Diskuze k článku


 • Admirál • 18. října 2017

  Mohu se mýlit, ale já bych to tak pesimisticky jako Pavel Letko neviděl.

  Nevidí, neslyším široko daleko, že by mohla Letkem předpovídaná koalice získat dost poslanců ses tavení vlády.

  – Zajímavé a pro ČSSD je hrozivé, že jsem zatím ve spíše levicovější společnosti, ve které se pohybuji, zatím nenašel nikoho, kdo by je chtěl volit.

  – Dost lidí mluví o Okamůrovi a o AŇO.

  – Komunisti dostanou svoje – spíš více.

  Samozřejmě je možné, že vznik kolaborantské vlády jim mohou umožnit 5. kolony, které v těchto stranách nepochybně existují.

  To ale za těchto podmínek vzniklé vládě doopravdy nepřeju.

 • fajt • 18. října 2017

  Jak je možné, že ČSSD dostalo úvěr na 82 000 000 Kč na volební kampaň, jakožto subjekt zatížený právoplatnou exekuci. ..)

 • Petrpavel • 18. října 2017

  “ …Dinosauří mocenské uskupení zahrnuje ČSSD, TOP09, ODS, KDU–ČSL, Piráty, případné Starosty a Zelené. To je půdorys budoucí koalice….“
  Ještě bych tam připojil logicky ANO (proč proboha ne?) sestavené z jednotlivých dinosaurů tvářících se jako novicky.
  Levici dohromady s nesystémovými (podle mainstreamu nedemokratickými) stranami u nás bohužel volí jenom méně než 30 % …
  A je jasno jak bude pokračovat vývoj po volbách. Stejně jako dosavadních 27 let.

 • senil • 19. října 2017

  Tyhle volby jsou ztracené. Chtěl bych volit euroskeptickou pravici ale tá má zastoupení jedině Realisté, Svobodní a ODS. Prní dvě se nedostanou do parlamentu a té poslední se nedá věřit. Tak zbývá jenom Okamura, ale dá se věřit jemu?

  http://www.epshark.cz/volby

 • fajt • 19. října 2017

  https://www.lidovky.cz/soud-zamitl-stiznost-na-ct-d0s-/zpravy-domov.aspx?c=A171018_093036_ln_domov_jho – tichým duchem se česká justice tímto rozhodnutím naprosto zahrabala do totálně totalitních sraček, jedna z nejkomplexnějších a nejobjektivnějších kritik české televize ( kterou musel kritik pomenšit na 40 stránek, protože v české televizi, v radě a v parlamentu sedí primitivové) zahořela u soudu, protože tady se hodnotí podle politických a prorežimních zásluh a potřeb a ne podle skutečného stavu věci – z kritika udělali pitomce a potížistu a dokonce i soud argumentoval tmářskou formulkou, že pánovi museli pomáhat v samotném Kremlu, protože není v lidských a mentálních silách obyčejného číška, aby si pamatoval a věcně rozebral a posoudil mocenskou manipulativní propagandu, rychlost s jakou si český soud pospíšil vydat pravomocné rozhodnutí je v tomhle justičním bahně nebezpečně podezřelá a zdůvodnění, že všechny právní normy jsou pouze obecné , že porušení chráněných zájmu vrchností v podstatě neexistuje je taky nebezpečný precedent, který se téhle kolonii jednou šeredně vymstí. ..)

 • Gatta • 19. října 2017

  Kotrba tentokrát stručně – odhad výsledků voleb:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Devky-se-lekly-Stepan-Kotrba-a-jeho-prognoza-voleb-doprovozena-vykladem-508426

 • Martin (už bez taky m) • 19. října 2017

  Tohle je opravdu velmi přesné…
  http://www.literarky.cz/politika/domaci/25001-volby-2017-realita-kterou-nerozdychate

 • Gatta • 19. října 2017

  Ještě jeden předvolební Kotrba – tentokrrát obsáhlý.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Stepan-Kotrba-k-volbam-Je-treba-aby-zacal-vladnout-lid-Babis-mi-nevadi-co-je-jeho-50-milionu-proti-3-miliardam-CSSD-Okamura-by-prinesl-jen-rozvrat-a-chaos-508770

  Za mě: V podstatě se dá s ním ve všem souhlasit jen v hodnocení role Okamury bych s ním polemizoval. Ony totiž ty jím uváděné potřebné kroky vůči EU, nevýhodným smlouvám, MMF, WTO … … musí někdo prosadit. Především někdo, kdo má opravdu zájem takové věci prosadit a tradičně nezradí, jak je v kraji dlouholetým zvykem, své předvolební sliby – tedy svoje voliče. Z tohoto pohledu mi u pana Kotrby ty jeho navrhované zásadní kroky přijdou takové snové, neboť u nich chybí to podstatné – „Jak a hlavně Kdo je schopen se k nim odhodlat a udělat?“
  A druhá věc – na prosazení čehokoliv musíte ít nějakou vyjednávací sílu – tedy nástroj (přínosný nebo i vydírací) a přesvědčivé odhodlání tuto sílu i použít, čímž budete schopni působit na protistranu při prosazování svých zájmů.

  Velice srozumitelně to před chvílí popsal pan PPK na vedlejší dikuzi.

 • Gatta • 19. října 2017

  No – tohle přímo provokuje k soutěži „Vtipnější vyhrává“.
  Ale co by člověk neudělal pro nějaké to potencionální promile hlasůnavíc, zvláště, když už to „partner -ka ?“ vykecal-a.

  https://www.novinky.cz/domaci/452407-jsem-gay-sdelil-den-pred-volbami-lidr-zelenych-stropnicky.html

  https://www.super.cz/532029-zelena-i-duhova-matej-stropnicky-priznal-chodim-s-o-11-let-mladsim-chlapcem-z-ordinace.html

 • Gatta • 19. října 2017

  PS
  Na Novinkách pd článkem už je ta soutěž v plném proudu … :-)

 • Admirál • 19. října 2017

  Gatta – „A druhá věc – na prosazení čehokoliv musíte ít nějakou vyjednávací sílu – tedy nástroj (přínosný nebo i vydírací) a přesvědčivé odhodlání tuto sílu i použít, čímž budete schopni působit na protistranu při prosazování svých zájmů.“

  To je naprosto přesné, po tom dlouhou dobu volám, bez toho strategické hájení národních zájmů jsou jen kecy. Musím mít připraveny věrohodné alternativy a musím se věrohodně tvářit, že je chci využít i když to nemám v úmyslu, jinak před vámi zavřou dveře a řeknou „pán Vám nic nedá!“

  Bohužel, většina našich politiků jsou buď kolaboranti nebo politice nedorostli.

  Viditelně je schopen takové politiky Zeman. Proto ten humbuk. Pokud by se dělala politika takovým způsobem, bylo by to pro naše drahé přátele naše přátelství dražší.

 • Amenre • 20. října 2017

  Pro Alenu a PPK, kteří se mi tu snažili nabulíkovat, že moje nevolba posílí největší stranu :)
  http://zpravy.idnes.cz/vypocet-zisku-mandatu-a-penez-za-volby-dyi-/domaci.aspx?c=A130910_153416_domaci_jw

  Doporučuji bod č. 4 – Jak rozdělení mandátů, tak dělba peněz totiž pracuje výhradně s odevzdanými platnými hlasy.

 • Gatta • 20. října 2017

  Re Amenre – už jsem psal u minulých voleb (tohle se tady totiž stále opakuje):

  Každého kdo nepřijde 3x po sobě k volbám bych automaticky vyškrtl ho z volebních seznamů a dočasně mu pozastavil jeho volební právo. Co s takovým „občanem“, který svým právem opovrhuje ?

  Pochopitelně by se mohl znovu zaregistrovat – po nějaké úřední procedůře, v úřední hodiny, za mírný finanční poplatek a s dostatečným předvolebním předstihem.

 • Amenre • 20. října 2017

  Gatto – nuda, tohle čítám posledních 20 let.
  Lidi to stejně k volbám nenatáhne. Přijít o právo na něco, co momentálně nevyužívám, je vážně hrůzostrašné . Navíc je docela směšné, že tu v každém článku chcete měnit republiku a svět k lepšímu a přitom si pletete právo a povinnost :) Chápu, že Vám chybí staré dobré časy povinné volby ( a mnohem jednodušší, než dnes, kdy si vybíráte z 31 stran ), ale ještě si svůj postoj promyslete :)

 • Martin (už bez taky m) • 20. října 2017

  Amenre napsal

  Gatto – nuda, tohle čítám posledních 20 let.
  Lidi to stejně k volbám nenatáhne. Přijít o právo na něco, co momentálně nevyužívám, je vážně hrůzostrašné . Navíc je docela směšné, že tu v každém článku chcete měnit republiku a svět k lepšímu a přitom si pletete právo a povinnost Chápu, že Vám chybí staré dobré časypovinné volby ( a mnohem jednodušší, než dnes, kdy si vybíráte z 31 stran ), ale ještě si svůj postoj promyslete

  Bullshit…

 • Gatta • 20. října 2017

  Re Amenre – Vaše právo nevolit by tímto opatřením pochopitelně zůstalo plně zachováno.
  Dokonce i vaše právo volit by zůstalo zachováno – je byste se musel po té letité absenci znovu registrovat jako volič – jako že jste ještě neumřel, že to jste opravdu Vy, že jste trvale neemigroval, že nejste zbaven svéprávnosti … prostě normální formalita . :-)
  Protože republika už s vaším hlasem jaksi přestala počítat a stal jste se volebně nezajímavý.

  No a jako přesvědčenému nevoliči by vám toto opatření stejně mohlo být úplně lhostejné, že?

 • Točmistr • 20. října 2017

  Jak je libo, Gatto. To vyškrntutí by pro nikoho nebyl žádný trest. Tedy až na to, že by to porušovalo zásadu, že volby mají být tajné. Někdo by musel někde totiž evidovat, že někdo konkrétní nevolil. Další krok k nesvobodě. Já se volit nechystám, a možná je to to nejvíc zodpovědné. Když někdo zvolí někoho, kdo nastoupí do úřadu a vše po***á, tak je za to spoluzodpovědný. Je špatné že se nedá již zvolený politik odvolat. Teda teoreticky pomocí vidlí, ale to si v součastnosti nedokážu představit. Takže má mizivou šanci svojí chybu ve volbách napravit. Musí trpět do příštích voleb. Tak to radši nechám rozhodnutí na těch, kteří jsou o své volbě přesvědčení. Holt jim budu muset věřit, jejich úsudku. Už jsem se taky spálil, jednou jsem volil v dobré víře zelené, kteří se pak s Bursíkem v čele ukázali být totální katastrofou. Jednou na to skočím, ale přece to nebudu dělat pokaždý. Takovou odvahu, abych pak šel toho lumpa odvolat fyzicky, bohužel nemám. Vy ANO ?

 • peter. • 20. října 2017

  Martin (už bez taky m) napsal
  Bullshit…

  Martin:
  Pochválil ste článok Petra Schnura v LN s názvom „Politický střed“je kapitulace demokracie před mamonem“.Je to fajn článok s ktorým súhlasím aj ja.
  No ale ten článok začína takto : „Volba menšího zla a mýtus tzv.ztraceného hlasu znamená abdikaci na vyjádření politické vůle.“
  Túto vetu nemožno chápať inak,ako jasnú kritiku tzv.“ volby menšieho zla“.
  Ten názor má aj Amenre,ja aj mnohí iní.Preto si nemyslím,že je fér označovať ho nálepkou „býčie h.vno“.Podľa mňa je prirodzené,že ak volič ktorý nenašiel v ponuke stranu ktorá zodpovedá jeho predstave o tom,kto a ako má riadiť smerovanie jeho života v budúcich 4.rokoch,tak sa rozhodne neísť k voľbám,alebo nevoliť nikoho.
  Toto nie sú moje voľby a keď sa k nim aj vyjadrujem,tak len preto,že u nás ako cez kopírák funguje ten istý systém ako u vás.A to,čo sa deje u vás,nájde s krátkym časovým odstupom odozvu aj u nás.

 • Amenre • 20. října 2017

  Točmistr napsal
  To vyškrntutí by pro nikoho nebyl žádný trest. Tedy až na to, že by to porušovalo zásadu, že volby mají být tajné. Někdo by musel někde totiž evidovat, že někdo konkrétní nevolil. Další krok k nesvobodě

  Přesně na to jsem narážel, když jsem doporučil, aby si to ještě promyslel :)
  Muselo by se kontrolovat, zda všichni volili a i koho volili.

 • Martin (už bez taky m) • 20. října 2017

  re peter: P. Schnura jsem nepochválil /jde prosím jen o můj soukromý názor/ poprvé ani na OM, ten se dal vždy s radostí číst.
  Co se týče vyjádření k Amenre tak se mu omlouvám že jsem to nepochybně přehnal.
  Ale přiznám se Vám že jsem už alergický na tvrzení že nevolba není volba – dokonce bych řekl že u nevolby jde volbu horšího v tomto případě vždy.
  Navíc – aniž bych prosím chtěl někomu dělat advokáta- přijdou mi už opravdu hodně hloupé poukazy na „staré dobré časy“ při nepřímém napadání jiných.
  Na jedné straně se najdou lidé, kteří by k volbám – jako ve státech- nepustili lidi bez peněz, či „nevypořádavší své dluhy vůči systému“ (viz. např. fajtův odkaz na praxi některých států v USA), ale přitom také vyjadřují nelibost se systémem. Nerozumím jim. Jsem rozhodně nejen pro volbu vždy, ale také pro občanskou aktivitu. Nejen slovem ale i činem, takže prosím myslím že každý má možnost – i Amenre měl přece možnost nějak na systém působit v minulých letech.
  Jistě jako jedinec či v řadách malé organizace někde člověk nezmůže mnoho, ale něco určitě.
  A tuto volbu máme všichni – i Amenre – každý den. I tam jsme ale různě omezeni, i tam někdy volíme menší či větší „zlo“, neb ne vždy můžeme z nabízených možností zcela svobodně vybírat. Ale volby parlamentní by si – soukromě míněno – neměl žádný z nás „remcalů“ nechat ujít. Nastavení systému se je třeba pokoušet změnit k výhodnějšímu pro prosté lidi všemi způsoby.
  Takže mou hrubost vyvolala asi opakovaná výzva k volbám jako zbytečným nechodit. Jistě, to mne neomlouvá.

 • Gatta • 20. října 2017

  Je jasné, že představa pozastavení volebního práva za opakovanou neúčast je myšlenka provokativní a trochu nadsazená, ale …
  Většinou píši, když mě nějaká myšlenka vybudí – a myšlenka „záměrné nevolby“ funguje docela spolehlivě.

  Co to je „nevolba“ ? Co to jako má vypovídat?
  Možná byl dpotyčný nemocný, možná jel na ryby, nebo ležel doma s kocovinou, možná si nemohl vybral správnou stranu, možná se snaží zříci se společenské odpovědnosti – nebo dotyčný vlastně vůbec ničemu nerozumí a bojí se si to otevřeně přiznat … … … To je ta vaše nevolba.

  Re Točmistr – „… vyškrntutí by pro nikoho nebyl žádný trest.“ – nejde o trest, ale o dočasné zařazení do jiné skupiny. A s tím by se musel každý vypořádat po svém.
  „… Někdo by musel někde totiž evidovat…“ – pokud jste si nevšimnul, tak ve volebních arších si komise každého dod odbolí v seznamu škrtá – tedy eviduje – a dá se očekávat, že co nevidět si to bude „odškrtávat “ na něčem elektronicky.
  „… Já se volit nechystám, a možná je to to nejvíc zodpovědné.“ – neúčast vás odpovědnosti nezbaví, jen vám umožní si něco takového nalhávat.

  Re Anmere – „… Muselo by se kontrolovat, zda všichni volili a i koho volili.“ – můžete blíže vysvětlit jak spolu souvisí evidence účasti s nutností prozrazováním kdo koho volil ???

  Re peter – „… Podľa mňa je prirodzené,že ak volič ktorý nenašiel v ponuke stranu ktorá zodpovedá jeho predstave …“ – jistě taky mám občas, vlastně většinou, dilema koho – pro takové případy bych uvítal ještě jeden hlasovací lístek, kde by bylo něco jako: „Ve výběru stran (kandidátů) jsem nenašel žádnou pro mě volitelnou alternativu“. Takový lístek by nebyl neplatný, ale byl by veden jako protestní hlas s povinnou evidencí těchto hlasů. To by potom mělo nějakou vypovídající hodnotu.

 • peter. • 20. října 2017

  Gatta napsal
  bych uvítal ještě jeden hlasovací lístek, kde by bylo něco jako: „Ve výběru stran (kandidátů) jsem nenašel žádnou pro mě volitelnou alternativu“. Takový lístek by nebyl neplatný, ale byl by veden jako protestní hlas

  S týmto sa ja dokážem stotožniť a dokonca si myslím,že by sa to malo zaviesť do praxe.

 • Amenre • 20. října 2017

  Gatta – správně by to mělo být „jak“ volili, ovšem nelze tu upravit vlastní text :(
  A ten protestní lístek vítám, ten bych tam klidně hodil a připsal si bludišťáka za účast :)

 • Bety • 20. října 2017

  Při volbách do senátu byla účast mizivá – a co to ovlivnilo, nebo vadilo to někomu
  z politických špiček???
  Také jsme se mohli na volby vykašlat když šlo o prezidenta – tak ať si každý ze zdejších nevoličů uvědomí, kdo by v tom případě naši republiku reprezentoval. Ať
  už si o Zemanovi myslíme cokoli, z té druhé možnosti se mi ještě dnes dělá špatně.

 • orinoko • 20. října 2017

  Aha … tohle jsem určité přehlédl.
  Zajímavé.
  Já osobně bych demosku vůbec zúžil.
  Mel/a jsi ráno stolici?
  Tuhou , nebo řídkou? Popřípade plasmu?
  Proč vůbec volit, když volů je zjevný nadbytek a volky nevolky najít vola korunovaneho vyžaduje takmer býčí úsilí?
  Hele, vole …. lehni.
  Občas mám dojem , ze už jsem umřel.
  Ale všechnu světovou debilitu musím sdílet dal.
  Az do skonání světu.
  Ovšem OSSZ si s tím vůbec neví rady.

 • Dolmen • 21. října 2017

  Je vůbec zapotřebí pořádat nákladné volby kvůli tomu, aby z několika tisíc uchazečů o „demokratické“ vládnutí bylo vybráno 200 dobytků? Náhodný výběr by tohle obstaral stejně spolehlivě, avšak podstatně levněji. Jedině snad, že by občané bez tohoto spektáklu nedokázali žít a nebyli z celé „demokracie“dokonale šťastní.

 • Gatta • 24. října 2017

  Skutečný výsledek voleb:
  http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=Skutecny_volebni_vysledek.jpg

 • navstevnik • 24. října 2017

  Točmistr napsal

  Jak je libo, Gatto. To vyškrntutí by pro nikoho nebyl žádný trest. Tedy až na to, že by to porušovalo zásadu, že volby mají být tajné. Někdo by musel někde totiž evidovat, že někdo konkrétní nevolil. Další krok k nesvobodě. Já se volit nechystám, a možná je to to nejvíc zodpovědné. Když někdo zvolí někoho, kdo nastoupí do úřadu a vše po***á, tak je za to spoluzodpovědný. Je špatné že se nedá již zvolený politik odvolat. Teda teoreticky pomocí vidlí, ale to si v součastnosti nedokážu představit. Takže má mizivou šanci svojí chybu ve volbách napravit. Musí trpět do příštích voleb. Tak to radši nechám rozhodnutí na těch, kteří jsou o své volbě přesvědčení. Holt jim budu muset věřit, jejich úsudku. Už jsem se taky spálil, jednou jsem volil v dobré víře zelené, kteří se pak s Bursíkem v čele ukázali být totální katastrofou. Jednou na to skočím, ale přece to nebudu dělat pokaždý. Takovou odvahu, abych pak šel toho lumpa odvolat fyzicky, bohužel nemám. Vy ANO ?

  Tajné je pouze to koho volíte, ne zda jste u voleb byl či nebyl. U voleb jsou seznamy, kde se odškrtává kdo už volil (aby někdo spolehaje na špatnou pamět volebního úředníka nevolil víckrát). nevím zda ev.kdy se ty seznamy po čase zkartují, ale minimálně těsně po skončení voleb existuje přesný jmený seznam nevoličů.
  Mimoděk jste podal důkaz, že k těm volbám opravdu nechodíte.

 • Amenre • 24. října 2017

  Pěkné Gatto – docela bych tenhle výsledek bral.
  4 strany na ten náš politický bordel v parlamentu stačí.