Diskuze k článku


 • PPK • 11. prosince 2015

  Je to od Tribuna zajisté chvályhodné, když tvrdí, že také jednou za čas chce řešit a vyřešit nějaké příčiny a nikoliv jen jejich následky. Jenže, to bohužel on jen tvrdí a tvrzení, to jsou zase jen pouhé řeči – a skutek utek.

  Ano zajisté, islám jako důsledek – stejně jako každá jiná společenská manipulační ideologie – to určitě jen pouhý výmysl je – a o tom tady žádná debata vedena být ani nemusí.

  Příčina je však v tom, proč jsou vůbec všechny tyto ideologie vymýšleny. Je to snad proto, že někdo chce zlepšit organizaci života všech, anebo (i ten islám) tady existuje proto, že někdo chce, především ku svému prospěchu, nějak ty druhé ovládat? Aha!

  Takže: Jak se řeší spory například v rodině? Řeší se především tak, že do záležitostí rodiny – nikoho cizího s neslučitelnými názory pro nás – nenecháme kecat! Proto si ho do rodiny také ani nepozveme, ani nenastěhujeme, dokonce ho do rodiny ani NEPUSTÍME.

  Co uděláme pak? Zajistíme sami sobě v rodině jednotu názorů, práv i povinností pro přítomnost i budoucnost a pak zejména – „uzákoníme“ si vzájemnou spravedlnost organizační a sociální, stejnou pro všechny členy rodiny. Jak? Tak, že budeme vědět, co do budoucna chceme, koho v rodině dobrovolně uznáme až do odvolání šéfem a autoritou a také to, že nikdo nebude na nikom parazitovat a vědomě žít na úkor ostatních. A je to.

  Jenže, milý Tribune, pak ale budete muset mocensky zrušit kapitalismus a všechno to – organizačně a vlastnicky společenské – co bylo i před ním a to se vším všudy.

  Chcete, Tribune, měnit svět k lepšímu? Inu proč ne, ale pak si za to reformování světa a za svou vlastní politickou aktivitu na svůj hrb naložte i svou vlastní realizační zodpovědnost.

  A nechte si od cesty ty své agitační knížecí rady. On totiž i malý čin je víc, než pouhé řečičky.

 • Gatta • 11. prosince 2015

  Islám opravdu nemusíme řešit, pokud bude někde v píscích Arábie. Islám, takový nebo makový, tvoří z lidí v něj věřících skupinu … i s jejich skupinovými zájmy. A dnes -My jsme si Islám nevybrali – Islám si vybral nás !!

  „Neřešte islám, řešte problém“ – ale Co je tedy ten problém?
  Naše slabost … a ti lidi, co se zde proti naší vůli usazují.

  A co se týká příčin a následků ….
  Už když to začalo, jsem psal, že je potřeba ten migrační proud OKAMŽITĚ ZASTAVIT a začít jednat akonat. Jinak že velmi brzy už budeme mít úplně jiné starosti a jednat nebude o čem, ani s kým.
  JIstě, je třeba řešit příčiny, ale v akutním stavu ohrožení je třeba nejprve udělat opatření k „záchraně životních funkcí“, zastavit ventil od praského potrubí, nebo prostě rychle ucpat tu díru v lodi … pak se může diskutovat … a hledat nápravu.

 • bergpora • 11. prosince 2015

  Takze nasim problemem nejsou uprchlici, ale jejich frustrace? Tak to bychom meli namisto bombardujici koalice nasadit nejake psychoanalyticke vojsko.

 • Sio • 11. prosince 2015

  Šmarjá, to je myšlenkový guláš! Chybí tomu řád a proto jsou v těch úvahách chyby i když dílčí výsledky jsou správné.
  1. Islám vymysleli lidé a udržují ho při životě lidé. Oddělovat člověka od jeho víry je nemoudré.
  2. Nikdo (až na řídké vyjímky, samozřejmě) tu neřeší islám jako takový. Řešeni jsou muslimové a to v souvislosti s jejich nelegální organizovanou masovou migraci za sociálním státem. Zase je tu nepodstatná menšina, která vskutku utíká před válkou. Ale to by stačilo utéct do nejbližší pokojné islámské země. Takže prakticky všichni jsoi ekonomičtí imigranti.
  3. Problém není islám, problém nejsou lidé-muslimové jako takoví, desítky let je nikdo neřešil. Byli respektováni ve svých zemích. Tedy nemluvím o euroatlantických věrchuškách, ty je nerespektovaly a proto jsou rovněž součástí problému. Problémem je tedy probíhající PROCES MIGRACE a STAV ke kterému to směřuje. Obyvalestvu (nepočítám vítače, sluníčkáře a politiky, jsou ve výrazné menšině) se nelíbí ten PROCES ale mnohem více se mu nelíbí STAV, ke kterému to směřuje. Obyvatelstvo říká – zůstaňte doma a nebudeme hodnotit kdo jsou muslimové a co chtějí.
  4. Problémem je proces, který zahrnuje příliš mnoho uprchlíků s příliš nízkým potenciálem k asimilaci. A problémem jsou naše vlastní elity, které jsou naprosto neschopné a situaci řeší mediální masáží. Obsahem té masáže je tvrzení, že problém neexistuje, že se to nějak utřepe samo.
  Neutřepe. Vědí to oni a lidé to vědí taky. Zatím ne všichni se zajímají. Zatím dost důvěřuje sluníčkářům. Ale tady probíhá jiný proces. Probouzení mas. Dnes ještě strany jako ta od Le Pen ústavní většinu v parlamentech nemají. Ale ještě tak rok a budou ji mít. A uvidíme, jestli se dají jejich vůdcové zastrašit nebo uplatit. Pokud ano, budou v dalším smeteni a dá se oček. radikalice.

 • jogín • 11. prosince 2015

  Bohužel je hlavním problémem samotný islám. Ve třináctém století sepsal francouzský biskup pro papeže seznam kacířství. Jedno bylo zásadní: Víra v neměnné přírodní zákony je kacířství, protože popírá všemohoucnost Boží. Cituju energetika Fuksu s mnoholetými zkušenostmi z Arabie. Jestli k nám přijdou, tak to bude těžká práce je naučit myslet jinak. Nemají myšlení příčiny a následku. Jen začnou a pak už je to na Alláhovi. Vše je plně v jeho rukou. Tak staví i elektrárny. Naplánují si dokončení a když jim člověk řekne, že se to nestihne, řeknou jen inšálláh a věří.
  Prostě všechno se děje dle Alláha, zákonité následky neexistují. Proto je islám s civilizací neslučitelný. V Evropě musela nejdřív přijít reformace, třicetiletá válka a pak se teprve objevili nevěřící, co se zabývali otázkou jak svět funguje bez odkazu na boží vůli. U islámu k něčemu podobnému vůbec dojít nemusí, intenzivní indoktrinace od dětství a propojení víry s organizací společnosti vliv racionálního myšlení tvrdě potlačuje.

 • Béda • 11. prosince 2015

  Tribun má svým způsobem pravdu. Tím hlavním problémem není islám ale korporátní kapitál (americký, britský, francouzský, německý, italský, saudský, katarský etc.etc.) s globálními aspiracemi. To díky němu – jeho špičkám a jejich zájmům vznikly ty války a převraty, migrační invaze do Evropy, díky němu dnes máme v ekonomice finanční letadlo a nadvádu lichvy, díky němu byly radikalizovány islámské státy.

 • Béda • 11. prosince 2015

  Je to korporátní kapitál, který ve skutečnosti nemá pražádných morálních zábran, a jeho měnící se potřeby, který způsobil, že mají teroristé a islámští radikálové zbraně a prokročilou vojenskou technologii – mnohdy i zpravodajské informace západních rozvědek, výcvik ve vojenských dovednostech atd..

 • fajt • 11. prosince 2015

  ano, v podstatě neřešte vůbec nic, význam lidu v demokratuře je přeci o něčem jiném. ..)

 • Béda • 11. prosince 2015

  fajt napsal

  ano, v podstatě neřešte vůbec nic, význam lidu v demokratuře je přeci o něčem jiném. ..)

  Proč neřešte nic? Podstatné je utnout dodávky zbraní od ziskuchtivců islamistům, přetnout finanční toky islamistů, utnout politiku rozvracení států, likvidace sekulárních režimů, vměšování a násilných změn vlády, embargovat a sankcionovat ty co podporují války (dodávkama zbraní, peněz etc.) teroristy a islamisty, poskytují jim podporu (Turecko, S. Arábie…), zavřít Merkelovou do blázince a zrušit politiku otevřených dveří po vzoru Austrálie… Možností jsou takřka mraky.

 • fajt • 11. prosince 2015

  Béda napsal
  Proč neřešte nic? Podstatné je utnout dodávky zbraní od ziskuchtivců islamistům, přetnoutfinanční toky islamistů, utnout politiku rozvracení států, likvidace sekulárních režimů, vměšování a násilných změn vlády, embargovat a sankcionovat ty co podporují války (dodávkama zbraní, peněz etc.)teroristy a islamisty, poskytují jim podporu (Turecko, S. Arábie…), zavřít Merkelovou do blázince a zrušit politiku otevřených dveří po vzoru Austrálie…Možností jsou takřka mraky.

  to jo, ale to neudělá sprostý lid ( nemá na to páky) a ti nahoře IS vytvořili a ještě ho hromadně krmí a vyzbrojují a těm dole se smějí do ksichtu ( a dávají jim všechno k proplacení ) – milka Merkel může být v klidu, tu mohou rozhodit jedině islámisti, když tedy usoudí, že se k nim už nechová s patřičnou duchovní úctou a materiální servilností. ..)

 • Béda • 11. prosince 2015

  Spolehlivé indikátory, že jde o škůdce, kolaboranta anebo záškodníka: prestižní ocenění od Aspen Institute, časopisu Time,prestižní cena od US finančního sdružení, pochvala od NY University „levičáka“ Pehe, Klvani, Štětiny, Romancova, Mitrofanova anebo pana Karl Mena von und zu ….

 • krajtl • 11. prosince 2015

  Když v minulém století pan profesor Tomáš Garrigue Masaryk se angažoval v takzvaném Hilsnerově procesu, vyčítali mu někteří čeští hlupáci, že je zaprodanec Židů. Masaryk jim prý odpověděl, že to nedělá proto, aby chránil Židy, ale aby chránil českého člověka před hlupáctvím. Těžko by se to dalo říci lépe.

  http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/jan-werich-o-antisemitismu-na-vystave-millenium-judaicum-bohemicum/

  …a já dodávám…
  Nejde o židy, ani muslimy, ani žádné jiné podobné náboženství, jde u jedno univerzální náboženství které vždy před nějakou válkou v historii ovládlo svět. Peníze.
  Teprve válka vrací lidem opět hodnotu skutečně potřebných věcí. Střechy nad hlavou, chleba – ty prosté věci, jako sůl jsou najednou nad zlato.

  …ale jen do té doby než pro jiné lepší věci, je třeba druhým lidem vzít i ty věci první. Nanaštěstí se to dá snadno svést na jiná náboženství, na „kulturní rozpory“.

  Jak uchránit českého člověka před hlupáctvím ?

 • Béda • 11. prosince 2015

  Béda napsal

  http://www.literarky.cz/komentare/ostatni/21159-jak-efektivn-zamezit-pisthovalectvi-muslim

  …Proto je přistěhovalectví do nemuslimské země povoleno pouze tehdy, pokud zde člověk může žít podle islámských pravidel, v rámci práv šarí’a. Pokud je člověk neschopen praktikovat Islám, měl by nemuslimskou zemi opustit a vrátit se do svého domova nebo země, kde může udržovat svou víru a praktikovat náboženství.
  Alláh Všemohoucí ví nejlépe“.
  Muslimské obce v ČR a na Slovensku (a kým jsou financovány)
  O to, aby muslimové, kteří přijdou do Čech a na Slovensko mohli praktikovat svoji víru, se starají místní Muslimské obce. V souvislosti s teroristickými útoky v zahraničí mě zajímalo, kdo místní Obce financuje a co je tam učí. Svým soukromým šetřením jsem zjistil, že Muslimské obce v obou našich zemích přežívají jen díky financování ze zahraničí. Jejich největšími donátory jsou naštěstí naši dobří spojenci – Saudská Arábie a Turecko. Nu a tam, kde financuje činnost Muslimských obcí Saudská Arábie, se vyučuje wahhábismus, což je nejradikálnější učení islámu, o nějž se opírá svatá válka, čili džihád! Než jsem psal tento příspěvek, snažil jsem se tuto informaci ověřit. Napsal jsem proto BIS, zda by mi ji mohli potvrdit či vyvrátit. Laskavý čtenář tuší, že jsem žádnou odpověď nedostal. …

 • Béda • 11. prosince 2015

  pokračování: …Ve druhém kroku jsem proto obeslal mailem všechny tiskové mluvčí rozhodujících českých politických stran (ČSSD, ANO, KDU – ČSL, TOP 09) s dotazem „zda jejich poslanci uvažují o zákazu financování českých Muslimských obcí ze zahraničí“. Laskavý čtenář opět správně tuší, že neodpověděla ani jedna! Proč, nechám na důvtipu každého čtenáře. Můžeme se jen domnívat, že je jen další novinářskou kachnou podezření, že řada českých a slovenských politiků je na výplatní listině domu Saudů, a proto proti financování Muslimských obcí ze zahraničí nechtějí nic podniknout.
  Souhrnně řečeno: až Vám zase politické strany budou slibovat, že Vás ochrání před muslimskými teroristy, například tím, že Vaše daně použijí na nákup nových zbraní, posílí armádu a policii, atd., dělají si z Vás dobrý den. Muslimskou migraci by nejvíce omezilo, pokud by Muslimské obce v našich zemích nemohly být financování ze zahraničí a bez pomoci zanikly.

 • Béda • 11. prosince 2015

  Ještě poznámka: Je známo, že S.Arábie, která nepřijímá své utrápené migrující souvěrce se rozhodla „pomoct“ těmto v Německu tím, že zafinancuje výstavbu 200 mešit v této zemi. Proč asi?

 • fajt • 11. prosince 2015

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388977-iracka-dvojcata-z-videa-islamskeho-statu-z-masakru-v-tikritu-zadrzeli-ve-finsku.html – ještě abychom těm naším vládním asociálům poděkovali, že tady zavedli podmínky, které odrazují i islámské bojovníky na své evropské kruciátě. ..)

 • merlin • 11. prosince 2015

  Islám vyžaduje jiný druh, způsob myšlení než máme my, bez možnosti změny paradigmatu.
  Problém kolem migrace pro mě není problém islámu. ale naopak problém čím dál rychleji se měnících paradigmat civilizace naší. Moc rychle se to mění, pamatuju jak Afgánci byli oškliví, pak v poho, pak oškliví, od 2001 už je všude zlý muslim terrorista. Role novin nezastupitelná. Navíc je třeba nahlížet, na čem kdo vyrostl, jestli Poláci na panu Wolodyjowském, nelze se divit odporu. Já mimo jiné na našich pověstech, a tam je všude zlý turek, ukrutná tatařín atd. Zmiňuji se to schválně, některé věci zlomit opravdu nejdou. Nemusíme být křesťané, ale vyrůstáme na dlažbě křesťanských měst, utváříme si naše myšlení a vzorce v ranném dětství. Jiné civilizace to mají jiné. V islámské světě nežijí jen muslimové, ale všichni tam mají jiné kulturníé vzory než máme my a jsou si tím mnohem blíže, než my jim kdy budeme.
  Lámat tyto kulturní vzorce, toť zjevně práce pro Tribuny. Bude si muset najmout Maovy gardy, či zdivočelou lůzu složenou z rozdivočelých čtenářů jeho blogu :-) to je samozřejmě ironie – abych vysvětlila: jak jsem včera zaujatě četla tribunův blog, tak se mi zalíbilo, že jemu oponující jedince v jednom momentu označil za lůzu. myslím, že to bylo kolem jednoho z posledních článků tam, o politické korektnosti. Pobavilo, hodně. Zahřálo. :-)
  Tak tedy lámání kulturních vzorců a jejich náhradu jinými považuji za velmi tupé a přiblblé.
  Existuje několik řešení problémů – osobně pléduji pro zrušení internetu, lidé se uklidní a pak se bude moci začít jednat o pracce. Toto řešení navíc nevyžaduje oběti na životech.

 • merlin • 11. prosince 2015

  PPK – Chcete, Tribune, měnit svět k lepšímu? Inu proč ne, ale pak si za to reformování světa a za svou vlastní politickou aktivitu na svůj hrb naložte i svou vlastní realizační zodpovědnost.
  A nechte si od cesty ty své agitační knížecí rady. On totiž i malý čin je víc, než pouhé řečičky.

  Moc dobré. Asociovalo mi to oblíbený výˇnatek o povolaných z Tao te ťing : Pravdivá slova nejsou krásná, krásná slova nejsou pravdivá. Ten kdo je povolaný, nehromadí majetek, čím více činí druhé tím více vlastní.

 • merlin • 11. prosince 2015

  pro druhé

 • Sasin • 11. prosince 2015

  Jako obvykle řekla slepice svému vejci. Problém je přece v lidech.

  Tvořiví lidé dělají bábovičky a znetvoření šmejdi jim to rozkopávají. Tvořiví lidé pak mají holou zadel a chodí na hřbitovy klást okvětí bílých lilií. Šmejdi opět připravují růst. Stavění bábviček na úvěr se rozjíždí, kulturní fronty se rozmáhají, nová společenská témata se nastolují a noví nepřátelé se identifikují. Ničení je pro šmejdy prostě zlatý důl. A jestli se to nezmění, tak jím aj zůstane do konce světa.

 • fajt • 11. prosince 2015

  Sasin napsal

  Jako obvykle řekla slepice svému vejci. Problém je přece v lidech.

  Tvořiví lidé dělají bábovičky a znetvoření šmejdi jim to rozkopávají. Tvořiví lidé pak mají holou zadel a chodí na hřbitovy klást okvětí bílých lilií. Šmejdi opět připravují růst. Stavění bábviček na úvěr se rozjíždí, kulturní fronty se rozmáhají, nová společenská témata se nastolují a noví nepřátelé se identifikují. Ničení je pro šmejdy prostě zlatý důl. A jestli se to nezmění, tak jím aj zůstane do konce světa.

  máte u mne jedničku s hvězdičkou. ..)

 • Sasin • 11. prosince 2015

  PPK

  Váš vstup na začátku se mi líbí. Cítíte v tom už podíl na neprodejné půdě a rozpočtu a právoplatné sečitatelné připomínky, na které mají nárok všichni. Zatím jinými slovy, ale já to poznal. Výborně.

 • Sasin • 11. prosince 2015

  Fajt

  Děkuji za známku v pololetí. Muheeeeeee

 • Alena • 11. prosince 2015

  další a další zprávy do sebe zapadají, jak Evropa svými opatřeními a zákony je připravena k vytvoření multikulti směsi evropského jednotného chalífátu
  http://www.novarepublika.cz/2015/12/prichazi-pohranicni-jednotka-eu-narodni.html

 • Béda • 11. prosince 2015

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Pirk-k-uprchlikum-Jako-by-mi-nekdo-cizi-vlezl-do-baraku-a-ja-ho-vital-s-otevrenou-naruci-Udelat-pritrz-412371

  Úvodem rozhovoru si Pirk postěžoval na katastrofální nedostatek zdravotních sestřiček. „Máme perfektně vybavená lůžka, krásné oddělení, ale nemůžeme ho mít otevřené, protože nejsou sestřičky. V Česku se totiž bohužel stalo to, že vzdělávání sester se postavilo řekněme na západoevropskou úroveň, to znamená, že se po nich chce, aby měly vysokoškolské vzdělání. Jenže platové ohodnocení tomu vůbec neodpovídá,“ poznamenává s tím, že sestry poté raději nastoupí na jiné zaměstnání.

  Společnost se podle Pirka dělí na lidi a na politiky. „Já jsem ještě nemluvil s řadovým občanem, který by neměl přinejmenším strach, neřkuli hrůzu, z toho, že Evropa je zaplavena lidmi, kteří mají úplně jiné kulturní pozadí i zvyky než my. A pak jsou politici, nebo určitá část politiků, kteří ty obavy jako by vůbec nevnímali,“ uvedl. Podle něj jsou migranti katastrofa. „Trojský kůň,“ sdělil s tím, že vůbec nechápe, v jakém vakuu politici žijí. ..

 • Sio • 11. prosince 2015

  krajtl napsal

  Když v minulém století pan profesor Tomáš Garrigue Masaryk se angažoval v takzvaném Hilsnerově procesu, vyčítali mu někteří čeští hlupáci, že je zaprodanec Židů. Masaryk jim prý odpověděl, že to nedělá proto, aby chránil Židy, ale aby chránil českého člověka před hlupáctvím. Těžko by se to dalo říci lépe.

  http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/jan-werich-o-antisemitismu-na-vystave-millenium-judaicum-bohemicum/

  …a já dodávám…
  Nejde o židy, ani muslimy, ani žádné jiné podobné náboženství, jde u jedno univerzální náboženství které vždy před nějakou válkou v historii ovládlo svět. Peníze.
  Teprve válka vrací lidem opět hodnotu skutečně potřebných věcí. Střechy nad hlavou, chleba – ty prosté věci,jako sůl jsou najednou nad zlato.

  …ale jen do té doby než pro jiné lepší věci, je třeba druhým lidem vzít i ty věci první. Nanaštěstí se to dá snadno svést na jiná náboženství, na „kulturní rozpory“.

  Jak uchránit českého člověka před hlupáctvím ?

  Dost primitivní oslí můstek. O antimuslimismus jde až v poslední řadě.

 • orinoko • 11. prosince 2015

  Zvlastni situace. Jakoby se Tribun staval disidentem OM. Pritom tusim, co chtel napsanym rici jaksi ve druhem planu.
  Ja osobne islam vubec neresim, protoze za nej bojuje zoldacky dobytek za cmrdliky maje pred sebou vizi bohate koristi v pripade zoldnerskeho uspechu. Ve svetle krestanskych katastrof v dejinach i historii mi prijde islam dneska jako pubertak okopavajici dospele.
  Procez … v Jeruzaleme je treba vybombardovat ohromny krater … a po ptakach bude mit krestan, muslim … i Zid.
  V jednom ma Tribun pravdu: Clovece zdechni!! Preji si zviratka … a Petrovsti.
  Svet je pod drobnohledem a vlivem Dabla. Svet je rejdistem predatoru, iluzionistu … a sionistu.
  Svet jako civilizace je zdeGENEROVANY. Emericky Hollywood ho naucil cumet na mrtvoly jako na spotrebni zbozi.
  Nejde jen o islam. On je stejne virtualni jako praseci chripka, pravda a laska, sex s gumovou Ancou, svoboda, neposkvrnene poceti a emericka chrabrost.
  Hodne u me bodovali tentokrat merlin a sasin. Ale tim neni receno, ze ostatni byli spatni.
  To by byla velmi spatna virtualni realita.

 • Sio • 11. prosince 2015

  merlin napsal

  PPK – Chcete, Tribune, měnit svět k lepšímu? Inu proč ne, ale pak si za to reformování světa a za svou vlastní politickou aktivitu na svůj hrb naložte i svou vlastní realizační zodpovědnost.
  A nechte si od cesty ty své agitační knížecí rady. On totiž i malý čin je víc, než pouhé řečičky.

  Moc dobré. Asociovalo mi to oblíbený výˇnatek o povolaných z Tao te ťing : Pravdivá slova nejsou krásná, krásná slova nejsou pravdivá. Ten kdo je povolaný, nehromadí majetek, čím více činí druhé tím více vlastní.

  Teda, že to říkáš ty, když nesnášíš výraz altruismus. ;-)

 • merlin • 11. prosince 2015

  jen chci upřesnit svou nepřesnou informaci, bylo to v pokračování debaty z tribunova blogu na janice : Tribun : ,,A k tomu termínu „nepřítel“, které jsem použil – z reakcí v diskusích vidím, že to byla chyba. Přitom sám bych ho nikdy nepoužil a přinutil jsem se k tomu jenom proto, aby se diskuse nezvrtla do obviňování, že nevidím zjevné nebezpečí a chci se bratříčkovat s musulmany. Poučení? Nepodbízet se lůze.,,
  Ještě jednou se omlouvám, informací je každý den moc a nemám přes den čas ověřovat.

 • fajt • 11. prosince 2015

  Béda napsal

  fajt,

  Mussolini z USA: http://cz.sputniknews.com/nazory/20151211/1912151/mccainovy-navrhy-dais-usa-valka.html

  ano, jeden jediný sráč dokáže zatáhnout všechny do války ( já vím, že za nim stojí další, ale odněkud se musí začít a raději s ním než opět s nevinnými jako vždy ). ..

 • orinoko • 11. prosince 2015

  Osobne zacinam vyznavat ALTrusismus.
  V Syrii ted zacina horet i puda. To , co rekl Putin, to si vsichni zapiste za usi. Notes pochopitelne neni na skodu.
  Situace se trochu meni , Iranu mozna pripadne daleko vetsi angazma v Iraku.
  Pokud Ohava Neknubin vstoupi do Syrie ve velkem jako pozemni hrac, zacne na Syrii padat Cina. Rus urychluje postup. Ted uz ve velkem miri na Rakka , kde Ohavuv rezim nechce bombardovat neb by obcane mohli prijit o elektrinu, kterou stejne maji jen asi 2 hodiny denne.
  Ted uz i cas zacal sprintovat.

 • fajt • 11. prosince 2015

  orinoko napsal

  Osobne zacinam vyznavat ALTrusismus.
  V Syrii ted zacina horet i puda. To , co rekl Putin, to si vsichni zapiste za usi. Notes pochopitelne neni na skodu.
  Situace se trochu meni , Iranu mozna pripadne daleko vetsi angazma v Iraku.
  Pokud Ohava Neknubin vstoupi do Syrie ve velkem jako pozemni hrac, zacne na Syrii padat Cina. Rus urychluje postup. Ted uz ve velkem miri na Rakka , kde Ohavuv rezim nechce bombardovat neb by obcane mohli prijit o elektrinu, kterou stejne maji jen asi 2 hodiny denne.
  Ted uz i cas zacal sprintovat.

  Ohava do Sýrie nevstoupí, ale jednotky IS ( prý arabská koalice ) pod jeho ochranou určitě, prostě proxy armáda, která dostane americké krytí ve jménu svobodné syrské armády, která si jde ve jménu Alláha pro bad boy Asada – pak potom bábuško raď. ..)

 • orinoko • 11. prosince 2015

  Narodne citici cast FSA prechazi na zpetny chod a otaci proti Ohavovym dickCejenum. A dostava ruskou leteckou podporu. Dneska Rusko bombardovalo na syrsko-irackych hranicich. SU vyzyva sveho Erdragona. A na ruskem Sputniku je parodicke video o ruske propagande , ktere natocila RT ke svemu vyroci. Rval jsem smichy.
  Medved ma neskutecny smysl pro humor.
  Rus nezvani … o problemu na stole, silnych H2S signalech, lidskych pravech, gayparade … a podobne vetesi.
  Tak Ohava chce do Syrie poslat svych 100 000 pytlaku. Chapete to? Kde ta hovada budou zrat, a co … a kdo jim bude delat sprchu a tureckeho hajzla … oTV Dallasu nemluve.
  Rus Syrii pripravoval roky. Jenom my Cesi zvladneme … nemozne za tyden.
  Emericky bobkar stiha Halici posilat svuj absolutni srot.
  A to je cele.

 • fajt • 11. prosince 2015

  orinoko napsal

  Narodne citici cast FSA prechazi na zpetny chod a otaci proti Ohavovym dickCejenum.A dostava ruskou leteckou podporu. Dneska Rusko bombardovalo na syrsko-irackych hranicich. SU vyzyva sveho Erdragona. A na ruskem Sputniku je parodicke video o ruske propagande , ktere natocila RT ke svemu vyroci. Rval jsem smichy.
  Medved ma neskutecny smysl pro humor.
  Rus nezvani … o problemu na stole, silnych H2S signalech, lidskych pravech, gayparade … a podobne vetesi.
  Tak Ohava chce do Syrie poslat svych 100 000 pytlaku. Chapete to? Kde ta hovada budou zrat, a co … a kdo jim bude delat sprchu a tureckeho hajzla … oTV Dallasu nemluve.
  Rus Syrii pripravoval roky. Jenom my Cesi zvladneme …nemozne za tyden.
  Emericky bobkar stiha Halici posilat svuj absolutni srot.
  A to je cele.

  tak dobře, zabijou sto, dvě stě, třista tisíc, klidně i mega hadráků na americkém spídu, americe je to v podstatě jedno a ani jim to neublíží , stále bude držet světové kasíno pod krkem a stále budou tisknout ten svůj zelený hnůj – kdyby ale ruská armáda vlítla i do SA, Kataru, Turecka a v podstatě obsadila celý BV, to by bylo jiné kafe, to už by neocon krvácel, do toho drobná práce ve Venezuele a v Mexiku a jsou na ostrovech, kde by už neměl mít Vympel žádný problém( přitom by Ohava ani nemusel opustit bílou chýši – a ruský Ivan došlápnout na hroudu SSA – a mohl by tam pojít i na stáří ) . ..)

 • orinoko • 11. prosince 2015

  V saudskem kralovstvi … ty vole, to je nonsens … staci prahodit pismenka … kraVOLSTVI … se jednani o syrskem problemu konala v neskutecnem prepychu. Ale jak zacali jednat, tak luxus zacal byt dehonestovan urozenymi blickami a povstaleckou melenou. – Asi tak, jak pise Hasek o cisari v Schoenbrunu.
  Jemenci potopili dalsi saudkravolskou valecnou lod a znehybnili obrnenou vozbu na ruznych mistech.
  A Iran chysta masivni nakupy ruske a cinske vojenske techniky, pricemz ma v chodu VLASTNI vyvovojovou zakladnu na rakety a vsechno mozne.
  V ramci islamskych zemi naprosto ojedinely pripad.
  Kulove eso na stole. Dicku Cejene.

 • orinoko • 11. prosince 2015

  Ano, Rus je paria. Ale kdyz se ohavne ozene, tak to nebude nikomu jedno.
  Nekde jsem videl „fotoshop“ ceskeho lva a ruskeho medveda. Vypadalo to dost zvlastne. Kdekdo ma orlici, jen saudkravolstvi je ve znameni prvoka. A to si jeste ke vsemu libuji v praseci hlave.

 • fajt • 11. prosince 2015

  http://expert.ru/2015/12/11/neft-obrushilas-do-minimumov-s-2008-goda/ – to snad vypadá, že příští týden bude ropa na 30 dolarech za barel ( něco mi říká, že cena pro OPEC od západu bude jiná, taková válečná kartelová dohoda, která má poškodit druhou mocnost – další důvod se podívat někomu pořádně pod ručník ). ..)

 • Asfalt • 11. prosince 2015

  Vážený pane Stane!
  Nerad to dělám, ale musím. Jsem nucen si stěžovat, že zde máte moc divoké autory. Největší divočák je Tribun. Nedávno zde například po čtenářích stále mámil nějakou záhadnou odpověď na jeho ještě záhadnější otázky. A snad aby toho nebylo ještě málo, čtenářům pak správnou odpověď ani nesdělil.
  Vím to dobře, neboť sám jsem celých pět dnů a pět nocí bedlivě, netrpělivě a nepřetržitě blog sledoval a čekal. Marně, po tribunově odpovědi ani stopa.
  Nemusím Vám snad vysvětlovat, že jsem z toho nejen nevyspalý, ale i na barbituráty. Přitom zajisté v tom nejsem sám, ke komu se Tribun chová jak bachař na Guantánamu. Dokonce se nebojím říct, že zkouší trápit čtenáře v masovém měřítku.
  A to prosím není všechno. Když je čtenář nevyspalý, mžourá a z nádherných textů Vašeho jedinečného blogu potom pochopitelně zachytí jen polovinu. Co když pak v té zamžourané polovině bylo něco důležitého? Třeba něco, co by čtenáři umožnilo zabránit světové válce? Ha! Jistě nyní chápete, že Tribun je nejen masovým tyranem, ale hlavně ohrožuje světový mír. Vždyť sám diktátor Janukovyč by se od něho učit mohl.
  Žádám Vás proto, abyste Tribunovi domluvil a vlítl na něj jak Sarozy na Kadafiho. Vybavení a prostředky na takové ptáčky snad jistě v redakci máte. Pokud by se ukázalo, že je nezbytné na Tribunovi v zájmu té naší jediné svobody a demokracie i klečet, mohu Vám za výhodnou cenu poskytnout i zánovní v kolenou náležitě vypolstrované montérky. Ty doporučuji zvláště pro případ, že by byl Tribun samá kost a kůže, a proto příslušný přesvědčovací zákrok by se mohl zpočátku jevit nepříjemným.
  Věřím, že celou záležitost neberete na lehkou váhu a zakročíte stejně rychle a razantně jako Američani v Iráku.
  Té správné svobodě slova zdar
  a málo otlačená kolena přeje
  Váš nevyspalý Asfalt

 • orinoko • 11. prosince 2015

  Tedy … jist si opravdu nejsem … ale existuji indicie, ze Rus prevzal na sebe vzdusnou ochranu Libanonu. A je mozne, ze dojde i na Cyper.
  Njn, erDOGan chtel tak dlouho bezletovou zonu, az se z ni stala skutecnost. Jeho EUROplany si v ni moc nezaletaji.
  Aby se nakonec nestalo to, ze v ramci syrskeho narovnani se turecka volska ohanka bude muset stahnout ze severniho Kypru.
  To by Kypr Rusum a Putinovi nikdy nezapomnel .
  Turecky hajzl pri svych snech o Krymu zapomnel na Kypr.
  Boze, chran nas pred kreteny, kteri si mysli, ze sezrali veskere pouzitelne plusy, coz samozrejme neni cela matematika.
  Ta ma k dispozici celou plejadu kombinaci.
  A Erdragon?
  To je velke ZERO.
  0.

 • cnemo • 11. prosince 2015

  Tribune, svatá ty prostoto, co to je za blábol. Náboženství je psychický virus, je jejich materiálno celkem jedno. Nejznámější teroristé jsou z řad islámské elity.

  >Neřešte islám, islám není problém, problém jsou lidé. Zakažte islám, zrušte ho, spalte všechny exempláře koránu a všechny muslimy dejte na převýchovu, zavřete je do lágrů, nebo rovnou zabijte, stejně tím nevyřešíte vůbec nic, protože lidé, kteří našli v islámu podporu pro svoji perverzi, si ji najdou jinde.

  Vaše posedlost metodami Stalina a Hitlera je typicky „sluníčkářská“. Asi je to tím, že multikulturní sluníčkářství je celkem agresívní forma nejprimitivnějšího typu fašismu. Přitom je pro nás řešení tak jednoduché a nikdo nezemře. Stačí sem další nepustit a místním zabránit vychovávat děti. Tedy postup, který je považován za velmi humánní v řadě civilizovaných zemí (Norsko, UK…)

 • Magnus Maximus • 11. prosince 2015

  Tenhle pražskej floutek Tribun … to je ale týpek … na zatrhnutí tipce.

 • hudryper • 11. prosince 2015

  Jsem přesvědčen,že zmizením přirozeného protivníka SSSR,jehož armáda zajišťovala vojensko- průmyslovému komplexu USA spokojené příjmy z us.rozpočtu v zájmu udržování jakés rovnováhy, nebyl výběr islámu ,zejména pak jeho wahábistické varianty pro vyrobení nového protivníka určitě náhodný. Za neoconskou strategií jsou znát více než zřetelně zájmy sionistů na SV,v USA i jinde.
  Ti své „pappenheimské“ ze SV opravdu znají více než dobře,konečně s terorismem tam začali a měli úspěch právě oni. Ke všemu je na tomto území největší bazén ropy a plynu na světě ! US army
  se s úžasnými přednostmi mundžahídů- islamistů pro výrobu dostatečně silného pseudoprotivníka
  seznámila v Afghanistánu,když je vybavila stingery a nechala jimi likvidovat ruské stroje na obloze.
  To byl tenkrát hlavní důvod ruských neúspěchů,resp. vysokých ztrát,což vedlo i supervelmoc SSSR k odchodu s nepořízenou. Islám je především totální kontrola myslí a loajality prostých věřících.
  To má v jakýchkoliv sporech,krizích či válce mimořádný význam, usnadňuje to elitám dosahovat svých cílů jednoznačným nasazením i sebeobětováním věřících. V kterém jiném náboženském systému se používají děti jako chodící výbušnina ? A v kterém jiném sebou povinně prásknou na daný povel miliony hlavou k zemi a vystrčí na okolí svůj zadek ? Bin Ladin byl už pár let po smrti (v posteli,ne v boji) a přesto promlouval ze světových médií. Když to BBC prozradila B.Bhutová, stálo jí to následně život. Baghdádi byl prý zraněn ruským náletem a odtransportován mimo Sýrii. Myslím,že jde o dalšího „nepolapitelného“ superteroristu,podobně jako byl Bin Ladin. Když někdo neexistuje,těžko ho můžete najít.A odskáče to jeho dvojník,když to panstvo potřebuje pro svou předvolební kampaň. Nebylo-li by islámu,museli by ho banksteři vymyslet. Salam aleikum

 • hudryper • 11. prosince 2015

  A ještě jeden hodně „výživný“ dodatek : http://gloria.tv/media/phoxu9LLn5G

 • racek • 11. prosince 2015

  Já si na rozdíl od většiny myslím totéž, co Tribun. Skutečně musíme řešit problém. Problém, který jsme vytvořili – alespoň za posledních 100 let – výhradně my. Jako kolonizátoři, vykradači jejich ropných zdrojů, vrazi. Jenom Irácká kampaň stála milion lidských životů a několik milionů uprchlíků. A co bylo před tím, ano, ono se to těžko zapomíná.
  Problém je, jak to vyřešit. Tam je mnoho názorů, ale metoda Mutti Merkel řešením opravdu není, to je jen jedna z metod masochismu. S tím ovšem, že masochista při svém mrskání mrská i všechny kolem…
  No, vidět musíme prvopočátek dnešní situace … viz arabské jaro. Ono bylo umělé, pochopitelně, a Asad byl jen poslední, kam došlo. Naprosto destabilizovalo celkem klidný střední východ a sever afriky, A pokračuje, Bohužel jen tam, kde byly desetiletí stabilní a přijatelně se chovající režimy. Režimům vyloženě zločinným a středověkým se kupodivu vyhnulo, že ano …
  Takže asi zasáhnout původce. No jo, když jsou v tom NATU nebo nekritizovatelní nebo obdivujem jejich lidskoprávní agendu, jako u Saudů či v Kataru, že ano…

 • fajt • 11. prosince 2015

  http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/67-miroslav-dolejsi-analyza-udalosti-17-listopadu-1989 – chronicky známý, ale i tak stále poutavý. ..)

 • Béda • 12. prosince 2015

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sef-madarskeho-parlamentu-Evropa-je-na-prahu-rozpadu-CR-se-nikdy-nemelo-stat-clenem-EU-412492

  Podle předsedy maďarského parlamentu Lászla Kövéra se Evropa dostala na práh rozpadu. Uprchlická krize rozpoutala v Maďarsku vlnu silné nevole. Země na ni reagovala například tím, že po části svých hranic vybudovala plot, řekl Kövér v rozhovoru pro deník Právo, ve kterém zároveň zhodnotil práci Visegrádské čtyřky a poznamenal, že se podle něj Česká republika neměla stát členem EU.

  Kövér v rozhovoru uvedl, že je pro Maďarsko jednoduché řešení uprchlické krize. „Všechna pravidla Unie o ochraně hranic musejí být dodržována. Rezoluce maďarského parlamentu formuluje jasně – zajištěním hranice EU musí být obnoven původní zákonný pořádek,“ uvedl předseda maďarského parlamentu, podle něhož se některé státy změnily téměř v migrační cestovní kanceláře, čímž porušují i evropský zákonný pořádek. „Ze států schengenského prostoru jsou to například Rakousko a Itálie,“ uvedl následně příklad a dodal, že se s tím musejí momentálně potýkat Chorvatsko a Slovinsko, které na rozdíl od Rakouska a Německa do Evropy nikoho nezvaly, a k problému tak přišly jako slepí k houslím.

  „Kvóty na přerozdělování migrantů jsou pro miliony lidí, kteří žijí v různých uprchlických táborech a v zemích postižených válečným konfliktem, něco jako zvací dopis,“ řekl dále a vysvětlil, že levicová část německé koalice doufá v nové potenciální voliče z řad migrantů, zatímco pravicová část koalice se snaží vyhovět potřebám velkokapitálu na hojnost pracovních sil. „To vše by mohlo být vnitřní záležitostí Německa, kdyby SRN nebyla součástí společné Evropy,“ poznamenal posléze.

  „Ne každý přistěhovalec je terorista, ale každý terorista je přistěhovalec,“ řekl Právu dále Kövér …

 • Béda • 12. prosince 2015

  Američané rozmístili v Evropě 200 nových jaderných bomb http://www.zvedavec.org/vezkratce/11917/

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-vice-nez-95-nosicu-jadernych-raket-je-v-pohotovosti/

  „Strategické jaderné síly jsou udržovány na takové úrovni, aby plnily úkol zaručeného jaderného odstrašení. Strategické raketové síly jsou na více než 95% odpalovacích zařízení v neustálé připravenosti pro bojové použití,“ uvedl mrazivou informaci šéf ministerstva obrany.

  Podle něj „má bojovou pohotovost šest raketových pluků vybavených stacionárními a mobilními komplexy Jars“. „Podíl moderní výzbroje pozemních strategických jaderných sil činí 51%,“ řekl Šojgu.

  Letectvo strategických jaderných sil bylo v roce 2015 doplněné o deset modernizovaných letadel – dvou Tu-160, třemi Tu-95MS a pěti Tu-22M3.

  Kromě toho ministr sdělil: „Zvýšila se palebná síla námořních strategických jaderných sil.“ Podle něj se do neustálé pohotovosti zařadily dvě strategické ponorky Alexandr Něvský a Vladimir Monomach“.

  WT: V USA pochopili Putinovu narážku na nukleární střely

  Podle něj zařízení jaderné triády (strategická letadla, mezikontinentální balistické střely a ponorky s jadernými raketami) s moderními zbraněmi dosáhly 55%, a v roce 2015 bylo dodáno 35 nových balistických raket.

  Kromě toho byla dosažena nová úroveň univerzálních sil. „Armáda je tvořena osmi skupinami pro různé účely, a vojáci dostali dvě brigády raketových systémů Iskander-M,“ dodal Šojgu.

 • abx • 12. prosince 2015

  Béda napsal
  „Ne každý přistěhovalec je terorista, ale každý terorista je přistěhovalec,“ řekl Právu dále Kövér …


  …dále poznamenal a uvedl, že se Česko ani Slovensko nikdy neměly stát členy Unie, protože částí našeho právního řádu je zákon vycházející ze zásady kolektivní viny.

  neuveritelna madarska arogancia. treba vediet, ze madari okolo roku 1830 predstavovali len asi 25% obyvatelstva Uhorska a boli jednym z mnohych narodov, ktore v Uhorsku zili. po Rakusko-Uhorsklom vyrovnani zacali vykonavat na uzemi Uhorska kulturnu genocidu nemadarskych narodov a narodnosti (srbov, chorvatov, rumunov, slovakov, ale aj cechov a moravakov). zrusili VSETKY nemadarske gymnazia a od roku 1905 zavedenim Apponyiho skolskych reforiem sa napriklad slovencina stala cudzim jazykom aj na zakladnych skolach s vyucovanim 3 hodiny tyzdenne aj na miestach, mestach, dedinach s cisto slovenskym obyvatelstvom. takisto svadby, pohreby a dalsie cirkevne zalezitosti boli odbavovane vylucne v cudzom madarskom jazyku, ktoremu obyvatelstvo vobec nerozumelo. vlastencov zatykali, zatvarali a popravovali.
  Stur, Hurban, Hodza unikli len nahodou
  http://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2015/10/zatykac-stur-hurban-hodza.jpg
  cize, aj by sa mal niekto ospravedlnovat za historicke krivdy, v prvom rade by to mali byt madari…

 • Béda • 12. prosince 2015

  abx,

  ten odkaz neznamená že hájím pozici Maďarů.

  Pouze poukazuje na zvláštní skutečnost. Zatímco germánský diktátor napouští Evropu invazí „barbarů“, Maďaři zastávají zcela protikladný postoj a „Čecháček“ (myšlena oficiální vládní pozice) treadičně stojí jak pštros někde mezi (ani ryba ani rak). Ani nemluvě o názoru veřejnosti – té se pro jistotu v této „demokracii“ nikdo na názor neptá, chraňbůh aby se řídil většinovým názorem démosu. Maďarskou protiinvazní politiku („populisticky“ slovně podpoří ale v praxi skutek utek a je připraven postupně rozevírat náruč invazní záplavě.

  Druhá část potvrzuje nadčasovost Benešovy („Postupimské“ pozice) a fakt, že je zde kupř. ze strany poražených tehdy profašistických států výrazná ambice přepsat výsledky 2.SV. Oživování územních nároků salámovou metodou může být dalším z možných důvodů pro násilí a chaos v Evropě.

 • Béda • 12. prosince 2015

  Turecká perla! http://www.hlavnespravy.sk/erdogan-postup-iraku-proti-turecku-prostrednictvom-br-osn-je-necestny/720407

  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odsúdil v piatok ako nečestné rozhodnutie irackej vlády podať na pôde Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov (BR OSN) sťažnosť v súvislosti s vojenskou prítomnosťou Turecka na severe Iraku. Vyjadril sa tak v rozhovore pre televíznu stanicu al-Džazíra, z ktorého cituje agentúra Reuters…

 • Béda • 12. prosince 2015

  http://pravyprostor.cz/sokujici-vyznani-ceske-ucitelky-ktera-ma-ve-tride-muslimske-zaky-nevim-co-s-nimi/

  Nejmenovaná česká učitelka prosí o pomoc, jak čelit islámským zvykům v české škole: „Mám prosbu na ostatní kolegy – učím na 1.stupni 2 muslimy, dívku a chlapce. Jsou velmi šikovní, ale….odmítají mi z důvodu náboženství dělat spoustu činností – nesmí kreslit, vystřihovat, vybarvovat, modelovat…nic, co má oči (lidi, zvířata, pohádkové postavy,…), nesmí zpívat, vytleskávat rytmus, tančit, zobrazovat nic, co souvisí s křesťanstvím (hvězda, zvonek,…) v podstatě každý den řeším, že něco nesmí. Třeba na HV mohou jen odříkat text písničky a psát noty, takže teoreticky je nemám moc za to klasifikovat.

  Vedení se k situaci staví alibisticky, nechtějí si dělat problémy a prý si mám zvykat, bude hůř. ..

 • Sasin • 12. prosince 2015

  Tady je vidět Bédo, jak je nová generace učitelů dementní.

  Takoví žáci by měli u mojí staré úči deníček plný fastrů a prasátek. Muheeeee

 • ex-nemo • 27. prosince 2015

  jogín napsal

  Bohužel je hlavním problémem samotný islám. Ve třináctém století sepsal francouzský biskup pro papeže seznam kacířství. Jedno bylo zásadní: Víra v neměnné přírodní zákony je kacířství, protože popírá všemohoucnost Boží. Cituju energetika Fuksu s mnoholetými zkušenostmi z Arabie. Jestli k nám přijdou, tak to bude těžká práce je naučit myslet jinak. Nemají myšlení příčiny a následku. Jen začnou a pak už je to na Alláhovi. Vše je plně v jeho rukou. Tak staví i elektrárny. Naplánují si dokončení a když jim člověk řekne, že se to nestihne, řeknou jen inšálláh a věří.
  Prostě všechno se děje dle Alláha, zákonité následky neexistují. Proto je islám s civilizací neslučitelný. V Evropě musela nejdřív přijít reformace, třicetiletá válka a pak se teprve objevili nevěřící, co se zabývali otázkou jak svět funguje bez odkazu na boží vůli. U islámu k něčemu podobnému vůbec dojít nemusí, intenzivní indoktrinace od dětství a propojení víry s organizací společnosti vliv racionálního myšlení tvrdě potlačuje.

  Začátky těch exaktních věd v západní sféře byly u muslimských Arabů. Zárodky moderní astronomie. Algebra a poziční zápis čísel. Alchymie (chemie).
  Velká část antické literatury se do Evropy dostala přes arabské (muslimské) překlady…. at.d. „Tolerantní“ křesťani to zničili jako ideologickou diverzi
  pohanství.
  Než začnu o něčem psát, chce to trochu doplnit si vzdělání, že ano !

 • ex-nemo • 27. prosince 2015

  Béda napsal

  Nejmenovaná česká učitelka prosí o pomoc, jak čelit islámským zvykům v české škole: „Mám prosbu na ostatní kolegy – učím na 1.stupni 2 muslimy, dívku a chlapce. Jsou velmi šikovní, ale….odmítají mi z důvodu náboženství dělat spoustu činností – nesmí kreslit, vystřihovat, vybarvovat, modelovat…nic, co má oči (lidi, zvířata,

  Fundamentalizmus jakéhokoli náboženství znemožní spolužití s jakýmkoli jiným. Vím velmi dobře, že ne všichni muslimové jsou takto založeni. V Bosně žili za „socialismu“ v naprosté shodě s pravoslavnými i katolíky, bez problémů se sekulárním, vlastně ateistickým právním řádem.Jsou na to exaktní důkazy, na př. statistika smíšených sňatků mezi muslimy a křesťany, která prokazuje naprostou bezvýznamnost religiosních rozdílů . Sám jsem několik takových manželství poznal. Tvrzení o vzájemné nesnášenlivosti je lež, vymyšlená- krátce řečeno válečnými štváči, kteří najali mudžahedíny a způsobili rozpad a krvavou tragedii toho národa. (Tytéž síly v současné době jsou ovšem v čele protimuslimského štvaní)
  Viděl jsem, jak malí muslimáčci ve škole zpívali každodení ranní kanadskou hymnu; tam by s nimi pěkně vyběhli, kdyby to odmítli !
  Rozpory, nebo vůbec problémy mezi lidmi a náboženstvími i národy nejsou způsobeny rozdíly nebo vzájemnou nesnášenlivostí, nýbrž vždycky a bez rozdílu bohatými, kteří chtějí utlačovat lid a rozeštvávají lidi navzájem na základě jakýchkoli rozdílů. Na světě nebude dobře, dokud boháči nebudou podrobeni vládě lidu !