Diskuze k článku


 • fajt • 10. září 2014

  …protože námezdně pracující stádo začne o své vlastní existenciální situaci kriticky uvažovat až teprve tehdy, když za svou práci najednou – a ze dne na den – už neobdrží mzdu – s tím nesouhlasím, protože pracující stádo nezačne v tuto chvíli uvažovat kriticky, ale začne ve většině vybrovat fašisticky – a tahle situace nenahrává nespokojeným a masám, ale zase jenom bohatým. ..

 • mirror • 10. září 2014

  Text je napsán pečlivě. Tady bych připomněl, že naši politici, hlavně ti ze systémových stran, se vyhýbají jako čert kříži nespravedlivě nízkým mzdám v Česku oproti těm zemím EU, které si z nás udělaly svou kolonii.

  Sláva, Jourovou udělali eurokomisařkou pro spravedlnost. Teď může prokázat, co pro svou vlast udělala, aby tuto nespravedlnost odstranila nebo snížila. Bude se o to snažit a podaří se ji to?

 • Sio • 11. září 2014

  Na čem jsem se většinou shodl s pravicově smýšlejícími známými? Že korupce by nebyla v takové míře možná, kdyby v ní nejely naše politické strany napříč celým pravolevým spektrem. Co z toho vyplývá? Že většina politiků, alespoň z těch, co jsou slyšet, je zkorumpována. A zkorumpovaná demokracie vlastně demokracií vůbec není. Nevládnou v ní občané, jen menšina, která má peníze. Pochopitelně za ty peníze se produkují lži a manipulace, jinak by celý ten cirkus byl neudržitelný.

 • fajt • 11. září 2014

  http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/347375-obama-chce-islamsky-stat-vymazat-z-povrchu-zemskeho.html – tohle je mega průser, otrok, který se zbláznil a chce vstoupit do dějin lidstva jako nejkrvavější vůdce, kterému se podařilo zničit planetu – jednou Rusko bude muset bouchnout do stolu a udělat preventivní opatření na úrovni celosvětového pořádku ( v rámci své záchrany ), které přežijí nemnozí – jak se mohlo stát, že potomek otroků vraždí vlastní lid, je opravdu v lidech více zla než dobra? . ..

 • Alena • 11. září 2014

  Státní útvary postavené na lži nemohou mít dlouhého trvání, max. několik generací. Jejich rozkladu předchází války, revoluce či obdobné sociální nepokoje. Optimistický předpoklad a tajné mé doufání- válka s Ruskem nebude, pouze se hermeticky uzavřou hranice, do kterých vklouznou na poslední chvíli Novorosijci a některé země závislé na 100 % na ruském plynu. Patřit k perspektivnější straně by se vyplatilo i za cenu zániku této trapné republiky

 • Točmistr • 11. září 2014

  Tohle je take dobré:
  http://www.blisty.cz/art/74120.html
  Na začátku píše:
  „Novináři již pořízené snímky trosek z místa havárie letu MH17 zůstanou možná jediným spolehlivým důkazem o tom, co se stalo“
  To je rozumné, to většina uvažujících lidí odkývá. Zajímavé ale je, že článek začíná zcela jinými fotkami, jak sám píše, „dodané kontrarozvědkou SBU“, podotýkám že to znamená Služba bezpečnosti Ukrajiny (ale to už nepíše). Což mi připomnělo to co říkali „separatisté“ tomu našemu motorkáři na Ukrajině – o snaze propagandy vyvolat určitý prvotní dojem, což tak trochu oblbne náš mozek při dalším vyhodnocování údajů. Samotné fotky, o kterých se hovoří v nadpisu, v článku nejsou, jen v odkazech v článku (srovnejte to třeba s: http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/08/12/bukuji-bukujes-media-bukuji-aneb-lecba-bukoveho-viru/ – tam ty fotky správně fakt jsou).
  Podle mě to není náhoda, spíš záměrné použití téhle finty, nevím jestli se člověk takovéhle věci naučí sám od sebe, asi ne, co ? Chtělo by to nějaké školení, nebo alespoň samostudium.
  Když si projdu články K.D. zpětně, pár let dozadu, napadnou mě dvě možnosti. Buď je v otázce Ruska názorově konzistentní a fakt věří tomu, co píše…

 • Točmistr • 11. září 2014

  …anebo je to krysa už od začátku. Já věřím spíše v to druhé.

 • fajt • 11. září 2014

  http://hn.ihned.cz/c1-62780880-platebni-kartu-nahradi-mobil – jednou prostě jenom přiložíme hlavu ke scenovacímu zařízení a bude zaplaceno ( taky vymazáno ) – jsem rád za prožitou dobu v socrealismu, měla taky své mouchy , ale ty dnešní jsou naprosto likvidační. ..

 • Čen • 11. září 2014

  Nechápu, proč ještě vůbec číst Blisty ADolekšího, pokud chce člověk pravdivé informace. Dokud jsem ještě čítávala Blisty, přestala jsem číst pana Dolejšího, jeho články na mne vždy dělaly dojem, že on je ten, kdo všechno zná a všechno ví.Když se ke němu přidal i Čulík se svým „očitým“ svědkem z Oděsy, pochopila jsem, že si Blisty na nezávislost pouze hrají a v podstatě si s Idnes nemají co vyčítat. Proč hledat informace někde, kde víte, že se vám dostane jen lží? Docela fandím vlkovobloguje, tam se zcela určitě informace ověřují ze všech stran.

 • Alena • 11. září 2014

  Dobrá propaganda dělá spokojené občany. Ukrajinka ze Lvova zde pracující má jasno: za vše může Putin. Shazuje letadla,shazuje bomby na Ukrajinu, za vše může on. No není to paráda , být v klidu a znát svého nepřítele?

 • Aleš • 11. září 2014

  Už Jiří Dědeček (ano, ten co zpíval „Kníže má k lidu blíže“) frustrován rozpadem SSSR básnil: Vraťte mi nepřítele a jděte do háje a jděte do prdele! IS či simulákrum Putina válkychtivého diktátora, si musíme vytvořit, ikdyby jsme kvůli tomu rozstříleli celou sluneční soustavu.. Samá pozitiva a (sociální) jistoty tohoto ocení kdejaký kapitalista či lehovista. A kdo nesouhlasí, bude upálen na hranici. Čekám na příchod Bobliga z Edelstadtu. Aby konečně mohli mít budovatelé totality, pardon vlastně demokracie made in USA klid na práci. Není nad pozitivní myšlení čili blackout. A štěstí je krásná věc. Endorfin nevědomosti je silná droga.

 • Vlastimil • 11. září 2014

  Precizní článek. Škoda převeliká, že většině lidí je myšlení buřt a chovají se stádně. Hlavně nevybočovat. Škoda.

 • Aleš • 12. září 2014

  Konzistentní krysa, jen pár let mi trvalo na to přijít… Jsem jednodušší a důvěřivý. Asi zaúčinkovala ta zelená iluze, kterou natíral svoje články, angažmá v Sedmé generaci a taky věděl, kdy včas pustit jaké informace do prostoru, jelikož má k nim přístup. O to podlejší je to, co dělá. Není to žádný mamlas, kterého bychom mohli omluvit, že ničemu nerozumí a jen do všeho fušuje. (O tom všeználkovství mohlo být znechucení hodně přispěvatelů blistů, co odešli loni). Jo do hloubky to skutečně nerozumí, ale to už je o zlé vůli a ne o blbosti, když právě v geopolitice a vojenství má plno informací a tudíž možností jít do hloubky. A navíc má k dispozici všechny myšlenky a informace od přispěvatelů blistů, i od těch článků, které nevytisknou. To je pak na tom to nejhorší, že pak píše ne na základě reality, ale toho, k čemu byl patrně předurčen. KOLABORANT!