Diskuze k článku


 • Béda • 16. června 2017

  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/nemecko-a-rakousko-rozzurily-nove-sankce-usa-proti-rusku/

  Sankce projednávané americkým Kongresem jsou v rozporu s mezinárodním právem, vyhlásili rozčíleně kancléř Rakouska Christian Kern a německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel.

  Vídeň a Berlín ostře kritizovaly plány USA uvalit nové sankce proti Rusku, neboť zasahují německé, rakouské i další evropské společnosti, uvedli značně podrážděně ve společném prohlášení oba politici.

  Jsou přesvědčeni, že americký Kongres projednává sankce, které jsou v rozporu s mezinárodním právem, ohrožují energetickou bezpečnost Evropy a poškozují možnost urovnání situace na Ukrajině. Politici jsou také přesvědčeni, že jediným účelem těchto sankcí je pokusit se prosadit na evropský trh americký zkapalnělý zemní plynu, a vylačit z něj plyn z Ruska.

  „Pro nás je nepřijatelné použití hrozby vůči evropským společnostem, které se podílejí na rozšiřování evropského systému dodávek energie, a které jsou v rozporu s mezinárodním právem extrateritoriálních sankcí,“ cituje Kerna a Gabriela agentura TASS. „Americký návrh zákona otevřeně popisuje, co o čem je ve skutečnosti řeč – o prodej zkapalněného zemního plynu USA a vytlačení dodávek ruského zemního plynu z evropského trhu. Cílem je zajistit pracovní místa v ropném a plynárenském průmyslu Spojených států,“ zdůraznili…

 • racek • 16. června 2017

  Mě z těch výplodů Duhy jde mráz po zádech. Zastaví někdo ty silence?

 • Bety • 16. června 2017

  Dobře placené šílence nezastavíte.

 • idiotronic • 17. června 2017

  O významu těžby uranu v letech 1945- 2002 píše geolog František Lepka v knize
  Český uran , že ekonomický zisk pro ČSSR nepředstavovala , přestože do roku 1960 proplácel SSSR veškeré vykazované náklady. (Z Prahy jezdily ,,dámy“ v den výplaty hromadně za horníky ,,na družbu“)
  Za nejcennější považuje autor technologickou odbornou zkušenost z těžby a zpracování suroviny na obchodovatelný meziprodukt – diuranan amonný, žlutý koláč, yellow cake. Jediná elektrárna, která pracovala s neobohaceným, přírodním uranem, byla Jaslovské Bohunice A1 (heslo ve wikipedii).
  Obnovitelnost zdroje energie, není-li podložena přesným vymezením místa ekologické stopy a doby cyklu obnovy, zůstává prázdnou floskulí. Státy , které vynikají ve spalování dřevní štěpky, vynikají také v dovozu dřeva (pelet), takže vyhodnocení je problematické. Doba obmýtí lesa se změnila z 90 na 120 let. Jen tak…
  ,,Je otázka, zda dovoz dřeva a jeho spalování v elektrárnách nejsou ve skutečnosti ekologicky škodlivější, než spalování uhlí“ (Vladimír Wagner , Dřevem místo uhlím,Vesmír 6/2017-str.336)

 • idiotronic • 17. června 2017

  A když jsme u těžby surovin:
  Lithium bude těžit Janeček, rozhodla ve středu vláda. (píše Nová Republika)