O iracionálním jednání politických šílenců II

aneb O tom, jak si vykopali vlastní hrob a zatloukli hřebíky do vlastní rakve

V osmdesátých letech:

  • Začali s extrémním zbrojením s cílem uzbrojit SSSR. Výsledkem byl kromě tlaku na SSSR prudký růst vlastního zadlužení. Dluh již nedokázali zkrotit.
  • Chtěli oplatit SSSR svůj vietnamský debakl. Výsledkem byla sovětsko-afghánská válka, podpora radikálního islámského fundamentalismu a mezinárodního  terorismu, který se jim posléze vymknul z rukou a obrátil se proti nim. Radikalismus a terorismus jim nyní přerůstá přes hlavu, nedokáží jej zkrotit, usměrnit a zahnat zpátky „do láhve“.
  • Chtěli podpořit vlastní korporátní kapitál. Proto mnohem víc liberalizovali světový trh. Výsledkem bylo přemístění vlastní reálné ekonomiky do ciziny a vytvoření vlastní konkurence, na kterou nemají páky a jsou na ní závislí.

V devadesátých letech:

  • Chtěli podpořit vlastní ekonomiku, proto prořízli řetězy regulací bankovního spekulativního kapitálu.
  • Výsledkem byla nadvláda finančníků nad státem, virtuální ekonomika, která mnohokrát převýšila vlastní reálnou ekonomiku, nesplatitelné předlužení vlastního státu i západního světa jako celku  a spekulativní bubliny, s obrovskou inflací vlastní měny

Na začátku nového milénia:

  • Začali prakticky naplňovat program Čtvrté říše – PNAC. Výsledkem je nekonečný seriál „barevných převratů“, faktické  zahájení Třetí světové války v podobě série válek směřujících k ovládnutí Ruska a strategických zásob světových surovin.
  • Tyto „humanitární a demokratizační“  snahy vedly k oklešťování občanských svobod, posilování totalitních praktik, podpoře fašismu a terorismu.
  • Konečným výsledkem je radikalizace odporu přímo úměrná použití vlastní síly, rozbití funkčních států a jejich nahrazení diktaturami, chaosem, nekonečným násilím a seriálem válek, ze kterých nemohou a nedokáží vybřednout.
  • To vše vyprovokovalo Rusko k vytvoření skupiny Euroasiijského svazu a skupiny BRICS s vlastními měnovými a finančními institucemi, coby protiváhy a alternativy ke stávajícímu převažujícímu ekonomickému a politickému modelu.

Závěr:

„Nejlepší“ mozky světové ekonomiky a politiky dočasně koncentrované v USA cíleně pracují na likvidaci USA a kapitalistického světového systému tak, jak jej známe dnes. A možná i na likvidaci lidstva na planetě Zemi.

Přejít do diskuze k článku 10 komentářů