Diskuze k článku


 • hudryper • 15. ledna 2016

  Vtipné pane Kadubče. S paralelami se v poslední době roztrhl pytel. Kam se člověk podívá – samá paralela. Nezapomnělo se ani na potopu světa,i když prý světový oceán povyroste jen o 2 metry.
  V Yellowstonu bouchne supergigantická sopka a způsobí ,že se sluníčko neprodere pár let mraky
  kouře a popela a zahynou naráz celé americké kontinenty. Češi „řeší“ zda se připojit či ne k další
  podobně problematické obranné smlouvě,jakou mělo ČSR mezi světovými válkami,nebo radši že
  by zadním dvorečkem Německa ? Jenže na takové dvorky bývají odkládány v domě nepotřebné
  věci a služebnictvo na hrubou práci ! Babo raď ! A tak se obrátíme do mnohokrát prolhané historie
  psané každou chvíli jiným režimem a zkusíme hledat řešení,jehož pravděpodobnost je daná tím,co
  už bylo. Hlavně abychom se vším zase vychytračili a své místo v nadcházejícím čase si vyšvejkovali.

 • Alena • 16. ledna 2016

  Ano, vtipné jako vždy. Že by ovšem Německo bylo takový otloukánek( s výjimkou Jugošky), jak píše autor, se mi nezdá, viz
  http://cz.sputniknews.com/svet/20160115/2141828/nemecko-erdogan-eu-rusko-dw.html
  Obávám se, že v současné době žádný stát západní civilizace už nehájí zájmy obyvatel, pouze nadnárodních koncernů. Tomu, jak poklesla cena ropy, neodpovídá úměrný pokles cen PHM na čerpacích stanicích. ( a to nehledě na kradenou ropu ze Sýrie, kterou Turci prodávají za 15 dol. za barel).Zisky pravděpodobně utrží majitel ropných rafinerií. Je velmi smutné, pokud ty enormní zisky jsou vyváženy krví a utrpením.
  Bez ohledu na Vaše teorie, proč je hlavně Německo zaplavováno imigranty, ta třetí možnost se vyplní vždy, a to je poškození ekonomiky Německa. Pokud se velkým přílivem imigrantů tato ekonomika poškodí, životní úroveň obyvatel Německa klesne a srovná se s životní úrovní ostatních evropských zemí. Takže imigranti se rozprostřou do celé EU, protože všude budou stejné podmínky. Zřejmě politici zemí, „kterých se to netýká „, oprávněně vyjadřují hlasitý nesouhlas s politikou německé kancléřky.
  Pokud jde o vylepšení genetického fondu, ono se to dělo a děje i bez přispění současné mohutné imigrační vlny. Stačí se podívat na skutečnost, kolik Češek či Čechů si berou cizince z různých koutů světa.
  Zda jedno náboženství zanikne, a místo toho zde bude jiné, je na první pohled pro nevěrce téměř jedno. Jde o to, jaká odnož islámského náboženství v Evropě zakotví.I o tom se rozhoduje na bojištích v Sýrii. A mezi námi, jako žena, po tom radikálním Islámu ze Saudské Arábie netoužím. Žít celý život v burce jako ve vězení, kojit dítě v burce, takže mimino nezíská citový kontakt s mámou, být ukamenována bez řádného soudu- no, to je pochoutka

 • Dolmen • 16. ledna 2016

  Vtipné a poučné, ta analogie docela sedí. Vaše článečky, pane Kadubče, pokud nejsou neúměrně dlouhé, jsou vždy osvěžením.

 • dixi • 16. ledna 2016

  Děkuji za článek, nikterak nevadí, je-li dlouhý.

 • fra • 16. ledna 2016

  Zajímavý článek který mně připomněl, že jsem na OrgoNet narazil na video „Nový svetový poriadok (Prof. Dr. Walter Veith)“ a přesto, že je dlouhé hodinu a 40 minut a netušil jsem kdo pan profesor je, tak jsem si to pustil nemaje jako důchodce co na práci. Ta souvislost je dána tím, že dotyčný pan profesor původně ateista a evolucionista, posléze poznal Boha a stal se adventistou a kreacionistou. V přednášce lze s mnohým nesouhlasit, ale většinu svých tvrzení dokládá zdroji, zabývá se vlivem zednářství, kriticky útokem z 11. září a podílem který má na NWO katolická církev. I když končí typickým blábolem adventistů, je to jako celek zajímavé právě z hlediska uváděných odkazů. Možná je tato informace pro mnohé „nošením dříví do lesa“ a video znáte, nebo tomu nechcete věnovat tolik času, ale přesto sem ten odkaz dám, kdyby to někoho zajímalo: https://youtu.be/DaWCfVReppA

 • Béda • 16. ledna 2016

  K Merkelové a k tomu, že do ČR (pobaltí, Polska, Slovenska, Maďarska…) migranti nechtějí. Nechtějí ale je jim to prd platný, protože mamá Merkel, která si je v množství neomezeném pozvala domů je v množství neomezeném již na nátlak veřejnosti nechce a vnucuje své hosty (dokonce přitom vyhrožuje) do domu všem státům EU – včetně ČR, pobaltí, Slovenska, Maďarska a Polska, kterých se ani neuráčila zeptat, jestli její hosty chtějí. Natožpak voličů v Německu anebo ve státech do kterých migranty vnucuje. Takže asi tak: Migranti k nám sice nechtějí, ale to není podstatné. Vlády je nechtějí, většina lidu si pravděpodobně tyto hosty nepřeje ale to taky není vůbec podstatné. Mamá Merkel rozhodla, tak tady budou a punktum. Jinak je zajímavé, že tito prý uprchlíci před válkou se tlačí do křesťanských zemí s vysokou životní úrovní a ne někam na Balkán. Třeba Kosovo a Bosna by mohly být pro ně ideální destinace., když už nemohou vydržet ve „válečném“ Turecku.

 • Béda • 16. ledna 2016

  Další zajímavou otázkou je, jak by Mutti Merkel chtěla migranty udržet v zemích Schengenu, kam je formou kvót vnucuje. Chce zavést koncentráky, dráty na hranicích? Proslýchá se že ne. Prý je chce uplatit tím, že jim nedobrovolně „hostitelské“ země vytvoří sociální prostředí identické s prostředím které mají v Německu. Zůstává otázka, kdo to bude platit a jak se na své „hosty“ budou dívat jejich domorodí kolegové – důchodci, nezaměstnaní, kteří si své sociální zabezpečení museli oddřít a předplatit a přesto budou mít ve srovnání se svými „hosty“, kteří si zde odpracovat nic nemuseli a vyznávají dokonce zcela odlišné hodnoty neslučitelné se západní představou tzv. demokracie a lidských práv jenom symbolické důchody a podpory.

 • Bety • 16. ledna 2016

  Proč Německo?
  I. světová začala podfukem na Německu (byli Velkou Británií ujištěni, že nezasáhne.) Pak, ačkoliv skončila příměřím, ne přímo prohrou, byly mezinárodním společenstvím na Německo uvaleny prakticky nesplnitelné sankce.
  Zbídačelému Německu byl anglosaským finančním světem podsunut Hitler, což zákonitě vedlo ke II. světové. Od té doby je Německo dodnes pod kuratelou a přesto se mu do té III. světové nechce. Až se bude v těch imigrantech topit, tak mu ta možnost, že by se jich mohlo zbavit tím, že je pošle na východní frontu bude připadat přímo lákavá.
  Promiňte, že jsem v tomto ohledu taková pesimistka.

 • Sasin • 16. ledna 2016

  Gdo z vás se gdy zamyslel, jak je možné, že nějaká bába si pozve do baráku cizince na celospolečenké náklady?

  Čekal bych, že se tyto výlevy názorových omelet začnou krátit, že je jako více času potřeba věnovat na rozumné vysvětlení. Ale néé.
  Furt je čas hledat bycha ve stoupě, gde není ani nigdy nebyl.

  Malý vrabčák zašvitoří, skoro jako jen štěkne, zrádce, zrádce a hotové. Jeden trylek. Jeden štěk. Všichni vrabčáci to vědí.

  Kolik pitomých řečí kolem tak jasné zrady. A co zrady, zaprodání a na cti utržení. Ze ctí to u nich bylo dycky na štíru s kapitálem, ale u nás je to taky tak. Jen se ještě nedostavil pro pitomé papaláše v parlamentní kantýně rozkaz. A co by voni udělali? Ty metly v kantýně? Co by jako udělali pro nás? Howno. Vítali by arciďábla nebo prasečí chřipku stejně servilně jako to dělá Makrela. To je vážení totál anál fekální zpověď v jakém psychopatickém systému žijete.

  Svrhnout tento nelidský režim a nastolit podílové hospodářství, kde každému bude jeden podíl přidělen, o kterém on sám bude spolurozhodovat. Přestane volit kašpárky a šmejdy školící se na zradu a kradení, ale bude volit a schvalovat přímo sobě užitečné potřeby, za kterými bude s ostatními přímo stát svojí osobou. Tož tak!

  Tuším, že začnete hledat ve stoupě, gde vrabčák zašvitoří zrádci a ještě několikrát si to zvopakujete. Tak dopadl tento národ.

 • fajt • 17. ledna 2016

  Sasin napsal
  Sasin

  Sasine, jsme poskoci kapitalismu, to je naše role, někdo je lepší a ještě si u toho užije, někdo je horší a přitom má a bude mít i duchovně vždy prd a ještě se u toho natrápí jako kůň, pokud se chcete z toho blevajzu vymanit, tak směle do toho – ale nespoléhejte vůbec na nikoho, přitom pamatujte, že máte vše dovoleno a nic pro vás není zakázané a tabu. ..)

 • Sasin • 17. ledna 2016

  Fajte, já se snažím to nedělat a myslím si, že mám výsledky. A co vy? Skáčete?
  A řekl jsem negdy, že na vás v něčem spoléhám? Muheeeeeee

  P.S. Gdybyste se zapojil aspoň s kafemlejnkem, ale ani to neděláte. :-) :-) :-)

  Ještě link: https://www.youtube.com/watch?v=7rW5MaPHGTw

 • JanK • 18. ledna 2016

  Z mailové pošty Hillary Clintonové v dubnu 2011 se dovídáme, že množství libyjského zlata a stříbra má hodnotu více než 7 bilionů dolarů. Vláda Kaddáfího měla k dispozici 143 tun zlata. Jak mohl potom takový Nicolas Sarkozy odolat, že?

 • Sio • 18. ledna 2016

  JanK napsal
  143 tun

  143 tun zlata má hodnotu menší, než 5 mld dolarů. Patrně půjde o anglosaské „billions“, po našemu je to miliarda.

 • peter. • 18. ledna 2016

  Sio napsal
  143 tun zlata má hodnotu menší, než 5 mld dolarů. Patrně půjde o anglosaské „billions“, po našemu je to miliarda.

  súčasná cena zlata na svetových trhoch – 36 – 38 €/1gram
  Takže ide o miliardy,nie o bilióny

 • JanK • 18. ledna 2016

  No dobře, těch 143 tun zlata není nic moc, to i náš stát měl kdysi kolem 120 tun, že?
  Ale znáte tedy nějaké alespoň odhady, kolik nejenom zlata, ale celkové množství převedené na dolary, měla ta nadmíru bohatá Libye? Ani těch 7 bilionů dolarů není přece nějak moc, no ne?
  Já se k těm údajům nikde nemohu dopídit. Je to někde uvedeno?

 • peter. • 18. ledna 2016

  JanK napsal

  No dobře, těch 143 tun zlata není nic moc, to i náš stát měl kdysi kolem 120 tun, že?
  Ale znáte tedy nějaké alespoň odhady, kolik nejenom zlata, ale celkové množství převedené na dolary, měla ta nadmíru bohatá Libye? Ani těch 7 bilionů dolarů není přece nějak moc, no ne?
  Já se k těm údajům nikde nemohu dopídit. Je to někde uvedeno?

  Bolo by dobré,keby sa raz niekto opýtal Šarkozyho a Clintonovej,kam sa to všetko podelo.Sprostá lúpež to bola.Vinníci by mali niesť zodpovednosť za škody,ktoré narastajú v dôsledku imigračnej krízy v Európe.Tie nebudú o nič menšie ako lup v Líbyi.

 • Sio • 18. ledna 2016

  JanK napsal

  No dobře, těch 143 tun zlata není nic moc, to i náš stát měl kdysi kolem 120 tun, že?
  Ale znáte tedy nějaké alespoň odhady, kolik nejenom zlata, ale celkové množství převedené na dolary, měla ta nadmíru bohatá Libye? Ani těch 7 bilionů dolarů není přece nějak moc, no ne?
  Já se k těm údajům nikde nemohu dopídit. Je to někde uvedeno?

  7 bil $ je asi 40% HDP USA, Asi dvojnásobek HDP Ruska, tedy opravdu hodně. Kaddáfí měl asi spoustu peněz v evropských a amerických bankách, ale tolik to nebylo.