O co jde s vodou?

Reklama


Jde o to, zda voda zůstane naše nebo bude kšeftem vyvolených

Všichni známe pohádku „Jak Trautenberk prodával vodu?“.  „Pán“ vymyslel, jak na úkor lidí zbohatne na vodě. Bylo to tak absurdní, že jeho sloužící Kuba, Anče i hajný, odmítli jeho příkazy plnit a celé mu to zatrhli. Byli jsme děti, ale chápali jsme, že jde o lumpárnu.

Jak to vlastně funguje dnes?

Otočíme kohoutkem a voda teče. Pustíme pračku, myčku, zalijeme, umyjeme se. Stejně tak je normální, že špinavá voda odteče a někde se vyčistí. Jen hodně matně tušíme, jak to celé

Přijde složenka za vodu a zaplatíme. Jak automaticky voda teče, tak za ni automaticky platíme. Co přesně, komu, co to je to vodné a stočné, kolik z toho je zisk? Nevíme, ale platíme.

Dělali to tak naši rodiče a děláme to my.

Vždyť je to přece normální

Nepřemýšlíme. Platíme. Nevíme za co, kolik, ani o tom, kde peníze, které za vodu platíme končí. Zajímavé. Vodě, ani platbám za ni, nevěnujeme pozornost!

Jste si jisti, že toho někdo nezneužívá?

Znáte? Jak Trauntenberk prodával vodu?

Stáhněte si ZDARMA E-book…

9x proč platíme za vodu stále více a přitom nemusíme?

Novodobí Traunteberkové to zkusili znovu

Využili, že kolem vody vše funguje automaticky a lidé platí bez přemýšlení. Jsou rafinovaní. Nejprve si koupili Kuba, Anče i hajného (politiky a vodaře) a přes ně si udělali z vody kšeft. My se nedíváme a tak vlastně nevidíme, že jde o lumpárnu.

O to více platíme.

Je čas se rozhlédnout, věci vidět a systém Traunteberklia zatrhnou. Českou vodu si umíme prodávat sami a zahraniční překupníky k tomu nepotřebujeme.

Co se říká a co je skutečnost?

Možná jste slyšeli, že do ČR přichází zahraniční odborníci, kteří umí lépe prodávat vodu a do vodáren vstupují strategičtí investoři, kteří přináší pomoc městům, zahraniční know-how, snadné čerpání dotací a další a další růžové zítřky.

Tak na to zapomeňte!

Jaká je skutečnost?

Ti co do ČR přišli, přišli na vodě vydělat. Přišli si pro naše peníze.


  • „Děkuji Vám za Vaši odvahu i Váš čas a chuť upozorňovat na věci, na které my ostatní vůbec ten nápad ani sílu ani nikde nehledali. Jen tupě nechápavě přikyvujeme…“ V.Pilsová

  • „Děkuji za Vaši snahu o řešení  problému, jehož závažnost si naši občané ve většině  neuvědomují nebo uvědomí příliš pozdě – v krizové situaci.“ Ladislav Hinner

O co jde koncernům?

Jde jim o naše peníze

O to, kolik našich peněz skončí na jejich účtech

Hodně jich bude tehdy, když ovládnou peněžní toky z prodeje vody

Voda je strategická surovina a ten, kdo drží v rukou obchod s vodou a ovládá peněžní toky, rozhodnuje o tom, zda peníze z vodného a stočného reinvestuje zpět do obnovy a rozvoje vodárenského odvětví nebo je vyinkasuje a pošle na soukromé účty do zahraničí.

Jak Trauntenberk prodával vodu ve Francii?

Více k tématu najdete na webu Pravda o vodě

Přejít do diskuze k článku 60 komentářů