Diskuze k článku


 • fajt • 13. února 2017

  takže na východě je stále vše při starém, jenom ti oligarchové tam jsou o něco větší řezníci než ti na západní polokouli. ..)

 • Velekněz Ratata • 13. února 2017

  Oligarcha je oligarcha vždycky a všude, před sto lety nebo na severním pólu. Jestli se jmenuje Chodorkovskij, Trump, Collor de Mello, Babiš, Piňera nebo třeba Crassus – vot uže drugoje dělo. Výjimky (přesněji mezní případy, jak říkal jeden chytrý pán) potvrzují pravidlo. Jestli Achmetov pomáhal, jeho to šlechtí, ale: 1) jednal tedy proti logice (koncetrovaného) kapitálu, který z něho toho oligarchu udělal a 2) toto zobecňovat a pak na to spoléhat se nevyplácí. O této smutné pravdě mj. taky ten článek je. Většina jmenovaných padlých hrdinů si tohoto taky asi byla vědoma, určitě Mozgovoj, který věděl, co se děje, o nic hůř, než by to věděl na jeho místě Lenin, ale taky mu to nepomohlo, protože těm dobytkům se je podařilo prakticky izolovat a berou je jednoho po druhém. Ani Fidel by nepřežil všechny ty legendární pokusy o atentát, kdyby to nebylo na už „jeho“ Kubě a kolem nebyli lidi ochotní nasazovat svůj život.

 • peter. • 13. února 2017

  A v Rusku odchytávali tých,ktorí sa po bojoch v radoch opolčencov bojovali na Donbase a prišli sa zotaviť do Ruska.Len za to,že neboli správne zaregistovaní ich vydávali ich Chunte.Nevrátili ich na Donbas odkiaľ prišli do Ruska.Vydávali ich ukrogestapu.Vraj sú pre Rusko nebezpeční,lebo si z Donbasu priniesli socialistickú ideológiu.Každému zavraždenému,Bednovom počnúc,Givim končiac(zatiaľ)som vzdal úctu.Vyvraždili všetkých čestných a rovných chlapov.Všetkých,ktorí mali v sebe potenciál viesť masy.Nech už to urobil ktokoľvek,bolo v moci Kremľa zastaviť to vraždenie.Neurobil to.Lebo tam vládnu tiež oligarchovia navyše pokrvne spojení s tými ukrajinskými.

 • peter. • 13. února 2017

  peter. napsal
  odchytávali tých,ktorí sa po bojoch v radoch opolčencov bojovali na Donbase a prišli sa zotaviť do Ruska.Len za to,že neboli správne zaregistovaní

  oprava:
  odchytávali tých,ktorí sa po bojoch na Donbase v radoch opolčencov, prišli zotaviť a odpočinúť si do Ruska

 • fajt • 14. února 2017

  takže do Ruska taky ne, vládne tam kapitalistická svoloč, která nezná bratra ( ni slovana). ..)

 • Velekněz Ratata • 14. února 2017

  Hm. V Rusku nevládne kapitalistická svoloč, v Rusku vládne bonapartistický, perónistický režim, který se snaží vyvažovat třídní zájmy s cílem obnovy velikosti státu, se zaťatými zuby se zbavil té části oligarchie, která na zájmy státu příliš vyzývavě dlabala (Chodorkovskij), měla konkurenční plány (Berezovskij) apod. Nestabilní, přechodný stav. Co si Putin myslí nebo chce nebo kde vidí bratra, na to se mu dějiny, Hegel a absolutní duch vykašlou zvysoka. Co snad může, je šikovně volit ty „priority řízení“. Jo a z panslavismu vás nejlépe vyléčí výlet na Sibiř. Na východ od Omska je toto každému srdečně jedno.

 • fajt • 14. února 2017

  Velekněz Ratata napsal
  Velekněz Ratata

  tak v globálu je to docela jedno, jak to budete definovat, důležitý je, že do Ruska nedorazila žádná nová civilizační vlna, tedy není důvod se tam nějak přehnaně hnát ( tedy pokud nemáte nějaké kapitalistické sklony kumulovat osobní kapitál dost divokým způsobem ). ..)

  připouštím, že Putin jako marketingový produkt je velmi zdařilý a převyšuje západní politické figury o několik levelů. ..)

 • Bety • 14. února 2017

  Tak, tak. Nahrneme to všechno na Putina. Podívali jste se např. na nedávný projev Lavrova v Dumě? Viděli jste tam jako já ty naducané ksichty, které vyjadřovaly okázalý nezájem k tomu co říká? Oni oligarchové nejsou jen ti pohádkově bohatí a také by sami všechno nemohli zvládnout. Jako oligarcha se totiž cítí každý šéf i šéfíček, který se ostrými lokty prodral k sebemenší moci.
  A svůj píseček brání všemi prostředky, z nichž obstrukce jsou to nejmenší.
  Ukrajina je samostatný stát. Když se oddělila od Ruska protestovaly snad některé její části? Tedy snad až na Krym, který od počátku součástí Ukrajiny být nechtěl?
  Doněcku a Luhansku Rusko pomáhá materiálně – a čí je to chyba, že je ta pomoc často rozkradena? Také je mi Giviho, Motoroly a ostatních líto. Ale jsou to poměry tam u nich a ne Rusko které je zabily. Přitom jsou ve válce a to by jim mělo usnadnit vypořádání se s tou pátou kolonou. Pořádek si doma musí udělat každý sám, to by měl každý, koho stále ještě pálí rok 68 snad pochopit. Je to houby platné i když dojemné, když davy vyjdou do pohřebního průvodu. Spíš by měly vyběhnout do ulic, zatknout a uvěznit ty, co za těmi vraždami stojí. To by skutečně pomohlo. Křesťané, milujte své nepřátele to je skutečně pitomý a ve svém důsledku sebevražedný program, i když se v současnosti schovává za demokratické postupy.

 • fajt • 14. února 2017

  njn, a dnešní ruský tisk více zajímají fotky Peskova v červených gaťatech než situace na Donbase, kde asi definitivně umírá pokus o sociální spravedlnost, která se nesla na teroristické válce banderovci praktikované na místním obyvatelstvu ( bohužel ruští oligarchové se přiklonili k těm ukrajinským a dali průchod k čistkám, které v podstatě hrubě demoralizují a budou mít totální dohru). ..)

 • peter. • 14. února 2017

  Možno,že príčinou Pjakinovho tajnostkárstva okolo havárie TU-154 pri Soči je práve toto:
  http://www.nwoo.org/2017/02/14/katastrofa-tu-154-veterani-fsb-obvinili-administrativu-putina-z-teroristickeho-cinu/

 • peter. • 14. února 2017

  peter. napsal

  Možno,že príčinou Pjakinovho tajnostkárstva okolo havárie TU-154 pri Soči je práve toto:
  http://www.nwoo.org/2017/02/14/katastrofa-tu-154-veterani-fsb-obvinili-administrativu-putina-z-teroristickeho-cinu/

  Tak ma napadlo,že objektom útoku nemusela byť konkrétna osoba(1 mŕtvola ukrytá medzi mnohými mŕtvolami).Že to mohla byť pokojne aj ikona „hrdinskej Veľkej Vlasteneckej Vojny“ Alexandrovov súbor piesní a tancov.Zodpovedalo by to tomu,čo práve v Rusku prebieha a je obsiahnuté v tomto vyhlásení:“Musíme zničiť mýtus hrdinskej VVV“.

 • hudryper • 14. února 2017

  Nesouhlasím. Pokud se oficiálně potvrdí velmi pravděpodobný důvod ,proč TU-154 havarovalo ,
  bude k tomu nepochybně řečeno kdo si to objednal a zaplatil. Že by mohlo jít o lidi z okolí Putina
  lze teoreticky připustit,ale nikoliv to,že vedení Ruska ten zločin přikrylo proto,že v tom samo jede.
  Podle mého se s odhalením viníků čeká na správný okamžik vývoje událostí ve Spojených Státech.
  Stejně tak s malajsijskými Boeningy a spoustou dalších operací pod cizí vlajkou nebo tak,že za to
  může přírodní jev. Třeba takové zeměstřeseníčko.

 • peter. • 15. února 2017

  hudryper napsal
  proto,že v tom samo jede.

  Odhliadnuc od množstva monumentov po celom Rusku ktoré pripomínajú Veľkú vlasteneckú vojnu,neexistuje z hľadiska propagandy nič účinnejšie pre dvíhanie vlasteneckých citov v povojnových generáciách národov RF,ako práve Alexandrovovci,obzvlášť spevácka časť súboru (Svätá vojna).
  Vzťah kremeľskej administratívy k II.svet.vojne možno odvodiť z negatívnych vyjadrení niektorých predstaviteľov Putinovej administratívy o Stalinovi,z pozornosti aká je venovaná zo strany Kremľa „Jeľcin Centru“v Jekaterinburgu(práve z neho vychádzajú všetky pokusy o zníženie významu VVV v očiach mladej generácie Rusov),z toho,že pri vojenských prehliadkach 9.mája sa zakrýva Leninovo mauzóleum,aj keď práve ono je neodmysliteľnou súčasťou spomienky na prvú takúto prehliadku hneď po vojne,keď sovietski vojaci hádzali k nemu vlajky a symboly porazenej nemeckej armády.
  A potom je tu Sergej Ivanov.Najvernejší druh V.Putina.Sprevádzal ho od čias spoločného pôsobenia v KGB,Bol ministrom obrany vicepremiérom a šéfom Putinovej kancelárie.Zdalo sa,že jeho pozícia je neotrasiteľná a bola mu predpovedamá veľká budúcnosť.Potom prišla aféra s odhalením pamätnej dosky maršalovi Mannerheimovi v Petrohrade,kde aj zásluho maršala zahynuli hladom státisíce Petrohradčanov.Odhalenie tejto tabule presadzovali a slávnostného odhalenia sa zúčastnili dvaja významní predstavitelia z Moskvy.Minister kultúry RF Vladimír Medinskij a riaditeľ kancelárie prezidenta RF,Sergej Ivanov.Hneď po odznení aféry s Mannerhejmom bol Ivanov „odvelený“ na málovýznamný úrad do funkcie riaditeľa.A už o ňom nepočuť.
  Z tohoto pohľadu by teória,že útok bol smerovaný na celú spevácku časť Alexandrovovho súboru mohla byť vierohodná.

 • peter. • 15. února 2017

  Mal Putin pravdu s tými časovanými bombami.Jožko Stalinovie urobil chybu,keď po vojne zabral západnú Ukrajinu.Mal vedieť,že infekčné choroby(nenávisť k Rusku) sú nákazlivé a ľahko môžu prerásť do epidémie.

 • peter. • 15. února 2017

  http://ukraina.ru/news/20170215/1018297912.html
  Rusko svoje teritóriá nevracia.
  To,čo platí pre Krym,musí platiť dvojnásobne pre Donbas.Lebo Krym si Rusko vybojoval v r.1783 a Donskí kozáci opovrhujúci „chochľami“(Šolochov) a tvoriaci oporu ruského cárizmu obsadili toto územie o viac ako 200 rokov skôr,ako bol vybojovaný Krym.K Ukrajine ho jedným škrtom pera pričlenil Lenin.Aby vraj mala Ukrajina aj robotnícku triedu.Do vtedy nijaká Ukrajina neexistovala.Bolo len Malorusko.Bez západných aj bez juhovýchodných oblastí.Ukrajinci nezaložili a nevybudovali na týchto územiach ani jedno mesto .

 • peter. • 15. února 2017

  Zjuganov to tiež nemá v tej svojej partaji bohvieako pod palcom
  http://ukraina.ru/news/20170215/1018297553.html

 • Aleš • 16. února 2017

  Zombifikace Ukrajiny došla tak daleko, že je to překvapením i pro mne.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201702144747040-dlr-ukrajinske-zombie-bojujici-vystrel-hlava/