Diskuze k článku


 • fajt • 10. května 2018

  co mě ještě zaujalo, byla georgievská stuha na klopě izraelského náčelníka už při slavnostní přehlídce na Rudém náměstí, přitom srbský prezident, který tam byl taky, ji neměl – protože dnešní politika je i o symbolech a náznacích, tak to určitě bude mít význam a dá se to i různě interpretovat … ale abych řekl pravdu, vůbec se mi nic domýšlet nechce a a je mi už v celku jedno, kdo koho má na háku a kdo koho skutečně ovládá ( to ale neznamená, že nemůže být podstatně hůře ) – jak píše Stan, Carpe diem, a je to svatá pravda, protože budoucnost je mlhavá a dnes na ní už poctivě nikdo nehraje, je lepší a rozumnější zaměřit svou energii, pozornost a rozumové úsilí na věci, které jsou člověku milé, známé a které pro něj jsou středobodem jeho vesmíru. ..)

 • peter. • 10. května 2018

  fajt napsal
  abych řekl pravdu, vůbec se mi nic domýšlet nechce a a je mi už v celku jedno, kdo koho má na háku a kdo koho skutečně ovládá (

  fajt:
  Dobre píšete!
  Tiež som už na to prišiel!To,že tu reagujem častokrát impulzívne zapríčiňuje asi moja genetická výbava zdedená po predkoch.Nič ma nedokáže nasr..ť viac ako keď ma niekto oklame, sklame moju dôveru alebo nádeje ktoré som do neho vložil.
  Máte prevdu.
  Zamagurie je krásne vždy a nikdy nesklame. :-)
  Ma napadlo,že keď môže byť Medvedev znovu premiérom vlády RF,tak každý z nás môže byť „Globálnym prediktorom“,alebo aspoň“brkom“ v jednom z jeho dvoch krídiel.

 • Martin (už bez taky m) • 10. května 2018

  Rozdíl je Stane myslím v tom, že zatímco my jsme poníženecky se chovající nesvéprávná KOLONIE, RF je – v rámci možností stávajícího světového uspořádání – SUVERÉNNÍ STÁT.
  Vladimír Putin jako státník světového formátu neměl žádný důvod odmítnout či jakkoliv omezovat účast PŘEDSTAVITELE státu IZRAEL v účasti na oslavách i průvodu „Nesmrtelného pluku“…
  Naopak. S ohledem na nacistickou vyhlazovací politiku, soudobé US-neocons popírání historie i mezinárodního práva i jeho základů byla naopak účast Izraelského představitele (a nepochybně i pozvání) vítaná.
  Osobně zrovna tohoto člověka (B.N.) vůbec nemusím.
  Nicméně kohosi a cosi představuje, a mimo jiné tak byla vyjádřena pozice státu Izrael ke světovému dění.
  Spolupráce RF se Sýrií zde není v podstatě z pozice pietního a vzpomínkového aktu ničemu na překážku. Ostatně v případě Izraelských útoků dalo MZV RF nejednou jasně najevo pozici RF.
  VV Putin dělá nadále maximum možného pro svou zemi a její národy, jedná jako politik (a ne pobli-tik) mnohonárodního, vícekonfesionálního státu s ŽIVÝMI vazbami na zahraničí.
  Osobně jsem si neprincipiálního či nečestného počínání prezidenta RF dosud nikde nevšiml.
  Včera jsem krásně rozkvetlé šeříky z vlastní zahrady odnesl na pomník osvoboditelům do „střediskové obce“ pod níž spadáme. Asi i proto, že dle zjištění kamaráda v obci převládalo masově do konce II sv. války německé obyvatelstvo, na pomníku do té doby stála jen pětilitrová sklenice od okurek se snítkou poloopadaného šeříku a dvěma větvičkami zlatého deště…
  Obyvatelstvo bylo dle Postupimské dohody odsunuto, ale na prezidenta Beneše se plive „v národě“ mnohými dodnes…
  Vlastní šeříky jsem dal do zavařovačky nikoliv z neúcty, ale protože vázy nemám, a bohatost květů vlastnoručně vypěstovaných mi přijde hlavní stejně jako 9.5.

 • fajt • 10. května 2018

  peter. napsal
  Zamagurie je krásne vždy a nikdy nesklame.
  Ma napadlo,že keď môže byť Medvedev znovu premiérom vlády RF,tak každý z nás môže byť „Globálnym prediktorom“,alebo aspoň“brkom“ v jednom z jeho dvoch krídiel.

  :-) přesně , Peter, žijeme pouze jednou a tak proč si ošklivit svůj svět tím velkým , falešným a neupřímným prostorem, kterýsi říká velká politika – jsem taky velmi startovací a po předcích nesnesu některé nepravosti a mám tendenci se k těmto vadným společenským stavům a procesům i operativně rychle a expresně vyjadřovat, ale jak jsem za ta léta už pochopil, dělám to naprosto zbytečně ( lidská hloupost a zákeřnost jsou nesmrtelné ) – zase na druhou stranu, pokud to člověkovi přinese vnitřní klid a uspokojení, tak proč ne, ale s planetou určitě nehnu, tak samo jako s lidským nastavením. ..)

  máte rech, Zamaguří je nádherné ( já bych řekl, že celé Slovensko je přírodou krásné), co nevidět se tam chystám a už se těším, až v kopcích, v lese a mezi místními houževnatými horaly zapomenu ( alespoň na čas) na všechny problémy velkého světa a jediné dovednosti, které mě tam budou šlechtit, bude ruční práce, úžasná dřina, která mi vytlačí světové blbosti z hlavy … se už nemůžu dočkat :)

 • fajt • 10. května 2018

  Martin (už bez taky m) napsal
  Ostatně v případě Izraelských útoků dalo MZV RF nejednou jasně najevo pozici RF.

  Martine, BN je v Moskvě a izraelské letectvo bombarduje syrské území ( posty iránských vojsk, které se podílely na osvozování syrs.území od ISIL ) , krom toho syrská PVO má zakázáno se bránit ( i když někteří syrští důstojníci to porušili a na izraelce stříleli ) https://cz.sputniknews.com/svet/201805107318672-izrael-syrie-iran-utoky/ – to jsou fakta podaná z ruských zdrojů – nechci to vůbec pitvat, protože to opravdu nemá cenu, prostě do velké politiky nikdy neuvidíme, její logiku asi taky nepochopíme a stát se pouhým palivem pro tohle otřesné dění opravdu nemám zájem, ani na diskuzní úrovni – s tou pietou po padlých vojácích sovětské armády máte pravdu, tito hrdinové si skutečně nezaslouží, aby se na ně zapomnělo, protože bez jejich obětí bychom tady určitě nebyli – přeji hezký, květnový den :)

 • peter. • 10. května 2018

  fajt napsal
  Zamaguří je nádherné

  Len či vy na tom Zamagurí nemáte nejakú Guralku!?Nakŕmi vás bryndzou,baraninou,napojí žinčicou a potom…..no bodaj by ste tam nechodil rád!

 • fajt • 10. května 2018

  peter. napsal
  Len či vy na tom Zamagurí nemáte nejakú Guralku!?Nakŕmi vás bryndzou,baraninou,napojí žinčicou a potom…..no bodaj by ste tam nechodil rád!

  :-) tak děvčice su tam opravdu pěkné, krev a mlíko, šikovné a pracovité jakbysmet, ale já jsem už zadaný a věrný :-)

 • Jirik77 • 10. května 2018

  abych řekl pravdu, vůbec se mi nic domýšlet nechce a a je mi už v celku jedno, kdo koho má na háku a kdo koho skutečně ovládá

  Jojo, sledovače prediktora už měsíc nesleduju, nemá to smysl, běhám si po zahradě, sleduju stromy jaká bude úroda, spravuju dům, snažím se být co nejvíc soběstačný…

  Rusům bych doporučil něco dělat s tou 20% muslimskou menšinou, jak jeden jejich natvrdlej diplomat řekl, že za pár let bude v západní evropě islámký chalifát, blb zapoměl dodat že s natalitou muslimů v Rusku tam bude kalifát do padesáti let taky, jsem zvědavej jak jim budou vypravovat Pjakinovi teorie soužití ;)

 • fajt • 10. května 2018

  Jirik77 napsal
  Jirik77

  a na večer doporučuji jedno movie https://www.csfd.cz/film/241254-agora/prehled/ – se ani nechce věřit, že to natočili evropané. ..)

 • zajoch • 10. května 2018

  Jiříku 77, nepochopila jsem obsah vašeho komentáře, anebo alespoň co je jeho hlavním cílem. Sdělit čtenářům vaše pocity a vaše jednání? Anebo poradit Rusům jak mají konat? Takových poradců mají zde větší počet. Jestlipak čtou ruští VIP OM, aby se tím mohli řídit?

 • zajoch • 10. května 2018

  Martin (už bez taky m) napsal:
  Rozdíl je Stane myslím v tom, že zatímco my jsme poníženecky se chovající nesvéprávná KOLONIE, RF je – v rámci možností stávajícího světového uspořádání – SUVERÉNNÍ STÁT. Vladimír Putin jako státník světového formátu neměl žádný důvod odmítnout či jakkoliv omezovat účast PŘEDSTAVITELE státu IZRAEL v účasti na oslavách i průvodu „Nesmrtelného pluku“ ….. atd.

  Martine, dovoluji si dát vám 1* a zdravím vás. Váš komentář je podle mého chápání přesný.

 • Amenre • 10. května 2018

  fajt napsal
  a na večer doporučuji jedno movie https://www.csfd.cz/film/241254-agora/prehled/– se ani nechce věřit, že to natočili evropané. ..)

  Agora je výborná.
  Já doporučím https://www.csfd.cz/film/345055-ranhojic/prehled/ – krásná ukázka vztahu mezi vírou v jakéhokoli Boha a vědou.

 • Jirik77 • 10. května 2018

  Jo oba filmy jsem viděl několikrát ;) Jako Moravan se některým lidem divim, pořád se viděj v nějakým silnějším národě. Německo, Francie, Anglie, USA či Rusko…Jako uvědomte si že potenciálu Čechů se nevyrovnají ani rusové, ohledně průmyslové výroby atd. )jsme šikovnější, to vám řekne každej manažer co pracoval v zahraničí a tady) nás být jak rusů tak vládnem světu, ale bohužel, měli by jsme hledat spojence kolem, Slovensko, Polsko, Maďarsko, mno to Polsko se musí trochu krotit…

  Ale odbočka k válce, obsazením sudet a Českých zemí se válka prodloužila o rok zaručeně možná i dva, zabráním českýho průmyslu si to spojenci pěkně zavařili a dobře jim tak, když neumějí spočítat dva+dva…
  Tím se dostávám k Assadovi, každej věděl v roce 2010 a i před tím že jsou čtyři cíle na blízkým východě a okolí, Írák, Írán, Sýrie a Lybie. Assad to pochopil, S300 chtěl už před rokem 2010, Rusko slíbilo ale dodnes nedodalo, kdyby je dodalo v roce 2010, tak by Sýrie nebyla v takových sračkách jako dnes, Ami a IzraHell neutočí proti nikomu se silnou PVO, natož islamisti. Tudíž stejně jako v druhý světový místo toho aby poslalo pomoc či pohrozilo válkou, tak raději čekaj až bude země celá zabraná a potom se uráčej něco dělat…

 • Bety • 10. května 2018

  Martin a Zajoch +++++
  Zdravím s Dnem Pobědy.

 • Vlad • 10. května 2018

  Bety napsal

  Martin a Zajoch +++++
  Zdravím s Dnem Pobědy.

  Souhlas ++++++++ Někdo to vidí i jinak. Proč ne. Je to jeho hodnocení a jeho vidění „světa“. Já už asik jinej než ten „proruský“ člověk nebudu. Neva….můžou mě kamenovat, ukřižovat případně předhodit lumpenkavárně. No nic. Přežiju. Tak jako vždy za mých 60 let. Pozdravuju Petera a Fajta :-)

 • fajt • 11. května 2018

  https://aeronet.cz/news/rothschildova-nadace-hanadiv-poskytla-grant-karlove-univerzite-za-vice-nez-7-milionu-korun-ale-rodina-rothschild-podminuje-dotaci-podivnou-klauzuli-na-konci-smlouvy-ktera-vyvolava-znepokojeni/ – „Země může mít třeba miliony vojáků, miliony zbraní a miliony bunkrů na obranu země. Ale není to nic platné, když má ve svém čele jednoho jediného politika, který je marionetou cizí moci.“

 • Irena • 11. května 2018

  Tady jedna perlička pro ten slet trollů
  http://voicesevas.ru/news/38379-novyy-sostav-pravitelstva-putin-iz-oborony-perehodit-v-ataku.html

 • peter. • 11. května 2018

  Irena napsal
  Tady jedna perlička pro ten slet trollů

  Zvláštny zlet trollov – fajt a ja.
  No keď už ste ma oslovili,tak áno,čítal som ten článok Alexandra Chaldeja,novinára židovského pôvodu.On napísal aj iné články v ktorých velebí nie len Putina,ale aj Trumpa a jeho politiku.A to nás (trollov)čaká ešte väčší úder v podobe analýzy jediného múdreho analytika spomedzi všetkých ostatných – blbcov.No hádam to prežijeme.Veď Valerij Viktorovič sám seba označil za jedného z desiatich najvýznamnejších politikov a jedného z piatich najzodpovednejších politikov v RF.Nie,nepomýlil som sa,povedal „politikov“nie analytikov.Možno práve kvôli tomu sa pod jeho vplyvom menia kovaní marxisti na vyznávačov kapitalizmu (samozrejme,že toho krásneho,namaľovaného na ružovo) a z ateistov na veriacich.
  Toto je Trumpova politika :
  https://www.hlavnespravy.sk/nasi-partneri-z-nato-spachali-v-syrii-vojnove-zlociny-posleme-aj-tak-nasich-vojakov-lotysska/1398864
  a politiku tohoto Trumpa Chaldej obhajuje

 • peter. • 11. května 2018

  Toto je budúcnosť Ruska :
  http://www.srspol.sk/clanek-internetom-kraca-dialektika-nebytia-8792.html

 • Jirik77 • 11. května 2018

  Mno to se dozvídám poprvý teda že jsem troll…Jako ať mi někdo vyvrátí to co jsem napsal, to prostě logicky vyvrátit nejde, zlo se má zadusit už v zárodku a ne když už pustoší celý státy…

  Pjakin se mi už zajídá, jo po těch výrocích třebas že v Rusku nezanikl žádný původní národ či jazyk, asi neslyšel o národu Ainu, původních obyvatelíchHonšů, Hokkaida, Kuril, Sachalinu a i kusu Kamčatky, v Japonsku je jich asi 50 000 a v Rusku už snad ani nejsou…

  Pak výrok o našich legionářích, že rabovali, zabíjeli atd. mno ty vole, když jsem na nepřátelským území a chci se z něj dostat co nejrychleji domů tak si prostě zajistim zdroje jak se dostat domů. Ti chlapi chtěli co nejrychleji domů a ne se mrcasit někde v Rusku. Dávali echo dopředu kudy pojedou, ať jim daj všichni pokoj, jen projedou a bude klid, kdo to nepochopil holt dostal svý. Pjakin by měl spíš analyzovat, kdo v Rusku zapříčinil, že se tak schopná vojenská síla nemohla vrátit v poklidu a co nejrychleji nejkratší cestou domů. Ať se podívá nejprve do vlastních řad…

  Ty výroky o odsunu Sudeťáků z Brna, bydlím kousek odsud a jen jsem kroutil hlavou. Vedle ve vsi žil člověk co bojoval v divizi SS u Stalingradu a v klídku si tu vegetil až do smrti. To byl prosím kovanej nácek, ale prostě to tady považoval za domov a nějak si dokázal zařídit že mohl zůstat…

  Vám to pořád říká že Rusko má jediný spojence, svý námořnictvo a armádu. My mezi jejich spojence patřit nikdy nebudem, my se musíme rozhlížet po svým okolí…

 • Irena • 11. května 2018

  To je zajímavé, jak se někteří hned identifikují, že?

 • zajoch • 11. května 2018

  „Vám to pořád říká že Rusko má jediný spojence, svý námořnictvo a armádu. My mezi jejich spojence patřit nikdy nebudem, my se musíme rozhlížet po svým okolí“ – citát z komentáře jiřík77
  Tak toto je výrok osvíceného ruského cara, za jehož panování prý k žádné válce nedošlo.
  Ovšem tak jak zde citát diskutující vysvětlil je hloupé a čistě účelové. Snad to nemusím objasňovat. Kdo není rusofob, výrok určitě pochopí správně.

 • peter. • 11. května 2018

  Irena napsal

  To je zajímavé, jak se někteří hned identifikují, že?

  To môže byť zaujímavé len pre vás,lebo na OM sme fajt a ja označovaní za trollov už dlhšiu dobu.Takže nič nového pod slnkom ste neobjavila.

 • koloděj • 11. května 2018

  peter. napsal
  každý z nás môže byť „Globálnym prediktorom“,alebo aspoň“brkom“ v jednom z jeho dvoch krídiel.

  Petře, nenapadlo tě někdy, že GP má křídla 3 ?
  Ty dvě křídla ( švýcarské a britské ) dělají vše pro to, aby se zbavili třetího, který se ukrývá někde za Uralem …
  Protože představa, že se po válce někde v Leningradu (nebo Gruzii – jak několik lidí tvrdilo – a toto tvrzení je velmi pikantní, pokud si uvědomíme, že se TAM narodil Stalin /* ocelový */ a podivné souznění /* byť falešných */ jmen Lenin – Stalin – Putin /*je to jeho pravé jméno ? */ ) narodí někdo, kdo bude za 50 let hrát sólo se západními křídly (minimálně proti 22 mozkům ) vyrovnaný mač … že to je JEN TAK na přání ruského národa … ehm ehm

  KOB je nauka tak všeobsáhlá, kvalitně zpracována a … konzistentní, že její vydavatel – VP SSSR – má jistě právo na tu první část zkratky. Tím, že se označuje „vnitřní“ plně popisuje dlouhodobou politiku Ruska ve všech jeho formách, to jest nestarají se o nikoho „tam venku“ o jejich názory, vyznání, majetek ani způsob života. VP vždy vyleze, pokud se k Uralu blíží chamtivá pazoura jeho dvou „partněrov“.

 • Amenre • 11. května 2018

  Absolutně nemám páru, proč Chaldej dělá z Medveděva Ferdyše Pištoru.
  Není možné jednodušší vysvětlení, že holt je P+M asi dobře fungující tandem, který to spolu táhne víc jak 2 dekády ? Navíc M asi bude po P opět prezidentem, takže si myslím, že se teď M bude víc než snažit, aby se se oprostil od pochybných kamarádů a obchodů, se kterými ho poslední léta spojují.

 • Jirik77 • 11. května 2018

  Studujte si co chcete, mě je to fuk…

  Ale realitě že Rusko bude za 50-100 let přejmenovaný na Russistan či Moskevský kalifát, tomu neujdete, to bude realita, Pjakinovi potomci budou mlátit hlavičkama o zem směrem k Mecce…

  Na celý planetě se nikdy snad nestal případ, kdy by 130 mil. země s 20% muslimskou menšinou uržovala ten poměr na pořád stejných číslech, všude muslimové s takovou podporou nakonec zvítězili a jsem moooc zvědav jak jim budete přednášet soužití KOB…

  Už teď se vaší naivitě směju…

 • peter. • 11. května 2018

  koloděj napsal
  Petře, nenapadlo tě někdy, že GP má křídla 3 ?
  Ty dvě křídla ( švýcarské a britské ) dělají vše pro to, aby se zbavili třetího, který se ukrývá někde za Uralem …

  koloděj:
  No nenapadlo!
  Lebo existenciu len dvoch krídiel GP potvrdil sám Valerij Viktorovič.
  Každé krídlo má 11 členov a tak im pre zábavu vymyslel GP futbal.
  Je to kdesi na videu,mne sa to už nechce ani vidieť,ani počúvať.Keď si dáš trochu námahy tak si to istotne nájdeš.

 • peter. • 11. května 2018

  Irena napsal

  Tady jedna perlička pro ten slet trollů
  http://voicesevas.ru/news/38379-novyy-sostav-pravitelstva-putin-iz-oborony-perehodit-v-ataku.html

  zlet trollov si myslí,že tento článok sa podobá pravde viac:
  https://publizist.ru/blogs/109433/24937/-

 • Irena • 11. května 2018

  peter. napsal
  zlet trollov si myslí,že tento článok sa podobá pravde viac:
  https://publizist.ru/blogs/109433/24937/-

  Jak vypovídající.

 • peter. • 11. května 2018

  Že…?

 • Bety • 11. května 2018

  Chaldejovo vysvětlení se mi zdá být rozumné.
  Koneckonců – když nemáte koně, zapřáhnete osla. A když bude zlobit, hůl se najde.

 • Gatta • 11. května 2018

  peter. napsal

  Že…?

  peter – „že“ se necháte rozhodit – nikdo nejsme dokonalý a ona Irena dělá opravdu obdivuhodný kus práce, za kterou ji všichni můžeme být jedině vděční.

  Tak posílám dva odkazy, které byste snad mohl ocenit.
  První je poetická trampárna „Starej chlap“ a jeho pohled na svět.
  https://www.youtube.com/watch?v=zqmxcw1cN2c

  No a druhá věc, na odlehčení, připomíná s nadhledem výročí osvobození Plzně. Snad se Irena nenaštve. :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=gJmXzWjt7uc

 • Gatta • 11. května 2018

  PS
  A s trampským nadhledem i na historii východu … :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=_emekiuj57Q

 • peter. • 11. května 2018

  Gatta:
  Ďakujem!Mám tieto pesničky rád.Púšťam si ich v aute.
  Toto je pochmúrna pesnička – akoby veštila blízku budúcnosť.
  https://www.youtube.com/watch?v=Smv-WovVNHo

 • Gatta • 11. května 2018

  Re peter – samozřejmě znám, jen v trochu méně truuchivém podáí. Mimo jiné můj děda bojoval va italské frontě za CK R-U.

  Jsem rád, že jste odpověděl – sváho času tady hudbu pouštěl orinoko, ale ten asi buď pracuje, nebo honí baby :-)

  Tak peter teď 3x našeho (snad) společného oblíbence – taková chvilka poezie.
  1 je pocta Bobu Dylanovi – tedy odkaz včetně tradičně „dylanovského“ textu

  http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/robert-krestan-a-druha-trava/cim-dal-tiz-se-dejcha-346943

  https://www.youtube.com/watch?v=edEpdpwox9Y

  https://www.youtube.com/watch?v=cu1qF_MyJZg

 • peter. • 11. května 2018

  Gatta napsal
  můj děda bojoval va italské frontě za CK R-U.

  Obidvaja moji dedovia bojovali zase v Rusku.
  Pre oba naše národy bola 1.svetová strašnejšia ako tá druhá.Na Slovensku oplakávali niekoho v každom dome v každej chalupe.Vojna je svinstvo.
  Křesťan nepatrí práve medzi mojich najobľúbenejších spevákov country.Ale sú dve pesničky,ktoré si vždy rád pustím takto neskoro večer už skoro v noci,keď izbu osvetľuje len oheň v krbe a na mňa dolieha taká tá „spomienková“ depka .Tak sa rozvalím v kresle pri tom krbe,zapálim si cigaretku,pohár whisky v ruke a pustím si „Panenku“ a hneď po nej „Sbohem Angelino.Niekedy aj viac krát za sebou.To ma vždy dostane….spomienky,sentiment,nostalgia a zase spomienky.To ale býva zriedkakedy.
  https://www.youtube.com/watch?v=8Gmw96HXU_U
  https://www.youtube.com/watch?v=wOeWFqMET7w

 • Gatta • 11. května 2018

  Re peter – Roberta pamatuju v podstatě když začínal a už tehdy byl opravdová hvězda. Texty jsem poslouchal vždy, ale v podstatě on mě naučil v nich vidět obrazy – aspoň tak ještě jednu „jeho“ Dylanovku při ktré běhá mráz po zádech – velmi hluboké a protiválečné:
  https://www.youtube.com/watch?v=8vFjrB05MFQ

  Dobrou …

 • Gatta • 11. května 2018

  PS – skončím přeci jen troch optimističtěji – hudebně pětně stylové a každý má přece svoje sny … vždyť bez nich by nestálo za to ani ráno vstávat.
  https://www.youtube.com/watch?v=iMurtgI1CTI

 • Martin (už bez taky m) • 12. května 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=dGAxojETm9A

 • Martin (už bez taky m) • 12. května 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=wUPhLjCiRD0

 • Martin (už bez taky m) • 12. května 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=AgSfy9GCXBI

 • Martin (už bez taky m) • 12. května 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=WxpjoDrIUaI