Diskuze k článku


 • hudryper • 30. října 2015

  Tento Vinnikovův článek, po přečtení ostatních reakcí na návštěvu Si Ťin Pchinga, považuji za nejlepší ze všech. Nevnucuje ,není polopatický,i když se zaobírá zřejmě největší změnou v globální politice posledních 50 let. Neříká nám,že na pomyslném světovém trůnu trilionářů je těsno, že tam
  došlo k zásadní změně v postoji Rotschildovské London City vůči dosavadním Rockefellerovským spojencům. Pan Pjakin je rozeznává pod pojmy státní prediktor a globální prediktor a vývoj vztahů mezi nimi je jasný z každodenních zpráv.Symptomatickým ukazatelem predikce,kdo bude vítězem
  v téhle rvačce gigantů,je dobrovolně podřízený postoj i takových figurek,jako je Netanyahu a celá
  současná izraelská vláda. K tomu vítězi dopomůže možná Bůh,ale zcela určitě převratné znalosti
  fyziky,které se zčista jasna objevily v Rusku a okamžitě realizovaly do podoby nelatálních,plně
  obranných zbraní,s nimiž si útočník s nejvyspělejší technikou prostě neporadí. Ta neskutečná rychlost,výkonnost ruského vojenskoekonomického komplexu připomíná podobný proces ve Stalinově SSSR v několika málo létech před vypuknutím druhé světové války.Ještě v roce 2008
  mělo ruské letectvo na rozsah konfliktu s Gruzií fatální ztráty,ještě dělostřelci a vlastní stíhači neměli k dispozici systém NÁŠ – JEJICH a stříleli i po svých a hle – za 6 let poté předvádějí Rusové na leteckém dnu v Paříži senzační představení svých stíhaček,kterým se začalo říkat UFO ! A
  nejmodernější torpedoborec Cook byl demonstratívně odzbrojen a poté milostivě ponechán jen jedním starším letadlem vyzbrojeným jen nelatálním systémem Chybiny ! No a tzv. výchovná salva z Kaspického moře ,umístěná přesně na pozice ISIL to korunovala. Zdá se mi,že plán zahrnující kontinenty Evropy a Asie v jeden ekonomicky sjednocený celek je jiný NWO než ten americký.

 • Sio • 30. října 2015

  Napřed k technikáliím v článku. O desítkách triliónů dolarů nemůže být vůbec řeč. HDP USA je někde mezi 15 – 20 bilióny. Kdo neví bilión je miliontina triliónu a to platí i v ruštině, pokud vím. Abych to neokecával, trilión je v slovanském i německém, francouzském světě jednička a za ní osmnáct nul (1E18). V anglosaském prostředí je to jednička a dvanáct nul (1E12). Takže překlad je blbě. Ale ne ten do češtiny, je to tak už v ruském originále. Avšak, jak se zdá, ani autor, ani překladatel nepovažují to číslo za divné. Ono je divné i to, že by britská královna vlastnila desítky biliónů dolarů, když HDP světa je cca 70 bil. dolarů.
  Je kouzelné, jak ti humanitně vzdělaní týpci nám vyčítají uzkou specializaci a neznají učivo, které dávali na gymplu, pokud si pamatuji.

  • Stan • 31. října 2015

   Ty triliony mi utekly, byly tam dvakrát, jednou jsem je opravil a podruhé ne. Takže opraveno.

 • Sio • 30. října 2015

  No a toto je jazyková chuťovka. „Střelka oscilografu“. Oscilograf je název málo chápavých humaniťáků (technici, dnes máme svůj den, autore díky!) to, co my vzdělanci nazýváme normálně osciloskop. Pravdou je, že se může někdy používat speciálně pro označení osciloskopu s perem, jaký my starší známe z plotterů, než začali vyrábět ty rastrové. Ale ani ten nic jako střelku nemá, tu má, pokud vím, jen kompas. Takže jsem zase nahlédl do originálu a tam bylo něco víc.
  «стрелка осциллографа» (по бессмертному выражению Юлии Латыниной) Ta slova v závorce si překladatel odpustil, zjevně nechápaje, o co jde. Došlo mi, že se jedná v ruštině o nějaké proslavené sousloví. Našel jsem [https://ru.wikipedia.org/wiki], že Julia Latynina je spisovatelka a novinářka, co v technice – eee.
  Avšak zašermovala si v nějakém svém románu tímto výrazem, který se pak proslavil na internetu, zřejmě díky zlomyslným zastáncům přírodních věd, speciálně elektrotechnických. No a našel jsem rozuzlení hádanky. Je zde – http://lurkmore.to/%D0%9E%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%8C,_%D0%BA%D0%B0%D0%BA_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B0_%D0%BE%D1%81%D1%86%D0%B8%D0%BB%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B0
  Kousek zacituji:
  „Широко используется в любом обсуждении продуктов творческой деятельности Латыниной. Начинается обычно с того, что поцреотически настроенная личность упоминает пресловутую стрелку, как бы намекая нам на то, что человек, не разбирающийся в электротехнике, разбираться в экономике (политике, культуре и т. п.) уж точно не может. Либерасты стеной встают на защиту священной стрелки, и взаимное калометание плавно перетекает в интеллигентную беседу об осциллоскопах, осциллографах и прочих %valuename%графах.“

 • Sio • 30. října 2015

  @hudryper: Možná máte pravdu, možná ne. Fakt, že se objevila tato technika za šest let po Gruzii neznamená, že se už na ní v té době třeba 5 let nepracovalo. Vývoj takového stroje k prototypu může klidně trvat deset let a k výrobě ještě rok dva. Možná tyto návrhy a ideje byly v šuflících ještě z dob SSSR. Tomu bych se vůbec nedivil, znám pár konstruktérů, kteří zachranili dokumentaci (moc dobře věděli, co v ní je) nejmenovaného průmyslového závodu před odvozem do kotelny. Jejich firmy dnes skvěle prosperují, jednak výrobky tohoto závodu mají životnost 30 – 50 let. A někdo musí občas podle něčeho udělat náhradní díl. Mnoho těch dílů jsou už standardy, které není důvod měnit ani u nových výrobků. Tak to se vytáhne starý výkres, co 75 letý majitel zná ze své 40-leté praxe, ví kde ho hledat a tak. Pak se překreslí do autocadu. No a zázrak je na světě. Desítky, někdy stovky hodin práce ušetřeny.
  Ale i vy, pokud vím, o tom víte své, zaváděl jste zajímavou iriginální výrobu pro chemiky. Kde je dnes dokumentace? :-) Nemusíte odpovídat, pochybuji, že ve stoupě.
  Konstruktér má úctu k takovým „papírům“ v krvi, co v krvi, v DNA. Pokud něco takového v Sojuzu bylo určitě se našli zachránci. Tak to je také možné vysvětlení. Slunce nesvítí jen na západě, tam zapadá.

 • Sio • 30. října 2015

  K obsahu článku výhrady nemám. Je zajímavý a ukazuje na zajímavé varianty vývoje, možná Angláni jenom lavírují, hrozí Ušákům, tytyty, mohli bychom to zavařit, bráško. A možná se už rozhodli, došlo jim, která bije. Pak si neodpustím konstatování, že ve svých prognózách jsou o několik koňských délek za naším panem Prezidentem Prognostikem, Milošem Zemanem. Ten udělal u Číňanů pukrle už dávno, vtipně a uvěřitelně. Klidně se vystolicoval na „lidskoprávní bič“ a přiznal barvu – vám v Číně se to daří líp, chceme se učit.
  Také je pravdou, že „Velký Přechod Britů k BRICS“ jen tak ric a pic :-) vyvolá téměř jistě dominový efekt. Signifikantní (i když o jednání s Čínou ani slovo) je smutný pláč Čulíka dnes na BL v článku „Co se to děje? Proč ztrácejí lidé zdravý rozum?“ Vidím v tom souvislost jen já?

 • Sio • 30. října 2015

  Z internetových diskusí:
  [http://thesaker.is/18960/]
  Jack on October 23, 2015 · at 3:42 pm UTC
  Thank you for the translation!
  His Excellency is in my view the only Statesman of any consequence in a hundred years,possibly many more.
  I watched his speech and it was great to see Sergei Ivanov laughing with delight at the truths V V Putin spoke,he, being head of the Presidential Administration would probably know in advance the content,but hearing it delivered,clearly delighted him.
  Putin for President 2016…..USA

  No kurňa!

 • Točmistr • 30. října 2015

  Já si začal otázky ohledně VB klást když jsem se doslechnul o tomhle:
  http://www.novinky.cz/ekonomika/366075-cinska-banka-uspesne-rozklada-transatlanticke-spojenectvi.html
  Článek je z dubna. Další článek, podle diskuze pod článkem je z července:
  http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/royals/6548665/Their-Royal-Heilnesses.html
  Zřejmě v odvetě za jejich paktování s Čínou na ně v novinách nakydali špínu. Je zajímavé že v článku zmiňují právě Winsdory, sice jsem nečetl podrobně ten z britských novin, ale v knížce „kruté století“ je o tomto pojednávající kapitola, která se jmenuje „Problémový vévoda z Winsdoru“. Taky se tam píše, že jisté kompromitující fotografie skončily v sovětských archivech. Pochybuju že jediný, kdo by o tom věděl, by byl historik Woloszánski. Takže po pádu SSSR si ty fotky mohl koupit někdo, kdo měl dost peněz. Soudruzi z SSA věděli, že se jim to může hodit…a nemýlili se.

 • Béda • 31. října 2015

  Doporučuji se podívat na dnešní noviny na 1.kanálu RF.
  1.Ve Vídni probíhají jednání, která mají za cíl uregulování syrské krize. Sešli se tam představitelé 19 zemí. Příštích jednání se zúčastní ještě víc členů, včetně syrské opozice. USA jsou ochotni, že Asad zůstane, za určitých podmínek u moci, Saúdská Arábie je kategoricky proti.
  Jen postřeh – Steinmeirer měl kravatu v barvách gvardějské stuhy.
  http://www.1tv.ru/news/world/295215
  2.Skandál na Ukrajině. Ukrajinský wikileaks zveřejnil záznam jednání M. Saakašvilíího s D.Kezerašvili (býv. ministr obrany Gruzie), které proběhlo v kabinetě Saakašvilího v Oděse.
  Ze záznamu vyplývá, že Saakašvili za podpory Mc Caina připravuje provokací v Sýrii. Cílem provokace je nedat USA a Rusku dohodnout se ohledně konfliktu v Sýrii. Pro tyto účely má být přes Turecko zaslána diverzní skupina, která bude mít s sebou protiletadlové střely. Mělo být sestřeleno nejdříve americké letadlo a potom ruské tak, aby strany se obvinily navzájem. Tj. americké letadlo mělo být sestřeleno ruskou střelou a naopak ruské – americkou.
  Do této provokace údajně měl být zapojen Geraščenko poradce Avakova (ministr vnitra Ukrajiny).
  http://www.1tv.ru/news/polit/295218
  3.Co je obzvlášť zajímavé, na příkaz Jacenjuka (premiér UK) Ukrajina odstoupila od Dohody s Ruskem o výměně informace o koupi-prodeji raketových komplexů “jehla” a “Střela” (což jsou zrovna ty protiletadlové střely) třetím zemím.
  http://www.1tv.ru/news/world/295217
  4-To ještě není vše. Saakašvili dokonce připravuje státní převrat i v Gruzii. Vyplynulo to ze záznamu jeho rozhovoru s majitelem tele centra “Rustavi-2″.
  Při tomto rozhovoru Saakašvili dokonce doporučoval kvůli většímu ohlasu zastřelit nějakou ženu s dítětem, stavět barikády atd. Majitel tele centra pravost záznamu potvrdil.

 • Béda • 31. října 2015

  pokračování:_

  http://www.1tv.ru/news/world/295210
  5.V Rusku dnes zasedala Rada bezpečnosti v čele s Putinym. Putin obzvlášť doporučil zvýšenou pozornost při zajištění strategických objektů, včetně jaderných a jiných elektráren.
  http://www.1tv.ru/news/polit/295219
  6.V Rusku byla provedena prověrka systémů řízení. Při té prověrce byly cvičně vypuštěny balistické rakety “Topol”, “Iskander”, “Brjansk”, “Podolsk” a křídlaté rakety “Kalibr” z různých koutků země.
  http://www.1tv.ru/news/social/295222
  Celý záznam zpráv – http://www.1tv.ru/

  Přervzato z http://leva-net.webnode.cz/news/saakasvili-pripravoval-provokaci-v-syrii-prevrat-v-gruzii/

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/saakasvili-pripravoval-provokaci-v-syrii-prevrat-v-gruzii/

 • Sio • 31. října 2015

  Stan napsal

  Ty triliony mi utekly, byly tam dvakrát, jednou jsem je opravil a podruhé ne. Takže opraveno.

  Stando, tvoje chyba to není. Nepředpokládám, že máš čas dělat na všechno editora. Chyba je už u autora a překladatele z ruštiny. Navíc – já jsem magor na čísla a verifikuji SW, takže i profesionální deformace, hned mě to praští do očí.

 • Béda • 31. října 2015

  Petr,

  já to dával celé i s pokračováním – odkazem na Levaweb. Komentář od rána doposud čeká na schválení.

 • Honza999 • 31. října 2015

  Bédo…

  Kdo ví, jestli nemáš pravdu. To letadlo se podle mého názoru rozpadlo ve vzduchu. Usuzuji tak ze článku na aktuálně kde píší, že záchranáři nalezli 150 těl V OKRUHU 5 km od vraku. Tělo se 5 km od místa dopadu letounu nedostane jen tak – než že z letadla vypadne již ve výšce a odplachtí. Onen náhlý sestup do výšky 1500 metrů… Do 1500 metrů již ruční protiletadlové dostřelí.

  Něco tu zatraceně smrdí. Nabízí se taková konspirační teorie, že se mi na ni nechce ani pomyslet…

 • Starý doktor • 31. října 2015

  Islamic State claims responsibility for Russian plane crash in Egypt

  http://www.reuters.com/article/2015/10/31/us-egypt-crash-islamic-state-idUSKCN0SP0P520151031

 • Alena • 31. října 2015

  poslední Pjakin je na leva- net. Velmi zajímavý, děkuji, paní Ireno. Pan Pjakin mimo jiné rozebírá výrok Putina na valdajském setkání.
  Porucha letadla či zavinění zvenčí? To se třeba nedovíme, co je ale jisté, pokud bude platná 2. varianta, Rusové si to líbit nenechají

 • abx • 31. října 2015

  podla prudkeho klesania to bola bomba na palube alebo raketa
  https://pbs.twimg.com/media/CSoe6XiWIAAUDtA.png

 • abx • 31. října 2015

  a co papez Frantisek? je to obrat?
  http://3.bp.blogspot.com/-N09xtQH4hAs/VjFYwoMUXXI/AAAAAAAAHOs/DcliMo8pmnk/s1600/2111100h765.jpg
  prvy zlava je rockefeller a druhy lauder

 • abx • 31. října 2015

  hopla, from left to right – David de Rothschild (chairman of the board of the WJC)

 • Sio • 31. října 2015

  Alena napsal

  poslední Pjakin je na leva- net. Velmi zajímavý, děkuji, paní Ireno. Pan Pjakin mimo jiné rozebírá výrok Putina na valdajském setkání.
  Porucha letadla či zavinění zvenčí? To se třeba nedovíme, co je ale jisté, pokud bude platná 2. varianta, Rusové si to líbit nenechají

  Jsem rebel. U Pjakina jsem si už od začátku všiml, že určitá fakta, která používá jako důležité stavební kameny svých logických konstrukcí, prostě jen tak střelí, jakoby je všichni znali. Ale nezná je nikdo, kromě Pjakina. Zase jiná fakta, která znám, cituje nepřesně, s chybama. Začíná mi připadat jako baron Prášil. Jeho vývody jsou jistě zajímavé, nicméně páchne to po fabulacích. Ale aby to nevypadalo, že odsuzuji všechno, v mnohém má pravdu.
  Mám o KSB a DVTŘ velký zájem, to je asi tady vidět. Ale kritický, zejména součástí KSB je spousta pitomostí. Na leve-net jsem si všiml, že tamější protagonisté (je i váš postoj?) jsou zejména fascinováni faktem, že se tam přiznává existence Boha a kritzuje marxismus. O DVTŘ nemá nikdo z nich moc pojem, alespoň jsem tam neviděl komentáře ani jiné, než přeložené zmínky o ní. No, asi je to na ně moc technické.
  Co se týče toho Boha. Petrov o tom mluví ve smyslu – no, příroda, vesmír, či něco nad námi. Proč bychom tomu nemohli říkat Bůh? Ten Bůh s námi mluví přímo, znáte ty myšlenky, ráno, než se úplně probudíte … Tedy špatná zpráva pro některé. NENÍ to křesťanský nebo židosvký Bůh, ve kterého tu tolik lidí věří. A NEPOTŘEBUJE žádné kněze, natož církev.
  Co se týče marxismu – argumentačně velmi uboze podepřeno. Vlastními slovy to neumějí, odkazují na tlusté knihy, asi je sami nečetli.
  Štve mě Pjakin a štvou mě i ti na leva-net (a já asi je). Pjakin je „tvořivý“ až moc a ti na leva-net citují jako blahé paměti Fagan jen vyčteninky a odkazují se na tlusté knihy. Mantra. Nulová invence. Není se čemu divit, když KSB (u DVTŘ okecávat nejde, to je jako okecávat matematiku) obsahuje pochybné bajky.
  Škoda. Na DVTŘ se stavět dá, pokud to člověk pobere, v čemž jsem se snažil trochu pomoci. To bude na dlouho, oddělit zrno od plev ..

 • petr • 31. října 2015

  Béda napsal

  Petr,

  já to dával celé i s pokračováním – odkazem na Levaweb. Komentář od rána doposud čeká na schválení.

  to Béda,
  taky jsem to zkoušel dát celé, ale nevyšlo to. Dát jenom ten odkaz si myslím, že je lepší.
  Ohledně letadla Aeronet uvádí a zatím nepotvrzené : http://aeronet.cz/news/video-zachycuje-ruske-dopravni-letadlo-v-egypte-jak-je-sestreleno-z-oblohy/

 • Alena • 31. října 2015

  pane Sio, jdete si svou cestou za poznáním, a to je nejdůležitější. Uchovejte si kritické myšlení. Co říci více.

 • Sio • 31. října 2015

  Alena napsal

  pane Sio, jdete si svou cestou za poznáním, a to je nejdůležitější.Uchovejte si kritické myšlení. Co říci více.

  Děkuji, paní Aleno.