O iracionálním jednání válečných šílenců

Lidem, kteří zavlékají svět do další světové války, kteří podporují válečné konflikty, nedemokratické státní převraty a vyzbrojují militanty, se kterými posléze bojují, soukromě říkám váleční šílenci.

Někteří z těchto šílenců nedávno tvrdili, že jediné, co zabírá na Rusko, které chtějí sankcionovat za to, co USA již po dvě desítky let otevřeně praktikují,  je síla. Asi již ve své omezenosti zapomněli na to, že na Rusko nestačila ani síla napoleonských vojsk, ani síla intervenčních armád po 1. světové válce, když se Rusko zmítalo v občanské válce, ani hitlerovská armáda s podporou téměř veškerého vojenského potenciálu Evropy, asi již zapomněli na takřka nadlidskou schopnost obyvatel Stalingradu a dalších ruských center odolávat síle. Asi zapomínají také na to, že Rusko se mezičasem stalo jednou ze dvou, ne li vůbec nejsilnější jadernou velmocí světa.

Rusko obviňují v souvislosti s referendem a odtržením Krymu od nedemokratického fašistického kyjevského státu z vměšování a porušování mezinárodního práva. Tito farizejové přitom zapomínají na to, že Rusko na rozdíl od svého oponenta v mezinárodních vztazích – USA, které se jakýmikoliv prostředky snaží zachovat svoji upadající světovou hegemonii – snaží řešit všechny konfliktní situace primárně v dikci pravidel OSN, tedy mírovými politickými a ekonomickými prostředky. Není to Rusko ale jsou to USA a jejich vazalští spojenci, kteří intrikují po celém světě včetně okolí Ruska, vyvolávají konflikty a války, podporují terorismus, převraty  a své páté kolony v jiných státech. Také situaci na Ukrajině pomohly vyvolat tyto státy, čímž uvrhly další zemi, tentokrát  na hranicích Ruska, navíc úzce ekonomicky propojenou s Ruskem do válečného chaosu a přinutily Rusko, tlačené do defenzivy, postupně obkličované a rozkládané zevnitř nájemnou pátou kolonou reagovat na nově vzniklou situaci. Těmto lidem bych chtěl připomenout, že nebýt jejich nedemokratického a neústavního převratu v Kyjevě s následkem antirusismu, patrně by k referendu o osamostatnění Krymu od nelegitimního režimu nedošlo a Krym mohl nadále zůstat součástí Ukrajiny.

Jestliže míní silou sankce, pak by si měli uvědomit, že Rusko je držitelem 1/3 světového surovinového bohatství, včetně strategických surovin a vzácných prvků nezbytných pro elektronický průmysl. Stačí, když se uskrovní, uzavře přísun svých zdrojů a dopravních tras skrze své území a Západ i se svou imperiální politikou se ze dne na den sesype. Vojensky na Rusko nemůže, protože by to mohlo mít za následek raketojaderný konflikt, a hospodářsky jej udolat nedokáže. Nedokázal to ani v případě Kuby, Iráku, Íránu, které jsou řádově zcela jiná kategorie než ruská velmoc.

Přejít do diskuze k článku 36 komentářů