Netransparentní prodej spádové nemocnice v Litoměřicích

Obracím se na Vás jako občan-patriot města Litoměřice v záležitosti druhé a opět netransparentní snaze vedení radnice privatizovat spádovou Litoměřickou nemocnici. a.s.

V odkazech naleznete související informace. O prodeji 100 % akcií bude zastupitelstvo města Litoměřice jednat pravděpodobně na nejbližším zasedání již 11. 4. 2019 (Začátek jednání ZM bývá obvykle v 16,00 h. v konferenčním sále litoměřického hradu).

Nejasnosti okolo dříve pronájmu, nyní prodeje, tzn. privatizace Litoměřické nemocnice vyvolávají značné emoce u obyvatel města i okresu. Privatizace byla hlavním tématem podzimních komunálních voleb, kdy tehdy koncesní řízení na pronájem zastavil ÚOHS pro porušení zákona, těsně před konáním voleb. Nyní se po volbách stejné vedení radnice snaží „protlačit“ zastupitelstvem rovnou prodej 100 procent akcií. Litoměřická nemocnice zaměstnává cca 900 lidí. Další stovky lidí pracují v dodavatelských firmách. Nemocnice je největším zaměstnavatelem okresu Litoměřice se spádovostí cca 80.000 obyvatel z litoměřického a ústeckého okresu. Hospodaří s větším rozpočtem, než má samotné město Litoměřice. Zajišťuje rychlou a dostupnou zdravotní péči ve všech důležitých oborech vč. iktové jednotky a úrazové chirurgie. Loni byl z rozpočtu města (27 mil. Kč) zakoupen přístroj pro magnetickou rezonancí.

Omlouvám se za tuto zprávu, ale velmi mne, stejně jako většině obyvatel litoměřického okresu, záleží na osudu nemocnice. Prodělal jsem dvě středně těžké mozkové příhody s trvalým hendikepem. Vím proto velmi dobře, jaký zásadní význam má pro život rychle dostupná a kvalitní zdravotní péče. Tedy to, co si vedoucí politici v Litoměřicích vůbec neuvědomují. Mají naopak snahu zbavit se odpovědnosti v zabezpečování kvalitní a komplexní zdravotní péče. Chtějí rychle a neuváženě prodat nemocnici v hodnotě několika stovek mil. Kč značně netransparentním způsobem. Chtějí tak v podstatě přenechat důležitou, středně velkou spádovou nemocnici, která dlouhodobě hospodaří se ziskem, privátnímu subjektu, u kterého není vůbec jisté, zda zajistí požadovanou komplexní péči v dostatečné kvalitě. Takových příkladů z praxe je bohužel po celé ČR dost!

Žádám Vás tedy tímto o jakoukoliv podporu nebo pomoc, která může objasnit a zprůhlednit záměr vedení litoměřické radnice v tomto zásadním kroku, který zásadně ovlivní budoucí kvalitu života obyvatel v celém regionu.

Více zde:

Privatizace litoměřické nemocnice? Prý ne. Připravuje se ale prodej akcií
Rozhodnutí ÚOHS: Poskytování zdravotních služeb ve zdravotnickém zařízení Nemocnice Litoměřice a zajištění s tím spojených činností
Privatizace městské nemocnice
Komentář Kateřiny Stojanové ke znaleckému posudku
Litoměřické fórum: Privatizace městské nemocnice

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments