganda/
  Vyhrocování kampaně, kterému se taktéž občas nevyhnu, zavání trochu tím, proti čemu bojuju. Ale čarodějnické procesy začínají vždy nenápadně a pokud již jsou jasné důkazy, je pozdě. Tak dlouho se vaří žába v hrnci, až se rozvaří na lepidlo a stínítka na lampy.