Diskuze k článku


 • hudryper • 21. ledna 2015

  Takhle se dnes vede válka s ozbrojenými i mnoha neozbrojenými muslimy.Jenže naprosto stejně
  se může vést se svými nespokojenými občany doma i u „koaličních spojenců“. Když už tu humanitární technologii máme…… Poslal jsem to Stanovi k zveřejnění ,aby každý kdo na OM blábolí o potřebě válek získal představu jednoho z těch „mravenců“ pod bdělým okem drona.

 • Béda • 21. ledna 2015

  hudryper,

  to mně jenom utvrzuje v dřívějším názoru (viz článek „Míří USA k fašismu?“) že USA se změnily na fašistickou (dokonce bych na základě nadřazování se nad mezinárodní právo, zdůrazňování své nadřazenosti nad zbytkem světa, stejnosti konečného cíle a nevybíravých metod včetně četných Gliwitz se Třetí říší soudil že jde o režim nacistický) a teroristickou zemi. Ani nevím proč je tato země považována za civilizovanou a demokratickou. Jak je vidět z toho videa ani konvence o přístupu ke zraněným jim nic neříká. Nehledě na to, že ten operátor střílí hlava nehlava bez rozlišení na všechno živé. Nevím, nevím kdybych žil v zemi jako jsou ty, kam USA nesou své pojetí „svobody, míru, demokracie, humanity a lidských práv“ jestli bych taky nebyl „teroristou“. Normálnímu člověku se z toho obrací žaludek stejně jako z uřezávání hlav v opačném gardu. Když k tomu ještě přičteme fakt, že ti, které se snaží „kyberneti“ na dálku vraždit byli vycvičeni a vyzbrojeni za pomoci USA obrací se mi z toho všeho žaludek.

 • Irena • 21. ledna 2015

  Kristepane, vypadá to jako nějaká zvrácená videohra. Sdílím s vámi pocity okolo žaludku hudrypere. Ten můj je vůbec poslední rok neustále nějak na vodě.

 • peter. • 21. ledna 2015

  Sú to vojaci ISIS.Pozbieraní fanatici a vrahovia s celého sveta.A vraj ich porodili USA.Z tohoto hľadiska je mi ľúto viac toho koňa čo tam pobehoval.Rovnako by mi nebolo ľúto napr.nacgvardejcov z „Ajdaru“,“Azova“ alebo Pravého sektora.A ak predsa,tak by som si pustil nejaké video z domu odborov v Odese napr.Alebo z Gorlovky.
  To,čo ma na tom videu desí je to,že môj vnuk by bol v takomto zabíjaní majster.Deti sú v takýchto „hrách“často lepšie ako dospelí a naviac nemajú žiadne zábrany,lebo si nevedia uvedomiť dôsledky svojho „hrania sa s joystickom“.Možno ich zneužiť a to je alarmujúce.

 • Béda • 21. ledna 2015

  peter,

  mně na tom děsí mnohem víc věcí. Kupř. to, že to ti „zku…syni mohou provádět vůči komukoliv prakticky kdekoliv (kromě snad Ruska a Číny. Pak mně děsí kupř to, že mezi reprezentanty „civilizovaného západu“ a jejich pilnými islamistickými žáky co do úcty k cizímu životu neexistují prakticky žádné rozdíly. Akorát snad v tom, že ti „civilizovaní“ prezentují své vraždění, mučení, ničení jako Dobro, humanitu, svobodu a podobné žvásty.

 • Rado Miko • 21. ledna 2015

  Video je staré, pochází asi z Afghánistánu. Všimněte si 2:55 min. (žen a dětí) Jinak v Afghánistánu nosí zbraň každý kmen. Nebo si myslíte že bez zbraně by tam přežil? Takže kdo to tam je?

 • Rado Miko • 21. ledna 2015

  Rado Miko napsal

  Video je staré, pochází asi z Afghánistánu. Všimněte si 2:55 min. (žen a dětí) Jinak v Afghánistánu nosí zbraň každý kmen. Nebo si myslíte že bez zbraně by tam přežil? Takže kdo to tam je?

  https://www.youtube.com/watch?v=jPD6Sg0MsS0

 • peter. • 21. ledna 2015

  Béda napsal
  mně na tom děsí mnohem víc věcí

  Sa upokojte.Keby proti tomu neexistovala účinná obrana,tak by sa to použilo aj na Ukrajine.A ak sa nemýlim,tak nejaké pokusy aj boli,neviem či na Kryme alebo Donbase,riadené to bolo z Kišineva myslím a pár kusov aj dali dole.Ale nie som odborník a keď poprosíme Rada Miku,možno o tom napíše ako to s obranou proti dronom je.Viem,že Číňania to vedia zostreliť laserom.

 • Aleks • 21. ledna 2015

  Tady se zase ukazuje, ze pri vzniku globalniho konfliktu je bezpodminecne nutne donest valku primo az do toho obyvaku v tom Utahu,az k tem pantoflim.A ze se na teto verzi tvrde pracuje,tak tomu verte.Jedna z novych priorit ruske obrany je masivni zasah us uzemi konvencnimi zbranemi,nejen jadernymi.Pokud zacnou valku,tak to zkonci v rozvalinach Washingtonu a na jeho rozborenych zdech budou vyryta ruska jmena.

 • Béda • 21. ledna 2015

  peter,

  já jenom, že ti posbíraní vrahouni stejného ražení jsou na obou stranách. S tím rozdílem, že ti „naši“ civilizovaní vraždí v cizích zemích a prakticky tím vyrábějí své nenávistné protivníky. Zatím to vypadá, že čím víc vraždí, tím víc odporu vyvolávají. Namístě je otázka, jestli to geniální („DDR“) plánovači v Pentagonu nevidí, anebo je to cíl, „světící“ prostředky a zištné zájmy (kupř. zbrojařské a finančnické lobby).

 • Gatta • 21. ledna 2015

  Připomnělo mi to jednu scénu a dialog z filmu Olověná vesta (Full Metal Jacket) od Stanley Kubricka.
  https://www.youtube.com/watch?v=ROozNfPbQvY

  https://www.youtube.com/watch?v=ZDlmJvL6YiA
  Kdo film nezná – moc doporučuji.

  A co se změnilo?
  https://www.youtube.com/watch?v=I_4cH_5Zl-c
  ***

  Jinak – dokud bude důvod a vůle bojovat, tak na každou zbraň se časem najde protizbraň. Nebo jiné řešení.

 • Sio • 21. ledna 2015

  Zahrávají si. Protože v technice do budoucna NIC NENÍ NEMOŽNÉ. Až poletí pár desítek menších dronů nad NY, tak jim zamrzne smích.

 • Stan • 21. ledna 2015

  Rado Miko napsal

  Video je staré, pochází asi z Afghánistánu. Všimněte si 2:55 min. (žen a dětí) Jinak v Afghánistánu nosí zbraň každý kmen. Nebo si myslíte že bez zbraně by tam přežil? Takže kdo to tam je?

  V popisku píšou o Daesh, což je arabské označení pro ISIS.

 • hudryper • 21. ledna 2015

  Jistě, Stane, doplnit,resp. vyměnit na tom k zveřejnení určeném záznamu popisek není,myslím,problém.
  Nejspíš bychom se měli zamyslet nad „důvody“, které vedly k uveřejnění tohoto unfair vedeného zabíjení,
  a to i zraněných,kteří se snaží odkulhat a není jim to nic platné, s úsměvem idiota ho ten hajzlík v papučích
  dorazí…

 • Dana • 21. ledna 2015

  To bylo v minulych letech porad kriku, ze americti zbrojovi prumyslnici potrebuji valky aby se „napakovali“.. A co ted ? Bitevni drony jsou podstatne levnejsi a hlavne to usetri zivoty Americanu.. Zbrane jsou navadeny zemni posadkou na valecnem poli, v primem kombatu, ciliz na presne posice nepritele …Ve valce neexistuje kavalirstvi, jde o zivot. Bud muj, nebo meho nepritele….
  Take nejake nadeje, ze kdyz zbankrotuje dolar, tak nebudou penize na drony jsou marne. Osobne bych nemela problem po zaskoleni navadet drony a nemusel by mi za to nikdo platit. .
  Rusove, musim uznat, znacne pomohli zneskodnit jemenske piraty svou nemilosrdnosti, kdyz piraty, se zdvizenyma rukama na znameni vzdani se, proste do jednoho vystrileli…

 • technik • 21. ledna 2015

  Zdravím,
  mám len dve pripomienky, a to že sa s najväčšou pravdepodobnosťou (99%) jedná o zábery z amerického špeciálneho lietadla vzdušnej podpory AC-130 Specter Gunship. Je to v podstate prerobené nákladné lietadlo Hercules, ktoré na ľavej strane nesie jednu húfnicu, rýchlopalný kanón a niekoľko rotačných guľometov. Krúži nad ostreľovanou oblasťou vo výške niekoľkých kilometrov a páli na všetko vo vnútri opisovaného kruhu (ten pohyb je krásne vidieť na záberoch). Prvý krát bolo nasadené niekedy v šesťdesiatych rokoch vo Vietname, takže sa rozhodne nejedná o novinku. Má 13-člennú posádku, ktorá lietadlo pilotuje, vyhľadáva ciele, páli po nich a samozrejme nabíja zbrane. Spodok lietadla je silne pancierovaný ale zopár navádzaných rakiet by ho bezpečne zložilo.

  Nasadenie takéhoto lietadla je možné len vtedy, ak nepriateľ nedisponuje žiadnymi protivzdušnými zbraňami ani letectvom. Veľmi pochybujem, že by američania nasadili tento stroj v súčasnom konflikte v Sýrii a Iraku – podľa mňa sa jedná o staršie zábery. A navyše je to zbraň navrhnutá na spoluprácu s pozemnými jednotkami, v podstate je to lietajúca delostrelecká podpora.

  K tým „dronom“:
  Celkom určite nieje možné priamo ovládať bezpilotné lietadlo z iného kontinentu (zo vzdialenosti väčšej ako niekoľko 100km) z dôvodu dosahu rádiového signálu (to sa samozrejme dá vyriešiť retranslačnými stanicami) ale hlavne vplyvom oneskorenia medzi vydaním riadiaceho povelu a zaregistrovaním odozvy. Ak je toto oneskorenie väčšie ako cca 200ms, začína byť takéto riadenie veľmi obtiažne až nemožné.

  Je to môj prvý príspevok aj keď OM sledujem už dlhšie a tentoraz mi to nedalo nezareagovať. Nechápte ma zle, nechcem vyrývať, týmto chcem len upozorniť na pár technických detailov, ktoré treba brať do úvahy.

 • KIKILOPEZ • 21. ledna 2015

  Nerad nabourávám Vaši diskuzi, ale to co vidíte nejsou drony, nýbrž klasické vrtulníky. Dron toho tolik neuveze. Dron je sice vybaven zbraňovým systémem, ale jen v omezené míře.
  To ovšem nijak neospravedlňuje toto a mnohé jiné videa a mnoho dalších akcí, které ani nejsou vidět. Vřele doporučuji podívat se na videacesky.cz na video s názvem Drony.
  Zde si jeden moderátor (doporučuji se podívat na všechny jeho příspěvky) vzal dokumenty volně dohledatelné na internetu a bez jakéhokoli náznaku o různé konspirace, jen ze skutečných článků ukazuje jak vlastně ta Amerika funguje.

  Jinak ještě jedna věc. Nijak nesimpatizuji s jakoukoliv stranou, anis ISS ani s USA, ale děsně mi vadí, že ve Francii umře 17 lidí a média už 3 týdny oničem jiném nemluví. V Afgánistánu, Sýrii a vůbec ve všech těch zemí okoli denně zemře rukou „spojenců“ stovky né-li tisíce lidí a né zrovna jen radikálů a nikdo ani nepípne.
  Nedivím se těm lidem že jim z toho za ty léta hráblo a jsou takoví jací jsou. Hold brání tu svou zemi jak jen můžou.

 • KIKILOPEZ • 21. ledna 2015

  technik napsal

  Zdravím,
  mám len dve pripomienky, a to že sa s najväčšou pravdepodobnosťou (99%) jedná o zábery z amerického špeciálneho lietadla vzdušnej podpory AC-130 Specter Gunship. Je to v podstate prerobené nákladné lietadlo Hercules, ktoré na ľavej strane nesie jednu húfnicu, rýchlopalný kanón a niekoľko rotačných guľometov. Krúži nad ostreľovanou oblasťou vo výške niekoľkých kilometrov a páli na všetko vo vnútri opisovaného kruhu (ten pohyb je krásne vidieť na záberoch). Prvý krát bolo nasadené niekedy v šesťdesiatych rokoch vo Vietname, takže sa rozhodne nejedná o novinku. Má 13-člennú posádku, ktorá lietadlo pilotuje, vyhľadáva ciele, páli po nich a samozrejme nabíja zbrane. Spodok lietadla je silne pancierovaný ale zopár navádzaných rakiet by ho bezpečne zložilo.

  Nasadenie takéhoto lietadla je možné len vtedy, ak nepriateľ nedisponuje žiadnymi protivzdušnými zbraňami ani letectvom. Veľmi pochybujem, že by američania nasadili tento stroj v súčasnom konflikte v Sýrii a Iraku – podľa mňa sa jedná o staršie zábery. A navyše je to zbraň navrhnutá na spoluprácu s pozemnými jednotkami, v podstate je to lietajúca delostrelecká podpora.

  K tým „dronom“:
  Celkom určite nieje možné priamo ovládať bezpilotné lietadlo z iného kontinentu (zo vzdialenosti väčšej ako niekoľko 100km) z dôvodu dosahu rádiového signálu (to sa samozrejme dá vyriešiť retranslačnými stanicami) ale hlavne vplyvom oneskorenia medzi vydaním riadiaceho povelu a zaregistrovaním odozvy. Ak je toto oneskorenie väčšie ako cca 200ms, začína byť takéto riadenie veľmi obtiažne až nemožné.

  Je to môj prvý príspevok aj keď OM sledujem už dlhšie a tentoraz mi to nedalo nezareagovať. Nechápte ma zle, nechcem vyrývať, týmto chcem len upozorniť na pár technických detailov, ktoré treba brať do úvahy.

  Spectra to není. Ta nemá rakety, ale „rotačák“ malý kanón a velky kanón. A z videa je slyšet při komunikaci zvuk vrtulníku.
  Na youtube je hromada videí tohoto typu.

 • ducatista • 21. ledna 2015

  Americká zahraniční politika mně je odporná, ale co si budeme vykládat, takové zabíjení na dálku je vlhkým snem všech generálů. Bez ohledu na to jaké výložky nosí. Takže na vývoji dronů urychleně pracují nejen Yankees, ale samozřejmě Rusi, Izraelci, Číňani, Němci, Francouzi s Brity atd. Cílem vývoje je plně autonomní stroj, bez operátora. V Terminátorovi z roku 1984 Cameron ukazuje útočící, plně automatické drony ( neuvěřitelně trefil jejich podobu) s tím, že se jedná o rok 2029. Myslím, že i v letopočtu nebude daleko od pravdy…

 • Irena • 21. ledna 2015

  Dana napsal

  To bylo v minulych letech porad kriku, ze americti zbrojovi prumyslnici potrebuji valky aby se „napakovali“.. A co ted ?Bitevni drony jsou podstatne levnejsi a hlavne to usetri zivotyAmericanu.. Zbrane jsounavadeny zemniposadkou na valecnem poli, v primem kombatu, ciliz na presne posicenepritele …Ve valce neexistuje kavalirstvi,jde o zivot. Bud muj, nebo meho nepritele….
  Take nejake nadeje, ze kdyz zbankrotuje dolar, tak nebudou penize na drony jsou marne. Osobne bych nemela problem po zaskoleni navadet drony a nemusel by mi za to nikdo platit. .
  Rusove, musim uznat, znacne pomohli zneskodnit jemenske piraty svou nemilosrdnosti,kdyz piraty,se zdvizenyma rukama na znameni vzdani se, proste do jednohovystrileli…

  Dano opravdu přestáváte být zábavnou. Jděte se vycpat.

 • Stan • 21. ledna 2015

  KIKILOPEZ napsal
  Spectra to není. Ta nemá rakety, ale „rotačák“ malý kanón a velky kanón. A z videa je slyšet při komunikaci zvuk vrtulníku.
  Na youtube je hromada videí tohoto typu.

  Všimněte si, že ty výstřely přicházejí odjinud, než odkud je to snímané. Takže mám teorii, že dron to snímá a určuje přesnou polohu a pak podle toho střílejí z letadla a/nebo z vrtulníku. Té komunikaci moc nerozumím, ale domnívám se, že jde o komunikaci mezi operátorem dronu a posádkou letadla nebo vrtulníku.

 • Stan • 21. ledna 2015

  Vždycky jsem měl jistý pocit, že Dana je chlap. Po tomhle příspěvku je to na tuty: Chlap bez koulí, co se schovává za ženskou identitu.

 • dixi • 21. ledna 2015

  Je to otřesné, nemůžeme se divit, že nás nenávidí ten, komu takto vystříleli vesnici.

 • technik • 21. ledna 2015

  KIKILOPEZ napsal
  Spectra to není. Ta nemá rakety, ale „rotačák“ malý kanón a velky kanón. A z videa je slyšet při komunikaci zvuk vrtulníku.
  Na youtube je hromada videí tohoto typu.

  možno som sa zle vyjadril, Spectre gunship to asi nebude, skôr nejaká modernizovaná verzia toho lietadla napr. AC-130W Stinger – ten nesie aj nejaké rakety proti pozemným cieľom. A čo sa týka hluku, nerozoznám rámus v kokpite vrtulníka od rámusu v kokpite lietadla, keďže som v ničom podobnom nikdy neletel. V podstate to môže byť aj vrtulník, aj keď lietadlo je v tomto smere lepšie (vydrží oveľa dlhšie vo vzduchu a unesie niekoľkonásobne viac) – išlo mi hlavne o to, že to nie je diaľkovo ovládané.

 • KIKILOPEZ • 21. ledna 2015

  Stan napsal
  Všimněte si, že ty výstřely přicházejí odjinud, než odkud je to snímané. Takže mám teorii, že dron to snímá a určuje přesnou polohu a pak podle toho střílejí z letadla a/nebo z vrtulníku. Té komunikaci moc nerozumím, ale domnívám se, že jde o komunikaci mezi operátorem dronu a posádkou letadla nebo vrtulníku.

  Jak píši. Podívejte se na víc videí na youtube a mimochodem také zjistíte, že ten obraz je ořezaný. Na všech záběrech co jsem zatím viděl, byla i GPS poloha. A opravdu když jsem si to zadal na mapách, viděl jsem budovy z videa (mosty, baráky, ale i pole) kde se střílečka odehrála.
  Taktéž je ovšem možné že ono video je seříznuto záměrně právě kvůli těm pozičním údajům, neb by bylo vidět, že je to třeba video z afgánu, nebo i odjinud.
  Pokud se nepletu, tak proti ISS bylo použito jen bombardování a né jiná technika.
  Ale jak jsem již psal. DRON to není. A mimochodem by byla hloupost sledovat ten masakr vedle vrtulníků i z drona. Stejné vybavení mají i ty vrtulníky.
  Nemluvě o následné složitosti koordinovat vzdušný prostor. Prostě kdyby tam toho bylo víc než je nutné tak by do sebe flákli.

 • KIKILOPEZ • 21. ledna 2015

  technik napsal
  možno som sa zle vyjadril, Spectre gunship to asi nebude, skôr nejaká modernizovaná verzia toho lietadla napr. AC-130W Stinger – ten nesie aj nejaké rakety proti pozemným cieľom. A čo sa týka hluku, nerozoznám rámus v kokpite vrtulníka od rámusu v kokpite lietadla, keďže som v ničom podobnom nikdy neletel. V podstate to môže byť aj vrtulník, aj keď lietadlo je v tomto smere lepšie (vydrží oveľa dlhšie vo vzduchu a unesie niekoľkonásobne viac) – išlo mi hlavne o to, že to nie je diaľkovo ovládané.

  Uvažuji jak se dá slovem vyjádřit zvuk :-) a nic mě nenapadá.
  Snad jen takto:
  Určitě jsi slyšel zvuk nějakého vrtulníku a letadla. Vrtulník má dunivější přerušovaný tón, zatím so letadlo má tón spojitý. Jde o otáčky listů vrtule.
  A právě ten dunivý přerušovaný je v té komunikaci slyšet.
  Ale jak jsem psal výše. Je jedno co použili (byť jsem si na 99% jistý že to je vrtulník a video je z jiného konfliktu) obhájit se to nedá. Kecy typu „chtěl bych vidět tebe co by jsi dělal kdyby byli tady“ jsou blbost. My se nemontujeme do jejich záležitostí a oni do našich. Ale pokud bychom je tam humanitárně bombardovali a zaváděli naši pokroucenou verzi demokracie, mohli bychom je už na letištích vyhlížet.

 • michaeli • 21. ledna 2015

  Stan, dovolím si vás upozorniť na nesprávny názov uvedeného videa. Video je už staršieho data (ja som si ho skopíroval 19.8.2013) a týka sa útoku helikoptér AH-64 Apache (minimálne dvoch) na stanový tábor absolútne neozbrojených civilných obyvateľov (pastierov ?) kdesi v Afganských horách (presný názov videa na YouTube je: Apache Helicopters kill 20 Taliban – VERY GRAPHIC). Pri pozornejšom prezretí videa si možno povšimnúť, že postavy na zemi začali utekať ešte pred spustením paľby kanónov helikoptér (varoval ich hluk motorov helikoptér a tušili čo bude nasledovať – drony útočia z väčších výšok, z ktorých nepočuť na zemi zvuk obvykle tichšieho piestového motora drona, ktorý by varoval potenciálne ľudské ciele na zemi). Drony teda útočia bez varovania z veľkých výšok na nič netušiace ciele výlučne len riadenými strelami (obvykle typu Hellfire) a nie kanónmi (aspoň zatiaľ). Čo sa týka obetí na zemi nevidieť ani náznak, že by boli ozbrojení (piloti videli asi čosi iné) a že by sa aktívne bránili použitím zbraní počas celej doby niekoľkominútového útoku.
  Na videu pri pozornejšom pohľade vidno, že medzi postavami na zemi sú aj ženy (vidno to v detailnejšom pohľade na dve z nich schovávajúce sa za jedným zo stanov) a starí ľudia (zhrbená starenka s palicou vlečúca sa medzi stanmi), ktoré niektoré po identifikácii a po zrelej úvahe láskavo nechali žiť. Mnohí ďalší (a ďalšie) ale nemali to šťastie. Bol to jednoducho masaker (ale skutočný a nie ako ten 17.11.1989 na Národní tříde) v priamom prenose. Ale vrcholom ohavnosti US nadľudí bolo dorážanie ranených „talibáncov“granátmi 30mm kanóna Apacha (granáty sú explozívne a po priamom zásahu obete doslova trhajú) a raketami. Že sú ganáty trhavé je vidieť z veľkosti …

 • michaeli • 21. ledna 2015

  dokončenie:
  …explózií po dopade na zem. Mňa len prekvapuje, že toto video vzhľadom na svoj vek (stáří) a závažnú vypovedaciu hodnotu ešte nebolo doteraz nikde mediálne prezentované na rozdiel od známeho videa o útoku AH-64 Apache a zavraždení amerického reportéra jednej známej americkej spravodajskej agentúry (nepamätám si už názov) v Iraku a zverejnené serverom WikiLeaks

 • Rado Miko • 21. ledna 2015

  Stan napsal
  V popisku píšou o Daesh, což je arabské označení pro ISIS.

  https://www.youtube.com/watch?v=E_ztfPLaStg
  Taliban-killed-by-Apache.flv.mp4
  Publikováno 23. 7. 2012
  Může být starší. Pokud nemáte zdroj, který to natočil, tak je třeba ověřovat, mne to trvalo 3min. a to není zdroj. Ten bude někde v USA

 • Dana • 21. ledna 2015

  Smala jsm se tem spekulacim, protoze bystre hochy, kteri vidi za vsim nejakou habaduru tentokrate ani nenapadne, ze video je davno odtajnene, sestrihane jako psychologicky natlak na taliby, kteri, svete div se, pasou kozy ve vysokych horach, kde nic neroste. A co zvuk „vrtulniku“, nemohl by tam byt pridan ?
  Tak se snazte, Sherlockove. Napoveda: Predator MQ 1 az po Predator MQ 18…

  Jsem uplne znicena. ze o moji gender Stan pochybuje, skocim sipku pod elektriku…
  Pro pani Irenu. Tihle molodci se mi libi, strili i na ty, co do vody naskakali….

  https://www.youtube.com/watch?v=BLj3aYPXEEo&x-yt-cl=84359240&x-yt-ts=1421782837

 • hudryper • 21. ledna 2015

  Když se člověk zamyslí nad zdejšími projevy nicku Dana,vytane mu před očima psychopat jako vyšitý. Ponecháme-li důvod pro čtrnáctiletou válku Amíků a jejich spojenců s pasáky koz na horách,kde prý nic neroste mezi ostatními lživými důvody dalších válek,nabízí se logicky otázka,
  jaký je,když ne jediný,tedy alespoň pro zůčastněné vlády důležitý důvod posílat tam svá vojska.
  Zkouší se tam zbraně pro boj nikoliv s jinou armádou,nýbrž s civilisty ! Jak špatně je obvyklá armáda bojeschopná v urbanizovaném prostředí,o tom se přesvědčili třeba i Rusové v Čečně.
  Tank a podobná technika je v něm odsouzena k rychlé zkáze i se svými posádkami. Nabízí se zřejmý důvod pro zahájení a prodlužování pekla v nešťastném Afghanistánu. Je to praktický výcvik zůčastněných armád pro boj s vlastním obyvatelstvem ,až začne pod tlakem dalšího zbídačování
  projevovat snahu udělat sociální revoluci. Koncentráky ,rakve i dum- dum střelivo již čekají…..

 • r.m. • 22. ledna 2015

  Prima. Místo bagančat budem fasovat joystiky…teda pokud budeme dál žvýkat dolarový hajzlpapír k snídani, obědu i večeři.

 • Bety • 22. ledna 2015

  Dana – ono se nadarmo neříká Poturčenec horší Turka. Asi vás moc mrzí, že se pro vás nenašlo místo v Guantanámu, co? Ale vydržte, ono dojde i na koncentráky přímo tam u vás. jenom nevím, jestli pro ty am. fašisty budete dost rasově přijatelná na dozorkyni….V tom vašem videu se evidentně opakují záběry, na jedné straně se střílí, pak cvak na ostřelovanou loď, nic spojitého, na začátku lodička s pár ozbrojenci, pak je z ní najednou loď… Ale pokud to tak bylo, tak aspoň vidíte, že pokud Rusy někdo opravdu nasere, tak nemají smilování…

 • leho • 23. ledna 2015

  Stan napsal
  Všimněte si, že ty výstřely přicházejí odjinud, než odkud je to snímané. Takže mám teorii, že dron to snímá a určuje přesnou polohu a pak podle toho střílejí z letadla a/nebo z vrtulníku. Té komunikaci moc nerozumím, ale domnívám se, že jde o komunikaci mezi operátorem dronu a posádkou letadla nebo vrtulníku.

  Stane, vaše teorie je, jak jinak, zase špatně, výstřely nevycházejí odjinud, poslouchejte audio. Dále, jedná se o dost typické video z Apache AH-64D a komunikace je mezi piloty helikoptér, přesně mezi velitelem letky a podřízenými. Na displayi máte TADS a FLIR. Račte googlovat, co to asi tak je. Dále, jedná se o záznam z digitálního videa jak to vidí palubní kamera, pilot vidí úplně jiné detaily. Podle toho, jak rychle dopadají 30mm projektily po výstřelu, helikoptéry jsou přímo nad Taliby. O tom, že to nejsou žádní pasáci koz a že jsou ozbrojení, to je jasné, o tomhle žádné pochyby. Dále, moje teorie je ta, že Talibové byli totálně překvapeni. Totiž ani relativně hlučné helikoptéry kolikrát neslyšíte až do té doby, kdy jsou přímo nad vámi. Pokud jsou piloti dobří a to teda jsou, to si pište, a mají přesnou lokalitu Talibů, tak džihádisti nemají šanci. A ještě k tomu Apache téměř vždy neútočí sami, obvykle mají na zemi tzv. spottery, kteří tzv. „paint“ Taliby laserem ze zálohy a ti se pak nestačí divit. Dále poskytují přesné GPS koordinace pokud laser není k dispozici. Ti „spotters“ jsou většinou Rangers nebo Green Berets či Seal Teams, jinak řečeno „bad asses“…

 • leho • 23. ledna 2015

  …musím se trochu opravit, záznam je z útoku dvou Apache helikoptér na četu Talibů v Afgánistánu z roku 2012. Na audiu slýším konverzaci dvou posádek.

  Viz více info zde:
  http://www.military.com/video/operations-and-strategy/air-strikes/2-apaches-engage-taliban-platoon/1741618611001/

  PS: Stane, jen pro vás, kontakt na mne máte. Nikdy mi nebude vadit vám poskytnout patřičné info abyste se zase zbytečně neztrapňoval a to i přesto, že mne považujete za něco, co se nedá vyjádřit normálními nesprostými výrazy, že ano…

 • Béda • 23. ledna 2015

  leho,

  ani se nedivím tomu, že amíci museli z Afghánistánu opět zdrhat. V okupovaných zemích po nich zůstává pouze spoušť a nenávist do několikátého kolena.

 • PPK • 23. ledna 2015

  Příspěvek pana technika je logický a věcný a dokazuje, že představy přímého řízení nějakých dronů, zasahujících v Iráku a pod. nějakým operátorem z USA nejsou reálné už jen kvůli vzdálenosti, po níž by musely letět monitorovací, telemetrické a řídící signály operátora a jeho „zbraně“. Co to video tedy ukazuje? Pouze možnosti technik nočního vidění a nějakých bomb či kanonů na vrtulnících kdesi na Středním Východě a stejné možnosti, které by mohli mít bojovníci na zemi, kdyby technikou nočního vidění a nějakými Stingery či Iglami a pod. disponovali rovněž. Nic víc. Ideologické a pseudotechnické žvásty pánů Dana a leho jsou zde v podstatě irelevantními. Ostatně, kdo ty dvě diskutérské existence zde na OM už déle zná, ten umí odhadnout a ví, že u nich obou dvou není lidsky ani intelektuálně o co stát. Za víc slov ti dva asociální exoti nestojí.

 • Béda • 23. ledna 2015

  http://weissbach-info.webnode.cz/news/operator-americkych-dronu-letecke-udery-jsou-provadene-s-kompletni-nejistotou-omlouvam-se-ze-jsem-zabil-1600-lidi-/

  Brandon Bryant, bývalý operátor amerických dronů, který se podílel na zabití více než 1600 lidí tvrdí, že letecké údery jsou prováděné s kompletní nejistotou.

  Bryat, který pracoval téměř pět let na amerických tajných programech dronových bombardování cílů v Afghánistánu a dalších zemích, jako Pákistán a Irák, řekl, že operátoři postrádali viditelnost a nebyli si jistí ohledně identity lidí na které stříleli…