Diskuze k článku


 • Béda • 10. ledna 2016

  Ať byl M.Kaddáfí jakkoliv rozporuplnou osobností, to novoroční přání má hloubku a to co dělal pro lidi v Libyi a v Africe mělo na rozdíl od toho, co tam dělá Západ v čele s teroristy z USA, hlavu a patu. Odchodem M.Kaddáfího přišla Afrika i Evropa (ta to teprv začala poznávat) o velkou osobnost – vizionáře.

 • Argento • 10. ledna 2016

  Kaddáfí nebyl rozporu plnou osobností ,byl to přemýšlivý člověk a filantrop , přečtěte si třeba jeho Zelenou knihu kde se zamýšlí nad vedením států a světa nad tím co je vlastně pouhé sobectví. Byl to člověk který miloval svůj lid a dobře spravoval svou zem a vše co země vydělala dával zpět lidu, nepotřeboval okrádat svůj lid. Byl spíše prorokem a jednou jej za proroka v jeho zemi budou mít.

 • idiotronic • 11. ledna 2016

  Argento napsal
  přečtěte si třeba jeho Zelenou knihu

  http://www.ulozto.cz
  heslo- kaddáfí,zelená kniha
  (pdf, MP3,MP4, atd)

 • Bety • 11. ledna 2016

  Chudák. Doufal, že když Západu ustoupí a ještě západním politikům přihraje prachy, tak nechají jeho zemi na pokoji. Naiva.

 • fajt • 11. ledna 2016

  že ležel západu v žaludku a že to prozápadní globalisté zkusí a nakonec po něm i půjdou, to bylo i více méně jasný – ale že ho nakonec nechají na holičkách i rusové, to asi nečekával ( v každém případě nastavil každému dalšímu rádoby samostatnému vládci jistou normu a laťku – pokud budou chtít vládnout bez toho, že je dnešní světoví psychopati u lizu kdykoliv sestřelili, musí se pořádně zabezpečit, tedy musí se nejdříve zajímat o svou údernou a odstrašující sílu a teprve pak o svou absolutní či lidovou moc – a jaderné zbraně jsou sakra dobrý způsob jak světovým oligarchům zarazit jejich vražedné prdy ). ..)

 • Béda • 11. ledna 2016

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sobotka-dopadl-jeste-dobre-Ted-unikly-dalsi-maily-Hillary-Clintonove-a-to-je-teprve-cteni-416738

  A právě poslední várka zveřejněných e-mailů by mohla Clintonové velmi přitížit ve snahách stát se prezidentkou USA. Vyplývá z nich totiž, že v Libyi se speciální jednotky objevily ani ne měsíc po prvních protestech a také že některé důvody, jež vedly k sesazení Muammara Kaddáfího, jsou prostě a jednoduše vykonstruované fámy, které se nezakládají na pravdě…

  Hlavním hrdinou nejkontroverznějších konverzací je však Sydney Blumenthal, bývalý poradce někdejšího prezidenta Billa Clintona, novinář, aktivista a spisovatel. Ten se totiž pro Clintonovou stal zdrojem mnoha informací z Blízkého východu…Z jejich komunikace vyplývá také pro USA již zcela klasický „rozpor, kdy speciální jednotky cvičí ozbrojence, kteří jsou zároveň podezřelí z napojení na al-Káidu“.
  Jako velmi zajímavá se však jeví konverzace o důvodech francouzského prezidenta Sarkozyho k započetí intervence v Libyi. „E-mail identifikuje francouzského prezidenta Nicholase Sarkozyho jako vůdce útoku na Libyi s pěti konkrétními důvody na mysli: získat libyjskou ropu, zajistit francouzský vliv v regionu, upevnit Sarkozyho reputaci doma, uplatnit francouzskou vojenskou sílu a zabránit, aby se rozšířil Kaddáfího vliv v takzvané frankofonní Africe,“ uvádí web Antiwar.
  Podle nejmenovaného zdroje, jenž v e-mailech platí za vševědoucí studnu informací, se Sarkozy bál toho, že by na základě libyjských nalezišť zlata a stříbra mohla země přijít s vlastní měnou, která by byla alternativou francouzskému franku…

 • Sasin • 11. ledna 2016

  diotronic
  ZELENÁ KNIHA

  S takovýma názorama by Kaddáfí tady vůbec nepořídil. Dopadl by nějak podobně jako kafemlejnek. :-)

  – Politický boj, jehož výsledkem je vítězství kandidáta na příklad s 51 procenty hlasů voličů,
  vede k diktátorskému vládnímu orgánu, maskovanému jako falešná demokracie, protože 49 procent
  voličstva je ovládáno nástrojem vlády, pro který ne hlasovalo, ale který jim byl vnucen. To je
  diktatura.

  – Parlament je původně zakládán, aby zastupoval lid, ale to samo o sobě je
  nedemokratické, protože demokracie znamená moc lidu a nikoli moc jeho zástupců. Pouhá existence
  parlamentu znamená nepřítomnost lidu, ale skutečná demokracie existuje jedině prostřednictvím
  účasti lidu a nikoli prostřednictvím činnosti jeho zástupců. Parlamenty se staly právní přehradou mezi
  národy a výkonem moci, vylučují masy z politického života a monopolizují si svrchovanost na jejich
  místě.

  Tady by dostal Kaddáfí asi od Stana pár facek, a Hudryper by ho exkomunikoval z webu. Muheeeeee
  :-) :-) :-)

 • Béda • 11. ledna 2016

  http://www.nwoo.org/2016/01/11/pote-co-unikle-emaily-h-clintonove-odhalily-jeji-valecne-zlociny-predvida-statni-zastupce-usa-jeji-obzalobu-do-60-dni/

  Největší ohňostroje na Nový rok nebyly v New Yorku ty, které se rozzářily na nebi nad hlavami oslavujících na celém světě, nýbrž ty, které se schovávaly v další várce hanebných e-mailů, které se dostaly na veřejnost — a obsah je tak výbušný, že Clintonovou lze obvinit z válečných zločinů.

  Mezi e-maily bývalé státní tajemnice jsou uložené důkazy o mimosoudních vraždách spáchaných rebely v roli spojenců USA, přičemž bojovníci přidružení k Al Káidě k těmto rebelům patří rovněž. Navíc v nich jsou důkazy o tom, že za válkou Západu s Libyí stálo spíše zlato, stříbro a ropa než cokoliv jiného. A co je klíčové — tyto důkazy byly obsaženy v e-mailech adresovaných Clintonové, takže tajemnice o tomto všem věděla, ale neudělala nic pro to, aby vyhlásila poplach.

  “Řečeno přísně důvěrně —jeden rebelský velitel prohlásil, že jeho jednotky pokračují v souhrnném vraždění všech cizích žoldáků zajatých v boji […]. Extrémně citlivý zdroj dodává, že rebelům se dostává přímé podpory a tréninku ze strany malého počtu jednotek egyptských speciálních sil, zatímco jednotky speciálních francouzských a britských sil operují ze základen v Egyptě podél libyjské hranice. Tyto jednotky přehlížejí transport zbraní a dodávek rebelům,” uvedl dlouhodobý přítel rodiny Clintonových, provádějící neoficiální průzkum pro tajemníka Sidney Blumenthala…K nejhoršímu příkladu tohoto přístupu došlo v důsledku odplaty při vymazání města Tawergha čítajícího asi 30 000 obyvatel z mapy jednotkami podporovanými NATO ze sousedního města Misrata — čímž v podstatě vzniklo v srpnu 2011 město duchů….